Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656111 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 08:07 - pre 85 meseci
Svi koji znaju kako se pravi pelet , svjesni su da cijena ne može biti ista tokom cijele godine. Kod mene je u okruženju trenutno od 110 - 140 E za tonu. Zato pamet u glavu i kupovati na vrijeme.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 08:20 - pre 85 meseci
Citat:
mladen.jovic:

Jedna ispravka u vezi ESBE CRC 141... Moze da radi u kombinaciji sa sobnim termostatom, objasnio sam kako u nekom ranijem postu, a postoji i mogucnost za modularno prosirenje uz modul ESBE CRB 915. E sada, napisano je da moze da kontrolise pumpu u radijatorskom krugu, ja ne znam da li moze, mislim da ne, ali ako moze, voleo bih da mi neko objasni kako? Znam da moze preko modula CRB 915, ali da sam kontroler kontrolise pumpu, to ne znam.
I jos jedna bitna stvar, a to je da su ove tri regulacije sa drasticno nozim cenama samo regulacije ali bez motornog pogona! Jedino je ESBE motorni pogon sa integrisanom automatikom, dok se za ostale treba kupiti i pogon, bio to Seltron ili ESBE, tako da i sama cena mora ici od 70 do 150 eura vise u zavisnosti od pogona na koji kacimo regulaciju!


Mladene, zamolio bih te da me uputiš na post gde si objasnio kako ESBE CRC 141 radi u kombinaciji sa sobnim termostatom. Ja koliko znam sobni termostat nije moguće priključiti na pomenuti regulator, možda grešim?
Za modularno proširenje prepravljam tabelu na da.
Pod kontrolom pumpe u radijatorskom krugu se potkrala greška, ESBE CRC 141 nema mogućnost da pali i gasi pumpu u radijatorskom krugu, staviću ne.

Obratite pažnju da su u tabeli date karakteristike za regulator TrmRglt Balkan Specijal 1.1, a Zmajdin je najavio verziju 1.2 koja će između ostalog imati mogućnost da radi i po spoljnoj temperaturi i čak da kontroliše i kotlovsku pumpu, ako se ne varam? Valjalo bi da nam on nešto više kaže o tome.



[Ovu poruku je menjao Srkson dana 24.03.2017. u 14:19 GMT+1]
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
Prikačeni fajlovi
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 09:52 - pre 85 meseci
Razlika između verzije 1.2 od prethodne je softversko-kozmetičke prirode. Pretpostavljam da ste mislili TrmRglt 1.3 koji, za razliku od svojih prethodnika ima 3 sonde, kontroliše dve pumpe, prima komande od dva termostata, ima diferencijalni termostat za sisteme sa akumulatorom toplote, može da uključuje/isključuje električni grejač/kotao tokom noći ako treba, ima mogućnost korekcije jutarnje i noćne temperature u odnosu na dnevnu, "poveziliv" je sa računarom i nema regulaciju temperature vode u radijatorskom krugu spram spoljne temperature.

