Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mustek UPS Powermust 400 USB problem

[es] :: Ostali hardver :: Mustek UPS Powermust 400 USB problem

[ Pregleda: 5754 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stankosava88

Član broj: 243442
Poruke: 321
213.196.101.*



+2 Profil

icon Mustek UPS Powermust 400 USB problem10.03.2010. u 03:10 - pre 172 meseci
Naisao sam na dosta slicnih tema ali su sve davno napustene pa sam odlucio da napravim novu i konkretno kazem sta je problem. Imam MUSTEK UPS PowerMust 400 USB, kupljen prije mjesec dana. E pitanje glasi: Zato mi povremeno izbacuje obavjestenje: LINE-INT in USB UPS AC power failure i posle ne zadugo izbaci LINE-INT in USB UPS AC power restored zajedno sa ponavljajucim alarmom, svake pola sekunde. To sam primjetio samo nakon veoma duzeg rada, ali ne stalno. Danas mi se to desilo ali i po prvi put se UPS ugasio zajedno sa kompom i poceo je da pisti besprekidno, dok ga nisam ugasio na OFF i ponovo upalio.
Zna li iko sta je problem???
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem10.03.2010. u 09:40 - pre 172 meseci
Trebalo bi definirati sto se tocno desava s mrezne strane, dali je samo intervalni pad napona ili je kompletno gubitak struje. To za pocetak.
UPS koliko je dobar, toliko je i los! On se aktivira kompletnim nestankom struje ili prekomjernim padom napona. Autonomija mu je mala i ako duze radi u baterijskom rezimu, moze se isprazniti i desi se urlikanje alarma i ugasen komp. Ponekad se desi da se komp sa (jeftinim)UPS-om iskljucuje i radi budalastine, a bez UPS-a radi normalno jer je imalo kapacitivnije i kvalitetnije napajanje bolje rjesenje za neke stvari od ekonomske klase UPS-a. I tako to, zanimljivo bude

btw koji komp imas, monitor, ima li neki printer zakacen na ups?




 
Odgovor na temu

Stankosava88

Član broj: 243442
Poruke: 321
213.196.104.*



+2 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem10.03.2010. u 15:16 - pre 171 meseci
Komp je stariji, evo kratke specifikacije: HDD 80 GB, m. ploca ASUS P4P800S-X, 1GB rama, Grafika mjenjana ljetos ATI HD 3450 512MB sa aktivnim hladjenjem, napojna kutija ima 400 W takodje kupljeno ljetos jer grafa zahtjeva minimum toliko. A monitir je CRT 17 inca, Daewoo. Samo on i kuciste su na UPS-u, nikakvih drugih stvari nemam, a zvucnici su na produznom tako da ne vjerujem da je UPS preopterecen.
A sto se tice struje, kad mi se ovo desilo nije bilo kompletnog gubitka, a da je sad opao napon nisam primjetio, po sijalici u sobi bih rekao da nije bilo veceg pada, mozda manji koji ona ne registruje a UPS da, pa je zato pistao. Inace sto se tice UPS-eva tu sam nestrucan skroz, skoro sam ga kupio jer mi je ova struja zivce pojela.
POoslao bih melj MUSTEK podrsci al nece da otvori stranicu www.mustek.de, da bih nasao validan mejl, posto stari ne vazi.
Ako neko zna adresu nek javi.
hvala



Evo i slika pa ako neko zna ima li ovde neki problem neka se javi
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stankosava88

Član broj: 243442
Poruke: 321
213.196.101.*



+2 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem11.03.2010. u 15:56 - pre 171 meseci
Evo slike sacuvane tokom dogadjaja:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem11.03.2010. u 17:19 - pre 171 meseci
Lepo piše da u drugom slučaju rade baterije što znači da je nedovoljan napon na ulazu. E sad, malo mi je čudno da je normalno 241V a da se UPS uključi na 205V, možda samo loše meri ... pretpostavljam da je mali napon na ulazu i UPS je zaključio da je vreme da počne da radi. Naravno, u tom slučaju odmah počne da pišti da bi se to znalo.
U kakvom su stanju baterije? Uključi komp (možda je bolje da i ne digneš OS nego recimo idi u bios) i monitor pa otkači kabl iz zida. Koliko drži?
Hm, misliš da je taj Mustek 400 dovoljan za napajanje 400W i CRT monitor?
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem11.03.2010. u 18:00 - pre 171 meseci
Imas ovlascenog servisera u Novom Sadu. Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Stankosava88

