Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako napraviti da korisnik može uredjivati profil?

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: kako napraviti da korisnik može uredjivati profil?

[ Pregleda: 2228 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BLACK_SWORD

Član broj: 212173
Poruke: 171
*.team.ba.

Sajt: www.artwebdizajn.com


+3 Profil

icon kako napraviti da korisnik može uredjivati profil?12.05.2010. u 18:29 - pre 168 meseci
Pozdrav,

napravio sam sajt sa korisnickim profilima e sad me zanima kako da ovo napravim?

kad korisnik uredjuje profil, i sad oce da promjeni korisnicko ime, kako da napravim da se provjerava dali postoji to novo korisnicko ime u bazi ad ovo njegovo ime ne provjeri

evo kako sam ja stavio

Code:
//Provjera da li je korisničko ime u upotrebi.
$provjerava_korisnickoime=mysql_query("SELECT korisnickoime FROM korisnici WHERE korisnickoime='$korisnickoime'")or die('Nije izvršena provjera u bazi!');

//Ispisuje grešku ako korisničko ime postoji u bazi.
if(mysql_num_rows($provjerava_korisnickoime)!=0){

    echo'KorisniÄŤko ime '.$_POST['korisnickoime'].' već postoji u bazi!<br /><a href="javascript:history.go(-1)">Idi nazad!</a>';
}


e sad kako da uradim da postojece korisnicko ime korisnika ne provjerava i da mi ne ispisuje gresku.

Hvala na pomoći, nadam se da ste razumjeli pitanje.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: kako napraviti da korisnik može uredjivati profil?12.05.2010. u 21:46 - pre 168 meseci
^^ Ne bas. Do koda mi je bilo jasno, a posle koda one dve recenice ne.
Daj malo vise koda i objasni bolje sta je sta i sta zelis da postignes.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: kako napraviti da korisnik može uredjivati profil?13.05.2010. u 19:27 - pre 168 meseci
$user_id=234;
//Provjera da li je korisničko ime u upotrebi.
$provjerava_korisnickoime=mysql_query("SELECT korisnickoime FROM korisnici WHERE korisnickoime='$korisnickoime' AND id<>$user_id")or die('Nije izvršena provjera u bazi!');

//Ispisuje grešku ako korisničko ime postoji u bazi.
if(mysql_num_rows($provjerava_korisnickoime)!=0){

echo'Korisničko ime '.$_POST['korisnickoime'].' već postoji u bazi!<br /><a href="javascript:history.go(-1)">Idi nazad!</a>';
}


[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: kako napraviti da korisnik može uredjivati profil?

[ Pregleda: 2228 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.