Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7690402 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.08.2017. u 21:44 - pre 81 meseci
Ne reče koja je to pametna regulacija i kako radi.Možda Zmajdinova ?
Kako da ne pročitam post kad mi je pred očima.A za bojlere znaš!
 
+1

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.08.2017. u 22:40 - pre 81 meseci
Citat:
malden mb:



čekam da se čićolina rasprića o mogućnostima novoga ferrolija, ako je već javio da ima nešto novo na tržištu zašto onda o tom novitetu informacije krije ko zmija noge


[Ovu poruku je menjao malden mb dana 20.08.2017. u 18:02 GMT+1]





Nemojte mi Ćićolinu dirati, ali nikako. Gospodža je moja omiljena dramska umetnica!!
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.08.2017. u 23:06 - pre 81 meseci
Gorionik je sa novim displejom nisu dve zice kao pre vec fles kabal ,puno novih prikljucaka, parametara servisnih i tehnickih cak pokazuje gresku ako je napon ispod 170v sto je kod nas cesta pojava i gorionik zbog toga ide u blokadu... moze da cita i pritisak vode u kotlu a zbog toga moze da ugasi gorionik ,feroli nema problem sa doziranjem peleta ujednacen jak plamen pravilnog oblika samo ga treba znati . ima puno noviteta upaljac je odlican i to zadnjih godinu dana itd .
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.08.2017. u 00:24 - pre 81 meseci
Konkretno nešto o upaljaću!
Konkretno nešto o modularnom radu!
Konkretno nešto o postavkama rada plamenika koja su direktno bitna za sagorijevanje peleta!
Konkretno nešto da mi korisnici sunp7 ver.1 vidimo razliku u ćemu je ver.2 bolja da bi se isplatila kupnja!
Da nije ista prića kao bosch je bolji od ferrolija a lamborghini je lošiji od ferrolija ,ustvati sva tri ista sa kozmetičkim promjenama nebitnim za naćin rada samog plamenika naravno sa većom cjenovnom razlikom između njih, ali ta razlika se odnosi samo na kvalitetu servisne mreže a ne nikako na rad plamenika!
Dakle konkretni argumenti!
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.08.2017. u 08:22 - pre 81 meseci
BOSCH vise od dve godine ne koristi taj gorionik sad imaju odlican mocna automatika veliki displej samociscenje u radu bez gasenja itd puno novina vodjenja elemenata grejanja .displej se montira na spremniku kotlu zidu itd
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.08.2017. u 09:10 - pre 81 meseci
Naravno da je odustao od ferrolijeve koncepcije jer su ljudi shvatili da isti proizvod mogu dobiti po jeftinijoj cijeni pod drugim imenom i drugaćijoj ambalaži,pa zašto da se plaća skuplje samo zbog imena i servisne mreže a pokazao se primitivan ali jako pouzdan pa ovlašteni servis nije ni potreban
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.08.2017. u 09:54 - pre 81 meseci
Nov bosov gorionik je najbolji na trzistu odlican to da je primitivan mogu da kazu oni koi to nisu ni videli i malo znaju o gorionicima
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.08.2017. u 10:22 - pre 81 meseci
Citat:
malden mb:
Naravno da je odustao od ferrolijeve koncepcije jer su ljudi shvatili da isti proizvod mogu dobiti po jeftinijoj cijeni pod drugim imenom i drugaćijoj ambalaži,pa zašto da se plaća skuplje samo zbog imena i servisne mreže a pokazao se primitivan ali jako pouzdan pa ovlašteni servis nije ni potreban

To ti samo mislis da je tako
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.08.2017. u 15:20 - pre 81 meseci
Čitaj sa razumijevanjem,rekao sam ferrolijev pod boševim imenom i plavim oklopom,u čemu je bila konkretno bitna razlika osim boje kućišta/naljepnice sa imenom,pogotovo druga serija koja koliko se sjećam
ima direktni priključak za siguronosni termićki i startanje-punjenje transportera u vremenskom intervalu preko upravljačke jedinice/lcd ekrana (prve serije ferrolija to dvoje nisu imale), na ferroliju i bošu uvijek su bili isti grijaći, lamborghini je imao i dalje ima svoje dvodjelne grijaće (košuljica+grijać) i malo kompliciranije je na lambu izvesti prekidać/tipku za zahtije za razliku ferroli/bosch,
Može pdf uputstvo štelanja postavki novog ferrolija,može i na p.m, hvala


[Ovu poruku je menjao malden mb dana 21.08.2017. u 16:39 GMT+1]
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.137



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.08.2017. u 16:23 - pre 81 meseci
Citat:
Goranto:
Ne reče koja je to pametna regulacija i kako radi.Možda Zmajdinova ?
Kako da ne pročitam post kad mi je pred očima.A za bojlere znaš!


Pored ostalih i Zmajdinova a imas i u KNJAZEVCU ili kod italijana a mozes poruciti gdje hoces.Samo ti nisi skonto i mislim da Mladena profesora fizickog gorionik ima to isto ima njegov post pa procitaj prije nego sto krenes u duel samnom.Mene nije bilo sramota piskarati ali sam nabavio sve sto sam htio i mislio da vredi.A od ideje o samociscenju ali samociscenju izmenjivaca ne pepela nikad nisam odusto.I to sam realizirao kao i rad gorionika po tem kotla ne po nekim programima zastarelih proizvodjaca.

