Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Project] Kako da prebacim GanttChart u excel?

[es] :: Office :: [Project] Kako da prebacim GanttChart u excel?

[ Pregleda: 5367 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon [Project] Kako da prebacim GanttChart u excel?29.04.2010. u 09:51 - pre 170 meseci
Kako da prebacim GanttChart u excel file tako da izgleda isto ili skoro isto kao u project-u?
Znači da se obavezno vidi kalendar sa grafičkim prikazom trajanja i naravno task names. Znači baš ovako kako i izgleda ekran u Projectu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Project] Kako da prebacim GanttChart u excel?29.04.2010. u 11:16 - pre 170 meseci
Pa ako ti odgovara da prebaciš kao sliku biće skoro isto :)

Na toolbaru u Project-u imaš alat Copy Picture.

Znači središ onako kako hoćeš da ti izgleda i Copy Picture i onda Past u Excel.

Nisam siguran da si na ovo mislio.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: [Project] Kako da prebacim GanttChart u excel?29.04.2010. u 12:18 - pre 170 meseci
Pa na žalost nisam na to mislio.
Hteo bih da prebacim ceo izgled baš onako kako izgleda i da mogu da editujem. Odnosno da svaka stavka bude u odgovarajućoj ćeliji. Znam da prebacim spisak aktivnosti (copy/paste) ali ne znam kalendar sa trajanjima aktivnosti.
Za sliku sam znao, ali odatle na može da koristi sadržaj.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Project] Kako da prebacim GanttChart u excel?29.04.2010. u 13:35 - pre 170 meseci
Postoje alati u samom MS Projectu i nezavisnih firmi koji omogućuju prebacivanje različitih podataka iz Projecta u Excel. To je skopčano sa određenom dimezijom koju ćeš izabrati jer je veoma teško (da ne kažem nemoguće) potpunu kompleksnost svih veza koje postoje u Projectu prebaciti u Excel. (Uostalom onda i ne bi bilo potrebe za Projectom?)

Za neko osnovnu proceduru prebacivanja moguće je naći ovde http://www.pmconnection.com/mo...ews&file=article&sid=6

Koliko je meni poznato nije moguće Gantov dijgaram kao takav prebaciti u Excel, osim kao sliku. Moguće je na osnovu uvezenih podatka kreirati nekakav Gantov dijagram u Excelu.

Da napraviš Gant Chart u Excelu pogledaj ovde http://office.microsoft.com/en-us/excel/ha010346051033.aspx
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
212.200.65.*



+11 Profil

icon Re: [Project] Kako da prebacim GanttChart u excel?01.05.2010. u 13:11 - pre 170 meseci
Hvala na savetima, ali još uvek nisam uspeo to što sam hteo.
Citat:
Jpeca:Za neko osnovnu proceduru prebacivanja moguće je naći ovde http://www.pmconnection.com/mo...ews&file=article&sid=6

Ovo radi (doduše sa starijom verzijom) ali ne prebacuje kalendarski prikaz trajanja aktivnosti, a to ustvari meni treba.

Citat:
Jpeca:Da napraviš Gant Chart u Excelu pogledaj ovde http://office.microsoft.com/en-us/excel/ha010346051033.aspx

Ovo mi deluje interesantno kao alternativa, može da posluži za neke manje radove.
 
Odgovor na temu

lunas
bgd

Član broj: 162776
Poruke: 8
91.148.116.*



Profil

icon Re: [Project] Kako da prebacim GanttChart u excel?14.07.2010. u 12:53 - pre 167 meseci
Molim za pomoc!
U toku rada u MS Project-u Gantov dijagram se potpuno suzio. Ne znam sta da uradim da bih vratila prethodno stanje, odnosno da "razvucem" sliku??
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Project] Kako da prebacim GanttChart u excel?14.07.2010. u 13:33 - pre 167 meseci
Probaj da promeniš zoom - CTRL + točkić na mišu ili iz menija.

Takođe možeš da proveriš kako su ti postavljeni vremenski intervali za prikaz - Format-> Timescale. Standardno je da se prikazuju dve vremenske skale - pa podesi da gornja bude meseci/nedelje a srednja dani.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: [Project] Kako da prebacim GanttChart u excel?

[ Pregleda: 5367 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.