Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iPhone 4, za i protiv

[es] :: Advocacy :: iPhone 4, za i protiv

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 26226 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spymilo

Član broj: 295720
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 11:59 - pre 149 meseci
Kad jednom uzmes iphone nikad ga nemenjas, ja moj iphone 4s mogu samo za iphon 5 da promenim kad izadje
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 12:09 - pre 149 meseci
Citat:
spymilo: Dobar je telefon, samo sto je mnogo komplikovan za upotrebu i fakticki ko kompljuter prazan je skroz dok mu ne instaliras opcije. Sve u svemu ja ga nebi preporucio ljudima koji se slabo snalaze sa tehnikom
Citat:
spymilo: Kad jednom uzmes iphone nikad ga nemenjas, ja moj iphone 4s mogu samo za iphon 5 da promenim kad izadje


lol, ako ti je iPhone komplikovan za upotrebu onda bi mozda i trebao da ostanes na njemu Ovaj telefon je izmisljen za ljude koji se slabo snalaze sa tehnikom, to je hallmark svih Apple proizvoda. Sad sto neki imaju probleme, to je druga prica

a btw, a sta ces ako ne izadje iPhone 5 (god forbid) ili pak ispadne da je Phone 5 totalni crap sad akd nema Steve da bicuje?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7174 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 12:19 - pre 149 meseci
iPhone/iOS ima svojih mana ohoho, ali evo recimo jedne prednosti:

Citat:

http://dailymobile.se/2011/12/...no-ice-cream-sandwich-for-you/

Citat:

Samsung to Galaxy S Owners: No Ice Cream Sandwich For You!



Samsung zeli kupcima Galaxy S telefona prijatne praznike, a kao poklon - falus, sto se tice nove verzije Android OS-a.

Ali bez frke - korisnici ce dobiti "Value Pack" - iliti bugfix/optimized release starog OS-a (to je valjda vest).

Yep - ovo nije problem verovatno mnogim korisnicima, stavice oni Cyanogenmod ako vec nisu.... ali ovo je samo oko onih prica kako "Apple screws their customers"... yep, a drugi vendori su majke tereze i samo rade za korisnike :)))))

Apple bar ima toliko integriteta da odrzava iOS i izdaje apdejte za telefone bar te 2 godine koliko su obicno u ugovorima.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 12:35 - pre 149 meseci
Da, i web je pun jadikovki 3gs usera koji su presli na iOS5. Isto tako ja mogu da kazem da je Samsung odlicno postupio jer zadrzava kupljeni i placeni feature set na zatecenom funkcionalnom nivou i da je veci respekt prema korisnicima to sto im nisu usporili telefone ili smanjili autonomiju. Kad kupis HTC nisi kupio samo droid, kupio si i ceo paket sa Sense crapom na vrhu, isto vazi i za Samsung. Update na ICS nije samo zamena core sistema vec i upgrade na novi brand ICSa tako da ili pljuni novu kintu da i dalje ispadas pametan u drustvu ili pkazi bar neki skill i skuvaj nesto sebi. Ali ja to necu reci, sto se mene tice Samsung je trebao da pusti update uz debeli warning pa ko hoce novelty nek instalira. I sa cisto elitistickog stanovista, zabole me pozadina za ljude koji kupuju smartpohonove a ne znaju kako da ih otkljucaju i/ili patchuju na alternativni OS, ipak nije moguce za soma jura kupiti intelektualni respekt.

To mi sve lici na svojevremene jadikovke sto ljudi sa Intel 80386 nisu mogli da pokrenu Windows 7. Novi OS, nova pravila.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 13:02 - pre 149 meseci
Nece biti veceg problema dok god developeri budu pravili aplikacije da rade na androidu 2.x kad pocne da vam ne radi nista zivo zbog starog OS-a, onda ce nastati problem.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 13:04 - pre 149 meseci
A developeri će da prave dok god bude dovoljne baze korisnika.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7174 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 13:18 - pre 149 meseci
@mmix,

Sorry ali ovaj upgrade je vise iPhone 4 -> 4S razlike, sto se hardvera tice.