Testiran je u tri različite kotlarnice - jednoj (mojoj) sa akumulatorom toplote i nićnim dogrevanjem na struju, jedna "klot" sa pompama u kotlovskom i radijatorskom krugu i jednoj sa dva kruga grejanja. U dve kotlarnice sadejstvovao je PltGrnk, u jednoj Feroli.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 10:03 - pre 85 meseci
Evo jedna informacija za ESBE CRC 141. Naime cesto polemisemo o tome koja automatika ili regulacija je najbolja i kako radi i na koji nacin. Ja sam nebrojeno mnogo puta opisivao nacin kako radi ova moja i sada sam otkrio jos nesto zanimljivo, a jako korisno.
Cesto se susrecemo sa pitanjem da li je bolja regulacija po spoljnoj ili po unutrasnjoj t? Ja smatram po spoljnoj a da unutrasnji konfor precizno steluju termoglave, a neko drugi po unutrasnjoj gde sobni termostat u referentnoj prostoriji definise t vode u radijatorima dajuci instrukciju mesnom ventilu koliko da se otvori, odnosno zatvori. E sada...i jedna i druga imaju svoje prednosti i mane. Ova sto regulise polaz po unutrasnjim uslovima, radi to za referentnu prostoriju u kojoj se nalazi termostat, i ostale prostorije se regulisu preko termoglava. Problem je ukoliko su u referentnoj prostoriji radijatori jaci u odnosu na ostale, necemo imati dovoljno dobro grejanje u ostatku kuce. Prednost je za one koji kucu ne greju jedan deo dana, pa onda kada dodju sa posla, upale gejanje i dok se ne zadovolji unutrasnja t, radijatori vreli, kako se primice zadatoj, tako se mesni zatvara i smanjuje t u radijatorima.
Za one regulacije koje se vode po spoljnoj t neophodno je da svaki radijator ima termoglavu i da krivu grejanja nastelujemo tako da je t u radijatorima dovoljna da zagreje najhladniju sobu koja ima najslabiji radijator. Ostale sobe ce da dobiju za nijansu vecu t, ali tu termoglave precizno peglaju sve. Ukoliko je kriva dobro podesena i t u radijatorima najmanja moguca koja je dovoljna da zagreje sobu u kojoj je najslabiji radijator, sve ostalo ce da radi perfektno. Ali desava se jedan mali problem...Sta ako nismo tu jedno vreme i kuca se ohladi, a mi dodjemo i startujemo grejanje po zadatoj krivi sa minimalnim t i tada treba jako puno vremena da se kuca zagreje? Radijatori mlaki, a kuca hladna i jako sporo se zagreva? Da li moramo da silazimo u podrum i da na automatici ponovo programiramo krivu tako da nam pusti topliju vodu??? Ne moramo jer firma ESBE kod svojih kontrolera ima opciju paralelne krive i alternativne temperature gde na taj nas kontroler recimo CRC 141 po uputstvu mozemo da spojimo sobni termostat ili modul preko kojeg kada se kontakt zatvori dobijamo opciju Alternativna T2. Tu zadamo recimo maksimalnu t koja ide u radijatore i onda kada dodjemo kuci, kliknemo na termostat, on upali alternativnu t i greje punom snagom sve dok ne postigne t na termostatu, odnosno dok ga ne ogranici termoglava na radijatoru u referentnoj prostoriji. Kada se iskljuci termostat, tada se sistem vraca u normalu i t u radijatorima se regulise pomocu spoljneg senzora po uobicajenom rezimu.
Eto jedne informacije koja ce koristiti onima koji imaju ESBE automatike, a da ne moraju da programiraju krivu sa visim t zbog brzeg zagrevanja ohladjene kuce.
Novi Sad,Kac
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.211.18



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 10:49 - pre 85 meseci
Jovicu samo jedno iskustvo.

Svi oni sto misle da ce ustediti ako pale i gase varaju se ali ako se smanji polaz u odredjenom periodu to moze.Na svim regulacijama mozes da za neki period umanjis .Naprimjer nocna 20 od 5 ujutro nastimas 23 do 8 sati tad odes na poso djeca u skolu i u 11 stavis do 13 sati 23 pa ponovo od 15 do 22 stavis 23 .A to da upalis pa da odma ugrije moze kaloliferom.
 
