Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700495 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rastislav.vlcek

Član broj: 314707
Poruke: 60
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 17:27 - pre 111 meseci
a dali su efikasni, jel koristite takvo nesto?
 
0

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 17:35 - pre 111 meseci
Citat:
milos_va:
imaju usisivači za pepeo i filteri za pepeo već gotovi da se kupe, bez kojekakvih improvizacija. od 2200 dinara do 7000 dinara.

Jedan takav (onaj sa mrezicom, bez motora) ima moj kolega...i odlican je za prasinu..stoji u cosku i pokupi sve sto padnne na njega.
 
0

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 17:39 - pre 111 meseci
ja sam prosle godine u homecentru kupio za oko 4000-5000rsd sa motorom.
jeste da ne vuku kao 'normalni' usisivaci ali zadovoljavaju jacinu za usisavanje pepela.

ono sto jeste bezveszno je sto se skoro posle svakog drugog usisavanja moraju isprazniti i filter ocistiti jer se sitna prasina nabije pa usisna moc nestane...

u svakom slucaju, usisavanje je mnogo brze i cistije sa ovim usisivacima...
 
0

milos_va
Miloš Marjanović
Valjevo

milos_va
Član broj: 319550
Poruke: 19
87.116.148.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 18:44 - pre 111 meseci
Citat:
duca011:
Citat:
milos_va:
imaju usisivači za pepeo i filteri za pepeo već gotovi da se kupe, bez kojekakvih improvizacija. od 2200 dinara do 7000 dinara.

Jedan takav (onaj sa mrezicom, bez motora) ima moj kolega...i odlican je za prasinu..stoji u cosku i pokupi sve sto padnne na njega.

shvatam ironiju u pisanju ali zašto onda postavljate pitanja?

nemam ovaj uređaj jer čistim kotao jednom u 3 meseca, cela tri lavora.
 
0

el magnifico
ramo ramic
setac
korzo
bihac,BiH

Član broj: 326926
Poruke: 58
37.203.83.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 19:06 - pre 111 meseci
a sto se tice tih usisivaca?
dobra igracka za djecu
kupio ga,platio 100 maraka(ko fol dobar,italijanski,1000w)

da bi usisao onih 18 litara trebao bi 18 000 puta ocistiti taj filter
stoji mi u cosku,da ne smeta
 
0

sudija77
Zemun

Član broj: 78719
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 19:50 - pre 111 meseci
Imam onaj Einhellov usisivac,
izbacim pepeo iz onog donjeg dela rucno, izvadim turbulatore onda sa cevi od usisivaca prodjem do kraja gde je ventilator i pepeo koji ostane u, i pored kotla usisam sa njim,
meni koristi
 
0

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 19:54 - pre 111 meseci
milos_va
Izvini za salu ako smatras da je neprimerena.
Pitanje sam postavio iz razloga da bi malo prodiskutovali na temu usisivaca i sistema za usisavanje kao sto je ovaj "home made" ciklon-sta je bolje, sta losije, sta skuplje, sta jeftinije i da pronadjemo neke odgovore koji sigurno muce clanove ovog foruma.
Recimo ti grejes 60 kvadrata dobro izolovanih i imas malo ciscenja. Ja grejem 3 puta vise i uz to koristim piljevinu koja je sama po sebi prasnjava, i to ona najfinija prasina koja se svuda zavlaci, tako da je pitanje dobrog usisivaca, a po prihvatljivoj ceni veoma bitno za resavanje problema koji me muci.
Nije tu samo problem ciscenje pepela iz gorionika. Imas i ciscenje zidova kotla, pa one dimovode kod Viadrusa koji su nocna mora, pa onaj fin pepeo koji se nakupi u zvonu iza dimnjace..pricam za Viadrus koji poznajem. Ne znam kako je kod drugih kotlova, ali pretpostavljam da svaki ima mesta koja traze malo vise angazovanja kako bi sve bilo cisto i uredno, izmenjivacke povrsine bez naslaga prasine, a sto doprinosi boljem iskoriscenju.
 
0

milos_va
Miloš Marjanović
Valjevo

milos_va
Član broj: 319550
Poruke: 19
87.116.148.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 20:51 - pre 111 meseci
usisivač za pepeo snage 1200W će po mom mišljenju sasvim dobro pokupiti pepeo. naravno, čišćenje filtera i zaštitne kese ne gine.
skoro sam gledao usisivače, ima od Einhella za 4700 din, po meni, male snage 800W. Guglica je izbacio u pretrazi i jedan po imenu Home, 1200W. To je najjači koji sam našao za cenu do 60 evrića. Tu je i Kaercher za pepeo ali cena je...
Samo kupiti filter koji pravi Einhell nije rešenje. U tom slučaju je potrebno imati baš jak usisivač. Prvo crevo od filtera 1 m dužine, filter, pa onda crevo od samog usisivača.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 21:57 - pre 111 meseci
Imam pitanje za korisnike Centrometalovih kombinovanih kotlova (pelet-drvo) - moj model je EKO CK-P 25 KW. Pošto imam bežični termostat, kad temperatura u sobi padne ispod zadate, on pokreće rad kotla i to funkcioniše neko vreme kako treba. Onda se odjednom "raskine" ta veza i kotao ostaje u off-u (ne pokreće se) i kad temperatura padne ispod zadate.