Samsung Galaxy S ima 1 GHz Cortex A8 CPU, dok 3GS ima 600 MHz A8 - sto je prilicna razlika, tako da ne mozes porediti trcanje iOS-a 5 koji je napravljen za 2 generacije hardvera novije uredjaje od 3GS-a sa ovim slucajem gde se radi samo o jednoj generaciji razlike.

Konacno:

Samsung Galaxy S - Release Date: June 2010, ICS availability: Novembar 2011 --> delta: 15 meseci
iPhone 3GS - Release Date: June 2009, iOS 5 availability: Oktobar 2011 --> delta: 28 meseci

Naravno, Samsung ima sva prava na ovom svetu da odluci koji uredjaj moze a koji ne moze da dobije upgrade. Mogu da nikad ne apdejtuju telefon ako zele, njihova stvar. Samo kada neko pomene kako Apple ovo-ono radi korisnicima, nije lose uzeti u obzir sta radi konkurencija.

Samo nemoj molim te da tvrdis da telefon posle jedne generacije hardvera i 15 meseci vise nije u stanju da tera trenutni OS. Ocigledno Stevi Kondiku to uspeva komotno, a koliko se secam Samsung je zaposlio istog pre nekoliko meseci.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 14:12 - pre 149 meseci
O, pa ja sam siguran da svaki hardver moze da potera ICS, paralela za Win7 je bila samo oko jadikovanja i ocekivanja. Ono sto je problem je bloat koji oni svi nakarikaju na taj ICS, bez toga koliko mi se cini ICS moze da vrti i na prvom nexusu. Samsung ocigledno sprema jos gori bloat za ICS verzirane uredjaje i ne namerava da to podeli sa trenutnim korisnicima. Shvatiti to kao nedostatak respecta je malo overkill, imho. Pricali smo vec jednom na drugoj temi cini mi se oko ove uprgrade igranke i i dalje stojim pri svom ranijem vidjenju, prvi put kad bude jasno da uptake nove vezije iPhone-a ne ispunjava planirane kvote nece biti upgrade-a da bi se poboljsala prodaja.

Ima tu jos nekih problema oko toga zasto NE update, a to je second hand market. Nijednom proizvodjacu nije u intersu da uredjaj pozivi na trzistu duze od ugovora jer kad nosioc ugovor obanvlja stari telefon ide u second hand i kod kupac u second handu konkurise sa ugovorima za nove uredjaje. Tada jednostavno sa poslovne strane gledista ne zelis da imas takvu konkurenciju a jos manje da je sam formiras. Ako 2 godine star telefon radi isto sto i najnoviji zasto bi kupio najnoviji. I tu se opet izvlaci nakaradna logika oko toga zasto to ne vazi za Apple.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7174 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 14:29 - pre 149 meseci
Zasto nakaradna logika? Ja kao kupac sa iPhoneom dobijam bar dve godine mogucnosti da imam najnoviji OS, a sa bilo kojim Androidom osim mozda Nexusa (a i to je nategnuto) jednostavno nemam.

Iskreno, boli me pimpek za P&L, market strategije i sl.. Firmi kojima sam dao pare za telefon koje su danas uporedive sa sasvim OK PC racunarom. Kosta kao PC e ja hocu i da bude up-to-date kao PC zato sto znam da moze.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 15:10 - pre 149 meseci
Nakaradna je logika zato sto se upravo iz P&L i balancesheet-a Apple-a izvlaci da je to normalna stvar da proizvodjac hardvera stalno upgraduje softver uredjaja koji prodaje iako je to samo posledica dobro odradjene prodaje najnovijeg modela hardvera. I kako bese ono ti meni rece za patente, sto bi se svet izvrnuo naopacke da bi ti kao konzumer imao najnoviji OS u ruci