0

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 12:20 - pre 85 meseci
Ja se javno izvinjavam ako sam nekoga doveo u zabludu u vezi o ve Zmajdin-ove regulacije. Znam da je u planu bila i opcija sa regulacijo uz pomoc i trece sonde, za merenje spoljne teperature, ali ocigledno nije jos docekala svoju premijeru. Evo citata proizvodjaca te regulacije sa jednog od foruma:
TrmRglt 1.1 je u redovnoj proizvodnji - kako zaliha omali, tako se pravi nova serija. U razvoju je trmRglt 1.2 sa tri sonde. Ona treća sonda namenjena je za precizniju kontrolu kotlovskog povratnog voda, ili za merenje spoljne temperature i automatsko određivanje temperature vode u radijatorskom krugu. Nislim da je inženjer elrktroničar zadužen za tehnička rešenja predvideo i "real time clock" koji će već za nešto da bude iskorišćen.
Jos jednom se izvinjavam ako sam nekoga nenamerno doveo u zabludu
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 13:30 - pre 85 meseci
Vi jos o grejanju?
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 13:47 - pre 85 meseci
Reci to trgovcima. Sleperi iz Ukrajine jos dovoze pelet.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 14:21 - pre 85 meseci
tommytom
Pretpostavljam da je taj post od prošle godine negde u ovo vreme, dok je softver još bio u razradi. Elektroničar koji je zadužen za harver i softver je zagovarao tu ideju - da TrmRglt 1.3 ima i tu mogućnost, a ja sam se neko vreme nećkao između "da" i "ne". Pevaglo je "ne", jer u tom slučaju - da treća sonda bude vanjska, morao bih da se odreknem kontrole temperature povratnog voda u kotlovskom krugu, što je po meni važnije. Uostalom, na tržištu već postoji uređaj koji tu mogućnost ima - na HeatOn mislim, ali (mislim da) nema diferencijalni termostat i da ne kontroliše temperaturu povratnog voda u kotao što je, rekoh, po meni važnije od regulacije prema spoljnoj temperaturi. Lako je moguće da grešim, mada (i dalje) mislim da sam u pravu.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 15:02 - pre 85 meseci
Tako je...culi smo se prosle godine i bio je u planu taj sa 3. sondom za spoljnu temperaturu, pa sam i ja bio zainteresovan da sacekam taj model. Zato ovde izneh takve tvrdnje koje su bile bazirane na tom razgovoru nasem, ali nisam znao da se odustalo od takve ideje... Ne trazim opravdanje za ono sto sam prethodno tvrdio a nisam bio u pravu, ali je jednostavno tako bilo...
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.211.18



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2017. u 15:21 - pre 85 meseci
Jaki softvera za dvije opcije .Pali pummpu i zakrece mesni (rucno zadajes zeljeni polaz i moras sam odredjivat potrebnu temperaturu prije mraza posle mraza.To je automatika).Mene bi bilo sramota ponuditi tako nesto za te pare.A kamoli siriti pricu o automatici i nazvati to automatikom.








[Ovu poruku je menjao marko srzic dana 25.03.2017. u 11:37 GMT+1]
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2017. u 08:59 - pre 85 meseci
Neke stvari se na ovim prostorima nikada nece promeniti. Boljima se ne prasta a demagogija je najjace oruzje. Ko jace pljune manje mu argumenata treba, ali da ne skrecem sa teme foruma.

Ne mrzi me da ponovim, grejem 160m2 u tri etaze. Dve etaze pvc stolarija i dve etaze termo glave. Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podesavanjima smanjene snage. Sto bi rekli bosanski sistem uz cetvorokraki bez pogona.
Kuca bez ikakve izolacije. Hvala bogu nemam ni problema ni zamerki sem na rad administratora i moderatora na ovom forumu.

Pred kraj sezone ponovo je aktuelna statistika i uporedna statistika pa eto da dam svoj skromni doprinos.

Sezona 2012/13 ; 6225kg za 166 dana
Sezona 2013/14 ; 4875kg za 170 dana
Sezona 2014/15 ; 4440kg za 135 dana
Sezona 2015/16 ; 5835kg za 180 dana
Sezona 2016/17 ; 6450kg za 173 dana do sada

Grejanje je 24 sata.Od 6h do 22h je 22°C, a od 22h do 6h je 19°C. Ako je potrebno mogu i prosecne spoljne temperature da popisem.
Da li su potrosnje velike ili male to zavisi mnogo od ugla gledanja. Za slicnu/istu kvadraturu komsija sa osrednjom izolacijom i starim zrenjaninskim kotlom ima u proseku oko 3t vecu potrosnju, dok komsija sa dobrom izolacijom i ck-p 25kW ima u proseku 2t manju potrosnju od moje.
Ne poznajem nikoga sa pelTec kotlom koji se u poslednje vreme reklamira na forumu pa ne mogu da poredim potrosnju, ali poznajem vlasnika kotla Nordica Lp20 i ocekivano potrosnja je jos manja. Naravno za mene je pre pet godina kao i sada razlika u ceni bila nepremostiva prepreka.

