Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!

[es] :: Digitalna Televizija :: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308502 | Odgovora: 717 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!11.11.2014. u 01:12 - pre 114 meseci
Jesam ja i prijem je odlican.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

luckyboy
aleksandar mitanovic
leskovac

Član broj: 51043
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!12.11.2014. u 17:24 - pre 114 meseci
Hvala na odgovoru gilopile:)
lucky boy rules the whole net! hehehehe
 
0

gorankx
Goran Gonjevic
Zvezdara
beograd

Član broj: 99632
Poruke: 143
212.178.246.*



+4 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!12.11.2014. u 17:33 - pre 114 meseci
Ja sam danas kupio i evo sad povezao DVB t2, u pitanju je HORIZONS A115 ( 3500 rsd )
Skenirao je kanale i mogu reci da sam pozitivno iznenadjen brojem kanala koje je nasao buduci da mi je antena u kuci.
Ima dosta duplih kanala i oni pri kraju liste uposte nerade verovatno zbog slabijeg prijema signala.
EPG i TXT rade na dosta kanala, snimanje radi bez problema itd......
to sam ja ! ! !
 
0

code381
Serbia

Član broj: 231029
Poruke: 106



+21 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!14.11.2014. u 16:05 - pre 114 meseci
Ljudi imam 2 dileme:

1. Da li kupiti HD Ready (1366 x 768) ili Full HD (1920 x 1080) televizor, i sta dobijam sa Full HD tj interesuje me osim RTS HD da li se jos neki kanal emituje u HD ili ce se mozda emitovati u skorijoj buducnosti? I da li se primecuje mnogo razlika, posto ja skoro uopste i ne gledam TV mozda bi ponekad koristio samo za gledanje filmova preko USB-a i to uglavnom 720p a ovi ukucani se i ne razumeju mnogo u tehniku pa se pitam da li bi im mnogo znacio Full HD sto se tice kvaliteta a razlika u ceni 2.500 dinara.

2. Da li za iste pare kupiti "obican" LG TV + Falcom T2400 za DVB-T2 ili LG iz iste serije koji ima integrisan DVB-T2 tjuner? Da li ce biti bolji Falkom ili LG integrisani tjuner? Inace u pitanju je model LG 32LB561U. I prva i druga varijanta bi kostala oko 35.000 dinara.
 
0

gorankx
Goran Gonjevic
Zvezdara
beograd

Član broj: 99632
Poruke: 143
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!14.11.2014. u 16:46 - pre 114 meseci
Full HD i nije nesto narocito, jer samo rst ima HD kanal ali verovatno ce ih biti jos.
Bolje je integrisan tjuner jer se nemoras cimati zbog daljinskog i dodatne uticnice i jednostavno je jednostavnije imati jedan uredjaj nego 2.
to sam ja ! ! !
 
0

code381
Serbia

Član broj: 231029
Poruke: 106



+21 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!14.11.2014. u 16:57 - pre 114 meseci
Da bre, to sam prevideo za prvu varijantu ipak mora da se koriste i 2 daljinca, nego vise me interesuju kvaliteti DVB-T2 tjunera, po meni je logicno da LG ima kvalitetniji tjuner koji je ipak "brand name" nego Falcom ciji naziv kada ukucam u Google dobijem sve nesto levo.
 
0

gorankx
Goran Gonjevic
Zvezdara
beograd

Član broj: 99632
Poruke: 143
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!14.11.2014. u 17:08 - pre 114 meseci
nemora da bude, jer iako su falcom i ostali oko 30e obicni tjuneri ipak mogu imati dobar prijem pa i bolji od onog integrisanog ili cak nege dodatne funkcije.
to sam ja ! ! !
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!14.11.2014. u 17:36 - pre 114 meseci
Kako funkcionise gledanje digitalnih kanala preko kablovse konkretno me zanima radijus vektor?

jel se i za to mora imati DVB T2 tuner, moj tv ima DVB-C, DVB-T?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

gorankx
Goran Gonjevic
Zvezdara
beograd

Član broj: 99632
Poruke: 143
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!14.11.2014. u 20:08 - pre 114 meseci
Probaj na tvom tv-u pa javi jer na nekom drugom sajtu je neko napisao da mu radi kablovska radijus vektor ali na USB DVB T2 tjuner uz pomoc nekih drivera.
Inace za kablovsku netreba digitalni risiver vec, sto ti oni daju ako uopste nesto dobijes jer se obicno emituje obican signal (barem je tako na SBB-u )
to sam ja ! ! !
 
0

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!15.11.2014. u 08:42 - pre 114 meseci
Tuner: MPEG-2/4 DVB-T (HD)

hoce li LCD sa ovom oznakom moci da hvata digitalni signal preko kablovske ( SBB ) a da pri tome ne moram dodatno da kupujem neki risiver ?

da li samo televizori koji imaju DVB -C mogu tako da funkionisu ?

Hvala
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
0

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!15.11.2014. u 09:19 - pre 114 meseci
Tačno, DVB-C je za kablovske sisteme.
 