I ne, ti kao tech savvy korisnik nisi u toj grupi sa kojom pokusavas da se identifikujes. Nisi bio dok si bio na droidu isto kao sto ni sada kao korisnik iPhona ne mozes da se identifikujes po mnogim stvarima sa prosecnim iPhone korisnikom. Ja cu problem sa ICSom veoma lako da resim, stable verzija cm9 stize za koju nedelju, meni apsolutno nista na ovom svetu ne znaci sto HTC nece da pusti svoju verziju, lepota moje pozicije je da nemam ni nameru ni potrebu da ih pitam za dozvolu niti ugrozavam njihov brand na secondhand marketu jer je njihov brand vezan za Sense pre nego za specificnu verziju droida.
A ta gomila koja nije techsavvy kao mi, njih bas pa zabole dal je na telefonu ICS ili GB ili ja telefonu iOS4 ili iOS5 jer zbog toga nisu ni kupili uredjaj i mahom ne znaju ni sta je OS a kamoli zasto bi oni morali nesto da znaju o tome, ako i upgraduju to ce uraditi verovatno zato sto im je "prijatelj" nabio kompleks sa Siri pa moraju i on/ona da imaju to. To da li ce takvoj ekipi droid korisnika da se ponudi ili nece upgrade je sasvim sigurno rezultat istrazivanja trzista koji je pokazao da firma nece stradati finasijski i PR ako to ne uradi. I bar za sada izgleda da su u pravu jer jedini koji se primaju na to su ljudi kojima to apsolutno nista ne znaci jer mahom i nisu na stock romu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7174 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 16:11 - pre 149 meseci
Zasto nije nakaradna logika za laptop korisnike da omoguce bar jednu tranziciju na novu verziju Windowsa a jeste nakaradna logika za proizvodjace mobilnih telefona????

To jednostavno nema nikakvog smisla - podjednako je trosak i za proizvodjaca laptopova i za proizvodjaca mobilnih uredjaja, posto i u jednom i u drugom slucaju moraju prilagoditi novu verziju OS-a svojim uredjajima posto i laptopovi i mobilni telefoni predstavljaju kastomizovane referentne platforme gde su neophodni specijalni drajveri. I jedni i drugi (cesto iste firme - videti Samsung) stalno R&D-uju nove modele i laptopova i mobilnih telefona, i podjednako im se ne isplati da podrzavaju stare korisnike umesto da ih motivisu da ponovo pljusnu pare za novi gadget.

High-end telefon poput tog SGS-a kosta oko 500-600 EUR kada se pojavi, sto je cena sasvim solidnog laptopa.

Sto bih ja kao korisnik, za isti novac ocekivao manje podrske od one koju dobijam sa laptopom? Jos da pomisljam da je to "nakaradno"... Jos svi reklamiraju te telefone od 500-600 EUR kao powerhouse-ove koji mogu da zamene racunare za gomilu potreba.

Znas sta je nakaradno mmix? Da kao kupac, a ne kao shareholder ili zaposlen kod prodavca nalazis nekakva opravdanja za takvo ponasanje OEM-a.

Sto se tech-savvy dela tice - nemoj biti tako banalan. Nekada nove verzije OS-a i te kako donose end-user poboljsanja.

Primera radi, cesto su nove verzije Androida donosile daleko bolju exchange-mail podrsku ili, jos bolje, JIT u virtuelnoj masini koji je dosao sa Froyo verzijom Androida - sad ti meni trebas da kazes da ja kao NE tech-savvy korisnik ne moram da marim za tako nesto.

Boze moj, pljusnuo sam 500-600 EUR za telefon, za nekoliko meseci je izasao novi OS koji konacno moze da se zakaci kako treba sa mojim mail serverom, ili tera aplikacije Nx brze - ali posto je OEM takodje izbacio i novu verziju igracke od 500-600 EUR mogu da ga blajvim, a tako to treba, boze moj, pa moraju oni da gledaju svoj P&L, ovo ono...

