Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da vršim upis u bazu iz Web strane

[es] :: Java :: Ne mogu da vršim upis u bazu iz Web strane

[ Pregleda: 1993 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milicaneskovic
student

Član broj: 203527
Poruke: 3
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Ne mogu da vršim upis u bazu iz Web strane17.05.2010. u 12:52 - pre 169 meseci
Kreirala sam aplet u NetBeans-u i napravila konekciju ka MySQL bazi. Kada sam to pokretala u AppletViewer-u, sve je funkcionisalo dobro, tj. vršilo je upis u bazu. Međutim, kada pokrenem aplet na Web strani, ne mogu da vršim upis u bazu. Ne javlja grešku, ali jednostavno neće da upiše.

Potražila sam pomoć od jednog asistenta na faksu i on mi je rekao da klijentska web aplikacija ne moze nista da uradi na web serveru, pa tako ni da pise u bazu i da bi mi za ovo koristio neki broker, koji će rukovati podacima u bazi... neka serverska skripta... Tražila sam po netu kako to da napravim, ali nisam našla... Da li neko možda ima ideju kako ovo da rešim?

Pomoć bi mi jako koristila. Ovo me muči već danima...
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Ne mogu da vršim upis u bazu iz Web strane22.05.2010. u 09:15 - pre 169 meseci
Kad je pokrenes na WEB strani, gdje se nalazi web server a gdje MySQL baza? Ja ne znam, ali moguce je da applet ima security policy kad se izvrsava unutar browsera koji mu ne dozvoljava da pravi konekcije. Problem je u vezi applet - baza podataka. Kad pokreces sve na svom compu, preko appletviewer-a, sve je lokalno i konekcije su dozvolje i nemas ogranicenja. Kad mjenjas to okruzenje, pojavljuju se veze izmedju razlicitih hostova i tu sigurnosna ogranicenja stupaju na scenu.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

zoranix
Software Architect
IS MicroCore
Knjaževac

Član broj: 243111
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.micro.co.rs


+36 Profil

icon Re: Ne mogu da vršim upis u bazu iz Web strane29.05.2010. u 12:28 - pre 169 meseci
I baza i WEB server moraju da budu na jednom hostu fizički. Apleti imaju problem sa dostupnošću bilo čega van samog hosta (mislim da ovo piše u prvom poglavlju o apletima!). U pravu si za broker radi pristupa udaljenoj bazi, ali i taj servis mora raditi na lokanom hostu!

Da se ispravim! Pomenuo sam problem sa apletima... Ne radi se zapravo o problemu, nego ograničenju samog apleta, radi povećanja bezbednosti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Ne mogu da vršim upis u bazu iz Web strane

[ Pregleda: 1993 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.