Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!

[es] :: Windows desktop :: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17704 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!02.03.2010. u 22:06 - pre 171 meseci
Pozdrav svim forumašima.Danas sam se sreo prvi put sa problemom ove vrste,pa sam se zaglavio sa istim.Moj prijatelj ima instaliran XP SP3,frišku instalaciju,i pojavio mu se problem.Naime,windows nikako neće da prepozna njegov Canon powershot A580 digitalac.Iz aparat je dobio Cd samo sa manualsima ,ali nigde drajvera.Probao sam svuda po netu,ali bez uspeha.Prvo pitanje je:
Kako je moguće da uopšte ne prepoznaje aparat SP3,a prethodni windows,koji je bio SP1 ga je prepoznavao?
Da li neko od forumaša ima sajt sa kojeg mogu da skinem ove drajvere,ali samo drajvere,a ne neke programe koji nemaju veze sa samim prepoznavanjem aparata?
Bio bih zahvalan na svakoj sugestiji i pomoći.Pozdrav iz KG.
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!03.03.2010. u 07:21 - pre 171 meseci
Koliko sam se ja do sad druzio sa Canon fotoaparatima (4 modela), skenerima (2 modela) i fotokopirima koji funkcionisu i kao skener (3 modela), recept je u 100% slucajeva bio da se najpre instalira softver sa prateceg CD-a, pa tek onda da se kaci uredjaj preko USB-a, i nakon toga nikad nije bilo problema sa prepoznavanjem...
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!03.03.2010. u 09:14 - pre 171 meseci
Ako je fotoaparat nov uz njega ide i drajver na cd-u.

U konkretnom slučaju kada cd-a nema treba potražiti drajver na Canon-ovom sajtu.
Ubace se podaci o fotoaparatu i skine odgovarajući drajver.

http://www.canon.com/
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!03.03.2010. u 15:23 - pre 171 meseci
Ne treba drajver, a nisam siguran da li uopšte i postoji tako nešto.
Dovoljno je preko kabla povezati aparat sa računarom i on je kao uređaj vidljiv.
Otvori MyComputer, trebalo bi da je tamo.

Ako nije, ima problem sa USB priključkom na ploči ... softverski ili hardverski.

Samo da ponovim: NIJE POTREBAN DRAJVER
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!03.03.2010. u 21:53 - pre 171 meseci
Ako imaš SD memorijsku karticu u njemu onda drajver ne treba, jer se ponaša kao MasStorage.
Identično kao da si je ubacio u čitač kartica.
Ako nemaš memorijsku karticu, onda nema šta ni da vidi.

Redosled:

1. Memorijska se zaglupavila. Pomaže samo formatiranje iste iz menija foto-aparata.
2. Prekid u USB kablu. Pomaže džaranje istog ili kupovina novog USB kabla. Prvo probajte sa drugim USB kablom.
3. Problem sa USB portom računara. Ubodi USB flešić u isti port, pa ako radi onda je HW i SW računara dobar.
4. Problem sa USB konektorom foto-aparata. Ništa ne dirati i pravac u servis.

Još jedan pozdrav iz KG.
 
Odgovor na temu

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
109.93.161.*



+1 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!04.03.2010. u 10:20 - pre 171 meseci
Sve je to tačno što vi kažete,tu nema zbora,ali problem je mnogo čudniji.Naime,kompjuter ne prepoznaje samo ovaj foto aparat.Svaki drugi fleš koji se ubaci,prepozna regularno,a sa druge strane,kada se aparat poveže sa drugim računarom,radi savršeno.Prava zone sumraka.Ostalo mi je da pokušam da formatiram karticu kako ste mi gore napisali,pa da probam onda,ili sam još negde čuo da pokušam da ubodem aparat sa zadnje strane u USB direktno u ploču,jer kažu da ovi prednji USB-ovi znaju da zabrljave s vremena na vreme,mada se to meni nikada dosad nije desilo.U svakom slučaju ću vas izvestiti šta se dešava.pozz
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!04.03.2010. u 21:22 - pre 171 meseci
Citat:
MMaarrCCoo: ... kompjuter ne prepoznaje samo ovaj foto aparat ...

Povedi računa da kod nekih aparata (npr. hp R717) možeš da biraš kako će računar da ih vidi:
- kao fotoaparat
- kao USB memoriju.

 
Odgovor na temu

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
109.93.7.*



+1 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!04.03.2010. u 23:37 - pre 171 meseci
A,gde se to odredjuje i kako?Sa takvom opcijom se dosad nisam sreo.Znam da uvek mora da se vidi ako je bilo koji USB uredjaj prikljucen.On njega vidi u device manageru,ali nista osim toga.Ne mogu se drajveri posebno instalirati,ne moze sam da ih pronadje na netu...Nista sto bi mi palo na pamet.Mislim da ce na kraju da padne novi sistem,ali me zivo zanima sta je...jace je od mene.pozz
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
109.93.49.*



+12 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!05.03.2010. u 08:25 - pre 171 meseci
Citat:
MMaarrCCoo: A,gde se to odredjuje i kako?

Ima valjda neki "Meni" u koji uđeš pa pretražiš po stavkama...

