Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691795 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

megamega_pž
milorad vasiljević
svašta nešto
sopstvena
požega

Član broj: 325710
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.10.2014. u 19:38 - pre 115 meseci
Poštovanje svim članovima foruma, posebno poznavaocima teme od kojih sam dosta stvari naučio.
Nakon mnogo godina grejanja megalovim kotlom, pre deset dana pušten Eko kompakt 20kw, proizvođač Stilmetal Kalesija. Za sada radi sa fabričkim podešavanjima a kasnije ću probati i neke druge postavke. Ugrađen četvorokraki firšt ventil (temperatura u radijatorskom krugu oko 50°) i pumpa u radijatorskom krugu, pored pumpe koja se već nalazi u kotlu. Obe pumpe rade istovremeno (65/60). Radijatori sa termostatskim glavama osim sušionika. Bojler se nalazi u radijatorskom krugu ali je plan da uskoro bude napojen iz kotlovskog kruga grejanja. Planiram takođe ugradnju motora na mešni ventil i Rototerm MR TR "plus" automatiku. Za početak možda samo bežični termostat AURATON 2025 RTH koji bi regulisao rad pumpe u radijatorskom krugu. Inače grejem maksimum 130 kvm.

Zahvaljujem. Svaka sugestija dobrodošla, a svoja iskustva ću rado podeliti sa članovima foruma.

mogu da ne znam...ali znam ko zna
Prikačeni fajlovi
 
0

login
Novi Sad

Član broj: 3874
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 21206057


Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.10.2014. u 22:27 - pre 115 meseci
Milenko, na svakoj šemi koju sam video pumpa je u krugu radijatora u slučaju četvorokrakog ventila. Na mojoj skici su sve četiri pumpe isto povezane, pa ne znam na koju misliš da je pogrešno postavljena.

Boree, nemam nepovratne ventile, ali imam obične leptir koje zatvorim ako jednu od etaža ne grejem. To je vrlo retko, pošto koristimo celu kuću i svuda nam treba topao prostor.
___8) Oo
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.10.2014. u 23:56 - pre 115 meseci
motor i regulacija konacno montirani ....prvi utisak zadovoljavajuci...dosta opcija i mogucnosti





Ecopell 35
Prikačeni fajlovi
 
0

jedanalivredan
Ni.fox

Član broj: 307672
Poruke: 73



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.10.2014. u 22:53 - pre 115 meseci
@pankec
čiji je motor? elektronika je sa kotly.pl ?
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.10.2014. u 22:59 - pre 115 meseci
Da poljska elektronika a motor Lk armaturen 7500din
Ecopell 35
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.95.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.10.2014. u 20:32 - pre 115 meseci
[quote]login:
Milenko, na svakoj šemi koju sam video pumpa je u krugu radijatora u slučaju četvorokrakog ventila. Na mojoj skici su sve četiri pumpe isto povezane, pa ne znam na koju misliš da je pogrešno postavljena.

login : moje mišljenje je da sve četiri pumpe treba da budu na islici ispod mešnog ventila i u grani koja prima hladnu vodu prema kotlu.Mada ja nisam stručnjak za grejanje i jedan drugar koji radi grejanje kaže da je u redu kako su postavljene pumpe ali bi on samo stavio da pumpe uvek vraćaju hladnu vodu ka kotlu .Znači bolje je da pumpa vraća ohlađenu vodu ka kotlu nego da gura toplu vodu iz kotala.

A pogledao sam sada uputstvo za ugradnju mešnod ventila i po tom uputstvu je kod tebe pravilno montirano.
http://static.elitesecurity.or..._strucnjaka_4_kraki_ventil.pdf
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

login
Novi Sad

Član broj: 3874
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 21206057


Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.10.2014. u 17:37 - pre 115 meseci
Znam Milenko, to mi je najveća muka što je montirano po propisu, a ne radi kako treba. Možda bi bilo bolje da pumpe vraćaju vodu u kotao. Ovih dana bi trebao da mi dođe majstor koji je to ugrađivao, pa ćemo se poigrati raznih kombinacija. Pokušaćemo da stavimo duže cevi oko ventila pošto mi skoro svaki ventil počinje krivinom i moguće je da se stvara neki kovitlac koji sprečava ventil da radi kako treba. Ako to ne upali menjaćemo mesto pumpama. Za početak ćemo sve to raditi samo na jednoj etaži.

Hvala
___8) Oo
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.10.2014. u 18:28 - pre 115 meseci
Rekao bih da je sve jedno da li su pumpe na potisnom ili povratom vodu, ali je važno da se ne otimaju za vodu. Prtpostavljam da bi problem rešio veći razdelnik. Takođe, valjao bi i u svakoj grani po jedan nepovratni ventil. Kažem pretpostavljam, što znači da nisam siguran, odnosno da (prosto) ne znam, al' ja bih u tom pravcu razmišljao. K'o velim, možda bude od pomoći.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

lozac

Član broj: 325354
Poruke: 10
*.222.167.0



Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.10.2014. u 19:35 - pre 115 meseci
hvala zmajdinu na odgovoru. Totalni sam laik, jedino sto znam u vezi ove teme je ono sto sam procitao na ovom forumu, pa me zanima ovaj cetvorokraki ventil dal ima mozda i sa nekom elektronikom-automatikom da se ugradi.


