Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OpenOffice Tebele u Writer-u

[es] :: Office :: OpenOffice Tebele u Writer-u

[ Pregleda: 2583 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luna83
Beograd

Član broj: 230698
Poruke: 49
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon OpenOffice Tebele u Writer-u23.02.2010. u 18:14 - pre 171 meseci
Kako se u Writeru brisu linije koje obrazuju tabelu?

Recimo na primeru sa slike sam napravila tabelu 5x4 u MS Wordu, odabirom brisaca(Eraser tool) iz menija, znate ono u obliku gumice, klikom na linije koje obrazuju celije a koje zelim obrisati, bivaju obrisane.




Drugo pitanje je, kako se boje samo zeljene linije koje obrazuju tabelu?
U MS Wordu, odabira se ikonica u obliku olovke(Table Draw) i prostim klikovima bojite linije.Ova saranje na slici je bezveze cisto da vidite problem.


 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: OpenOffice Tebele u Writer-u23.02.2010. u 18:31 - pre 171 meseci
Ne postoji takav alat i mora korak po korak. Ja označim opseg ćelija kojima želim da promenim ivicu sa neke strane, desni klik i iz menija odaberem Tabela. U prozorčetu na kartici Ivice postavim svojstva za tu novu posebnu ivicu (boja, stil, debljina) i onda na šemici levo označim koju ivicu tog izbora želim posebno da ofarbam. Odabir stila „- ništa -“ uklanja ivicu.



Rezultat:


Označiti prave ivice na šemi traži malo vežbe ali posle je lako. Prvi klik postavlja, drugi uklanja ivicu, srednje linije određuju ivice između izabranih ćelija, a spoljne samo okvirnu liniju.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

luna83
Beograd

Član broj: 230698
Poruke: 49
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: OpenOffice Tebele u Writer-u23.02.2010. u 19:16 - pre 171 meseci
Hvala.

Pretpostavila sam da nema u tom obliku, al znala sam da nekako mora da moze.

Razumela sam metodu, malo sam provezbala i sad znam. Dokaz:


:) :) :)

Jeste da je postupak dosta sporiji od draw/ereser u MS Wordu kad se radi nesto komplikovanije, ali vrsi posao. I ja sam zadovoljna. Ne znam dal postoji u planu da se iimplementira alatka kao sto ima MS za ovu namenu, bilo bi dobro da ima.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: OpenOffice Tebele u Writer-u23.02.2010. u 20:09 - pre 171 meseci
Da, bilo bi lepo.

Znam da Cédric Bosdonnat iz kompanije Novell radi na novim stilovima (utisnuti, istisnuti, dvobojna linija sa razmakom,...) i da je morao da zameni dosta koda koji računa prelom u Writeru. Trebaće vremena da ove izmene prođu u uzvodnu verziju paketa koju podržava Oracle (Sun).

Možda bi mogla da postaviš zahtev za unapređenje preko http://qa.openoffice.org ako već ne postoji slično (ja brzom pretragom nisam pronašao), pa ćemo da glasamo ako već nemamo par programera koji bi to mogli da implementiraju.

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 23.02.2010. u 21:20 GMT+1]
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: OpenOffice Tebele u Writer-u

[ Pregleda: 2583 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.