Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Flash, javascript file upload. Potrebna pomoć.

[es] :: Javascript i AJAX :: Flash, javascript file upload. Potrebna pomoć.

[ Pregleda: 1573 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dalibor_zdravkovic
Dalibor Zdravkovic
Ne Zaposlen
Leskovac

Član broj: 155994
Poruke: 114
93.87.37.*



+1 Profil

icon Flash, javascript file upload. Potrebna pomoć.11.03.2010. u 22:25 - pre 171 meseci
Stvari stoje ovako:
Imam html formu u kojoj imam <input type="file"> polje.
Javascriptom sam pokusao da promenim ovo polje sličicom koja će simulrati dugme koje otvara file browser dialog tako što ga sakrijem a klikom na sličicu pozivam onClick event za ovo polje. Naravno to samo radi za IE.

Guglao sam i pronašao jedno rešenje koje ne znam da implementiram.

Rešenje se sastoji u sledećem:
1. napraviti flash dugme
2. pritisko na dugme uz pomoc FileReference objekata otvoriti file browser dialog datog web browser-a.
3. izabrani fajl proslediti javascript funkciji.
4. javascript funkcija postavlja putanju do izabranog fajla kao vrednost parametra "value" u <input type="file" value=""> polju
5. pritskom na dugme submit u formi upload-uje se fajl na server.

Promblem je sledeći kako implementirati komunikacju flash->javascript jer flash dugme treba da preda javascript funkciji izabrani fajl.

Dalibor Zdravkovic
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Flash, javascript file upload. Potrebna pomoć.12.03.2010. u 18:13 - pre 171 meseci
to je vise pitanje za Flash forum, mada imas vec gotova resenja za upload. Najpoznatiji je SWFUpload a ja ti predlazem da pogledas prvo Plupload
 
Odgovor na temu

dalibor_zdravkovic
Dalibor Zdravkovic
Ne Zaposlen
Leskovac

Član broj: 155994
Poruke: 114
93.87.37.*



+1 Profil

icon Re: Flash, javascript file upload. Potrebna pomoć.13.03.2010. u 00:00 - pre 171 meseci
Ma znam ja za te gotove stvarčice za upload fajlova na server, nego stvar je u tome što ja pored uploadovanog fajla treba da prebacim i još neke dodatne stvari koje ću sačuvati u bazu, ne znam kako da ih uskladim sa sabmitovanjem forme. Problem je ako ja prvo uplodujem fiajlove pa onda nastupi greška u toku ubacivanja ostalih podataka u bazu npr. pogrešan tip podatka ili pogrešan id ostaše uploadovani fajlovi na serveru pez potrebe i u slučaju da se duže vreme ne nadgleda server on će da se puni nepotrebnim fajlovima.

A sto se tiče ovog prethodnog rešenja, nije moguće jer flash nikada ne daje putanju do fajla na lokalnom disku, tako da je upload moguć samo flashom, a javascript može da se koristi npr. da se nadgelda upload što je naravno suvišno jer to možeš i u samom flash-u.

Pozdrav!
Dalibor Zdravkovic
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Flash, javascript file upload. Potrebna pomoć.

[ Pregleda: 1573 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.