Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nosac za LCD monitor - od lanca

elitemadzone.org :: TechZone :: Nosac za LCD monitor - od lanca

[ Pregleda: 6482 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 762
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Nosac za LCD monitor - od lanca27.02.2010. u 18:03 - pre 171 meseci
Napravio bih nosač za monitor, od lanca (od snaznijeg motocikla ili viljuskara), znači jedan kraj pričvrstim na zid, drugi za monitor, i ujedno imam fleksibilnost da pomeram i okrećem monitor i da mi stoji na istoj visini...

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 28.02.2010. u 07:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pupuska
Babi Pupuška

Član broj: 240549
Poruke: 17
89.216.84.*



Profil

icon Re: Nosac za LCD monitor - od lanca27.02.2010. u 21:12 - pre 171 meseci
Ovo sa lancem mi ne deluje baš najbolje.
Ja sam nosač napravio od stare haube za sušene kose. Kućište sam okačio na zid i uzeosam bežični set (tastatura+miš).
Nosač je dugačak 1,9m. Pomera se u svim pravcima, jedino nemogu da okrenem monitor naopako.
Stara hauba je bila teža (preko 10kg), pa sam morao da kratim oprugu. Dok je nisam skratio monitor je uvek bežao
u gornjem položaju, da bi stajao u položaju u kom ga ostavim morao sam da kačim teg teži od monitora.
Konstrukcija nosača je slična kao kod onih stonih lampi sa oprugama, koje se pomeraju u svim pravcima.
Pokušo sam da opišem šta sam napravio, stvarno je funkcionalno. Zamisli da ležiš a monitor spustiš iznad glave,
ili kad ti dođe društvo podigneš ga do plafona da svi lepo vide.
Meni je ovo 4-5ti mesec da ovo koristim i stvarno ne znam kako bi podneo povratak na onu skalameriju zvanu kompijuterski sto.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 762
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Nosac za LCD monitor - od lanca27.02.2010. u 21:18 - pre 171 meseci
Ma sve je to lepo, nego gdi da nadjem haubu :)
Meni bi lanac zavrsio posao. Samo mi je potrebno da primaknem monitor a da mi ostane na istoj visini. Znaci lanac rules, ne treba opruga, nista, samo da se u montazi podesi da kompenzuje ugib od tezine monitora i nema da bezi nigde. Da pojasnim bolje - lanac obima recimo 1m, u horizontalnoj ravni, na jednom kraju ga kacim na zid, na drugom za monitor, i mogu da ga pomeram od zida, pa sve do sebe koliko lanac doseze, znaci 50-ak cm...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Nosac za LCD monitor - od lanca28.02.2010. u 06:54 - pre 171 meseci
Pozdrav,

diskusiju mozete nastaviti iskljucivo u pravcu tehnickih resenja, nikako u pravcu "gde da kupim" i slicno.
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Nosac za LCD monitor - od lanca28.02.2010. u 12:01 - pre 171 meseci
Jesi li razmisljao da nekako napravis nosac od motora za satelitsku antenu? Obican motor u obliku stapa koji se izvaci deluje mnogo atraktivnije u mojoj glavi to izgleda nesto kao ovo



Malo je losiji crtez ali ukapiraces, ja planiram ovako nesto samo da mi iz stola izlazi monitor.
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 762
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Nosac za LCD monitor - od lanca28.02.2010. u 12:24 - pre 171 meseci
Citat:
ki111er: Jesi li razmisljao da nekako napravis nosac od motora za satelitsku antenu? Obican motor u obliku stapa koji se izvaci deluje mnogo atraktivnije u mojoj glavi to izgleda nesto kao ovo...

Hehe lepo razmisljas! Imao sam i ja slicnu ideju, ali sa tri takva pozicionera (umesto onih vodjica sa crteza), upravljana kontrolerom ili racunarom, tako da mogu da daju bilo koju poziciju i nagib monitora u definisanom prostoru. Ali za takvu relativno komplikovanu konstrukciju nemam vremena a bogami ni potrebe.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Nosac za LCD monitor - od lanca

[ Pregleda: 6482 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.