Ma da, evo odmah.

Iskreno se nadam da ce kupovinom Motorole Google uspostaviti novi nacin rada tj. da ce Motorola imati stock Android koji ce biti upgrade-abilan odmah kada izadje nova verzija. To ce piljare poput HTC-a ili Samsunga valjda naterati da malo promene svoje poslovne prakse.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 16:59 - pre 149 meseci
Pa ako si u 2007-oj godini kupio laptop sa vistom (ili cak xp), niko ti ne garantuje da ces da dobijes upgrade na sedmicu (a i verovatno neces). Cak ti niko ne garantuje da ce da postoje driveri za taj tvoj laptop za 7icu. Ali znas da ces za period tvoje garancije imati support i updatee drivera za taj OS sa kojim si ga kupio.

E sada, ako si tech-savy user, umesto sa lenovo.com/hp.com/toshiba.com skines najnovije nvidia drivere za 7icu sa nvidia.com, potrazis negde drivere za zvucnu, i sve ostalo, i namestis sam 7icu koju kupis/skines sam. Ako imas srece, sve radi... ako ne, barem se nadas da sve osnovne stvari rade, a za onaj neradeci fingerprint reader ili webcam... je*esh...


Isto tako kupis jedan HTC sa androidom 2.2, cak dobijas upgrade na 2.3.3 pa 2.3.5 a mozda uskoro na neku noviju 2.3.x verziju. Ako hoces novije i smeta ti xp^H^H android 2.3, onda otkljucas bootloader (kot htc-a cak sami daju tool za to, za novije modele), i budzis, isto kao sto si kod starijih laptopa pa ~4 godine. Ako imas srecu i imas iole popularan model, je neko to vec zbudzio za tebe i samo skines rom sa xda ili nekog slicnog mesta.


Apple ima laksi zadatak, zato sto imaju samo (mislim da) 3 (ili 4) modela trenutno koje moraju da supportuju. I to sa otprilike istim vecim delom hardwarea. Znaci naprave jednu novu verziju za najnoviji telefon, skinu neke feature-e (siri, i sl.) za stariji model, i jos nesto skinu za jos stariji model. Evo recimo 4 i 4s su prakticki isti hardware (ista resolucija, isti broj dugmica, isti senzori,...), pa mogu da teraju isti software (jedan doduse malo brze od drugog zbog brzeg cpu-a) :)

A recimo htc, imas wildfire, a sa druge strane sensation, pa desire z, jedan mali, jedan veliki, jedan sa hardwareskom tastaturom. Razliciti dizajn, razlicit sense ui, razlicite optimizacije displaya (zbog velicine). Ali zato, neko hoce manji, jeftiniji telefon, a neko hoce veliki, a opet neko treci hoce tastaturu. Kod applea, ili hoces iPhone, ili nema drugo :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 17:03 - pre 149 meseci
Cekaj, kakvi laptopovi? Gde ti imas upgrade opciju za laptopo OS? Mozda Sony ima za high end Vaio seriju ali to daleko da je to standardna praksa. HP nisam mogao sa XP na Vistu, Toshibu sa Viste na Win7, sad imam ASUS i ne ocekujem bas da ce mi dati upgrade na Win8 kad izadje. Niko nije imao customized OEM OS upgrade (za koju sam cak bio spreman id a platim po OEM ceni), HP mi je jos dao drajvere za Vistu pa da sam kupim OS, ali Toshiba je isla do te mere da cak ni drajvere nije pustila za Vistu. Pa opet ne vidim da se desila neka masovna pobuna konzumerista laptopova (a btw, veci deo tadasnje i danasnje laptop consumer populacije je techsavvy naspram danasnje populacije smartphone usera).

Citat:
Ivan Dimkovic: Znas sta je nakaradno mmix? Da kao kupac, a ne kao shareholder ili zaposlen kod prodavca nalazis nekakva opravdanja za takvo ponasanje OEM-a.

