Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700571 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 21:13 - pre 81 meseci
Citat:
Taradrina:
Exp. je ispravno ugrađena.


Ma pisali smo o tome al se zaboravilo.
Ventil odozdo omogućava trenutnu proveru ispravnosti membrane.Radiće i ovako al kad membrana ode ostaviće nas u nedoumici zašto skače pritisak.
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 21:21 - pre 81 meseci
Nisam razmisljao nikada o tome, ali sam zato kao i kod mene, stavio dva ventila sa holenderima pre ekspanzione posude da ona uvek moze da se skine i proveri pritisak, kao i da li radi, bez da se ispusti kap vode iz sistema. Verovatno ste vi upravu, jer je i nalepnica okrenuta onako kako vi kazete da treba, ali ja sam na drugim posudama ventil uvek okretao gore, jer su i nalepnice bile tako nalepljene. Inace sve funkcionise kako treba.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 21:27 - pre 81 meseci
novi feroli gorionik

 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 21:40 - pre 81 meseci
Citat:
mladen.jovic:

Nije to KLASIKA, klasika je dve cevi i pumpa kao sto rade debili od majstora koji daju najjeftiniju ponudu musteriji samo da bi dobili posao, a sve na ustrb materijala, gde se opet debelo ugrade u rabat proizvodjaca kotlova i opreme i papreno naplate ruke. Ja sam po zanimanju profesor fizickog i fudbalski trener i ovo sam uradio svom drugaru, kolegi iz skole, odbojkaskom treneru, takodje profesoru. Odradio lepo i najkvalitetnije moguce od srca. Ruke mu nisam naplatio, okrenuli smo jagnje i zvali drustvo na pivo. I pored svega toga, sistem je najskuplji moguci, a opet jeftiniji od ponude nekog majstora koji bi mu razdelnik napravio od pocinkovanih t komada i u njega zabio dve cevi i pumpu iz kotla!


Bravo Mladene!
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 21:45 - pre 81 meseci


novi gorionik

[Ovu poruku je menjao xicolina servis dana 18.08.2017. u 22:56 GMT+1]
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 21:46 - pre 81 meseci
Citat:
mladen.jovic:
Citat:
xicolina servis:
Nista posebno klasika ,al preskupo za tako malo grejanje .ipak 60 m2


Nije to KLASIKA, klasika je dve cevi i pumpa kao sto rade debili od majstora koji daju najjeftiniju ponudu musteriji samo da bi dobili posao, a sve na ustrb materijala, gde se opet debelo ugrade u rabat proizvodjaca kotlova i opreme i papreno naplate ruke. Ja sam po zanimanju profesor fizickog i fudbalski trener i ovo sam uradio svom drugaru, kolegi iz skole, odbojkaskom treneru, takodje profesoru. Odradio lepo i najkvalitetnije moguce od srca. Ruke mu nisam naplatio, okrenuli smo jagnje i zvali drustvo na pivo. I pored svega toga, sistem je najskuplji moguci, a opet jeftiniji od ponude nekog majstora koji bi mu razdelnik napravio od pocinkovanih t komada i u njega zabio dve cevi i pumpu iz kotla!

Vazno je da se skika za forum
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 21:53 - pre 81 meseci
Blejalo je nije skičalo !
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.211.14



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 22:06 - pre 81 meseci
[quote]mladen.jovic:
Ne treba AT, ovo ce da radi non stop bez ijednog gasenja. Gorionik ima super modulaciju, nastelovan da radi od 2,5kw do 10kw. Kada ga montiram, postavicu slike, a i snimicu probu i komentarisati sve, pa cu staviti na You Tube da svi vidite[/quote


Ja sam se zato borio i dokazao bar sebi svejedno sto vecina misli da je nemoguce.Kao i produzetak izmenjivaca.Kad zazimi izvrsicu probni rad.Strahujem da ce praviti smetnje gorioniku ali trazicu resenje sa dodatnim ventilatorom sto bi uskakao ako bude potrebno zbog podhladjenog dimnjaka.

