Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19173 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 18:54 - pre 172 meseci
ES-ovci, ima li neko od vas nekog veceg psa, a da je u stanu - recimo

doga, engleski mastif, cane corso, tosa inu...

Znaci ne zanima me ona prica oko izvodjenja i potrebne vezbe, kao i prica da li je neka rasa
pogodna za drzanje u stanu ili ne - toliko sam se informisao i to cu sam da odlucim. Zanimaju
me iskustva ako ima onih koji drze neku od pobrojanih rasa u stanu - ili neki vasi prijatelji koji ih drze, svejedno.

Znaci neka prakticna pitanja - kablovi od struje, racunara, obavljanje nuzde,
neke specificnosti i iskustva vezana za neku osnovnu dresuru u stanovima, itd...
koji su najveći problemi na koje nailazite - ako se odlucimo da se druzimo sa
psom u stanu da znam sta nas ceka :)

Moj favorit je za sada doga :)

Po YT klipovima vidim da je drze u stanu i da to (bar za dogu) ne predstavlja problem
(uz redovno izvodjenje, vezbu, itd)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 19:22 - pre 172 meseci
Iako su veliki, kazu sa da su jako "tople" naravi, narocito sa decom su pazljivi:

http://www.youtube.com/watch?v=y7FJRbSGb5c&feature=related
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 19:36 - pre 172 meseci
Ortak drzi staforda u stanu i nema problema nikakvih sa njim. Mislim dzukac je ogroman, kad me udari repom po nozi kao metalnom sipkom da me je neko odalamio ali ok. Nema problema sa vrsenjem nuzde jer ga seta dosta a naucio ga je da grebe po vratima od terase kada mu se "ide". Kablove ne pipa sve ok. Jedino je problem sto je nemiran. Odem kod njega na slavu, on se zavuce ispod stola i nije mi prijatno kad mu je glava blizu mog medjunozja, otkud znam...

Dakle nije neizvodljivo. Ali moras da se pomiris sa nekim stvarima. Stan ce ti uvek smrdeti jer tu pomoci nema, oseca se i to najbolje oseti onaj ko dolazi u goste sa vremena na vreme.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 19:58 - pre 172 meseci
Citat:
on se zavuce ispod stola i nije mi prijatno kad mu je glava blizu mog medjunozja, otkud znam...



To za smrad... verovatno stoji - ti se vremenom adaptiras pa ti ne smrdi ali drugima smrdi. Mada to meni
ne bi posebno smetalo, sta znam nisam od onih koji bas insistiraju na gostima previse - uostalom, i meni
smrdi kad oni puse u stanu, pa sam spreman da istrpim malo zarad druzenja - mogu i oni moje kuche onda

I da, doga, mastif i slicno - prilicno "balave" )) kako se to resava?


 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.sbb.rs.



+132 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 20:04 - pre 172 meseci
Mislim da je pomalo mucenje za velikog psa,kao sto je doga, da zivi u stanu.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 20:07 - pre 172 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: :D
To za smrad... verovatno stoji - ti se vremenom adaptiras pa ti ne smrdi ali drugima smrdi.

Uzmes SIBIRSKOG HASKIJA.. jedna od retkih vrsta pasa koja nemaju miris. Dosta ljudi ih drzi u stanovima..
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 20:20 - pre 172 meseci
Lepi su mi i HASKI ali nije mi najbitniji kriterijum izbora koliko koji smrdi,
a i ne radi se toliko o izboru koji sam vec prilicno suzio, vec o iskustvima
drzanja tih rasa u stanu :)

