Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Insertovanje redova problem - ideja - resenje - pomoc

[es] :: Office :: Excel :: Insertovanje redova problem - ideja - resenje - pomoc

[ Pregleda: 2395 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragonche
Dragan Slijepcevic
Univerzal, Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 13260
Poruke: 34
*.adsl.eunet.rs.

Jabber: dragonche@neobee.net
Sajt: www.media-max-studio.com


Profil

icon Insertovanje redova problem - ideja - resenje - pomoc27.03.2010. u 11:16 - pre 170 meseci
Pozdrav svima.

Ne poznajem bas najbolje Excel ali se jako trudim da sto vise skapiram .
Naime imam zadatak na poslu koji se tice pravljenja nekakvog izvestaja.

Ideja mi je da napravim kolone i redove koji ce sadrzati razne podatke a bice sortirani po datumima i jos nekim drugim podacima (to mi ne predstavlja neki veliki problem).

Na ovom linku je primer koji objasnjava sta zelim

http://rapidshare.com/files/368737288/primer_1.jpg.html

Naime zelim da insertujem, u odnosu na potrebu, odredjen broj praznih mesta za dodavanje naziva firmi a da ne uticem na kolone mesec, dan, nedelja.
To jest da ako se zadesi potreba da u jednom danu imam unete 4 firme a u drugom recimo 10 da onda insertovanje broja tih firmi ne utice na dodavanje kolona u redovima mesec, dan i nedelja.

Nadam se da ste me shvatili.

Svaki komentar mi je zlata vredan.

Hvala najlepse svima.


Sve ima svoj pocetak i svoj kraj!!! Samo virsla ima dva kraja!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Insertovanje redova problem - ideja - resenje - pomoc27.03.2010. u 17:27 - pre 170 meseci
Citat:
dragonche: To jest da ako se zadesi potreba da u jednom danu imam unete 4 firme a u drugom recimo 10 da onda insertovanje broja tih firmi ne utice na dodavanje kolona u redovima mesec, dan i nedelja.
pa ne vidim što je tu problem sa Insert Cells - Umetanje ćelija osim ako ne želiš remetiti veličinu spajanih ćelija.

Uzmimo za primjer da trebaš odmah na početku dodati nekoliko ćelija u stupcu E za drugu nedjelju stupca C.
Selektiraj ćeliju E6 (ili E7 ili E9)
Insert => Cells => Row ( ili brže ako imaš gumb na toolbaru Insert Rows.)

Umetnut će ti se ćelija tj. cijeli redak a ostali redovi će se pomaknuti prema dolje tako da ti neće remetiti raspored i oblik.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dragonche
Dragan Slijepcevic
Univerzal, Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 13260
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: dragonche@neobee.net
Sajt: www.media-max-studio.com


Profil

icon Re: Insertovanje redova problem - ideja - resenje - pomoc27.03.2010. u 17:44 - pre 170 meseci
Da radio sam to, ali mi se onda pravi razmak izmedju brojeva koji su uneti vec u kolonu recimo izmedju 10 i 11.
Sve ima svoj pocetak i svoj kraj!!! Samo virsla ima dva kraja!!!
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Insertovanje redova problem - ideja - resenje - pomoc28.03.2010. u 20:11 - pre 170 meseci
Citat:
dragonche:To jest da ako se zadesi potreba da u jednom danu imam unete 4 firme a u drugom recimo 10 da onda insertovanje broja tih firmi ne utice na dodavanje kolona u redovima mesec, dan i nedelja.
Koko misliš dodati 10 firmi a da ti ne utječe na broj dana u mjesecu. Ako si postavio već redove za 31 dan i želiš dodati 10 firmi za određeni period ?

Ili da u jednu ćeliju uneseš više firmi ili da drugačije organiziraš podatke. npr: za prvi dan u mjesecu imaš tri ćelije u nazivu firmi

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Insertovanje redova problem - ideja - resenje - pomoc28.03.2010. u 20:48 - pre 170 meseci
Citat:
dragonche: Da radio sam to, ali mi se onda pravi razmak izmedju brojeva koji su uneti vec u kolonu recimo izmedju 10 i 11.

Naravno da se pravi razmak, a kako si ti to zamislio!?

Postoji način za upisivanje više "jedinica", više zapisa takoreći, u istu ćeliju, tako što bi između dva unosa napravio ručni prelom reda, pritiskom ALT+ENTER. Možda je ovo rešenje koje bi ti poslužilo ali ono ima svoje loše strane.

Ovo je generalni problem u dizajnu modela podataka kada se tvrdoglavo insistira da jedna te ista tabela služi i kao "baza podataka" i da istovremeno podaci budu složeni u formi u kojoj bismo štampali izveštaje.

U trenutku kada napraviš razliku (tj kada je shvatiš), između ovo dvoje, moći ćeš i da pristupiš rešavanju problema.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Insertovanje redova problem - ideja - resenje - pomoc

[ Pregleda: 2395 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.