Da li ce ove informacije nekome pomoci u bilo kom kontekstu, nemam pojma ali ih delim sa svima zainteresovanim besplatno.
Ljudima koji su mi pomagali kada je bilo problema jos jednom se zahvaljujem bez imenovanja, a oni znaju koji su...
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2017. u 10:43 - pre 85 meseci
Tunel od šamotnih cigli u kotlu imam zadnje dvije godine. Nisam ga postavio na nagovor nekoga ko je autoritet nego sam uz eksperimentisanje mućao i svojom glavom. Ako neko misli da je autoritet neka me nagovori da to sve izbacim iz kotla. Šanse su mu nikakve. Upoređivan rad sa i bez tunela i prednosti, ispravno postavljenog i dimenzioniranog tunela, su višestruke. Sa dosta ljudi sam kontaktirao i prenio im svoje zapažanje po tom pitanju. Mnogi su uradili nešto slično a nemam informaciju da su se pokajali. Plamen kada izađe iz tubusa gdje je temperatura 700 i više stepeni i uđe u ložište gdje je 250-300 stepeni, ne izgleda isto kao kad je cijelom svojom dužinom u komori sa temperaturom većom od 600 stepeni. Problem se javlja kod ljudi koji nemaju dobar podpritisak u dimnjaku ali to je druga priča i zahtijeva druga riješenja. Ko god misli da ima pravu aparaturu za utvrđivanje procenta iskorištenosti goriva sagorelog u kotlu, javno ga pozivam da dođe. Ako za 6 sati rada kotla prosjek ne bude 85-90% iskorištenje, finansiram feštu za 10 članova foruma (bez moderatora)
 
+1

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2017. u 10:48 - pre 85 meseci
@marko srzic

Šta znači DEMAGOGIJA?

» demagogija • ženski rod Sistem i metodi kojima se služi demagog (grč.)
Vođenje naroda; zapravo: zavođenje naroda; sistem i metodi kojima se služe demagozi da bi došli do svog cilja, tj. vlasti.


Znaci kao sto sam naveo, vi ste demagog. Izvrtanjem cinjenica i plasiranjem insinuacija pokusavate da urusite "autoritete" ovog foruma. Da li treba da pojasnim da ste vi u svim svojim oblicima/nalozima mnogo vece zlo za buduce korisnike peleta od bilo kog prodavca na forumu?

Gresite, podesavanje parametara je pomoglo meni. Pomoglo mi je sto kroz udobnost grejanja, sto kroz ustedu peleta sto kroz manje opterecenje grejaca/upaljaca. Za pet sezona nisam imao potrebe da menjam grejac dok je komsija bez podesavanja za cetri sezone menjao tri. Grejac sa zamenom kosta 11500 din ili oko 90e, a serviser ce doci kada dodje.
Takodje vama kao demagogu nece znaciti nista da vam kazem da mi je "autoritet" dve godine stelovao gorionik o svom trosku uz trosenje svojih zivaca da mi objasni osnove grejanja na pelet. Toliko je dobro to odradio da preostale tri sezone sam stelujem gorionik. Kome si Ti sta pametno rekao?

Kontam da smo se vec upoznali i da persiranje vise nema smisla. Takodje za persiranje potrebna je doza postovanja koje ovde nema, bar ne sa moje strane. Ti unistavas nesto dobro sto su ljudi stvarali godinama.


Da ne zaboravim
Šta znači INSINUACIJA?