Član broj: 243442
Poruke: 321
213.196.101.*



+2 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem11.03.2010. u 22:46 - pre 171 meseci
Baterija je nova, UPS je nov, star manje od mjesec dana, kad sam ga spajao sve je radjeno kako je i napisano da treba.
U zadnja 2 dana kad sam provjeravao uvijek je radio na AVR Modu, mada nisam prije provjeravao. U upustvu kaze: Vod UPS-a sadrži boost i buck AVR (automatska regulacija napona) za stabilizaciju ulaznog napona." E sad ne znam sta on ovde pokusava da stabilizuje kad je naponiz uticnice 241V, nije pao dramaticno. A probavao sam da ga iskljucim iz zida, drzao je oko 4 minuta na 42% preostalom kapacitetu baterije, ali ga nisam drzao dalje, mada je mogao jos, ako ne i do 10 minuta, u cemu ne vidim da je on slab za moju konfiguraciju.
A na najnovijoj slici ispod nema vece razlike sa prethodnom i UPS ne pisti radi normalno.
stvarno sve cudno skroz, poslao sam mejl davaocu garancije i serviseru pa ako on ne bude sta znao onda stvarno nemam vise ideju sta je u pitanju...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem12.03.2010. u 17:16 - pre 171 meseci
Neznam baš dali je UPS u kvaru, ali probaj reklamirati. Mislim da se prije radi o tome kako imaš neke anomalije sa primarne strane (dali su to razni gore/dole pikovi napona ili greška UPS-a) koje UPS "shvaća" kao nestanak struje pa prebacuje u baterijski režim.
Uostalom, (nažalost) vidi se da je UPS iz jeftinije serije - pogledaj izlazni napon kad je u baterijskom režimu (205V) a pitanje je kakav je valni oblik :(. Ne štiti UPS napajanje, već napajanje štiti od lošeg UPS-a. Problem je u tome kako i što sve aktivira UPSovu logiku za detekciju pada napona s primarne strane. Piše li u uputama koja je tolerancija ulaznog napona?

Glede pištanja tokom rada (bez prebacivanja na bateriju) - može signalizirati i preopterećenje koje također može biti impulsno!

Citat:
Inace sto se tice UPS-eva tu sam nestrucan skroz, skoro sam ga kupio jer mi je ova struja zivce pojela.


e ovo me zanima, što se dešavalo?

 
Odgovor na temu

Stankosava88

Član broj: 243442
Poruke: 321
213.196.101.*



+2 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem12.03.2010. u 18:59 - pre 171 meseci
Ja pocinjem da mislim da je jedini problem ovde do struje, jer evo vec cijeli dan UPS radi u NORMAL modu a napon je bio do 233 do 237 V, sto bi se reklo neka normala za UPS, a prije pistao je/bio u AVR Modu samo kad je napon bio preko 241 V.
Da je problem do UPS-a nebi radio uopste niti bi drzao komp sa monitorom kad sam ga testirao vadeci kabal iz uticnice.
Kad je komp ugasen, nekad se cuje KLIK u UPS-u, takodje kad je upaljen provjeravao sam zasto to radi, to je bilo kad prebacuje is normalnog u AVR mod i orrnuto, sto po upustvu znaci da automatski regulise napon i salje ga ka korisniku.
A citirao si moju recenicu, :pa ovde je struja veoma lose uradjena, malo neka kisa, vjetar odma nestaje ili jos gore u 10 sekundi po 3, 4 puta izbacuje sto u najcescem slucaju zna spalit sve u kucistu... Zbog toga sam i uzeo UPS, jeste da je najslabiji iz ive svoje serije 400/600/800 USB ali jedina razlika medju njima je koji duze drzi, nakon nestanka struje. I kao sto rekoh ovaj je vec testiran , drzi dovoljno dugo da mogu zavrsit ono sto sam zapoceo u toku nestanka napajanja, a i u specifikaciji pise: Vreme autonomije (kod opterećenja s 2 PC-a s monitorom od 15”): 8-30 minuta



