Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Progza web kameru

[es] :: Windows aplikacije :: Progza web kameru

[ Pregleda: 2684 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adihas1
Adi Hasanbegovic

Član broj: 250701
Poruke: 28
92.240.41.*



Profil

icon Progza web kameru03.04.2010. u 00:43 - pre 171 meseci
Pozdrav!! Ako mozete da mi preporucite program za web kameru treba mi snimanje,zatim da mogu nastimati kojim danima i u koje vrijeme da snima,kupio sam malo bolju web kameru sa autofocusom genius je marke 2mpx gledao sam i slika je odlicna na njoj a drzim je u kafe baru ali nemam jos adekvatan program.Potrebno je i da imam pass na programu tako da mu se ne moze pristupiti bez lozinke ili nesto za zastitu aplikacija. Nadam se da cete mi dati dobar savjet i pomoc,unaprijed hvala.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Progza web kameru03.04.2010. u 12:21 - pre 171 meseci
Koliko znam, najmocniji program ove vrste je Active WebCam
http://www.pysoft.com/ActiveWebCamMainpage.htm

Imasve mogucnosti koe si nabrojao, jedino nisam siguran da li moze da se podesi datum i vreme snimanja.

Osim toga ima jos gomilu mogucnosti koje nisi ni spomenuo a mozda ce ti se svideti:
- moze da vrsi detekciju pokreta i da snima samo kada se nesto promeni.
- moze da radi u stealth modu i da niko ne zna da kamera u stavri snima. (moguce je da ovaj mod moze da se podesi kada da se ukljuci i iskljuci)
- moze da radi kao windows service tako da se pokrece automatski kada se ulogujes i ne moze se iskljuciti dok se ne izlogujes.
- moze da stavlja datum i vreme na sluku koju snima taka da uvek znas kada je video snimljen
...

Program je inace osmisljen da sluzi za Surveillance (video nadzor) ali moze svasta...
 
Odgovor na temu

adihas1
Adi Hasanbegovic

Član broj: 250701
Poruke: 28
92.240.41.*



Profil

icon Re: Progza web kameru03.04.2010. u 13:42 - pre 171 meseci
E hvala ti prijatelju jos samo ako si ga koristio dobro bi doslo malo objasnjenja kako sta podesiti a idem da ga
skidam onda je ovaj program to sto meni treba..
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Progza web kameru04.04.2010. u 22:30 - pre 171 meseci
Koristio sam ga ranije. Pitaj slobodno sta te znaima.
 
Odgovor na temu

adihas1
Adi Hasanbegovic

Član broj: 250701
Poruke: 28
92.240.41.*



Profil

icon Re: Progza web kameru09.04.2010. u 22:29 - pre 170 meseci
Pozdrav prijatelju..Imam na komp gdje je kamera 2 hdd jedan je 160 gb i na njemu je muzika i drugi 80 gb na njemu je win i program za registar kasu.Jedan mi je kolega rekao da ako stalno budem pravio video zapise sa web kamerom pa brisao da cu zaznuti disk a postavio sam da spasava video na hdd od 80 gb imas li kakva saznanja o ovome i dali je tacno.Druga stvar koji cu enkoder postaviti u active web cam da mi slika bude zadovoljavajuca a da video je uzima bas puno prostora koliko podesiti frejmove i bitrate eto nadam se da ti nece biti problem na sve ovo odgovoriti..Nemogu naci kljuc za ver 11.2 ako bi bio neki link dobro bi dosao

[Ovu poruku je menjao adihas1 dana 10.04.2010. u 00:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Progza web kameru10.04.2010. u 13:34 - pre 170 meseci
Citat:
Pozdrav prijatelju..Imam na komp gdje je kamera 2 hdd jedan je 160 gb i na njemu je muzika i drugi 80 gb na njemu je win i program za registar kasu.Jedan mi je kolega rekao da ako stalno budem pravio video zapise sa web kamerom pa brisao da cu zaznuti disk a postavio sam da spasava video na hdd od 80 gb imas li kakva saznanja o ovome i dali je tacno.

verovatno je mislio na fragmentaciju hard diska. Kada snimas i brises fajlove fragmenti se pojavljuju... Ali to se resava defragmentacijom. Imas u windowsu alatku DIsc Defragmenter i sa njom trebas da odradis defragmentaciju jednom ili dva puta mesecno.