A procitaj nekoliko postova unazad ne mojih pa ces vidjeti da je moguce da se negasi ili min da se gasi par puta a ne 17 puta za 16 sati.A at od 200 l nije nista jer ga svuce nabrzinu.Pogotovu sto su pocincani pa vareni sa cinkom i korozijom.

Nazalost moram ti ovo naglasit jer nebi mogo spavat da ti nekazem.

LP.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.08.2017. u 19:12 - pre 81 meseci
Citat:
malden mb:
Čitaj sa razumijevanjem,rekao sam ferrolijev pod boševim imenom i plavim oklopom,u čemu je bila konkretno bitna razlika osim boje kućišta/naljepnice sa imenom,pogotovo druga serija koja koliko se sjećam
ima direktni priključak za siguronosni termićki i startanje-punjenje transportera u vremenskom intervalu preko upravljačke jedinice/lcd ekrana (prve serije ferrolija to dvoje nisu imale), na ferroliju i bošu uvijek su bili isti grijaći, lamborghini je imao i dalje ima svoje dvodjelne grijaće (košuljica+grijać) i malo kompliciranije je na lambu izvesti prekidać/tipku za zahtije za razliku ferroli/bosch,
Može pdf uputstvo štelanja postavki novog ferrolija,može i na p.m, hvala


[Ovu poruku je menjao malden mb dana 21.08.2017. u 16:39 GMT+1]

Nista novo nenapisa sve poznato
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.08.2017. u 20:36 - pre 81 meseci
I dalje ništa ne rekoste a toliko rijeći izgovotiste g.čićolina :-(
 
0

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.08.2017. u 13:31 - pre 80 meseci
Planiram ugradnju kotla na pelet, i celokupnog grejanja. Dobio sam neku ponudu, ali mi deluje malo skupo. Sam kotao sa pumpom, itd. kosta 120k rsd, tj. oko 1000 evra, treba mi 6 radijatora, oko 500e. Dali su mi ponudu na 3300 evra za kompletnu instalaciju, na postojeci odzak, znaci nema nikakvog zidanja, itd. vec samo ugradnja grejanja. Meni to deluje malo skupo. Ok, kostaju cevi, ventili i ostale gluposti, ali mi je nekako i dalje nerealno skupo?!
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.211.110



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.08.2017. u 15:01 - pre 80 meseci
Za 5 radijatora kakav kotao.?Snaga povrsina grejnog prostora karakteristike kotla.Koliko krugova mesnih i pumpi termo glave ili sta za kontrolu toplote,
Toliko od eksperta za grijanje.

Procitaj bar pola foruma pa da nebude 4 tone za 90 kvadrata a mrznes se jedva 21 c.
 
0

grejanje

Član broj: 140805
Poruke: 205
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.08.2017. u 15:47 - pre 80 meseci
@botr
Videh tvoj post na jednom drugom forumu.
Za 90m2 su ti predlozili prejak kotao (24kw!!)
A 3.300e je stvarno nerealno skupo!
 
0

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.fco.mts.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.08.2017. u 15:57 - pre 80 meseci
@botr
Najbolje bi bilo da trazis od izvodjaca sta sve ugradjuju za taj novac...bukvalno svaki deo...pa bi onda mogli da plomisemo sta je i koliko skupo...
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
0

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.08.2017. u 16:08 - pre 80 meseci
Procitao bih ja, ali ko ce sve da procita, ovo je 866 stranica.

Tamo sam se setio i da malo detaljnije objasnim.

Ostao sam nedorecen, u ovoj prvoj turi bi se grejalo 90 kvm, 55kvm u prizemlju, ostatak sprat. Planiram adaptaciju preostalih 25 kvadrata + adaptaciju potkrovlja, u perspektivi za nekoliko godina, sto ukupno izlazi negde oko 170kvadrata, ili po mojoj racunici nesto ispod 400 m3, posto su plafoni malo nizi oko 2.4m U specifikaciji kotla kaze da moze da greje do 500 m3, kotao Mareli 25kw, nesto kao kamin, moze da stoji unutar kuce, iskreno ne svidja mi se takva varijata, ali za sad tako mora.

Termoglave, za sad, na 3 radijatora na spratu, posto se desava da na spratu ne bude nikog, ili se ne koriste sve prostorije, pa da se ne rasipa energija bespotrebno, neke se uopste ne bi grejale, neke vrlo malo, zavisi od potrebe.

Za kontrolu toplote neki Q7 termostat oko 60e.

Da li je za prostoriju od 16kvadrata dovoljan radijator koji daje toplotu od 3kw? Kuca za sad nema izolaciju, u planu je da se uradi sledece godine.

