Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Humanitarno prikupljanje...

elitemadzone.org :: MadZone :: Humanitarno prikupljanje...

[ Pregleda: 2603 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VOJVODA01
Milorad Djokic
Backa Palanka

Član broj: 164081
Poruke: 31
89.216.64.*



Profil

icon Humanitarno prikupljanje...15.05.2010. u 19:06 - pre 169 meseci
Humanitarno prikupljanje svega i svacega upotrebljivog a nekorisnog nekom ko nije lenj da to lepo upakuje i donese na odredjeno mesto i preda a to isto taj dan poslato nekom kome bi puno znacilo!

Nadam se da me razumete sta zelim da kazem?!

Interesuje me dali Crveni krst automatski ucestvuje u tome,sta je potrebno od dokumentacije i koje su dozvole potrebne?
Posto u nasem Opstinskom CK-tu "trenutno" {kako oni kazu} nema ODAVNO takvih aktivnosti!
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Humanitarno prikupljanje...15.05.2010. u 19:44 - pre 169 meseci
Predpostavljam da CK radi po nekom Programu.
Svoje aktivnosti ili neaktivnosti će uvek pravdati nekim objektivnim teškoćama...nedostatak magacinskog prostora, ljudstva i sl.

Ali, zato znam da Katolička crkva ima stalne aktivnosti prikupljanja humanitarne pomoći u okviru Caritas-a, pod geslom "smanjimo siromaštvo na (za) polovinu". Imaju određene dane (kod nas je četvrtak) za prijem razne robe...pod uslovom da je to uredno i upotrebljivo, a ne donešeno kao nečiji otpad.

Raspitaj se tamo, ili možda u susednom gradu.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

VOJVODA01
Milorad Djokic
Backa Palanka

Član broj: 164081
Poruke: 31
89.216.64.*



Profil

icon Re: Humanitarno prikupljanje...15.05.2010. u 20:04 - pre 169 meseci
Dobra ideja!
Hvala!
Samo se bojim da ne bude protumaceno na pogresan nacin, posto znate kakav smo mi narod pa da ne utice manje produktivno tj. mozda se neki ljudi nece odazvati zbog pokroviteljstva!
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Humanitarno prikupljanje...15.05.2010. u 20:17 - pre 169 meseci
Citat:
VOJVODA01:Samo se bojim da ne bude protumaceno na pogresan nacin,


Ne poznajem više načina?! Samo jedan.

A poznato mi je o čemu razmišljaš, samo se to onda ne zove humanizam.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Humanitarno prikupljanje...15.05.2010. u 20:38 - pre 169 meseci
Da, Katarina je sve zznula, a posebno one koji iskreno zele da pomognu, jer ih svi gledaju sa podozrenjem :(
 
Odgovor na temu

stanisav
Niš

Član broj: 31366
Poruke: 31
93.184.83.*



+1 Profil

icon Re: Humanitarno prikupljanje...15.05.2010. u 21:31 - pre 169 meseci
Ako se ne snađeš u Bačkoj Palanci, mogu da ti dam kontakt jednog udruženja koje radi sa romskom decom u Novom Sadu. Oni rade pripremnu i dopunsku nastavu sa školskom i predškolskom decom iz romskih naselja Kopaški Rit i Klisa, a deci bi jako dobro došla polovna odeća, obuća, igračke, šta god imaš.
Ja sam radio u jednoj nevladinoj organizaciji u Nišu koja radi sa romskom i izbegličkom decom i stalno smo po Nišu skupljali odeću i obuću, pravili pakete i nosili širom Srbije gde smo imali program (i u Novi Sad). Nekad je upravo nedostatak obuće ili odeće razlog zašto neko dete ne ide u školu, pa je ovakva pomoć vrlo važna. Inače, Crveni krst bi morao da se time bavi.

[Ovu poruku je menjao stanisav dana 15.05.2010. u 22:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VOJVODA01
Milorad Djokic
Backa Palanka

Član broj: 164081
Poruke: 31
89.216.64.*



Profil

icon Re: Humanitarno prikupljanje...15.05.2010. u 21:40 - pre 169 meseci
Naravno da moze cak sta vise i svidja mi se ideja! Reci mi znas li ista oko papirologije sta i kako i gde se obratiti?
 
