Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema

[es] :: SOHO Networking :: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema

[ Pregleda: 14866 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darezi

Član broj: 68755
Poruke: 58
92.244.149.*



+2 Profil

icon Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema27.02.2010. u 00:55 - pre 172 meseci
Imam kablovski modem koji ima samo jedan izlaz i hocu da povezem dva kompjutera sa njim preko ADSL rutera koji imam da bi oba mogla na internet. Uspeo sam samo jedamput ali je samo jedan imao izlaz na internet i kada sam sve raskacio i ponovo prikacio izgubio sam konekciju i sa tim jednim. Rekli su mi da moze da se umreze, da mora nesto u ruteru da se podesi ali nisu znali da mi kazu sta. Imam Atlantis Scientific kablovski modem i Huawei Aolynk ADSL2+ koji su delili u telekomu.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema27.02.2010. u 08:51 - pre 172 meseci
Taj ADSL ruter u ovom slučaju moraš da zoveš switch jer samo tako može da radi, pa ako provajder (vidim da pišeš sa Vektora) dozvoljava da se tako povezuje, onda da nastavimo. Ako ne dozvoljava, kao što recimo radi SBB, onda da ne gubimo vreme. ;)
 
Odgovor na temu

Darezi

Član broj: 68755
Poruke: 58
92.244.149.*



+2 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema27.02.2010. u 22:09 - pre 172 meseci
Iz vektora su mi rekli da moze ali nece da mi pomognu oko podesavanja jer nije njihov uredjaj. Imaju svoje rutere u ponudi ali su bezobrazni jer mi opet traze pare i to 2900 za instalaciju a vec sam im dao za modem 1700 za instalaciju.
Kazu mi da se igram sa podesavanjima.... Nisam laik oko kompjutera bavim se njima iz hobija vec 16 god. ali mreze su mi slaba tacka, mislim ne znam nista iz te branse.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.80.*



+10 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema28.02.2010. u 01:33 - pre 172 meseci
@Darezi
Calex je mislio na to da li Vektor dodeljuje više IP adresa po modemu ili samo jednu. Sudeći po onome što si sam iskusio i šta ti kaže tehnička
podrška potreban ti je ruter. Ako želiš, možeš ih još jednom nazvati i pitati da li ti je dovoljan svič ili moraš imati ruter.
 
Odgovor na temu

Darezi

Član broj: 68755
Poruke: 58
92.244.149.*



+2 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema28.02.2010. u 12:52 - pre 172 meseci
Citat:
plavigor: @Darezi
Calex je mislio na to da li Vektor dodeljuje više IP adresa po modemu ili samo jednu. Sudeći po onome što si sam iskusio i šta ti kaže tehnička
podrška potreban ti je ruter. Ako želiš, možeš ih još jednom nazvati i pitati da li ti je dovoljan svič ili moraš imati ruter.



Nece da mi kazu nego pokusavaju da me ubede da uzmem njihov ruter. I opet sam ih pitao dali mogu ovaj ruter da upotrebim kazu da mogu ali nece da mi pomognu oko podesavanja jer nije njihov, i to je sve sto mogu od njih da izvucem.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.80.*



+10 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema28.02.2010. u 21:33 - pre 172 meseci
Koliko znam, Radijus Vektor, ako je on u pitanju, dodeljuje samo jednu adresu. Da bi bio siguran u to nije ti neophodna njihova pomoć, imaš nas.

Vidim da taj ADSL ruter ima četiri LAN priključka. Treba proveriti da li su baš svi konfigurisani za povezivanje računara ili samo npr. dva. To ćeš ustanoviti i bez ulaska u njegovu konfiguraciju na sledeći način. Prvom računaru mrežna podešavanja postavi na automatska. Zatim ga zabodi u LAN 1 i prati šta će se dogoditi. Taj računar bi sada trebalo da dobije neku IP adresu i da imaš Internet. Možeš i da nam napišeš koju IP adresu je dobio. Sada taj isti mrežni kabl prošetaj po ostalim priključcima, tj. LAN 2, LAN 3 i LAN 4. Naravno, svaki put registruj da li je opet dobio neku IP adresu i da li ima Interneta. Sada isto tako uradi i sa drugim računarom, ali obavezno pre toga isključi Atlantis iz struje. Ponovo ga uključi tek kada priključiš drugi računar. Ovo sa oba računara radimo da bismo se uverili da su oba računara ispravna i da oba zasebno mogu na Internet i da vidimo da li računari rade na svim LAN portovima. Ako si se uverio da tako Internet radi na oba računara, naravno ne istovremeno, konačno si spreman za poslednji test. Isključi modem iz struje, spoji oba računara na ASDL ruter (koji sada ima ulogu sviča) i, konačno, uključi modem. Ako samo jedan računar ima Internet treba ti ruter. Ako oba računara imaju Internet onda ti ništa više ne treba, osim možda dobrog zaštitnog zida.
 
