Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali

elitemadzone.org :: MadZone :: Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali

[ Pregleda: 2963 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali27.04.2010. u 21:28 - pre 170 meseci
...mene zanima ona "ljudska strana"... naime, povezao bih stan gde imam sbb net kod roditelja sa mojim koji je udaljen oko 50 m (oba su prvi sprat) , znaci zica mi isla nisko (probao bi da ne bude prenisko)

Kome bi mogla da smeta? Jel bi me neko prodao" provajderu? Jel ja to smem?
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali27.04.2010. u 21:47 - pre 170 meseci
Ako si dovoljno tezak, evo ja bi te prodao na kilo :) A da li smes to da radis,hmm pa ako si reprezentativni alfa muzjak ovako nesto bi morao da smes da uradis ...
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali27.04.2010. u 22:42 - pre 170 meseci
Citat:
herzog: ...mene zanima ona "ljudska strana"...

Mi smo botovi :)
Citat:
Kome bi mogla da smeta?

Moglo bi da smeta golubovima, jer bi se kabl njihao i oni ne bi mogli da bleje na njemu.
Citat:
Jel bi me neko prodao" provajderu?

Taj sto bi te "prodao" provajderu ne bi mogao nista da ti naudi, jer imas pravo da razvlacis UTP po dvoristu, npr. igras Heroje 3 sa caletom.
Citat:
Jel ja to smem?

Jedan probao ...
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali27.04.2010. u 22:42 - pre 170 meseci
Zlatno pravilo - cuti i radi

Na kojoj visini bi bio kabl ?
Sta se nalazi izmedju zgrada ?

U sustini - na preko 4,5m ne bi trebalo ikome da smeta.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali27.04.2010. u 22:54 - pre 170 meseci
cek u pitanju su 2 stana u zgradi
ili 2 stambene kuce?
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali28.04.2010. u 00:03 - pre 170 meseci
Stavi wireless. Imaš na limundu veoma jeftine APove da se kupe i većina njih će ti obezbediti dovoljan protok. Prvi sprat je veoma nisko za LAN kabl i vrlo je verovatno da će ti to neko odseći, ili će ti se neki drkavi komšija pojaviti na vratima da pravi frku, ne zato što nekome smeta, već eto ZATO što je tu (iskustvo). Provajderu te niko neće prijaviti jer ne zna koji je tvoj provajder, kao prvo, a kao drugo najgore što može da uradi jeste da ti ugasi internet, što se još do sada nije desilo.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali28.04.2010. u 00:16 - pre 170 meseci
Naravno WiFi je nabolje resenje.
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali28.04.2010. u 13:49 - pre 170 meseci
/ WiFi AP sam razmisaljao ali kako se ta stvar napaja ? /
iako je neizvodljivo to sa WiFi, ne postoji opticka vidljivost, niti sa tim AP , iako malo znam o tome -
moze da se prenebegne.

Radi se o 2 stana u 2 stambene zgrade. Okrenuti su - skoro dupetima jedan drugom prozori gde gledaju.
A zapravo tacna pozicija je ovakva : Kao da se nalaze na krakovima pravog ugla - i gledaju u beskonacno.
Nadam se da je jasno.

Jedan je visoko prizemlje, drugi prvi sprat - ali visina mi se odookativno cini potpuno ista. Kada bi kabal isao donjim delom prozora - visina bi mu bila nesto iznad 4 metra.
Mozda je i 5 , ne znam - ali pod uslovom da je zategnut. To je varijanta koja se sad ukazala, rusenjem jedne stambene
kuce koja se nalazila izmedju nekih zgrada do. Znaci to je...

..1) je varijanta 1 : Izbacio bih kabal iz rutera (FTP/STP , jel?) i provlacio ga kroz dvoriste do mesta gde je ta sruesna kuca (uskoro ce tu biti gradiliste nove zgrade) i potom ga ubacio u drugi stan. Kabal bi prolazio pored stanova 2 komsije u 2 zgrade (od kojih je jedan stan prakticno nenaseljen, u inozemstranstvu je baba). Ali ne znam kako da zategnem kabal , da ne ometa vidik drugom od komsija , stalno prisutnom.
Veci problem je sto bi gradjevinski radnici , kada pocnu zidanje zgrade , verovatno o'kinuli to sve. Kakve sam srece, verovatno cak i kad bi ih zamolio (Sto se tice komsija, u ovom kraju palanke seoske zvane NS, desavale su se takve stvari
da se komsije bune naknadno raznim komisijama protiv stvari koje su sami svojerucno procitali i potpisali)

2) varijanta 2 : zaobisao bih naseljeni stanu u mojoj zgradi. Morao bih da petljam po hodniku zgrade malo (Potpuno sam neupucen u to). Izbusio bih vrata, dovratnicu stana , i onda bih nekako okacio kabal o plafon (kako>?) i vukao ga do prozora na stepenistu , busio ga malo i izbacio napolje. Tada bi , na toj strani , kabal bio na visini od nekih 7 m , tesko da bi
iko uspeo da sreze, i ako se opusti tezinom besposlenih golubova , sve sa njihovm kakicom. No , medjutim, nagrdio bih hodnik i stepeniste stavljajuci tiple, sto se nimalo nece svideti VIP shabanima koji dele suzivot sa mnom.

- Jos jedan od nacina da dignem kabal bi bio da ga podignem izmedju raslji par drveca koja su zgodna i usput (nema ih mnogo, tako da za wi -fi ne smetaju a nisu ni na kakvoj medju - putanj)

Za varijantu 2 ne moram da zurim, a kad krenu da zidaju, varijanta 1 biva teza.

Sto se tice Wi Fi, stvarno ne znam, ne razumem to nista. Znam da je u NS , pogotovu tu , zivi haos od signala i pored toga sto dusmani pogasise sve zivo.


H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali28.04.2010. u 14:19 - pre 170 meseci
Mozda kabl mozas da ztegnes, tako sto ces ga sa malo gradjevinskog lepka zalepiti za zgradu (ispod simsa na primer)... na svakih 20-30 cm. Wireless bi ti sigurno radio ako bi postojala opticka vidljivost, sto kod tebe nije slucaj - mozda da stavis dve antene na krov, sa dva AP-a, pa mrezu do stanova... tada ne bi bilo problema sa kablovima izmedju zgrada ali to bi te kostalo dosta. Ja sam nekad imao wireless na krovu svoje zgrade, a mreznim kablom od 50m sam od AP-a u potkrovlju dovodio do mog kompa net (napajanje je bilo preko tog mreznog kabla POE)... tako da je to vrlo izvodljivo, ali kosta, trebala bi ti 2 takva set-a (AP, antena, antenski kabl do AP-a, mrezni kabl do kompa, POE... x2).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Povezivanje ruter/pc na 50 m Bilo je o ovome u non-mad forumima ali

[ Pregleda: 2963 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.