 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.10.2014. u 19:45 - pre 115 meseci
Ima ih raznih, između ostalih i TrmRglt - Balkan specijal.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

njerkan
Nikola Jerkan
lekar
Nis, Srbija

Član broj: 273006
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.10.2014. u 20:39 - pre 115 meseci
Poštovani forumaši, interesuje me etažno grejanje na pelet za stan od 73 kvm ( visina plafona 2,8m ). Zgrada je izgrađena od pune cigle i izolovana stiroporom. U planu je promena stolarije ( Alu prozori ). E sad ugradio bih kamin na pelet u dnevnoj sobi, a u ostalim radijatore ( najverovatnije aluminijumske ). Glavno pitanje koje se nameće jeste koji kamin da kupim i koja bi bila otprilike očekivana potrošnja?
Unapred hvala na odgovroima.
nJeRkAn
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.10.2014. u 20:49 - pre 115 meseci
Ima na ovom forum-sajtu grupa koja bistri tu temu: http://www.elitemadzone.org/t456643-117#3499615. Toplo preporučujem.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

njerkan
Nikola Jerkan
lekar
Nis, Srbija

Član broj: 273006
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.10.2014. u 20:54 - pre 115 meseci
Ok, hvala nisam video tu temu.
nJeRkAn
 
0

Karabajaem
Emir Mekanic
nastavnik
škola
Zenica

Član broj: 312298
Poruke: 51
*.dynamic.telemach.ba.

Sajt: www.medenko.com.ba


+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.10.2014. u 09:39 - pre 115 meseci
[quote]megamega_pž:
Poštovanje svim članovima foruma, posebno poznavaocima teme od kojih sam dosta stvari naučio.
Nakon mnogo godina grejanja megalovim kotlom, pre deset dana pušten Eko kompakt 20kw, proizvođač Stilmetal Kalesija. Za sada radi sa fabričkim podešavanjima a kasnije ću probati i neke druge postavke. Ugrađen četvorokraki firšt ventil (temperatura u radijatorskom krugu oko 50°) i pumpa u radijatorskom krugu, pored pumpe koja se već nalazi u kotlu. Obe pumpe rade istovremeno (65/60). Radijatori sa termostatskim glavama osim sušionika. Bojler se nalazi u radijatorskom krugu ali je plan da uskoro bude napojen iz kotlovskog kruga grejanja. Planiram takođe ugradnju motora na mešni ventil i Rototerm MR TR "plus" automatiku. Za početak možda samo bežični termostat AURATON 2025 RTH koji bi regulisao rad pumpe u radijatorskom krugu. Inače grejem maksimum 130 kvm.

Pozdrav . Zamolio bih kolegu da nam iznese svoja zapažanja u vezi potrošnje peleta, dužini rada peći u toku dana, čišćenje ložišta, izolaciji objekta aktivnoj površini koju grije. Hvala.

 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.10.2014. u 11:17 - pre 115 meseci
Šta se dogodilo sa onim Termofluksom?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Karabajaem
Emir Mekanic
nastavnik
škola
Zenica

Član broj: 312298
Poruke: 51
*.dynamic.telemach.ba.

Sajt: www.medenko.com.ba


+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.10.2014. u 11:27 - pre 115 meseci
Termoflux 25 kw ECO, radi ko singerica, već smo se poprilično sjaranili, prezadovoljan sam i potrošnjom i pouzdanošću. Naravno uz Vašu svesrdnu pomoć. Evo sad radni na minimalnoj snazi P1 ili 8 kw, u kući 22*C u kotlu zadatih 73*C prema kući ide nevjerovatnih 35*C . Sobni termostat reguliše rad peći. u Toku dana radi 10 sati i potroši 15 kg peleta a grije se trenutno oko 120 kvm.
A što se tiče Stilmetala to sam gledao sa kolegom na sajmu pa me interesuju iskustva oko nje.
Lijep pozdrav za Zmajdina iz Zenice i naravno ostale forumaše
 
