Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7692628 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 07:10 - pre 87 meseci
Naravno šemu nisam ja napravio nego skinuo sa
alternativno povezivanje
Ima i objašnjenje.
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 07:20 - pre 87 meseci
Jedino što je 80l malo. To je oko 40l tople vode, to je dosta za jedno tuširanje al za punjenje kade vrlo teško.
Treba biti bar 120l ili priključiti na donji izmenjivač da bi se ceo bojler grejao.
Pošto grejanje radi ceo dan a voda se troši povremeno uvek će imati vremena da se zagreje.

I još nešto.
Po šemi je prioritet sanitarna voda. Nisam siguran da je to dobro.
Recimo da se ugasio kotao noću u 23h. Neko se istušira i potroši toplu vodu. Ujutru u 7 kad se kotao upali, pali se motor za sanitarnu vodu i vuče vodu u bojler. Četvorokraki ventil vraća svu vodu u kotao i u kuću ne ide ništa. Tek kad kotao pregura npr 60*C onda se četvorokraki otvara i deo tople vode ide ka radijatorima. Ako su pumpe jednake snage uvek će ova za punjenje bojlera povući veću energiju sve dok se ne napuni bojler jer je ispred četvorokrakog ventila i uzima vodu temperature kotla a u kuću ide temperatura manja za povrat kotla.
Neka to traje samo sat vremena, nisam siguran da će ukućani biti srećni što je hladno do npr. 8 sati.

Dok sam pisao dodat je link.
Tamo piše kao izvor "heat source" a ne piše "peć na drva". Ova šema može ako je stalan izvor toplote kao gas, pelet, toplotna pumpa i slično i kada nema noćnog prestanka loženja.
Sem ako neko celu noć ne loži drva...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

sonetprokg
Nastavnik geografije
Kragujevac

Član broj: 322082
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 08:31 - pre 87 meseci
Citat:
Goranto: Sonetprokg---Taradrina--

Sve to lebdi nešto u eteru,daj nacrtajte nešto !!!
Možda nešto ovako ?


Nisam pogrešio polaz i povrat PTV.



Ova sema je rekao bih graficki prikaz najcesce preporuke na forumu ko hoce da ugradi 4-kraki mesni ventil, njegovu automatiku i dve pumpe (kotlovsku i radijatorsku). Samo je jos dodat PTV. Sta je sa ova dva trokraka ventila u radijatorskom i kotlovskom krugu, jesu li oni neophodni ili je takva sema nadjena. Samo mi nije jasan povrat iz PTV? Ako T vode iz povrata PTV 60-70 stepeni a T povrata iz radijatora 40 stepeni, zar se nece malo vise rashladjivati povrat ka kotlu?
Moze li PTV da se prikljuci na cevi u kotlovskom grugu ispred 4-krakog mesnog ventila koji bi imao neku automatiku?
A sto se tice PTV, bila bi dva bojlera po 80 litara sa fabrickim izmenjivacima sa strane koji su udaljeni od kotlarnice skoro 15m. Pretpostavljam da bi bilo pametno da se za njih ubaci pumpa i diferencijalni termostat i nepovratni ventil.
Kotao ABC 26 kw, 17,2 m starpan panelni radijatori, 2
sušača za kupatilo, 2 bojlera po 80l sa izmenjivačima
Grejna površina 180 m2.
Izolacija zidovi: stiropor 10 cm, plafon stiropor 5 cm
Pvc stolarija
Prikačeni fajlovi
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 09:18 - pre 87 meseci
Sinoć greškom nisam obrisao 3k ventile,evo ispravke.
Povrat iz PTV je u radijatorskom krugu,prema kotlu ide koliko dozvoli 4k.



