Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hyperlink iz Word-a u Excel i obrnuto.

[es] :: Office :: Excel :: Hyperlink iz Word-a u Excel i obrnuto.

[ Pregleda: 3996 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

geometrija
Jovanium
Prevodilac,ssm

Član broj: 197357
Poruke: 22
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Hyperlink iz Word-a u Excel i obrnuto.22.04.2010. u 08:34 - pre 170 meseci
Da li se mogu iz Word-ovog dokumenta direktno hiperlinkovati u Excel-ov tacno odredjeni "Sheet","Name" ili "Bookmark"?
Takodje, i u obrnutom smislu, moze li se to uciniti iz Excel-a u Word-ov "Bookmark"?
Primenom klasicne metode "Insert Hyperlink" imam pristup samo celom fajlu a ne oznacenom mestu koje sam prethodno definisao kao "Name" ili "Bookmark".
Kada hiperlinkujem ceo fajl i pritisnem na dugme "Bookmark" dobijam poruku: "Microsoft Word (Excel) couldn't open this file or couldn't parse of this file".
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Hyperlink iz Word-a u Excel i obrnuto.22.04.2010. u 08:49 - pre 170 meseci
Može. Kopiraš tabelu koja ti je potrebna, pređeš u Word i umesto 'Paste' izabereš 'Paste Special...', opcija 'Paste link'.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

geometrija
Jovanium
Prevodilac,ssm

Član broj: 197357
Poruke: 22
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hyperlink iz Word-a u Excel i obrnuto.22.04.2010. u 13:19 - pre 170 meseci
Na zalost 3okc, nisi ponudio odgovarajuce resenje. Ovde nije rec o insertovanju nego o hiperlinkovanju. Da pojasnim: U Word-u radim kratak rezime onog sto sam radio u Excel-u. U istom dokumentu selektujem odredjenu rec, npr. Januar, i zelim da me odvede direktno na "Sheet"=Januar u Excel-u gde pored Januara ima vise Sheet-va (Februar, Mart...).
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Hyperlink iz Word-a u Excel i obrnuto.22.04.2010. u 15:39 - pre 170 meseci
Kreiraj u Wordu Hyperlink ka Excel fajlu, pa u link adresi dopisi simbol # a zatim naziv radnog lista pa simbol ! pa celiju ka kojoj vodi link.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

geometrija
Jovanium
Prevodilac,ssm

Član broj: 197357
Poruke: 22
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hyperlink iz Word-a u Excel i obrnuto.22.04.2010. u 16:39 - pre 170 meseci
Hvala timmy, to je ono sto sam trazio. Moze se upotrebiti i predlog 3okc-a samo sto umesto cele tabele kopiram praznu celiju iz Excel-a u Word a onda izvrsim izvesne modifikacije (brisem oivicenja, dodajem text).
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Hyperlink iz Word-a u Excel i obrnuto.

[ Pregleda: 3996 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.