Citat:
MMaarrCCoo:... On njega vidi u device manageru,ali nista osim toga


Probaj da li pomaže ovo: Čišćenje svih USB drajvera?
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!05.03.2010. u 08:32 - pre 171 meseci
Kod mene se to bira u Setup meniju. Na slici se vidi Disk Drive, druga opcija je Digital Camera



Pogledaj svoje uputstvo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
91.150.125.*



+1 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!05.03.2010. u 09:48 - pre 171 meseci
Sad vidim o čemu govorite.Pokušaću i tako.Znači,u podešavanjima aparata je,moguće,da postoje podešavanja ove vrste.Ok.Pogledaću i probati oba od ovih predloga i izvestiti vas šta se dešava.
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
Odgovor na temu

forestpk

Član broj: 205373
Poruke: 107
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!22.05.2011. u 21:29 - pre 157 meseci
Evo ja imam isti problem. Juce kupio aparat Nikon Coolpix L23 i komp ga ne prepoznaje. Usb drive not recognized! Inace sve ostalo normalno cita, usb flash, stari aparat Samsung...

Sve ovo sto sam po netu pronasao sam pokusao, nista ne pomaze.

Inace da li ima neke veze sto nemam memorijsku karticu? Nisam je jos kupio, ovo sto sam slikao je u memoriji aparata.
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
79.101.51.*



+449 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!24.05.2011. u 11:39 - pre 157 meseci
Citat:
forestpk: Evo ja imam isti problem. Juce kupio aparat Nikon Coolpix L23 i komp ga ne prepoznaje. Usb drive not recognized! Inace sve ostalo normalno cita, usb flash, stari aparat Samsung...

Sve ovo sto sam po netu pronasao sam pokusao, nista ne pomaze.

Inace da li ima neke veze sto nemam memorijsku karticu? Nisam je jos kupio, ovo sto sam slikao je u memoriji aparata.


A jesi li probao ovaj fabricki softver? https://nikoneurope-sr.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/45844
 
Odgovor na temu

forestpk

Član broj: 205373
Poruke: 107
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!25.05.2011. u 13:24 - pre 156 meseci
Citat:


Jesam, taj program ViewNX2 sam dobio na disku uz aparat. I nista.

Meni komp ne prepoznaje uredjaj koji prikljucujem na njega, u ovom slucaju foto aparat. Znaci ne mogu da ostavrim vezu kompa i aparata. A ovaj fabricki softver je cisto neki programcic za slike.
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
79.101.51.*



+449 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!25.05.2011. u 16:23 - pre 156 meseci
Znam, smece kao i svi ostali fabricki programi, ali kontam nemas sta da izgubis. Da li u Device Manager-u prijavljuje gresku u SD kontroleru?
 
Odgovor na temu

forestpk

Član broj: 205373
Poruke: 107
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!26.05.2011. u 20:00 - pre 156 meseci
Citat:
Jericho: Znam, smece kao i svi ostali fabricki programi, ali kontam nemas sta da izgubis. Da li u Device Manager-u prijavljuje gresku u SD kontroleru?


Ne prijavljuje nista.
Ma kupio sam citac memorijske kartice i resio problem. Sta da radim drugo kad nece pa nece.
 
Odgovor na temu

Ivana Jevtovic
ne radim
Cacak,Srbija

Član broj: 324091
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!07.07.2014. u 10:51 - pre 119 meseci
Racunar mi ne prepoznaje ni flesh,ni usb ni micro SD karticu ni karrticu od aparata....
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!07.07.2014. u 23:28 - pre 119 meseci
Pogledaj u Device Manageru da li ima neki zuti znak,ako ima idi desni klik na njega i otvorice ti se padajuci meni gde je komanda za Update.Klikni na to i kada se otvori sledci prozor idi na gornju komandu gde je potraga sa interneta i sacekaj malo i ono ce te obavestiti da li je skinuo drajvere ili ne.Ako nema nista onda ti taj izvod nije ispravan i probaj na nekom drugom USB prikljucku.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!07.07.2014. u 23:37 - pre 119 meseci
Probaj prikljuci aparat i ugasi komp,pa upali ponovo mozda ce ga prepoznati kao novu komponentu.Ako hoce onda ce kada se komp upali dole u task baru prikazati balon i unutra obavestenje da je nadjena nova komponenta i da sacekas da pronadje drajvere sa neta,klikni na balon i otvorice ti se prozor gde ces videti kako pretrazuje drajvere i kada zavrsi onda ces obavesten da je aparat prikljucen na komp i da mozes da udjes u njegov sadrzaj.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!07.07.2014. u 23:38 - pre 119 meseci
Citat:
MMaarrCCoo:
Pozdrav svim forumašima.Danas sam se sreo prvi put sa problemom ove vrste,pa sam se zaglavio sa istim.Moj prijatelj ima instaliran XP SP3,frišku instalaciju,i pojavio mu se problem.Naime,windows nikako neće da prepozna njegov Canon powershot A580 digitalac.Iz aparat je dobio Cd samo sa manualsima ,ali nigde drajvera.Probao sam svuda po netu,ali bez uspeha.Prvo pitanje je:
Kako je moguće da uopšte ne prepoznaje aparat SP3,a prethodni windows,koji je bio SP1 ga je prepoznavao?
Da li neko od forumaša ima sajt sa kojeg mogu da skinem ove drajvere,ali samo drajvere,a ne neke programe koji nemaju veze sa samim prepoznavanjem aparata?
Bio bih zahvalan na svakoj sugestiji i pomoći.Pozdrav iz KG.

Probaj prikljuci aparat i ugasi komp,pa upali ponovo mozda ce ga prepoznati kao novu komponentu.Ako hoce onda ce kada se komp upali dole u task baru prikazati balon i unutra obavestenje da je nadjena nova komponenta i da sacekas da pronadje drajvere sa neta,klikni na balon i otvorice ti se prozor gde ces videti kako pretrazuje drajvere i kada zavrsi onda ces obavesten da je aparat prikljucen na komp i da mozes da udjes u njegov sadrzaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kompjuter mi ne prepoznaje foto aparat-pomagajte!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17704 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.