Imate svi program Paint pa daj nešto nacrtajte,prepravite.Ovako samo slovima smo nedorečeni.Da učimo svi zajedno !
Prikačeni fajlovi
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
185.81.136.*



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 09:33 - pre 87 meseci
Ako se ne varam ovo je paralelna veza pumpi i to je ono što je grejač objašnjavao da se tu povećava protok jer obe vuku iz jedne grane a samo jedna pumpa je na drugoj grani , znači dolazi do gušenja. Ili?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 09:47 - pre 87 meseci
Ne bi znao.To bolje Grejač da razbistri ! A i to je neka mešovita veza,između je 4k.
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 12:08 - pre 87 meseci
Citat:
Goranto:
Sinoć greškom nisam obrisao 3k ventile,evo ispravke.
Povrat iz PTV je u radijatorskom krugu,prema kotlu ide koliko dozvoli 4k.



Imate svi program Paint pa daj nešto nacrtajte,prepravite.Ovako samo slovima smo nedorečeni.Da učimo svi zajedno !

Nemam program. Povratnu iz bojlera možete uključiti posle 4mv i u tom slučaju nema potrebe za pumpom prema bojleru. Ova u korlovskom krugu bi grejala i bojler,jer bi on bio deo kotlovskog kruga.Tople vode bi bilo više nego dovoljno,a na recirkulaciju bi trebalo staviti pumpu.3mv termostat. bi takođe bio poželjan da se T smanji na 42-45*C. Ovakva veza omogućava oko 650L/1h vode za tuširanje.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

sonetprokg
Nastavnik geografije
Kragujevac

Član broj: 322082
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 13:39 - pre 87 meseci
Citat:
Taradrina: Nemam program. Povratnu iz bojlera možete uključiti posle 4mv i u tom slučaju nema potrebe za pumpom prema bojleru. Ova u korlovskom krugu bi grejala i bojler,jer bi on bio deo kotlovskog kruga.Tople vode bi bilo više nego dovoljno,a na recirkulaciju bi trebalo staviti pumpu.3mv termostat. bi takođe bio poželjan da se T smanji na 42-45*C. Ovakva veza omogućava oko 650L/1h vode za tuširanje.


Ako bi pumpa iz kotlovskog kruga grejala i bojler onda bi mogao da se postavi ventil ili termo motor kojim bi upravljao diferencijalni termostat. On bi pravio tu recirkulaciju ali bi T u cevima bila kao u kotlu, kotlovskom krugu. Cevi bi mogle da se izoluju od kotlarnice do kupatila. Može li tako?
Kotao ABC 26 kw, 17,2 m starpan panelni radijatori, 2
sušača za kupatilo, 2 bojlera po 80l sa izmenjivačima
Grejna površina 180 m2.
Izolacija zidovi: stiropor 10 cm, plafon stiropor 5 cm
Pvc stolarija
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
82.117.210.*



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 14:20 - pre 87 meseci
Moze tako, ali to bas nije pametno. Mislim da tu treba posebna pumpa, a ne da kotlovska voda non stop prolazi roz izmenjivac bojlera, jer ce tada u bojleru da bude i 80 stepeni, a ne 65 koliko je po preporuci maksimalno dozvoljeno. I to ko jos moze da uradi recirkulaciju kako bi se dozinfikovale cevi od bakterije Legionele koja opstaje u mlakoj vodi. Ukoliko imamo vise krugova grejanja i jos TPV, za svaki krug grejanja bi trebao da ide poseban mesni ventil i pumpa, kao i za TPV. Kod mene sam ostavio colovni ulaz i izlaz na razdelniku i sabirniku za TPV, pa sam razmisljao da li samo da nakacim pumpu koju ce da pali i gasi onaj moj diferencijalni termostat koji pored upravljanja AT i gorionikom ima i tu mogucnost za upravljanje pumpom za TPV. Odredim mu t od 60*C i stavim histerezu 5 i onda pali pumpu kada je u bojleru 55*C, a gasi kada je 65*C. Medjutim tada mi mozda napravi problem sa mesanjem vode u AT, pa bih i tu stavio trokraki termostatski na 65 stepeni ili 67*C , a mozda da povrat iz bojlera umesto u sabirnik, vratim u AT negde na sredini. To jos ne znam, pokazace se u praksi. A mozda cak i ne stavim trokraki termostatski, vec da pumpa gura direkt 80*C u bojler sve dok ga ne zagreje na 60*C, a onda se ugasi. U AT kada je pun na vrhu je oko 80*C, a kada je prazan oko 60-65*C. Jedino treba znati da se iz bojlera nazad vraca minimum 50-55*C i to treba uzeti u obzir, pa zato mislim da je ipak mesni tu neophodan, da iskoristi tu vec vrucu vodu i da je samo dogreje, a ne da je tako vrucu vraca u AT. Po meni obavezan razelnik i sabirnik, pa da se i sa te strane malo zastiti kotao. Eto i mog misljenja
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 14:24 - pre 87 meseci
Sonetprokg postavio ovu šemu a koliko vidim kod Vidic Miroslav-a i radi ovaj spoj 4k ventila.Isti spoj je i za bojlar.Ima li neko iskustvo sa takvim spojevima.Ako radi za bojler je odlična veza.

