Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Direktna izmena teksta na sajtu... bez admin panela

[es] :: PHP :: Direktna izmena teksta na sajtu... bez admin panela

[ Pregleda: 1666 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Direktna izmena teksta na sajtu... bez admin panela14.04.2010. u 21:17 - pre 169 meseci
Moze mala pomoc kako da npr izvedem da ne moram preko admin panela da menjam sadrzaj na sajtu
nego vec posle logovanja direktno na webu da menjam kao sto je na joomli...
Kad se ulogujes prikaze se ikona pored svakog naslova koji omogucava edit
Evo na sta direktno mislim kako je na joomli

http://img34.imageshack.us/img34/4605/12252751.jpg
http://img717.imageshack.us/img717/4240/86805919.jpg



Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Direktna izmena teksta na sajtu... bez admin panela14.04.2010. u 22:11 - pre 169 meseci
Zašto bi to bio problem? Kao što proveravaš u admin panelu tako proveriš da li je korisnik prijavljen na svakoj stranici. Ako jeste prikažeš tu edit ikonicu. Tu imaš ID teksta iz baze, kada se klikne na ikonicu prikažeš formular. Kada pošalješ POST zahtev snimiš podatke nazad u bazu i prikažeš stranicu sa sadržajem.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Direktna izmena teksta na sajtu... bez admin panela14.04.2010. u 22:21 - pre 169 meseci
Cek... ok to sa dozvolama korisnika...
znaci dajem primer
imam
textareu gde cu unosim tekst i title za naslov
za prikazivanje tog sadrzaja direkno u formi iskoristim $query = SELECT Where id idt.
isto kao i sto radim u admin panelu samo sto u admin panelu su prikazani naslovi i na klikom na edit otvara se sadrzaj koji zelim...
Samo sto ovde radim direktno
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: Direktna izmena teksta na sajtu... bez admin panela15.04.2010. u 10:23 - pre 169 meseci
Pa ne razumem šta je tu tebi problem... I najpre, jel to na čemu ti radiš pravljeno u Joomla-i, ili si ti sam, "od nule", radio taj sajt/admin panel?

Ti hoćeš da u public logici tvog sajta (dela sajta koji je vidljiv posetiocima), da u slučaju da je korisnik ulogovan, prikažeš link za edit-ovanje pored npr. naslova nekog unosa koji se prikazuje (šta god to sad bilo)... Pa šta je tu problem? Na mestu gde ti odgovara, npr. desno od naslova, ispitaš da li je korisnik prijavljen, i ako jeste prikažeš daj edit link.

E sad, ako ti hoćeš da se klikom na taj link, naslov i sadržaj tog nekog unosa odmah zamenjuju textfield-om/WYSIWYG editorom (kao na tom screenshot-u iz tvog prvog post-a), onda ti tu treba i malo JS-a/AJAX-a, a konkretan način za implementaciju zavisi od mnogo čega... U najprostijem slučaju, mogao bi da staviš da klikom na taj link, ide zamena naslova i teksta odgovarajućim poljima za unos (npr. textfield i textarea), pri čemu naravno njihov sadržaj automatski biva upisan u ta polja. Zatim, dodavanje dugmeta za save-ovanje, kao i npr. skrivenog polja koje bi čuvalo id tog unosa koji se edit-uje, (sve to ide JS-om), a klikom na save dugme bi išlo submit-ovanje te forme AJAX-om.
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Direktna izmena teksta na sajtu... bez admin panela16.04.2010. u 10:05 - pre 169 meseci
Nema veze sa joomlom nego sam dao primer gde sam zapazio takvu izmenu pa sam uradi screenove.
Ma nisam ni mislio obicnu textareu da stavim imam dosta ponudjenih text editora dobar je timce i ovaj sto si ti rekao...
Videcu imam neke ideje u glavi kako bi to izveo samo sto sad AJAX ne znam ni da guknem.... Javim ako negde zeznem stvar
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Direktna izmena teksta na sajtu... bez admin panela

[ Pregleda: 1666 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.