Serviser tvrdi da je to normalno i da termostat zapravo i ne pokreće kotao, već pumpu.

Ne bih rekla da je takvo ponašanje "normalno", jer ako nema nikoga kod kuće da siđe u kotlarnicu i ručno pokrene kotao pritiskom na dugme On/Off, grejanje ne funkcioniše.

Hvala.
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 22:42 - pre 111 meseci
O kojem termostatu je rec?
I ne razumem sta ce termostat na pumpi, ne greje pumpa nego kotao (gorionik)...
Ako se dobro secam, ti nisi imala taj termostat ranije?
Mislim da podesavanja na kotlu (zadato vreme kada se pali i koliko radi) i na termostatu ne smeju da se preklapaju. Ili ce raditi u fiksnim vremenima ili ce raditi po termostatu...
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.02.2015. u 23:00 - pre 111 meseci
Nešto sa podešavanjima nije u redu , ako je termostat povezan sa pumpom kotao bi trebalo stalno da je uključen i da njegova automatika prati temperaturu kotla i pali gasi po potrebi , ovo nema smisla da trčkarate gore dole ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2015. u 08:23 - pre 111 meseci
Kod centrometal pelet seta termostat pali pumpu ali ne direktno vec preko regulacije gorionika. Kako resavate problem, gasenjem i ponovnim paljenjem baze termostata ili regulacije gorionika?
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2015. u 12:26 - pre 111 meseci










@Ultrena

Termostat sam imala od početka. On stoji u dnevnom boravku i ima dugme putem koga prebacujem na dnevni i noćni rad. Noćna temperatura je 16C, dnevnu variram od 20-22C. Iako na termostatu nakon 22h prebacim na noćni rad, uvek siđem u kotlarnicu i ručno isključim kotao (za svaki slučaj). Ujutru ručno startujem kotao (uključim gorionik) i prebacim na termostatu dugme na dnevni rad. Neko vreme on pali i gasi gorionik po potrebi, a onda zabaguje, isključi kotao i moram ručno da uključujem dugme na elektronici kotla (dakle, ručno startujem rad gorionika).



Termostat je u bežičnoj vezi sa prijemnom jedinicom (ova bela kutija sa dva dugmeta), a prijemna jedinica je povezana na elektroniku kotla - zato mi nije logično objašnjenje servisera da termostat pokreće pumpu, jer prijemna jedinica nije povezana sa pumpom, već sa kotlom.

@ Staznaja

termostat nema dugme za gašenje i ponovno paljenje, već samo za prebacivanje sa dnevnog na noćni režim rada. Problem rešavam tako što palim dugme On/Off na elektronici kotla (ovo dugme levo od + i - na donjoj slici).



I još jedna stvar: temperatura koju ispisuje elektronika kotla, i temperatura koju prikazuje sam kotao - nikad nisu ni približno iste. Razlika bude uvek min. 15C. Po meni nije normalno da postoji toliko odstupanje. Kao što vidite na gornjoj slici, elektronika ispisuje 81C, dok kotao prikazuje oko 96C (donja fotka).

 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2015. u 12:45 - pre 111 meseci
Sad sam proverio kad nas je taj izlaz sa kotlove elektronike vezan na laddomat tj njegovu pumpu a termostat pali pumpu nezavisno od kotla, i kod nas ima mala razlika u temperaturi evo sveže slike






E da... izvinjavam se mi imamo rezervoar pa pumpa tu kruži vodu ...