Prikačeni fajlovi
 
0

sonetprokg
Nastavnik geografije
Kragujevac

Član broj: 322082
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 14:55 - pre 87 meseci
Citat:
Goranto: Sonetprokg postavio ovu šemu a koliko vidim kod Vidic Miroslav-a i radi ovaj spoj 4k ventila.Isti spoj je i za bojlar.Ima li neko iskustvo sa takvim spojevima.Ako radi za bojler je odlična veza.



Tu semu sam nasao na netu kao moguce resenje. Hteo sam da je dodam uz postojecu semu ali je doslo do zamene.
Evo jos jedna varijanta

Kotao ABC 26 kw, 17,2 m starpan panelni radijatori, 2
sušača za kupatilo, 2 bojlera po 80l sa izmenjivačima
Grejna površina 180 m2.
Izolacija zidovi: stiropor 10 cm, plafon stiropor 5 cm
Pvc stolarija
Prikačeni fajlovi
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 15:12 - pre 87 meseci
Mislim da bi bojlerska pumpa bolje čučnula na povratni vod.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zibel32

zibel32
Član broj: 322519
Poruke: 110



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 15:28 - pre 87 meseci
@zeljezara
Od svega što si ranije napisao o HeatOn, u pravu si - 10%. Ostalo griješiš, a ponajviše griješiš sa izjavom "...ne može da radi. Bitno je da se prodaje". Ako mi je nešto važno, onda je to zadovoljan korisnik kojem dajem 2-godišnju garanciju. Ne postoji država iz bivše nam Juge + Austrija, Italija i Mađarska (sve naši ljudi) gdje nema HeatOn-a ugrađenog. Nigdje se ne oglašavam (novine, TV, osim Njuskalo.hr), a većina toga je otišlo putem preporuke od postojećih korisnika. To mi je dovoljan signal.

Prije svega, želim da bude jasno da je HeatOn WCHR-01 automatika za regulaciju polaznog voda prema vanjskoj temperaturi, a ne automatika kotla, pa se ne može očekivati da će ona ispravljati greške ili nedostatke koje su napravljene na automatikama kotla na pelet.

Da, postoje situacije gdje HeatOn neće pomoći, a to je na kotlovima koji su ionako preslabi za grijani prostor. Glavna zadaća takvih automatika je ograničavanje temperature koja se šalje u kuću, pa ako kotao ne može proizvesti potrebnu energiju, onda za automatikom nema ni potrebe, jer se nema što ograničavati. Ako ograničavamo temperaturu koju šaljemo u kuću, uz uvjet da je ona dovoljna da se grijemo, onda znači da i štedimo, jer svaki višak poslan u kuću je za mene gubitak.