Odgovor na temu

stanisav
Niš

Član broj: 31366
Poruke: 31
93.184.83.*



+1 Profil

icon Re: Humanitarno prikupljanje...15.05.2010. u 22:12 - pre 169 meseci
Poslaću ti sutra detalje na PP, sad je kasno da zovem. Nema nikakve papirologije, jednostavno odneseš to što imaš kad se dogovoriš sa osobom čiji telefon ću ti dati. Oni rade u dve smene, pa ćeš sigurno kad odeš da vidiš gomilu dece u njihovim prostorijama. Kad sam ja radio s njima, bili su bizu auto-puta, kod onog izlaza gde je Rodić.
 
Odgovor na temu

VOJVODA01
Milorad Djokic
Backa Palanka

Član broj: 164081
Poruke: 31
89.216.64.*



Profil

icon Re: Humanitarno prikupljanje...16.05.2010. u 07:30 - pre 169 meseci
Ali ja bi to da se organizuje na Opstinskom nivou! Negde na nekom odredjenom mestu akcija da traje jedan ceo dan pa sutradan ujutru u zavisnosti od kolicine mozda neki kamion da krene ka NS-u ili gde vec bude najpotrebnije! Pa zbog toga pitam oko tih dozvola i tako toga!
 
Odgovor na temu

stanisav
Niš

Član broj: 31366
Poruke: 31
93.184.83.*



+1 Profil

icon Re: Humanitarno prikupljanje...17.05.2010. u 12:50 - pre 169 meseci
Izvinjavam se što malo kasnim sa odgovorom.
Koliko ja znam, ovakve organizacije nažalost nemaju ni sredstava ni kapaciteta da takvo skupljanje organizuju. Mislim da je najbolje da kad nekad ideš za Novi Sad ti lično njima odneseš to što imaš. Ipak, pitaj za svaki slučaj koordinatorku programa za detalje. Poslaću ti sad njen kontakt na PP, a i za sve koji ovo čitaju i žele da poklone neke stare stvari, neka mi se obrate na PP, ja ću ih uputiti na humanitane organizacije koje rade s decom u blizini mesta gde stanuju.

[Ovu poruku je menjao stanisav dana 17.05.2010. u 14:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-4760.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Humanitarno prikupljanje...09.03.2016. u 17:36 - pre 98 meseci
Dobrotvorni prilozi i Crveni Krst - koliko imaju efekta?

Razumijem prikupljenje priloga za bolesne osobe, mada često ni medicina im ne može pomoći, ali ne možeš proći korzom, da ne traže novac za djecu bez roditelja i slično. Naročito je loše vikendom, kad su tu i oni koji dijele razne letke-reklame.

Da te pogodi meteorit veličine ljudske šake u glavu i da ležiš tu na pločniku, ona bi došla do tebe, potegla te za rukav i tražila "novac za djecu bez roditeljskog staranja"!

Jednom mi je nudila čestitku i ja joj dajem 3 pfeniga, a ona kaže: "Ne može, 3 marke najmanje."

Pitanje je kako se sav taj novac troši i na šta.

Npr. Crveni Križ/Krst Federacije Bosne i Hercegovine u suštini funkcioniše kao vladina podkompanija sa zaposlenim itd., odnosno finansiraju se iz državnog budžeta, a manjim dijelom iz donacija. Nije da se zemljotres ili poplava ponavljaju svakog mjeseca. Pitanje je šta svi ti ljudi rade to vrijeme.

Kad polažete vozački, morate Crvenom Krstu dati blizu 100 KM za polaganje prve pomoći - ali zbog čega? Taj materijal za učenje može biti dostupan na Internetu ili eventualno u štampanoj formi (brošura je 3 KM). Onda organizovati jedan čas gdje bi se neko kome to treba mogao konsultovati sa predavačem ako mu nešto nije jasno i to je to, mada ne vidim šta tu ima da ne bude jasno. Na ispitu jedino imate jedan list sa 10 a/b/c pitanja, pored predavanja koje organizuju. To sve ne bi trebalo da košta više od 20 KM po kandidatu, pa možda i manje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Humanitarno prikupljanje...

[ Pregleda: 2603 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.