Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rad na crno u Becu....

[es] :: Vodič za emigraciju :: Rad na crno u Becu....

[ Pregleda: 22905 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzukelazemun
Milosevic Boris
student
zemun

Član broj: 251559
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Rad na crno u Becu....20.02.2010. u 22:00 - pre 172 meseci
Planiram da odem u Bec kao turista i probam da radim na crno..U becu imam drugaricu koja je tamo vec 12 godina i ima njohive papire pa planiram preko nje da jurim papire..koliko je to moguce raditi na crno i snaci se...hvala unapred
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Rad na crno u Becu....01.03.2010. u 22:59 - pre 172 meseci
Bas si dzukela...
ako se bavis kriminalom, mozes dobro da se snadjes, a ne treba ti ni papiri. Zarada nije losa, a dolazis kao turista.
A ako mislis da ti drugarica sredi papire, zaboravi. Jer 99% nasih u inostranstvu nezna ZAKON, tako da sumnjam da je ta tvoja drugarica upucena u zivot.
 
Odgovor na temu

tt tt
Database administrator
London UK

Član broj: 233666
Poruke: 67
90.155.95.*



+3 Profil

icon Re: Rad na crno u Becu....02.03.2010. u 11:33 - pre 172 meseci
A ti sjedis u Nisu i sve znas?
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Rad na crno u Becu....05.03.2010. u 13:21 - pre 171 meseci
No no...
Neznam kako si samo uspeo da zakljucis da sedim SAMO u Nisu. To sto mi pise ispod Nis,Srbija neznaci da sam uvek u Nisu. evo sada nisam :)
Za razliku od tebe , ja sam coveku konkretno odgovorio na pitanje. To je moje misljenje
1)Sto se tice dzukele, sam se tako naziva, nije moje da vredjam.
2) Rad na crno se i u Srbiji smatra kriminalom. A ima lik koji ode na par meseci do Italije, bavi se kradjom nekad donese i preproda laptopove i sl. Neznam u detalje. Ali taj lik nikad nece da dodje i da krade u Srbiji , niti je nekog zakinuo ( on na to gleda kao na zanat) Otvorio kafice, otvara diskoteku. U svakom slucaju ja te ljude "cenim" jer kradu van i unose kapital u nasu zemlju, za razliku od politicare koji rade OBRNUTO.
3) U Becu ima preko 150 000 ljudi nasih. 1% je oko 1500. A mozda cak i manje znaju kakva papirologija treba da se spremi.
Mene neki Makedonac da pita sta mu treba od papira da radi u Srbiji, ja blage veze nemam kakva je birokratija po tom pitanju.
Imam lican iskustva i ljude iz okoline koje su pokusali u zadnih par meseci preko na crno i nisu uspeli ( Konkretno svajcarska i Austrija). Dosta se trazi radna dozvola, i propisi su strogi. Mislim da jedino pali da cistis zgrade i da ti daju stanari onako honoralno.
Jedan moj drug je otisao za Svajcarsku ( brat mu ima papire i godinama se tamo bavi gradjevinom,cak je sef). Kaze ima posla koliko hoces ali bez dozvole nista i vratio se.
Jedna devojka je otisla posle Nove za Bec jer joj baba i deda tamo zive i pokusali na vezu da je zaposle. ali cim videli da nema papire odmah rekli NE. Ima jos primera koji su negatvni da ne nabrajam.
Tako da ne vidim da je moguc rad na crno, ali mozda neko ima coveku nesto da predlozi ...
 
Odgovor na temu

tt tt
Database administrator
London UK

Član broj: 233666
Poruke: 67
90.155.95.*



+3 Profil

icon Re: Rad na crno u Becu....05.03.2010. u 15:06 - pre 171 meseci
Vidis kako mozes bolje odgovoriti kada se potrudis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Rad na crno u Becu....

[ Pregleda: 22905 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.