Što se tiče kotlova koji imaju malu zapreminu vode i rade bez AT, istina je da dolazi do čestog gašenja pumpe da se kotao zaštiti od pothlađivanja. Ako ne postoji termički troputni ventil na ulazu u kotao, ne postoji drugi način da se on zaštiti, osim prekida cirkulacije kroz njega. HeatOn daje mogućnost korisniku da pumpa tada nastavi sa radom, a da se miješajući ventil zatvori. Tada se cirkulacija kroz kotao prekida, što mu daje vremena da se oporavi, dok u krugu grijanja cirkulacija postoji i nastavlja grijanje s onim što već imamo u tom krugu. Ako se želi zaštititi kotao, nema druge mogućnosti koju HeatOn može ponuditi, kao što ne može ni ona od 400€ ili više. Ako ne želimo da automatika brine o zaštiti kotla, postoji mogućnost da se to isključi i da se u krug grijanja šalje onoliko koliko nam kotao može pružiti. Dakle, automatika se može prilagoditi svakoj situaciji, ako se zna kako.

Meni je žao što si sa svojim grijanjem svašta prošao i imao loša iskustva, ali "vaskrsnuće" mene i mog HeatOn-a ne možeš za to kriviti i stavljati nas u isti koš s onima koji se tebe zeznuli. Ako neki kotao ima problema sa radom, to je problem njegove automatike, a ne moje. Nisam nikada rekao da HeatOn može riješiti takve probleme, niti ću ikada reći. Pogotovo nisam, i neću, reći da će se njegovim korištenjem raditi uštede od 30%, ali 5-10% je moguće. Komoditet - apsolutno!

"Priča o vašem bogaćenju i jeftinom grijanju...da mi vas je dosta...vješti trgovci...lovite mušterije...obećanje o uštedi od 30%". Jesus! Totalno si me krivo procijenio, ali neka ti bude. Komunikaciju možemo nastaviti, nemam s tim problema, ali pod uvjetom da je pristojna.
 
0

zibel32

zibel32
Član broj: 322519
Poruke: 110



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 15:30 - pre 87 meseci
Citat:
Goranto:
Nisam pogrešio polaz i povrat PTV.

Što će se dogoditi s cirkulacijom ako se 4-kraki ventil zatvori, a diferencijalni termostat uključi pumpu PTVa? Nema je!
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 15:43 - pre 87 meseci
Gospodine

Ja bas nista nisam ni napisao osim onog sto vi jos jednom potvrdili.Jasno je meni kako radi vasa regulacija.Pogotovu gdje moze i gdje ne moze.
 
0

zibel32

zibel32
Član broj: 322519
Poruke: 110



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 16:10 - pre 87 meseci
Citat:
Ja bas nista nisam ni napisao osim onog sto vi jos jednom potvrdili
"Priča o vašem bogaćenju i jeftinom grijanju...da mi vas je dosta...vješti trgovci...lovite mušterije...obećanje o uštedi od 30%"


Puno toga, ranije napisanog, ja nisam potvrdio. Pogotovo ne ovo iznad, pa nam se očito pogled na stvari i njihovo razumijevanje znatno razlikuju.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 16:23 - pre 87 meseci
A da vas zamolim za objasnjenje.

Koliko je ugradjeno cetverokrakih mesnih ventila sa heatronom na kotlove sa gorionikom cm 20-35 kw.Ja znam dva.Dali ste vi napomenuli da to nece moci ili je bilo prodam.SAM SI KRIV.

Heltron radi samo nema efekta pali gasi otvori zatvori.

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 25.02.2017. u 18:13 GMT+1]
 
0

zibel32

zibel32
Član broj: 322519
Poruke: 110



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 17:39 - pre 87 meseci
@zeljezara
Kako bih ja mogao imati takvu informaciju? Zar ja idem ljudima u kotlovnice i ugrađujem ih? Ili vodim statistiku kakve imaju ventile i kotlove po kućama? Ako me netko nazove, objasni kako ima složenu kotlovnicu i pita za savjet, pošteno će ga dobiti. I, da, bilo je situacija kada sam ljude odgovarao od kupovine, dok ne odrade kotlovnice po PS-u. Najmanje što mi treba je nezadovoljan korisnik koji automatski povlači i negativnu reklamu. Međutim, kada čovjek naruči automatiku bez ikakvih pitanja, pretpostavka je da zna što kupuje i da smatra da je to ono što mu treba. Ako mu u tom slučaju ne radi kako treba, a zbog kojekakvih nedostataka u kotlovnici i svog neznanja, onda - da, sam si je kriv! Tko bi trebao biti kriv? Kad dođeš u salon kupiti auto, zar te tamo pitaju znaš li ga voziti? Ako se ovaj ubije, hoće li prodavač biti kriv?