0

Zeusplus
Zeus

SuperModerator
Član broj: 8301
Poruke: 4670
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!15.11.2014. u 09:25 - pre 114 meseci
Citat:
hoce li LCD sa ovom oznakom moci da hvata digitalni signal preko kablovske ( SBB ) a da pri tome ne moram dodatno da kupujem neki risiver ?

Da može kao što su ti rekli DVB-C je za kablovske sisteme i hvataće signal ali digitalni kanali su im skremblovani osim nekoliko, jer sbb daje risivere i samo preko njih ide digitalna tv.
 
0

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!15.11.2014. u 15:59 - pre 114 meseci
uh . . . , koliko sam razumeo OKRENI OBRNI bez obzira sta i kako kupio morace i risiver od kablovskog operatera ( SBB ) ( zbog skremblovanih kanala )

Vec sada imam moore kablova sto koaksialni sto monofaznih uticnica ( tv , daljinski tel , CD , MUZICKI STUB ( 3 dela i svaki ponaosob kabal za struju ) ADSL MODEM ukupno sedam potrosaca i svaki po kabal pa u struju i sve to u jedan produzni kabal , pa onda tel kabal i jos neki kablovi za medjusobno povezivanje tih uredjaja . . . . i SAD JOS I RISIVER ( SBB ) pa ce i on morati u neki produzni ( struja ) kabal , naravno i koaksijalni do njega zbog tv signala , a verovatno i neki kabal kojim se povezuju RISIVER I TV . . . . ( i sve to u dnevnoj sobi iza vitrine )

Trudim se da maskiram koliko mogu , provlacim ih iza namestaja , krijem u razne PVC kanalice ali treba biti madjionicar pa sve to spakovati a da ne bude ruzno

grrrrrrr MRZIM kabloveeeeeeeeeeeeeee


zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!15.11.2014. u 16:09 - pre 114 meseci
MA nije to nista, ja imam 300 kablova minimum. Samo na tavan vode 5-6 kom, a ispod stola 4x po 5 uticnica i desi se da nemam gde da zabodem punjac od moba :D Ispod radnog jos jedno 8 utikaca i tu imam uvek slobodno par kom :) Katastrofa...


E da, pojavio se TV MOST na Crevenom Cotu, ako se ne varam, jer sa njega bi trebalo da hvatam...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

sat lnb
sat ,graf

Član broj: 284951
Poruke: 16
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!15.11.2014. u 17:21 - pre 114 meseci
Uvezi zemaljskog DVB T2 prijemnika HORIZONS A115, hoću da konstatujem da definitivno NEMA opciju DVB T standard i to bukvalno znači da svi mi koji želimo pratiti Hrvatske, Mađarske, Bugarske i kanale BiH jednostavno NEĆEMO MOĆI. Dakle ovo je uređaj za domaću upotrebu i svi koji misle da će sa njim pratiti kanale u okruženju biće neprijatno iznenađeni. Skoro svi uređaji koji su u ponudi kod nas i u okruženju Strong, Synaps, Falcom, Opticum itd. da ne nabrajam redom nude oba standarda DVBT i T2. Opet ispade po onoj narodnoj koliko para toliko muzike. Taman sam se ponadao da će mnogima pomrsiti račune kad ono... Moram biti objektivan i reći ostale karakteristike koje ima su jako dobre ali ovo muje jako veliki minus i nepravaziđena mana tako sve ostalo pada u vodu. Mislim da će interesovanje za isti drastično opasti kad ovo ljudi budu shvatili.
Inače on je po karakteristikama, skoro isti kao OPTICUM lion 2 mini koji se može nabaviti u Hrvatskoj po istoj ceni kao ovaj i to su maltene isti uređaji samo u drugoj kutiji, ali kažem skoro, jer Opticum ima opciju DVB T, pa samim tim ispada i jeftinji.
DA stvar bude gora po nas on ima svog brata blizanca u Rusiji samo drugog naziva, DVB-T2 pristavka (resiver) Oriel 963.
Njega možete pogledati na internet stranici http://www.oriel.ru/catalog/id/218/ i videti u karakteristikama da podržava i DVB T i T2. TO JE POTPUNO ISTI UREĐAJ samo sa drugim logom.
I za kraj odakle svi ti uređaji dolaze? Pa narvno iz Kine. Ovaj konkretno iz firme SIPSAT Technology Co.,Ltd. Evo i sajta proizvođača i ponude za isti sa radnim nazivom FTA DVB-T2 ST01-HD3812 188: http://www.sip-sat.com/product...p;cat_type=product&level=2
Jako dobar uređaj, ali opt to naše ali, naši uvoznici su se između opcije jeftiniji uređaj ili podrška za DVB T standard očigledno odlučili za ono prvo, i po mom skromnom sudu napravili jako loš izbor.
 
0

gorankx
Goran Gonjevic
Zvezdara
beograd

Član broj: 99632
Poruke: 143
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!15.11.2014. u 18:37 - pre 114 meseci
da izgeda da nema T verziju, ima kad se prvi put pokrene postavke za razne evropske zemlje i skenirao sam postavisi na hrvatsku ali sam dobio nase domace kanale, znaci dvb t2.
to sam ja ! ! !
 