@maliradojica - pa ne mora da bude. Ako ga izvodis koliko je potrebno, njemu je sasvim OK.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 20:28 - pre 172 meseci
Sto se tice smrada, postoji trik sa sircetom, znaci premaze se sircetom i ubije smrad, uz to se i sija dlaka. Ja sam cuvao crnu dogu, "Bartona", doduse u dvoristu, ali pustao sam ga u kucu po nekad. Nije za u stan, to je ogroman pas i potreban mu je veliki prostor. U svakom slucaju bolje je da se opredelis za neku kratkodlaku rasu ukoliko ces ga drzati u stanu.
Kod mene je recimo konkretan problem bio njegova velicina, kad god bi ga pustio u kucu, on bi nesto zakacio repom i slomio, a takodje niko se ne oseca projatno u njegovoj blizini. Znaci sedenje je sto se kaze kao na trnju :D
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 20:37 - pre 172 meseci
Pa da vidis - to me brine izmedjuostalog - doga, stene od 6 meseci vec ima recimo 40 kila,
pa bih morao tako da razmestim stvari po kuci da ne moze nesto porusiti ili slomiti.

Ako dovoljno trci napolju, on u stanu uglavnom ne trci mnogo, jel da? :)

I bojim se dok je kuche da mi ne grize kablove (dok je manji), znaci i to bih morao nekako da sklonim verovatno.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 20:43 - pre 172 meseci
Pa vidi, verovatno ce on da nauci da se ponasa ako je od malena u stanu, ovaj moj je prakticno bio u dvoristu, tako da nije ni naucio kako da se ponasa. Inace veoma su pametni psi i sad sve zavisi kako ga od malena ucis, ali je veliki brate
Sto se tice trcanja ne trce mnogo, znaci samo setnja lagano. Da ti grize kablove nece sigurno, to mozes vrlo brzo da ga naucis, sta sme a sta ne.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.230.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 20:55 - pre 172 meseci
Stvar je u tome sto ja zaista volim velike pse. Ali volim
i citave stvari po kuci - pa smisljam da li ima neki nacin
da ostanu citave pored jednog takvog teleta u tanu :)

E vidis - to za setnju (pre nego trcanje) mi se svidja posebno :)

I to mi se svidja sto su "inteligentne" prilicno.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.111.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 21:04 - pre 172 meseci
Citat:
Stan ce ti uvek smrdeti jer tu pomoci nema, oseca se i to najbolje oseti onaj ko dolazi u goste sa vremena na vreme.

Ovo verovatno zavisi i od rase, y*ebem li ga. Ja npr. drzim u kuci pit bula vec nekih 6 godina i to je u sustini pas koji nema miris. Bivsa devojka je takodje imala jednog u kuci, i nije se nikad nista osetilo u kuci. Ne vidim razlog zasto bi smrdeo, nema gde u kuci da se isprlja.

Licno mislim da doga nije za kucu ili stan jos gore. Preveliki je to pas za tako nesto. Bolje uzmi dogu argentino npr. Kane korso je najobicnija dzukela, znam neke ljude koji ga imaju i kazu da je to dzukela. Drugar je skoro hteo da uzme jednog pa je otisao kod poznanika koji ga ima i odmah je odustao kada je cuo sta covek kaze. :D Engleski mastif...ne znam, takodje mislim da je preveliki za stan, a i ne svidja mi se kako izgleda, al dobro, to je vec stvar ukusa.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.230.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 21:28 - pre 172 meseci
A sta znaci to preveliki za stan? :)

Sta fali recimo ovome u stanu:

http://www.youtube.com/watch?v=6FtzqBQnHQM&feature=related

:)


 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.87.117.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 22:03 - pre 172 meseci
Uh tom definitivno ne fali nista, i ja bi se malo naslonio na ovakvu seku

Ne znam, i ja mislim da je ogroman za kucu ili stan, ali opet zavisi koliki je tvoj stan i koliko tu ima prostora, sve u svemu mislim da je zanimljivo imati jednog ovakvog psa ja bi bio ponosan da ga imam, pogotovo crnog, zaista izgleda mocno. Pored toga niko jos ne pita koliko hrane pojede ovaj pas, koliko je skupo njegovo cuvanje, sta mu je potrebno od uslova hrane, pica, veterine i sl. ne bih bas rekao da ce da se zadovolji sa nekim svinjskim rebarcetom
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 22:11 - pre 172 meseci
Sakupljaj od ortaka sto je vise moguce svega i svacega od klope, batali ispravnost :D Dok sam bio u Cacku, spremim pasulj sa svinjskom kolenicom i celu kosku od kolenice onako mu odnesem, smaze je kao da je nije bilo :D

Salu na stranu, skupo bre 'raniti te velike pse...
make love - !war
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)08.02.2010. u 22:57 - pre 172 meseci
Citat:
combuster: Salu na stranu, skupo bre 'raniti te velike pse...