Dakle, imamo situaciju CM 20-35kW, , 4-k ventil i HeatOn...

Što neće moći? Zagrijati kuću na traženu temperaturu? Može sigurno, ali na početku paljenja plamenika postoji vrijeme stabilizacije dok se cijeli sistem ne zagrije, pa dolazi do čestih pritvaranja ventila da se zaštiti kotao. Kakav efekt imaš na startu kod ostalih kotlova, pa i onih s modulacijom? Identičan! Svi kotao štite gašenjem pumpe na ~60°C, a automatike dodatno pritvaranjem ventila. Već sam ranije napisao, ako se ne želi štititi kotao, isključiš tu opciju, pumpa će raditi i ventil će zinuti k'o som, a kotao koliko da.

Ako problemom smatraš česta paljenja i gašenja plamenika zbog postizanja zadane temperature kotla, evo protu-pitanja... Da li je sobna temperatura zadovoljena? Ako nije, onda je moja greška i treba pronaći razlog zašto nije. Ako je, i problem je samo to što se plamenik često pali i gasi, onda si na krivoj adresi. Obrati se Centrometalu, jer nisam ja napisao program za upravljanje tim plamenikom!
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 17:40 - pre 87 meseci
Citat:
dukimen:
Citat:
FelipE Pirot:
Citat:
dukimen:
: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno 25.11.2016. u 08:06 -

@dukimen
Da budem grubo realan , proizvođač i nema neki interes da mu kotao radi 20 godina , već da samo izdrži garantni rok. Zato mi kupci imamo taj interes i stavljamo mješne ventile i ostale skalamerije.

Vasa izjava, mozda je nisam dobro razumeo.
Sustina mog pisanja su vase proizvoljne kvalifikacije, a Filipove cesto i netacne.


Prvo ,nije bilo nikakvog vredjanja s moje strane ,dok ste vi za razliku bili prilicno drski i prema Maksu i prema meni , te stalno terali neku kontru na ono sto mi kazemo . Te sam vas zato i pitao cemu toliko hejtovanje .
Novajlijama ste davali lose savete kako polaz pecke treba da drze na 55'C i slicni saveti koji su ponajmanje dobri .
Na nase insistiranje da obrazlozite te vase izjave nasuprot nasim , vi niste naveli Ni Jedan ! Vec revoltirani (samo Vi) , ste napustili dalju konverzaciju , da ne kazem pobegli ,opet suprotno nasem pozivu na dalji razgovor .
Zbog tog vaseg stava uvek suprotnog nasem , nijednom potkrepljenim cinjenicom vec samo vasim misljenjem, sam vas i prozvao neverni Toma , sto licno ne smatram za uvredu .

A tu je i Toppelet , ako si zaboravio i njegove reci .

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 24.02.2017. u 19:44 GMT+1]


Ako nadjete gde sam nekom dao savet da drzi vodu na 55*C povlacim sve sto sam napisao o vama u zadnjih par postova, a ako ne to samo potvrdjuje.

Maks kaze Commo21 je za 3-4 radijatora, ja pitam ako pec isporucije 18Kw koliki su to radijatori, ti kazes sto hejtujem.
Za manometar bez razloga iako nisi bio u pravu mi kazes mislitii i cvece brati i td.

[Ovu poruku je menjao dukimen dana 25.02.2017. u 07:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dukimen dana 25.02.2017. u 08:04 GMT+1]


Pa , da krenem :
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2017. u 17:41 - pre 87 meseci
U neku ruku si u pravu , nije na 55 vec na 50' !