Ukupna cena je 3.300 evra, po nekoj mojoj racunici, kotao 1k evra, radijatori oko 500, mozda i manje, cevi i ostale zajebancije, mislim da materijal ne izlazi vise od 2.000-2.300e. Ispada da su ruke oko 1.000 evra za dan posla, sto mi je nerealno mnogo. Nemam nista protiv da svako radi i zaradi, ali po meni je to preskupo, a normalno, kao i svako, gledam da dobijem sto vise za sto manje novca.

EDIT
Jasno mi je da bi bilo lakse da se prokomentarise sa kompletnom specifikacijom, ali nisam je dobio, posto nismo iz istog mesta, oni su iz susednog mesta, 30km dalje, pogledali danas i preko telefona mi javili koja bi bila cena.


[Ovu poruku je menjao botr dana 23.08.2017. u 17:18 GMT+1]
 
0

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.fco.mts.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.08.2017. u 16:13 - pre 80 meseci
Ne znam odakle si, ali vrv u tvom mestu ili okolini postoje jos neki izvodjaci tih radova, pa bi najbolje bilo da potrazis jos neku ponudu i uporedis cene... to sto si napisao da su ti ponudili zaista je malo skupo...
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
0

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.08.2017. u 16:27 - pre 80 meseci
Postoje neki lokalni "majstori" njih bih da izbegnem. Komsiji je jedan od njih ugradio neki Alfa Plam sporet, kao kotao, na klasican odzak od cigle, od 10-12cm, pa ima uzasan problem. Videcu da kontaktiram jos nekog, ali ne verujem da cu da prodjem mnogo povoljnije. Ovo je gastarbajterski kraj, Zagubica, Petrovac (na Mlavi) i okolina, a ti ljudi su operisani od realnosti, vajda se vode time da je to u inostranstvu mnogo skuplje, pa im je to ovde jeftino. Komsija planira da renovira krov, znaci klasican krov, klasican crep, nista specijalno, nekih 70 kvadrata u osnovi i dogradi neku malu terasicu ispred kuce, na ulazu kod stepenista, nekih 2x3m, i za to mu je jedan majstor trazio okruglo 10k evra, a drugi 8. Primera radi, moj rodjak je u Jagodini sagradio kucu, grubi radovi, zidanje, betoniranje, krov, od 120 kvadrata, 6x10m, prizemlje + potkrovlje, za 8.5k evra, ukljucujuci i materijal i rad, i jos su majstori veoma dobri i pedantni, ni jedan blok nije izmazan malterom i slicno, a ovde kad rade ... pola blokova izmazano malterom, a samo su zidali.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.08.2017. u 18:06 - pre 80 meseci
Citat:
botr:
Procitao bih ja, ali ko ce sve da procita, ovo je 866 stranica.

Tamo sam se setio i da malo detaljnije objasnim.

Ostao sam nedorecen, u ovoj prvoj turi bi se grejalo 90 kvm, 55kvm u prizemlju, ostatak sprat. Planiram adaptaciju preostalih 25 kvadrata + adaptaciju potkrovlja, u perspektivi za nekoliko godina, sto ukupno izlazi negde oko 170kvadrata, ili po mojoj racunici nesto ispod 400 m3, posto su plafoni malo nizi oko 2.4m U specifikaciji kotla kaze da moze da greje do 500 m3, kotao Mareli 25kw, nesto kao kamin, moze da stoji unutar kuce, iskreno ne svidja mi se takva varijata, ali za sad tako mora.

Termoglave, za sad, na 3 radijatora na spratu, posto se desava da na spratu ne bude nikog, ili se ne koriste sve prostorije, pa da se ne rasipa energija bespotrebno, neke se uopste ne bi grejale, neke vrlo malo, zavisi od potrebe.

Za kontrolu toplote neki Q7 termostat oko 60e.

Da li je za prostoriju od 16kvadrata dovoljan radijator koji daje toplotu od 3kw? Kuca za sad nema izolaciju, u planu je da se uradi sledece godine.

Ukupna cena je 3.300 evra, po nekoj mojoj racunici, kotao 1k evra, radijatori oko 500, mozda i manje, cevi i ostale zajebancije, mislim da materijal ne izlazi vise od 2.000-2.300e. Ispada da su ruke oko 1.000 evra za dan posla, sto mi je nerealno mnogo. Nemam nista protiv da svako radi i zaradi, ali po meni je to preskupo, a normalno, kao i svako, gledam da dobijem sto vise za sto manje novca.

EDIT
Jasno mi je da bi bilo lakse da se prokomentarise sa kompletnom specifikacijom, ali nisam je dobio, posto nismo iz istog mesta, oni su iz susednog mesta, 30km dalje, pogledali danas i preko telefona mi javili koja bi bila cena.


[Ovu poruku je menjao botr dana 23.08.2017. u 17:18 GMT+1]

najbolje da dobies ponudu cena materijala i koja oprema se ugradjuje a posebno cena materijala ,,,,odlican je BOSCH27 KW pelet set sa novim odlicnim gorionikom raspon snaga od 8 do 27 kw sto je odlicno za sadasnje stanje i kasniju dogradnju grejanja ,,,Ucenu uracunato pustanje u rad i overa garancije
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7690402 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.