» insinuacija • ženski rod Potiče od latinske reči insinuatio i znači vešto navođenje na neku misao, ulivanje u uši na fin način. Sa druge strane tumači se i kao podmetanje, ulagivanje i uvlačiti se nekome pod kožu, pa čak i klevetanje i izmišljanje sa ciljem da se neko okrivi za nešto. (lat.)
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
+3

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.199



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2017. u 11:08 - pre 85 meseci
Niko tebi nije kriv sto ti ne znas osnovne stvari da i ako imas onu knjigicu sa upustvom ne znas malo da povecas ili smanjis doziranje ili brzinu ventilatora.Jasno pise zasto koja opcija sluzi ali ako ne znas procitat ima autoritet pa steluje dvije godine .Potrebno mu je bilo da steluje dvije godine da bi ti naucio.Super.Posle si sam stelovao.
Vidis da se moze i sam da steluje samo treba pokusati kolko znam nemas analizator pa sam stelujes.

Naravno ko kupi gorionik ne zna odma ali nakon nekoliko pokusaja uklaviri.

Nista ja nisam unistio samo diskutujemo autoritet kaze sjasi odavde.A to nije bas prijatno.

Kod nekih vecih svjetskih proizvodjaca nisam vidio samot u pellet kotlu.Ali sam vidio da neugradjuju gorionike sto pusu pepeo u izmjenjivac.Da svaki dan vise puta ima samociscenje izmjenjivaca i da kotlovi nisu sa prirodnom promajom..

KWB Pelletheizung ili ovaj ÖkoFen Pelletheizung imaju jasno prikazano kako to lijepo radi.

Kod pirolize ima samota ali kod peleta nigdje nisam vidio.Jedino ako je na nasem trzistu pozeljno pa se ugradjuje to je nesto drugo.



[Ovu poruku je menjao marko srzic dana 26.03.2017. u 20:07 GMT+1]
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2017. u 11:59 - pre 85 meseci
Samo neka on puse pepeo, meni je u kući toplo, grijanje sigurno a jeftino, oko kotla provedem oko 2 sata na mjesečnom nivou. Ko pati od kompleksa i želi da ima nešto savršeno neka čeka naki novi peltech jer i ovaj će pokazati neke svoje mane u dogledno vrijeme.

Dok ne bude neke konkretne priče po pitanju grijanja, ovdje se više neću oglašavati, imam pametnija posla. Sretno svima
 
+1

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2017. u 12:19 - pre 85 meseci
Naravno da demagogija nija prijatna. Ti i ne znas sta je diskusija. Da si znao da duskutujes mozda bi se povoljnije grejao na peket nego na ugalj. Takodje utesno je da sam uputstva bar procitao a neke stvari naucio pa makar i posle dve godine, neki nisu ni za to sposobni.
Da se vratimo temi, licni sukobi su stvar decijeg mentaliteta.
PelTec je mozda sa vasih prostora, na nasim prostorima je mreza servisa losa a prodaja rezervnih delova ne postiji. Koristim centrometal i pisem o licnim iskustvima. Koliko god branio kotao i gorionik koji koristim ne mogu da lazem o sikaniranju korisnika sa "nasih" prostora. Tvoja su iskustva mozda drugacija, ali nisu kompetentna kod nas pa samim tim dovodis u zabludu nove korisnike koji bi te mozda i poslusali. Ne verujem da reklamu sprovodis za centrometal zato sto bi sigurno dobio otkaz do sada.
Pa ti ne razlikujes gorionik na pelet od integrisanog kotla na pelet. Bas zbog toga bi bilo zanimljivo procitati tvoju uporednu analicu pelTec-a i Nordic-e Lp, bez obzira na koju snagu kotla se odlucis. Ako zelis u uporednu analizu da uvrstis i neka zvucnija imena, slobodno.
Nije samo "autoritet" rekao "sjasi", samo ostale nisi mozda razumeo isuvise su fino vaspitani...

