Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na windows 7, ne radi disk management!?

[es] :: Windows desktop :: Na windows 7, ne radi disk management!?

[ Pregleda: 1957 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shijakovic
Zeljko Sijakovic
inzenjer poljoprivrede, poljoprivredni
fakultet - novi sad
Novi Sad

Član broj: 253894
Poruke: 2
89.216.65.*



Profil

icon Na windows 7, ne radi disk management!?06.03.2010. u 22:39 - pre 171 meseci
Nakon ubacivanja usb fles memorije, dobijam poruku da ne mogu da otvorim fles (access denied).
Pokrenem linux (dual boot), i on sve procita, bez ikakvih problema. Prekopiram sadrzaj na linux, vratim se na windows.
Htedoh da ga formatiram al ista poruka.
Da pokrenem disk management, pokrene se administratorski zahtev da li dopustam tu radnju, kliknem yes i to je to - nema prozora.
Na jednom forumu sam nasao da u Command Prompt-u pokrenem sfc /scannow, on to uradi i kaze da nema nikakvih gresaka!

Neka ideja, kako da osposobim citanje usb- i mogucnostdisk management-a???


Hvala unapred
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Na windows 7, ne radi disk management!?06.03.2010. u 22:54 - pre 171 meseci
Za početak se vrati u Linux pa pogledaj sadržaj fleša, sa uključenom opcijom prikazivanja svih fajlova, pa proveri da li je sve poznato ili ima neki sumnjiv fajl.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Na windows 7, ne radi disk management!?07.03.2010. u 01:19 - pre 171 meseci
Viđeno nekoliko puta na raznim računarima da desni klik na Computer / Manage ne uradi radi ništa.
Pomogao je ovaj reg fajl, koji prilažem uz poruku, pa možeš da probaš.

PS
Mislim da je razlog prestanka funkcionisanja "Manage" opcije najverovatnije bio neki tweak program / prčkanje po servisima na tim računarima
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Na windows 7, ne radi disk management!?07.03.2010. u 08:30 - pre 171 meseci
Da iskoristm i ja ovu temu da malo ogovaram moj Disk Management na Wndows-u XP.

Elem, može da obriše particije ali neće da ih pravi.Uvek na kraju izbaci informaciju da jo došlo do greške i da treba uraditi restart, što narovno ne pomaže.

Kada se posle prebacim na Windows 7 koji se nalazi na drugom hard disku, on formira dotičnu particiju bez ikakvih problema.

Ima li ko neku ideju kako naterati upravnika diska da valjano obavlja svoj posao ?

 
Odgovor na temu

shijakovic
Zeljko Sijakovic
inzenjer poljoprivrede, poljoprivredni
fakultet - novi sad
Novi Sad

Član broj: 253894
Poruke: 2
109.93.84.*



Profil

icon Re: Na windows 7, ne radi disk management!?07.03.2010. u 13:12 - pre 171 meseci
Problem sa disk management-om je resen, samo sam deinstalirao zadnji instaliran program a to je bio Malwarebytes Anti-Malware 1.44. Na disku nema nista formatiran je, al i dalje ostao problem sto ga windows 7 ne cita tj. access denied!!!

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Na windows 7, ne radi disk management!?

[ Pregleda: 1957 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.