Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!

[es] :: Windows desktop :: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!

[ Pregleda: 3930 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!18.05.2010. u 14:48 - pre 169 meseci
Pozz!
Googlao sam pola dana i nalazio razne odgovore na ovo pitanje. Jedni kazu moze, drugi ne i tako u krug.
Znaci, situacija je sledeca. Hteo bih da instaliram XP na eksternom HDD-u koji je na laptop povezan preko USB-a. Interni HDD od laptopa je crko i sada bih zeleo da eksterni iskoristim, ako je moguce, za upotrebu tj. da na njemu instaliram XP i koristim ga normalno kao sto sam koristio i ovaj interni, dok nije riknuo!
Moze li se nesto napraviti?

P.S. Kada pokrenem instalaciju XP, on mi uredno prepozna eksterni HDD i pita me na koju particiju zelim da instaliram XP, ali kada odaberem da zelim na C: (posto je to particija od eksternog HDD-a) izbaci mi da to ne mogu da uradim!

Postoji li neko resenje?

Unapred hvala!
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

sailorlale

Član broj: 87911
Poruke: 42
*.beogrid.net.



+1 Profil

icon Re: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!18.05.2010. u 15:33 - pre 169 meseci
APSOLUTNO NE ! ne postoji mogucnost da se i jedan OS win tipa instalira na externim uredjajuma. instalacija DA ali
da se odatle dizu odnosno instaliraju kao samostalni NE ! Koliko se secam nesto polovicno je moglo na staroj disketi 1.44 Mb sa Win 95
ali posle toga,....

Edit by Plavigor: Obrisan nepotreban citat.

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 18.05.2010. u 22:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JohnDou
John Doe
Engineer , Security Service
BiH

Član broj: 106600
Poruke: 165



+1 Profil

icon Re: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!18.05.2010. u 16:57 - pre 169 meseci
http://www.ehow.com/how_481427...ndows-external-hard-drive.html
 
Odgovor na temu

JohnDou
John Doe
Engineer , Security Service
BiH

Član broj: 106600
Poruke: 165



+1 Profil

icon Re: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!18.05.2010. u 17:01 - pre 169 meseci
Pitaj i Google-a...

[Ovu poruku je menjao JohnDou dana 19.05.2010. u 01:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!18.05.2010. u 18:29 - pre 169 meseci


Probacu sa ovim uputstvom, pa javljam veceras sta sam uradio!
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!18.05.2010. u 21:43 - pre 169 meseci
Citat:
toci: Probacu sa ovim uputstvom, pa javljam veceras sta sam uradio!


Na desktop racunaru imam WIN7 i kada otkucam ovu naredbu u RUN izbaci mi poruku:


Sta dalje? Ima li neko resenje?
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!18.05.2010. u 22:19 - pre 169 meseci
@toci

Ovo je informacija u vezi redosleda instaliranja Windows operativnih sistema.
Ne možeš instalirati stariji os posle mlađeg tj. W XP posle W 7.

Pokušaj to da uradiš na računaru gde je instaliran samo W XP.

Tema na onom linku je vrlo interesantna pa me zaintrigirala da i ja pokušam.
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!18.05.2010. u 22:38 - pre 169 meseci
Pokusacu sutra, posto sada trenutno nemam nigde kod sebe instaliran XP, pa cu se javiti sutra sa novim informacijama, mada na raznim forumima sam video da je ovo ipak malo "nemoguca misija", ali videcemo sutra!

Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

JohnDou
John Doe
Engineer , Security Service
BiH

Član broj: 106600
Poruke: 165



+1 Profil

icon Re: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!19.05.2010. u 00:20 - pre 169 meseci
@toci

Vidi, realno...Samo gubis vrijeme..
Postoji tu vise od jednog problema koji bi morali da se premoste da se taj win natjera da butuje sa externog diska..
Ali toliko modifikovanje sistema ga cini apsolutno ne upotrebljivim za normalan rad..
Tako osakacen win moze da se iskoristi za neki surfing,eventualno neki networking i particionisanje....

I ako po netu ima tvrdnji da su uspijeli neki da to odrade iskreno
ja nisam pokusao niti sam ikada vidjeo da je to neko uspio!

Ali ne zelim da te obeshrabrim,
napisao sam ti da pitas google mozda svi mi naucimo nesto novo u uovoj temi ako bi tebi to poslo za rukom.. :)

POZ!
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!19.05.2010. u 13:33 - pre 169 meseci
Tresla se gora rodio se mis!!! :))))
Posto laptop nema opciju "BOOT FROM USB" od moje akcije, na kraju, ostalo jedno veliko NISTA!!!
Mislim, bio sam oran da ubacim XP na externi HDD, ali posto mnogo kockica mora da se poklopi i kao sto "JohnDou" rece "gubljenje vremena" ja sam odustao od ove kombinacije!

Ipak cu se odluciti da kupim novi interni HDD za laptop!

Pozz i hvala svima!

Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Postoji li nacin da instaliram XP na eksternom HDD-u?!

[ Pregleda: 3930 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.