0

megamega_pž
milorad vasiljević
svašta nešto
sopstvena
požega

Član broj: 325710
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.10.2014. u 16:50 - pre 115 meseci
[quote]Karabajaem:
Citat:
megamega_pž:
Poštovanje svim članovima foruma, posebno poznavaocima teme od kojih sam dosta stvari naučio.
Nakon mnogo godina grejanja megalovim kotlom, pre deset dana pušten Eko kompakt 20kw, proizvođač Stilmetal Kalesija. Za sada radi sa fabričkim podešavanjima a kasnije ću probati i neke druge postavke. Ugrađen četvorokraki firšt ventil (temperatura u radijatorskom krugu oko 50°) i pumpa u radijatorskom krugu, pored pumpe koja se već nalazi u kotlu. Obe pumpe rade istovremeno (65/60). Radijatori sa termostatskim glavama osim sušionika. Bojler se nalazi u radijatorskom krugu ali je plan da uskoro bude napojen iz kotlovskog kruga grejanja. Planiram takođe ugradnju motora na mešni ventil i Rototerm MR TR "plus" automatiku. Za početak možda samo bežični termostat AURATON 2025 RTH koji bi regulisao rad pumpe u radijatorskom krugu. Inače grejem maksimum 130 kvm.

Pozdrav . Zamolio bih kolegu da nam iznese svoja zapažanja u vezi potrošnje peleta, dužini rada peći u toku dana, čišćenje ložišta, izolaciji objekta aktivnoj površini koju grije. Hvala.

Poštovanje kolega,
Za preciznije ocene još je rano. Za 13 dana potrošeno 12 vreća peleta od dva proizvođača. Kotao je ovih dana radio 8 do 14 sati, zavisno od našeg boravka u kući i spoljne temperature. Čistio ložište dva puta: prvi put po zahtevu automatike a zatim "dobrovoljno". Sagorevanje izvrsno, nema nesagorelih delova peleta a pepeo sive boje i veoma sitan. Objekat solidno izolovan pre par godine kada je postavljena i nova drvena fabrička stolarija sa termo oknima. Završna ploča - stirodur. Uglavnom grejem 100 do 110 kvm, kako kad. Problem je nedostatak automatike čiju ulogu lično obavljam intervencijom na mešnom ventilu koji šalje u radijatore 40 do 50° dok kotao varira 70-80°. Sistem "otvori-zatvori" prozor takođe. Posle godina loženja drvima, ovo je zadovoljstvo. Sa kotlom zaista nemam nikakvih problema. Radi na fabričkim postavkama dok ne proučim ostale mogućnosti. Inače moja prva opcija je bio Termofluks 25kw, ali zbog gabarita kotlarnice, izbor je Stilmetal. Za sada toliko, pozdrav.


mogu da ne znam...ali znam ko zna
 
0

darkopetrovic79
Knjaževac, Srbija

Član broj: 293471
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.10.2014. u 17:28 - pre 115 meseci
Treba mi jedan savet. Ugrađujem četvorokraki mešni ventil, ali želim da povežem bojler između kotla i četvorokrakog ventila. Ako ga ostavim u radijatorskom krugu onda će stalno da bude na 40 stepeni, jer mi je kotao za trenutnu grejnu površinu 2-3 puta predimenzionisan. Bojler se nalazi u sklopu kotla (iznad kotla), podviski kotao koji je pravljen za gorionik na naftu (sa đuletom u ložištu). Majstor koji mi ugrađuje četvorokraki ventil kaže da bojler nikako ne može da bude povezan između kotla i ventila. Na moje pitanje kako bi povezao akumulator toplote, koji bi po nekoj logici trebao da ide između kotla i mešnog ventila, reko je da ne zna, ali da zna da bojler tako ne može da ide. Da li znate neki način na koji to može da se poveže?
 
0

megamega_pž
milorad vasiljević
svašta nešto
sopstvena
požega

Član broj: 325710
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.10.2014. u 19:12 - pre 115 meseci
Citat:
Karabajaem:
Termoflux 25 kw ECO, radi ko singerica, već smo se poprilično sjaranili, prezadovoljan sam i potrošnjom i pouzdanošću. Naravno uz Vašu svesrdnu pomoć. Evo sad radni na minimalnoj snazi P1 ili 8 kw, u kući 22*C u kotlu zadatih 73*C prema kući ide nevjerovatnih 35*C . Sobni termostat reguliše rad peći. u Toku dana radi 10 sati i potroši 15 kg peleta a grije se trenutno oko 120 kvm.
A što se tiče Stilmetala to sam gledao sa kolegom na sajmu pa me interesuju iskustva oko nje.
Lijep pozdrav za Zmajdina iz Zenice i naravno ostale forumaše

Poštovani kolega,
Šta konkretno reguliše sobni termostat - pumpu, mešni ventil ili uključivanje kotla?
Hvala.

mogu da ne znam...ali znam ko zna
 
0

Karabajaem
Emir Mekanic
nastavnik
škola
Zenica

Član broj: 312298
Poruke: 51
*.dynamic.telemach.ba.

Sajt: www.medenko.com.ba


+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.10.2014. u 19:20 - pre 115 meseci
Sobni termostat reguliše rad kotla. A na mješnom četvorokrakom ventilu imam regulator konstantne temperature Seltron ACC 10.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691795 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.