[Ovu poruku je menjao boree dana 26.02.2015. u 14:00 GMT+1]
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
Prikačeni fajlovi
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2015. u 14:06 - pre 111 meseci
@zvonchica27 I ja koristim computherm bezicni termostat, samo je malo drugaciji, Q7 RF

Kada je dat signal kotlu da se upali, na termostatu se pojavi simbol plamena u levom uglu, a na toj beloj kutiji pored kotla mora da sija crvena lampica M/A, i na gorioniku mi bude oznacena oznaka R (signal sobnog termostata). To je znak da su termostat i kotao u vezi i da sve radi kako treba. Ako se desi (kod mene) da bar jedan od ta 3 uslova nije ispunjen, znaci da se veza izmedju njih prekinula.
Ne bi trebalo da bude tih prekida posto je domet oko 50 metara (ali na cistini)... Moze se desiti da je termostat neispravan, kako god sve moras preko servisera raditi.
Nemoj samo nasedati na price "To tako mora, tako to funkcionise"... Zovi i dosadjuj serviseru dokle god ti ne resi taj problem, ako treba zakljucaj ga u kotlarnicu na ceo dan da prati situaciju
Ja nisam dao mojima da odu dok ne provere sve pojedinosti, i da kucnem u drvo, nikakvih prepravki nije bilo, sve radi iz prve

Sto se tice temperature to moze zavisiti od lokacije sonde i njihove preciznosti.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2015. u 16:31 - pre 111 meseci
Razlika izmedju merenih temperatura kotla i regulacije gorionika je normalna i ocekivana. Merenja se vrse na razlicitim mestima kotla i razlicitom tehnologijom. Termometar na kotlu najbolje je ignorisati.
Ono sto nije normalno je ne paljenje kotla na zahtev sobnog termostata. Koristim centrometal tri sezone i nisam imao losih iskustava. Kada sobni termostat javi regulaciji da je potrebno grejanje, ova pali pumpu i pocinje da trosi toplu vodu iz kotla. Pad temperature u kotlu dovodi do paljenja gorionika i gasenja pumpe do dostizanja temperature u kotlu preko 60°C kada se pumpa opet pali, i tako do postizanja temperature koju zahteva sobni termostat.
Gasenjem kotla/gorionika regulacija upali pumpu da bi rashladila kotao pre gasenja tako da ponovnim paljenjem gorionik se pali zato sto je kotao, mislim, 10°C hladniji od svoje maksimalne temperature. Licno prvo bi proverio rad sobnog termostata, ali ni dovodjenje servisera nije uopste losa ideja.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2015. u 17:43 - pre 111 meseci
Hvala vam puno na detaljnim odgovorima.

Kad je moj termostat aktivan, na njemu u donjem levom uglu piše HEAT. Na prijemnoj jedinici za to vreme svetli dugme M/A, a na samom kotlu ne postoji nikakva oznaka da je termostat aktiviran, kao što je slučaj kod Ultrene. Neko vreme sve normalno šljaka. Kad temperatura u sobi dostigne zadatu, termostat isključi gorionik; kad padne za 0.2C ispod zadate, ponovo ga aktivira i to tako ide neko vreme baš kako treba. Onda u nekom trenutku temperatura padne ispod zadate, termostat prikaže u donjem desnom uglu HEAT, međutim gorionik se ne pokreće, a kotao je isključen. Satima će da ostane u takvom stanju ukoliko ne siđem do kotlarnice da ga ručno pokrenem pritiskom na dugme.

Pratiću tačno šta se dešava pa ću, ako ne uspem ništa pametno da skontam (a sva je prilika da neću :D), zvati servisera.
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2015. u 18:10 - pre 111 meseci
Evo kako to izgleda kod mene (klik za vecu sliku)

Isto je tolerancija 0.2
Da ne bi svaki cas trcala u kotlarnicu i cekala kada ce da zabrlja, mozes da skratis to cekanje podesavanjem.
Ako gorionik trenutno ne radi, ti mu povecaj temperaturu na termostatu (na 23-25) da bi se upalio i onda proveri da li ce to raditi. Sacekaj malo da se vatrica razgori pa onda smanji par stepeni ispod sobne. I tako par puta...
Obrati paznju kada ti da signal HEAT, a gorionik ne radi da li sija ta M/A lampica. Ako ona sija a gorionik se opet ne pali, sigurno je problem u komunikaciji izmedju kotla i te jedinice.
Posto ti je sve u garanciji, trazi da ti zameni termostat.
Od silne elektronike i bezicnih signala zna da boli glava...
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

ft2236ft2236
penzioner
nova varos, srbija

Član broj: 311678
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.apartmanzlatar.org


+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2015. u 18:11 - pre 111 meseci
proverite baterije na sobnom termostatu
Vijadrus u22 30Kw, Ekopel
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.02.2015. u 18:15 - pre 111 meseci
Kada sobni termostat zatrazi toplotu na regulaciji ce se upaliti druga lampica sa leve strane pored koje je nacrtan crveni trougao. To je znak da je regulacija upalila pumpu. Sam gorionik ce se upaliti tek kada temperatura vode u gorioniku padne ako se ne varam 10°C ispod zadate.

[Ovu poruku je menjao Staznaja dana 26.02.2015. u 22:50 GMT+1]
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700495 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.