Jeste skupo, ali zato kad ga zakolje pred bozic, dva prsuta, kobasice, snicle, cvarci, ih! Ima da se jede do proleca...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.111.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)09.02.2010. u 11:50 - pre 172 meseci
Citat:
A sta znaci to preveliki za stan?


Pa ne znam, ako ne znas gde je granica, ti ubaci i jednog slona...ako vec mislis da ne postoji nesto sto se zove "preveliko". Jednostavno taj pas treba da se igra po stanu, da trci pomalo, da jurca za lopticom....ovaj sa videa kad krene samo mu se skloni i uzmi digitron da sabiras kolika je steta.

A drugo, sto je neko pomenuo cenu odrzavanja. Na stranu to koliko ce da ti jede dnevno...sve je to jedan izuzetno skup sport, iz iskustva ti pricam. Evo ja bas danas moram da vodim svog psa na ultrazvuk, i to ce biti par hiljada dinara. Prosli mesec je dva puta primila neke inekcije jer je imala temperaturu, i to je bilo 2x500 din. Jos sam je ja odveo posle 3-4 dana od kad je dobila temperaturu, zamisli da je od pocetka primala inekcije.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.84.*



+32 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)09.02.2010. u 13:26 - pre 172 meseci
Neverujem da toliko smrdi, ali ces morati ponekad da ga okupas. Pogledaj ovog lika http://www.youtube.com/watch?v=xERDc2IUbhs On drzi tu veliku dogu (great dane) u kuci i mozes da vidis koliko je miran i dobar sa decom.

Malo prati njegove vlog-ove, izbacuje svaki dan novi. Zanimljivi su i mozes da vidis kako je ziveti svaki dan sa velikim psom u kuci. Ja mislim da je super :) naravno ako imas para za takvu zanimaciju, ovo su ipak ameri.
Mozes pitati i u komentarima o psu i dobices odgovor na svako pitanje.

Srki, pre ces naci prave informacije na nekom forumu kucnih ljubimaca.

http://zivotinjsko-carstvo.com...p;CODE=autologin&fromreg=1

http://forum.krstarica.com/forumdisplay.php?f=224
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)09.02.2010. u 13:29 - pre 172 meseci
@Nabukodonosor
Citat:
Na stranu to koliko ce da ti jede dnevno...sve je to jedan izuzetno skup sport, iz iskustva ti pricam


Ok, ali da nisam finansijski spreman da drzim velikog psa, ne bih ni pitao ovde za iskustva - tako da - ne brini za to ;)

Medjutim svakako da me zanima i ta strana :) Znam da su tu troskovi oko veterinara i hrane, za pocetak, ali ima toga i jos.

Koliko sam primetio te vece rase nisu bas nesto nemirne u stanu, osim ako ih ti bas ne aktiviras da nesto skacu i igraju se.
Ako se izigras napolju sa njima dovoljno, recimo 2x dnevno - mislim da u stanu mogu biti OK, tj. da ga ne rasturaju bez
obzira na svoju velicinu :)

Kojeg psa imas? I jel u kuci ili u stanu?

@barakuda - hvala za linkove, pogledacu svakako, ali rek'o mozda ima ES-ovaca koji vec imaju ovako nesto u stanu :)
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.84.*



+32 Profil

icon Re: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)09.02.2010. u 13:42 - pre 172 meseci
Jesi li odlucio za boju? Koja ti se najvise svidja? Ljudi uglavnom zele crnu.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Veće rase pasa, u stanu - drzi li neko? :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19173 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.