Pa gresis, sinko, silno gresis Meni je apsolutno u interesu da HTC i Samsung ne izbacuju upgrade. Dok god je plebs voljan i spreman da puni P od P&L i finansira hardverski R&D ja samo mogu da profitiram od toga jer kad budem dosao na red za upovanje imacu na raspolaganju bolji hardver sa kojeg da stripujem shitty fabricki stock rom Koji je moj interes da se bunim protiv toga? Neko bratstvo i jedinstvo sa neukim korisnicima? Ovce su za sisanje i ako dozvoljavaju HTCu i Samsungu da ih sisaju ko sam ja da se mesam u to Ako plebsu ikad dodje u glavu da je sisan promenice se i odnos firme prema sveze-svesnom konzumeristi i naci ce neki novi ugao da mu izvuce pare iz dzepa i kolo zivota ce se nastaviti. Fool and his money soon part ways, rece TJS pa budimo realni, da plebs ne kupuje smartphonove koji im u zivotu ne treba ne bi ni mogli da ga kupimo za te pare u tom izdanju.

Citat:
Ivan Dimkovic: Boze moj, pljusnuo sam 500-600 EUR za telefon, za nekoliko meseci je izasao novi OS koji konacno moze da se zakaci kako treba sa mojim mail serverom, ili tera aplikacije Nx brze - ali posto je OEM takodje izbacio i novu verziju igracke od 500-600 EUR mogu da ga blajvim, a tako to treba, boze moj, pa moraju oni da gledaju svoj P&L, ovo ono...

Glasaj novcanikom, jedna hrpica novca, jedan glas. Ako si preglasan, a jesi, onda to znaci samo jednu stvar, da plebsu nisu vazne iste stvari kao i tebi. Ja sam se vec navikao na to da me preglasavju novcanicima po pitanju tehnoloske robe jer mi to rade jos od ranih dana Apple-a. Sad, sreca za mene je sto postoji nesto kao sto je cm9, sreca za tebe je sto (bar za sada) Apple i dalje pusta update. Na neke duze staze, medjutim, ocekujem da ce pre Apple da prestane sa updateima nego sto ce cyanogen da nestane.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 17:53 - pre 149 meseci
Jednom apple... uvek apple...

Iphone 4 ne bih menjao ni za jedan drugi telefon. IOS je veoma pozudan i brz. Aplikacije su optimizovane max i izvlace max iz procesora. Iako neki telefoni imaju brzi core, iphone ide barabar sa njima.

Takodje se sa OSXa nikad necu vratiti na Windoze...


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7174 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 18:53 - pre 149 meseci
Citat:
mulaz
Pa ako si u 2007-oj godini kupio laptop sa vistom (ili cak xp), niko ti ne garantuje da ces da dobijes upgrade na sedmicu (a i verovatno neces). Cak ti niko ne garantuje da ce da postoje driveri za taj tvoj laptop za 7icu. Ali znas da ces za period tvoje garancije imati support i updatee drivera za taj OS sa kojim si ga kupio.


Bogme ja sam dobio upgrade drajvere za moj Vaio Z, posto se bas desilo to - Z je izasao sa Vistom, pojavio se Win 7 jos u vremenu 2-godisnje garancije, i ljudi lepo izbacili refresh drajvera.

Niko meni ne garantuje apsolutno nista, ali mogu da prepoznam vendore koji se ocigledno trude oko svojih korisnika i vendore kojima nije nikakav problem ni da otkace korisnike koji su im pre nekoliko meseci pljusnuli ne tako male pare.