Odgovor na temu

Darezi

Član broj: 68755
Poruke: 58
92.244.149.*



+2 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema07.03.2010. u 20:00 - pre 172 meseci
Oba racunara se vide iz rutera, jedan vidi drugog a ovaj drugi nevidi njega niti se u ruteru vidi kablovski modem niti daje vezu sa interneton. A kada ga prikacim na kompjutere pojedinacno imaju internet. probao sam kako si rekao ali nista, mozda mora sa kalsicnim ruterom da se povezu gde iz modema udje u glavni slot a na ostale kompjuteri.
Serovo sam lepo kompjutere i probao sa home grupom i sa pablik grupom, koristim win7.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema07.03.2010. u 23:06 - pre 172 meseci
Pretpostavljam da daju samo jednu IP adresu pa nema potrebe da se nastavi sa ovim, moraćeš da nabaviš ruter. To što su ti rekli da može da se iskoristi ADSL ruter znači da te nisu razumeli, da nemaju pojma ili da misle da ti ne znaš pa da te lakše otkače. Trebalo je da ih pitaš da li možeš da povežeš dva kompa preko sviča, ADSL ruter uopšte ne pominji, pa da vidimo šta će da kažu. Možeš da probaš čisto informativno, da procenimo koji je deo moje pretpostavke tačan. ;)
 
Odgovor na temu

Darezi

Član broj: 68755
Poruke: 58
92.244.143.*



+2 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema13.03.2010. u 12:02 - pre 171 meseci
Dali bi mogao posto kablovski modem ima i USB izlaz da ga tako povezem sa jednim racunarom a kompjutere da umrezim preko rutera i na ovom na kom je usb modem da bridzujem konekciju kako bi ovaj drugi imao internet. To bi bilo privremeno resenje dok nekupim ruter.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema13.03.2010. u 18:41 - pre 171 meseci
Kad već povežeš taj jedan na USB, onda ga za drugi poveži direktno, tu ti ruter (tj svič) ne znači previše.
 
Odgovor na temu

Darezi

Član broj: 68755
Poruke: 58
92.244.145.*



+2 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema13.03.2010. u 22:03 - pre 171 meseci
Nemoze jer modem dodeljuje samo jednom IP adresu. Izgleda da prednost ima kompjuter koji je prikacen na USB jer ovaj drugi koji sam prikacio direktno ne moze da dobije IP adresu.Pokusao sam i jedan da prikacim na USB a preko rutera da umrezim kompjutere pa da prevezem konekciju ali nista.U jednom trenutku sam iz rutera video oba kompjutera ali je ovaj drugi na kom je prikacen modem preko USB je nestao i ruter ga nevidi, pokusao sam i sa gasenjem i rutera i modema i vadjenja kablova i resetovanjm uredjaja ali ko da su u njima gremlini , sve ide naopako...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema13.03.2010. u 23:48 - pre 171 meseci
Nisi me razumeo, jedan komp zakači na USB, a kompove međusobno poveži mrežnim kablom. Na onom što je povezan za modem moraš da startuješ ICS a na drugom da malo podesiš adrese da mu prvi bude glavni. Prvi uvek mora da bdue uključen ... previše komplikacije, lakše se kupuje ruter. ;)
I nemoj taj ADSL ruter da zoveš tako, u tvom slučaju je on samo svič.
 
Odgovor na temu

Darezi

Član broj: 68755
Poruke: 58
92.244.156.*



+2 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema14.03.2010. u 13:29 - pre 171 meseci
Hvala svima na pomoci ali nemam vise zivaca, sutra idem da kupim ruter.
Jel neko zna kako idu IP adrese kablovskih modema, jer sa 192.168.1.1 i na kraju sa 0 nece da udje u njega.
Neznam da li uopste moze da mu se pristupi.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
..2.252.195.static.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema16.03.2010. u 09:57 - pre 171 meseci
Nema šta na njemu ni da vidiš ni da podešavaš. To je ˝glup˝ uređaj koji radi sasvim dobro za ono što je namenjen. Kada kupiš ruter onda njemu pristupi pa se igraj.
Inače, verovatno nećeš morati ništa ni da podešavaš. Prvo, na računarima postavi da se mrežni parametri dobijaju automatski. Zatim sve isključi (modem, ruter i računare). Mrežni kabl od modema zabodi u WAN port rutera, a mrežne kablove od računara zabodi u LAN1 i LAN 2 na ruteru. Uključi modem, uključi ruter i, naravno, uključi računare. Svi ti mali kućni ruteri su fabrički tako podešeni da bi ovakva postavka trebalo odmah i da proradi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema16.03.2010. u 20:07 - pre 171 meseci
Taj modem je na 192.168.100.1 ali tu možeš samo da vidiš parametre veze. Priča se da možda može da se malo interveniše ali ja to obično izbegavam, pre će od toga da bude štete nego koristi.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Potrebna pomoc oko podesavanja rutera i kablovskog modema

[ Pregleda: 14866 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.