Na kraju, veliki sam postovalac lika i dela gospodina Ramzya i njegovu misao ne mogu da zaboravim evo vec skoro sest godina. "Hrvatski kotao u hrvatsku kotlovnicu", gde se dalje objasnjava koliko su svi kod njih svesni "kvaliteta" centrometala ali kupovinom i kritikom naterace fabriku da napravi bolji proizvod. Za takvo razmisljanje skidam im kapu do zemlje.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2017. u 13:03 - pre 85 meseci
Da se ponovim!

http://www.elitemadzone.org/t390535-761#3744185

Srkson:

Ovo što se na ovoj temi dešava u poslednja dva meseca prevazilazi svaku meru! Moram da kritikujem rad moderatora koji se uopšte ne mešaju u svoj posao i koji se aktiviraju samo po prijavi, a sami ne vide šumu od drveta! Na mnogim forumima sam član, ali ovde je javašluk! Ova tema je postala nečitljiva, sve više se javljaju trolovi koji pisanjem ordinarnih gluposti skreću pažnju na sebe i odvlače diskusiju o datoj temi na potpuno drugu stranu (što je inače definicija trolovanja). Čak sam mišljenja da se, zapravo radi o jednoj istoj osobi koja je verovatno plaćena da troluje, jer niko normalan ne bi to činio za džabe, a simptomatično je da se javlja među prvima na svaki post sa novootvorenim nalozima i kreće u diskusiju kao da je na temi godinama unazad. Dakle ili radi za novac ili nije potpuno mentalno zdrava osoba. Svaka šala kratko traje, a ovo je već personalna patologija ili posao, za, opet ne baš potpuno zdravog poslodavca.

U svakom slučaju, ljubazno sve članove molim da ne samo da ne odgovaraju na komentare-postove-provokacije ostavljene pod sada već prepoznatljivim pseudonimima, već i da ne čitaju njihove postove. Jedini lek protiv takvih je potpuno ignorisanje, jer tada oni potpuno promašuju svoju metu. Svaka reakcija normalnih na njihov post je za njih plus.

Iskreno se nadam da će moderatori konačno početi da rade svoj posao, inače ću posumnjati da su i oni umešani u ovo.

Hvala na razumevanju i pozdrav!

https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.211.31



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2017. u 16:46 - pre 85 meseci
Dobro sam ja razumio razliku izmedju PelTecka i gorionika montiranog na kotao namienjen izgaranju uglja sa montiranim gorionikom.

Moj dragi kolega meni je sve i prejasno a ne samo jasno.

I taj sarkazam nije to kod mene tu ja nikog nevrijedjam niti ko mene placa za ovo dok srkson prodaje zibelovu elektroniku i reklamira sam sebe.Ako nije zabranjeno ja se ne ljutim cak bi pohfalio rad te automatike gledano na cijenu i kvalitet.Za razliku od balkan specijal sto nema nista a ipak se prodaje.Ili stelovanje cm gorionika u beskonacnost.

Dobro ti mislis da je to dobro ja ne mislim tako.

Evo i Zvoncice i ona se pridruzila sa lijepim zeljama i iskustvom.

[Ovu poruku je menjao marko srzic dana 26.03.2017. u 20:10 GMT+1]
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2017. u 17:21 - pre 85 meseci
Eee demagog, pa ti nisi ni od reci. Na pocetku ove stranice rece da odlazis.
Sad kada si shvatio razliku, ako si shvatio, mogao bi i nama da objasnis. Poseban osvrt bi te zamolio da odradis na ciscenje jednog i drugog, cisto da novi clanovi mogu da vide koliko su tvoji raniji postovi na tu temu zlobni a neinteligentni.
Sarkazam je bio sa moje strane, svi znamo da toga kod tebe nema.
Ne trpaj reci u usta drugih clanova i ne izvrci iskustva drugih clanova. Moje iskustvo je da podesavanje radi posao, i objasnio sam kako. Ti kada budes imao iskustvo mozda cemo moci da polemisemo o tome. Ovako dovodis ostale clanove u zabludu, ako iko vise veruje da znas o cemu pises



@Srkson
Ne mogu da cutim jbg, izvini i ako znam da od toga niko nema nista. Ignorisanje ovakvih anomalija je kontraproduktivno, bar je takvo moje misljenje.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656111 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.