Citat:
dukimen:
Pozdravljam sve na forumu. Pratim ga preko godinu dana i vi ste glavni razlog zbog cega sam se odlucio za Commo 21.
Pre sam koristio Gorenje tj. Central23. Mogu reci da sam prezadovoljan i svaka cast ljudima koji su izmislili ove peci.
Forum mi je pomogao u pronalazenju i podesavanju parametara koji cini mi se meni odgovaraju.
Ono sto me interesuje je gde se u peci javlja kondenz, nisam ga primetio osim malo na zidu case za sagorevanje (sutradan pri ciscenju),a ne koristim temperaturu u kotlu vecu od 50 stepeni.


neko ko nije upucen moze ovo olako da prihvati (ovo iznad ^ )

Citat:
dukimen:
Hteo sam danas da svratim u prodavnicu koja zastupa Kepo ali nisam stigao, videcu ovih dana. Kada sam kupovao pec od Kepa sam odustao zato sto imaju samo kotlove, nemaju peci za sobe.

Aleksandre ako pelet vise dimi to znaci da ima vise vlage. Moze da bude da si ga nedavno kupio, a nije isto ako se kupi u leto i skladisti u suvom ili ako stoji na stovaristu pod nadstresnicm izlozen temperaturama od 0 do 15-20.
Sto kaze drvlada meni kao i nekima pec isto nije presla 50 stepeni. Pumpu sam spustio na 45, pa je dizao po stepen, sada stoji na 48. Meni je sto je neko napisao u nekom postu pec na 2700 obrtaja radila gore nego brener. Na snazi 5 je bilo 180 stepeni gasova pa sam je polako spustao i sada je na 1900 , a gasovi do 130.


sa ovim se slazete , u prevodu - odobravate , pa i propagirate ( ^ )
Na sta sam ja pisao da moze da se greje sa temperaturom od 50' , ali da za kotao/pec ona nije dobra , te se mora uraditi regulacija polaza a kotlovska T vode mora barem na 65

Citat:
dukimen:
Jovanc ako postanem verni Toma (ko zto kaze Filip) necu cekati sledecu sezonu.
Vec sam hteo da uzmem mesni ali jos preispitujem odluku zato se i raspitujem oko nekih stvari i pravim diskusiju.

Stars od koliko stepeni si uzeo mesni?


ovde se otkriva vasa prava namera , te stim u vezi i toliko kontriranja i raspitivanja !

Citat:
FelipE Pirot:
Citat:
dukimen:
Citat:
FelipE Pirot:
Neznam sto su kod tebe majstori stavili termomanometar na povratu ?!?
Prosto mi neverovatno


Obzirom da znam temperaturu u kotlu koja je ista sa manometrom na odlaznoj cevi, vise bi mi znacio manometar na povratnoj cevi.
Razmisljam da stavim jedan i tu.



Dulence , SAMO sa manometar na bilo kojoj cevi neces nikad da znas temperaturu vode, bilo na povratu ili polazu ( mada je polaz kod tebe logicnije da kazes "odlaz" :D )
Neznam sto bi ti tako vise znacio

Na povrat se stavlja 'termometar' koji pokazuje Samo temperaturu povratne vode .
Mada znam da si ustvari tako i mislio
Ali , misliti i cveće brati nije uvek isto !
:-)


ovo ostavljam na slobodan izbor , ko kako shvati , ja sam samo hteo da ti ukazem na razliku manometar / termomanometar !

Citat:
dukimen:
Pepeljara je jedno a kotao je drugo. Kod kotla kondenz pravi voda, a kod pepeljare dim, trba povecati broj obrtaja u modulatu. I kod mene je to isto jer mi je dim tada oko 60-70 moracu i ja da ga dignem.

[Ovu poruku je menjao dukimen dana 10.12.2016. u 10:40 GMT+1]


"Sustina mog pisanja su vase proizvoljne kvalifikacije, a Filipove cesto i netacne." - sto se tice pausalnih izjava ...

Ja sam sa ovim i diskusijom sa vama zavrsio . Vase misljenje o meni me vise apsolutno ne zanima .




.

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 25.02.2017. u 19:02 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7692628 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.