Takodje dolazi i do fizicog habanja hard diska ali to je neizbezno. hard disk moze izdrzati 4-5 godina bez problema a za to vreme toliko pojeftini da nije steta ni ako se pokvari. Sada na primer mozes kupiti mnogo veci hard disk nego ta tvoja dva i to za manje para nego sto si ih nekad platio.

Citat:
Druga stvar koji cu enkoder postaviti u active web cam da mi slika bude zadovoljavajuca a da video je uzima bas puno prostora koliko podesiti frejmove i bitrate

Ako ti to treba za video nadzor onda treba biti format u kojem su pojedinacne slike jako kvalitetne da bi u slucaju da je bila kradja mogao da nekoga prepoznas na tom snimku. Za tu svrhu dosta je dobar MJPEG a savrsen je Lagarith samo on pravi ogromne fajlove.

Napisi sta ces konkretno raditi sa snimcima pa cu ti preciznije napisati kako da podesis?

Citat:
Nemogu naci kljuc za ver 11.2 ako bi bio neki link dobro bi dosao

Pa u krajnjem slucaju ako se bavis nekim isplativim poslom nece ti biti problem ni da kupis taj program legalno. Ali ako nadjem javicu ti na pp.

 
Odgovor na temu

adihas1
Adi Hasanbegovic

Član broj: 250701
Poruke: 28
92.240.41.*



Profil

icon Re: Progza web kameru10.04.2010. u 13:59 - pre 170 meseci
Hvala ti to sam bas mislio za fragmentaciju i jasno mi je sada dobro si rekao za 5 god ce biti bagatela..Web kamera mi je u kafe baru video sam mislio snimati povremeno i gledati,snimam sank jednostavno hocu nekad da neku smjenu provjerim koliko su kafa prodali cajeva i td..da vidim dali su unjeli nesto svoje i tako..Nebi mogao stalno snimati a ni gledati jer dosadi ni filmove negledam a ne sank svaki dan :))..Eto za tu namjenu mi konkretno treba??Hvala ti jos jednom
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Progza web kameru10.04.2010. u 22:24 - pre 170 meseci
Onda instaliraj ovaj enkoder http://www.free-codecs.com/download/Koepi_XviD.htm

A podesavanja cu vam drugi put napisati, jer mi sada nije pri ruci Active WebCam...

 
Odgovor na temu

adihas1
Adi Hasanbegovic

Član broj: 250701
Poruke: 28
92.240.41.*



Profil

icon Re: Progza web kameru11.04.2010. u 22:35 - pre 170 meseci
Imam instaliran xvid od koepi jos samo pomoc oko podesavanja da imam solidan kvalitet i velicinu fajlova srednju da neuzima bas mnogo diskovnog prostora mada ga imam a bit ce potrebno cesce raditi defargment radi one fragmentacije sto se desava vec smo o njoj razgovarali..Skino sam verziju 10.1 ali nikako nevidim gdje da izaberem codec koji hocu vidim samo wmv i awl????

[Ovu poruku je menjao adihas1 dana 12.04.2010. u 00:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Progza web kameru12.04.2010. u 14:00 - pre 170 meseci
Ovako se podesava:

- u prozoru u kojem biras kameru imas karticu "Recording"
- pod opcijom File Format izaberi AVI
- zatim klikni na taster Aditional Settings
- pod opcijom Compressor izaberi XviD
- zatim klikni na taster configure i onda ce ti se otvoriti XviD prozor gde podesavas sve opcije XviD enkodera. Na isti nacin mozes koristiti i DivX (koji je jednostavniji ali ne znam koje su tacno ogranicenja besplatne verzija DivXa).

...e sad podesavanja XviD-a su malo duza prica. Ne znam na primer u kojoj rezoluciji zelis da budu ti snimci? ...za sada pogledaj http://www.videomajstor.com/encoder-xvid


 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Progza web kameru

[ Pregleda: 2684 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.