Bilo bi super da se pogleda.Stim bi zavrsio pricu o nekoj konstantnoj tem kotla.Niti valja da tem u kotlu varira niti da se gorionik gasi.Samo odrzavanje i to je to.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 22:13 - pre 81 meseci


Novi Ferolli
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 22:21 - pre 81 meseci
Odlican nov model feroli gorionika novi parametri vodjenje pumpi grejanja sanitarne vode bafer trokraki ventil i jos toga
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 22:33 - pre 81 meseci
Display i elektronika na samom gorioniku kao na starom modelu, s tim da su to ovoga puta napravili odozgo!?
Opet klečanje u nekom blažem obliku nego kod starog modela. Sad hoklica ima smisla koliko toliko, a za stari model je potreban rov za stojeći stav, u suprotnom se korisniku sva krv slije u glavu!

Idioti za sve pare!

Display i elektronika treba da budu izdvojeni od gorionika, povezani kablom i postavljeni na neko pristupačno mesto!

https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 22:43 - pre 81 meseci
Citat:
xicolina servis: Odlican nov model feroli gorionika novi parametri vodjenje pumpi grejanja sanitarne vode bafer trokraki ventil i jos toga


sve je to lijepo,pumpu ptv sam riješio sa cijevnim u krugu grijanja i uronskim u bojleru,stavio ltc100 (141) i acc20, ali to sve nema veze sa principom rada samog plamenika, što je tu novoga, ima li modulaciju prema temperaturi, kako je riješen grijač,da li je postignuto ujednaćeno doziranje na manjim snagama, ima li kakvo konstantno i efikasno samočišćenje pepeljare koje je potrebno kod lošijih peleta, ima li automatsku kontrolu rada ventilatora plamenika ovisno o stanju u ložištu i dimnjaku (neka pametna zamjena za onaj primitivni presostat koji glumi sigurnjaka), naj bi volio kad bi se raspisali o samom principu rada plamenika, mislim da sam negdje na netu vidio plamenik bez oklopa i čini mi se da je koncepsijski isti kur.c u drugom pakiranju sa kozmetičkim dodatcima, razuvjerite me, bio bih vam zahvalan ilona staler

Srkson najmanji problem kod sunp7 je upravljački displej premjestiti na neko komotnije mjesto jer je vezan za upravljačku elektroniku samo sa dvije žice, a ionako je potrebno ugraditi i tipku na zahtjev pa eto sve u jednom se uradi na komandnu ploču kotla na koji se montira pelet plamenik sunp7, bitnije je nešto od ovoga što sam spomenuo o samom principu rada
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 22:51 - pre 81 meseci
FEroli je odlican uredjaj i stari a pogotovu ovaj sa novom automatikom , nije decija igracka kao ovi vasi ,,kako li se samo zovu ,,
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2017. u 23:00 - pre 81 meseci
Citat:
xicolina servis: FEroli je odlican uredjaj i stari a pogotovu ovaj sa novom automatikom , nije decija igracka kao ovi vasi ,,kako li se samo zovu ,,


koji naši/vaši, pa ja sam korisnik sunp7, doktorirao sam na njemu, a napravio sam i uspješan downsizing raspona snaga: 9/11/14/17/20 kW za kotao ferroli gn1no4 , evo čim uhvatim vremena stavljam i upravljanje sa plamenika dimovodnom klapnom (kad radi klapna je otvorena kad ne radi klapna je zatvorena), zanima me ovo što sam spomenuo o samom principu rada, inače da nisam zadovoljan već bi ga odavno promijenio
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.235



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.08.2017. u 06:41 - pre 81 meseci
Napravi ti da tvoj feroli prati temp kotla a ta klapna je kap u moru.
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.08.2017. u 07:35 - pre 81 meseci
Ne stavljam ja slike na forum zbog reklamiranja, lepo sam po hiljadu puta objasnio da nisam profesionalni grejac-serviser, nema sta ja tu da se reklamiram, ne radim ja za pare ovo, vec da bih se malo pohvalio kao amater i da bi novi forumasi kojima je potrebna pomoc oko instalacije i sistema mogli da vide kako treba da se uradi jedan normalan sistem sa cetvorokrakim mesnim, pogonom, dve pumpe itd... Ne reklamiram Viadrus, ne reklamiram Wilo, niti ESBE, ne reklamiram PltGrnk, samo iznosim svoja iskustva, kao i sto su meni pomogla vasa iskustva na ovom i onom forumu da naucim ovo sto sada znam.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

annoying_master_c
Nikola D
Svugde me ima.....