Citat:

Apple ima laksi zadatak, zato sto imaju samo (mislim da) 3 (ili 4) modela trenutno koje moraju da supportuju. I to sa otprilike istim vecim delom hardwarea. Znaci naprave jednu novu verziju za najnoviji telefon, skinu neke feature-e (siri, i sl.) za stariji model, i jos nesto skinu za jos stariji model. Evo recimo 4 i 4s su prakticki isti hardware (ista resolucija, isti broj dugmica, isti senzori,...), pa mogu da teraju isti software (jedan doduse malo brze od drugog zbog brzeg cpu-a) :)


Hej, ko brani HTC-u da ima 3-4-5 modela u jednoj godini i da ih uvek posteno podrzavaju?

Laksi zadatak... ne znam da li je lakse imati 4-5 postenih modela ili 25 kojekakvih rehash-eva sa gomilom specificnosti od cega gotovo 90% razlika dolazi zbog sexanja sa operaterima i zadovoljavanjima njihovih zelja za "ekskluzivnoscu" sto ceo OS deployment cini paklom na zemlji punim rupetina i sporim fixovanjem gluposti...


Citat:
mmix
Ovce su za sisanje i ako dozvoljavaju HTCu i Samsungu da ih sisaju ko sam ja da se mesam u to


Naravno. Ja samo ne zelim da budem medju tim ovcama i da mi telefon ostane out-of-support jos u garantnom roku posto je OEM nastancao jos 59999 modela i jarko zeli da mu ispljunem jos 500-600 EUR ako zelim novi OS.

Sto se "sugavih stock ROM-ova" tice, sve je to prozaicno samo jos da pomenemo da jednom Cyanogenmod projektu treba oko pola godine da ispegla sve bitne bagove od kada se pojavi novi Google OS pa do momenta kada to posteno radi bez kamikaza FC-ova... ono, been there done that - na 3 razlicita telefona pa ako zelis da se bavis beta testiranjem, hej, samo napred... sto je jos gore, verujem ti da je to bolje od skrnedljivog stock ROM-a, sto dosta toga govori o samoj platformi i njenim OEM-ima.

Ja cu ipak uzivati u out-of-the-box sredjenom ROM-u, courtesy of evil-OEM koji Apple nudi svojim korisnicima, umesto da radim dzaba beta testing i trosim svoje zivce.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv30.12.2011. u 19:29 - pre 149 meseci
Ja sam zaiPhone. Sledece godine kupujem sigurno iPhone. Razlog - nikada ga nisam imao a cuo sam da je dobar, jako dobar. Letos sam razmisljao da li da kupim iPhone ili ne pa sam ipak kupio Nokia C6-01 samo zato sto sam navikao i dugogodisnji sam korisnik pa sam cak i predhodni N95 platio, ne smem ni da kazem da se ne bi smejali, samo cu reci da kad se pojavio kod nas kostao je 1.700 eura a ja sam ga kupio posle mesec dana! Letos sam se igrao sa iPhone od ortaka i nije mi se svideo zato sto mi ono sto meni treba brze radi Nokia. A ja sam klasicni korisnik mobilnog uredjaja zvanog telefon i tako kako se zove ga i koristim, uglavnom mi ni za sta drugo ni ne treba. Cak sam odavno prestao i Internet da koristim putem telefona, presporo i premalo mi je to.

Izvinjavam se sto upadam u diskusiju koju vode strucniji ljudi, daleko strucniji po nekim pitanjima. Samo sam hteo da kazem da mislim da je iPhone kvalitetan uredjaj i da se isplati imati ga bez obzira na sve. Opet iz ugla klasicnog korisnika mobilnog telefona.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: iPhone 4, za i protiv31.12.2011. u 01:25 - pre 149 meseci
Citat:
Sceka: .... nikada ga nisam imao a cuo sam da je dobar, jako dobar. Letos sam razmisljao da li da kupim iPhone ili ne pa sam ipak kupio Nokia C6-01 ...


Citat:
Sceka: ... Samo sam hteo da kazem da mislim da je iPhone kvalitetan uredjaj i da se isplati imati ga bez obzira na sve. ...


... :) RDF cak i pre nabavke :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: iPhone 4, za i protiv

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 26226 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.