0

comi 1342
montažer
Novi Sad

Član broj: 54699
Poruke: 472
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!16.11.2014. u 08:22 - pre 114 meseci
A odakle u BGD-u može da se uhvati DVB T signal, i da si siguran da ga primaš, i čiji (ne radi mi upitnik na tastaturi)...
Svaki auto je odličan,ako je dobar !
 
0

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.dynamic.stcable.net.



+132 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!16.11.2014. u 16:08 - pre 114 meseci
Citat:
gorankx:...ima kad se prvi put pokrene postavke za razne evropske zemlje i skenirao sam postavisi na hrvatsku ali sam dobio nase domace kanale, znaci dvb t2.

Taj odabir ti ne znači ništa. Možeš da odabereš i Mađarsku pa će ti u Beogradu opet iskenirati naš MUX u T2 sa Avale. Isti slučaj bilo koju zemlju da odabereš.
 
0

Pajica Ristic
Novi Sad

Član broj: 87871
Poruke: 306
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!16.11.2014. u 16:12 - pre 114 meseci
Citat:
code381:
Ljudi imam 2 dileme:

1. Da li kupiti HD Ready (1366 x 768) ili Full HD (1920 x 1080) televizor, i sta dobijam sa Full HD tj interesuje me osim RTS HD da li se jos neki kanal emituje u HD ili ce se mozda emitovati u skorijoj buducnosti? I da li se primecuje mnogo razlika, posto ja skoro uopste i ne gledam TV mozda bi ponekad koristio samo za gledanje filmova preko USB-a i to uglavnom 720p a ovi ukucani se i ne razumeju mnogo u tehniku pa se pitam da li bi im mnogo znacio Full HD sto se tice kvaliteta a razlika u ceni 2.500 dinara.

2. Da li za iste pare kupiti "obican" LG TV + Falcom T2400 za DVB-T2 ili LG iz iste serije koji ima integrisan DVB-T2 tjuner? Da li ce biti bolji Falkom ili LG integrisani tjuner? Inace u pitanju je model LG 32LB561U. I prva i druga varijanta bi kostala oko 35.000 dinara.



svakako je bolje resenje FULL HD sa integrisanim DVB-T2 tjunerom.
polako se prelazi na 4K :) ok, nece to kod nas jos skoro, ali sada se RTS HD pusta u FULL HD rezoluciji preko DVB-T2, vremenom ce popraviti i kvalitet a bice i jos po koji FULL HD kanal, tako da ako ne planiras ubrzo da menjas tv i ako ne zelis da cim kupis imas tv koji je po funkcijama vec zastareo, uzmi ovo sto sam predlozio. nije to neka drasticna razlika ali ipak vredi.
sto se tice integrisanog DVB-T2 tjunera u tv-u, svakako je elegantnije resenje jer neces imati 2 daljinska upravljaca i brdo kablova oko tv-a.



Citat:
bakara:
Kako funkcionise gledanje digitalnih kanala preko kablovse konkretno me zanima radijus vektor?

jel se i za to mora imati DVB T2 tuner, moj tv ima DVB-C, DVB-T?


kablovska televizija nema veze sa ovom temom i DVB-T2 standardom koji se koristi za prijem programa preko (krovne) antene.
ako tvoj kablovski operater ne skrembluje digitalne kanale kojie ima u ponudi, bice dovoljan postojeci DVB-C tjuner u tv-u. ako ih ipak zakljucava, onda verovatno nude neki svoj set top box koji omogucava gledanje njihovih DVB-C kanala, verovatno uz odredjenu mesecnu pretplatu.

Citat:
gilopile:

E da, pojavio se TV MOST na Crevenom Cotu, ako se ne varam, jer sa njega bi trebalo da hvatam...



kod mene nema zvuka na TV MOST.
takodje vidim da ima i KANAL 3, kao i SAT TV.

inace hvatam mux sa avale i c.cota, ukupno 15 kanala kada izbrisem duple i ako racunam test kanal.

nego jedno pitanje, zna li neko cemu sluzi Ethernet port na ovom resiveru

Vox Set Top Box - 100



http://www.voxelectronics.com/proizvod.php?id=143&lang=sr

imam taj model, i osim podesavanja IP adrese nema nista vise u vezi sa bilo kakvim streamingom, dlna ili bilo sta slicno.

na daljinskom upravljacu postoje dugmici za snimanje, premotavanje... ali ni to nema nikakvu funkciju ?

 
0

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.dynamic.stcable.net.



+132 Profil

icon Re: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!16.11.2014. u 17:19 - pre 114 meseci
Prilikom gledanja sa normalne razdaljine, kod manjih dimenzija ekrana(32") apsolutno je nebitno da li je full HD ili HD ready. Ne pišem napamet pošto imam full HD LG(42") i Sony HD ready(32").
 
0

[es] :: Digitalna Televizija :: DVB-T2 i uređaji koji ga podržavaju!
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308502 | Odgovora: 717 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.