Član broj: 7361
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.08.2017. u 08:24 - pre 81 meseci
Treba mi preporuka za bojler sanitarne vode koji bi se grejao uz pomoc kotla. Treba da ima izvode za recirkulacioni vod. Postojeci mi je sa starog tam stadler kotla ali je izuzetno neefikasan. Gledao sam termmoradov od 160l, malo je vece zapremine nego sto je potrebno ali je jedini sa izvodima za recirkulaciju.

Po kojoj semi je najbolje povezati bojler sanitarne vode? U sistemu ima cetvorokraki ventil i dve pumpe - radijatorski i kotlovski krug. Bojler mi je trenutno povezan na kotlovski krug grejanja. Posto pec ima dva izvoda mislio sam da na zasebni izvod iz kotla stavim polaz za bojler sanitarne vode a povrat iz bojlera na postojeci povrat kotlovskog kruga, time sama pec bi se ponasala kao hidraulicna skretnica.


Genija su meteori koji moraju da sagore da bi obasjali svoj vek.




 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.235



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.08.2017. u 08:27 - pre 81 meseci
Ovako to treba.Termicki je upola jeftiniji netreba struju ali ovaj mesni moze da radi na raznim temperaturama a termicki ne moze..Eto jos jedne potvrde da se moze bez akumulatora toplote.Dzaba pojedinci stavljaju heatron i dvije pumpe.Regulisu tamo gdje ne moze.Sta ces regulisat heatronom ako ti gorionik nema modulaciju sto moze da odrzava konstantnu tem kotla.Dok on upali pa stabilizuje plamen voda se ohladi pa opet zbrda s dola.Stoceti tu heatron.???

Za dzaba je regulacija polaza ako nije po spoljnoj tem.Ako je moram sam stelovat kad se naoblaci..Ili kaciti 1000 evra akumulator zato sto se gasi gorionik a to treba ugrijat i odrzavat a lakse je odrzavat sto manje vode nego sto vise.

Stavljati klapnu da se ne prohladi kotao kad se ugasi gorionik.Zar nije lakse da se negasi.Ta pauza kosta vise nego sto ce da se izgubi kroz dimnjak.

Nemojte zaboravit da sam sve upisivo i da tacno znam da prljav izmjenjivac ima ulogu izolatora.Tako da bi se trebalo pozabaviti na tu temu.
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.08.2017. u 09:14 - pre 81 meseci
Citat:
annoying_master_c:
Treba mi preporuka za bojler sanitarne vode koji bi se grejao uz pomoc kotla. Treba da ima izvode za recirkulacioni vod. Postojeci mi je sa starog tam stadler kotla ali je izuzetno neefikasan. Gledao sam termmoradov od 160l, malo je vece zapremine nego sto je potrebno ali je jedini sa izvodima za recirkulaciju.

Po kojoj semi je najbolje povezati bojler sanitarne vode? U sistemu ima cetvorokraki ventil i dve pumpe - radijatorski i kotlovski krug. Bojler mi je trenutno povezan na kotlovski krug grejanja. Posto pec ima dva izvoda mislio sam da na zasebni izvod iz kotla stavim polaz za bojler sanitarne vode a povrat iz bojlera na postojeci povrat kotlovskog kruga, time sama pec bi se ponasala kao hidraulicna skretnica.



Evo preporuke, kazu ljudi da su ovo najkvalitetniji bojleri, imaju 15 godina garancije i postoji recirkulacija>
http://www.elitinox.co.rs/proi...-ks-kombinovano-solarni-bojler
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.08.2017. u 09:15 - pre 81 meseci
Pepeo je najbolji izolator u kotlu ,zato kotlovi sa vertikalnim promajama su odlicni jer se kod njih sporije talozi pepeo na izmenjivac ,uglavnom sav pepeo pada na dno kotla
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700571 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.