[Ovu poruku je menjao Stankosava88 dana 12.03.2010. u 20:20 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stankosava88

Član broj: 243442
Poruke: 321
213.196.101.*



+2 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem12.03.2010. u 19:42 - pre 171 meseci
Ova slika iznad je tokom testiranja kad sam vadio kabal iz uticnice, a nasao sam u specifikacji to da on reaguje sam kako i pise: Regulacija napona (baterijsko punjenje) kad napon ode +/- 10% od normalnog. I vjerujem da je svo vrijeme bilo do toga.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem12.03.2010. u 21:01 - pre 171 meseci
He, etoga plus minus 10%!! Kvalitetno ATX napajanje ima sve sklopove zastite koje ima ovakav UPS koji se diči koječime. Nažalost pola tih zaštita (recimo prenaponski spicevi, korekcija sumova i ostalih smetnji) u samom UPS-u štiti kontrolnu elektroniku UPS-a, a ne izlaz UPS-a tj. napajanje - napon sa mreze je direktno prosljeđen na izlaz UPS-a! Dumpanje VF smetnji radi i (imalo bolje) napajanje. Treba nadodati da isti ti malo bolji ATXovi imaju daleko veći opseg mrežnog radnog napona (cca 90-270V) a tu karakteristiku nemaju ni malo skuplji UPSovi. Kazem jos jednom, dobar ATX stiti od loseg UPS-a. Jeftini UPS-ovi na izlazu u baterijskom rezimu daju deformirani sinusni signal, pun spiceva, harmonika...A to je mnoogo opasnije od nizeg ili viseg napona. Online UPS su pouzdanija rjesenja, ali i skupa.

E sad, ono sto se tebi desava jeste to da ti mrezni napon izlazi iz radnog opsega ulaznog napona UPS-a (10% gore dole) i tada se UPS prebacuje u baterijski rezim rada. Nemoj da budes nesto ljut na sebe ili onog tko ti je prodao UPS, zadrzi ga - može on da dođe do izražaja ako baš komplet nestane struje a ti radiš nešto vrlo važno. Ali razmisli da kupis kvalitetno, kapacitivno napajanje! Pomogao bi ti i surge protector, ali to je opet dosta skupo rjesenje i pitanje je sto ti je uopce dobavljivo.


 
Odgovor na temu

Stankosava88

Član broj: 243442
Poruke: 321
213.196.101.*



+2 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem12.03.2010. u 21:22 - pre 171 meseci
Ma nisam ljut na sebe, on je napravljen tako da reaguje i tako je odreagovao, meni je prvenstveno bitno da komp ostane upaljen makar i minut, kad pocne struja da drka, u toj minuti po 5 puta kako zna kod mene. To mi je najbitnije, a on moze da drzi mnogo duze od minute i samim tim sam zadovoljan sa njim. Bitno mi je da ovo nije kvar neki pa sam zato postavio temu da vidim sta kazu ostali posto se ja slabo razumijem u UPS-eve, nikad ih prije nisam koristio ali od sad smatram da svaki komp treba da ga ima .
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Mustek UPS Powermust 400 USB problem13.03.2010. u 08:30 - pre 171 meseci
Ja sam isto zbog toga uzeo Mustek 600 i dobro mi obavlja posao iako se i vari i kavezni motori startaju (tada je napon ~100V) Sad mi vec aku oslabio 3-4 god star
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Mustek UPS Powermust 400 USB problem

[ Pregleda: 5754 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.