Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700219 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.04.2014. u 07:10 - pre 121 meseci
Sto se tice tobija i termofluxa je razlika kao nas fiat i pasat ili golf. Da budem skroman. Nemoj da te bune horizontalne promaje dimni gasovi prvo prolaze kroz vecu horizontalnu promaju pa onda kroz manje. Debljia lima je 5mm a tobby 4mm. Besumniji rad od tobbiya. Debljia vrata 7,5cm,mnogo manje gubitke u odnosu na sve druge kotlove. Imas mogucnos zlu ne trebalo da predjes na drvo u slucaju nestanka peleta. Mnogo laksi za ciscenje. Posle 1.5.2014 cena mu ide dole. Odnosi se i na Srbiju. Sto se tice kovana dobar je kotao samo cena je malo prejaka. Tu ti je i topling.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.mts.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.04.2014. u 12:40 - pre 121 meseci
Kod toby-a je debljina lima 5mm koji je u dodiru sa vatrom a što se tiče buke ...stvarno ne znam koliko bi to moglo biti jer moj radi potpuno tiho izuzev ventilatora kad čisti kad je na max , inače je tih , voleo bi da čujem uživo termoflux ustvari da ga ne čujem
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zneba
Nebojša Živković
programer
Infoing
Banja Luka.Bosna

Član broj: 322577
Poruke: 10
..able.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.04.2014. u 18:41 - pre 121 meseci
Citat:
vasic74:
Sto se tice tobija i termofluxa je razlika kao nas fiat i pasat ili golf. Da budem skroman. Nemoj da te bune horizontalne promaje dimni gasovi prvo prolaze kroz vecu horizontalnu promaju pa onda kroz manje. Debljia lima je 5mm a tobby 4mm. Besumniji rad od tobbiya. Debljia vrata 7,5cm,mnogo manje gubitke u odnosu na sve druge kotlove. Imas mogucnos zlu ne trebalo da predjes na drvo u slucaju nestanka peleta. Mnogo laksi za ciscenje. Posle 1.5.2014 cena mu ide dole. Odnosi se i na Srbiju. Sto se tice kovana dobar je kotao samo cena je malo prejaka. Tu ti je i topling.


Kovan 20 kw sa popustom treba da platim sutra 2210 evra (4322 KM).
Interesuje me ima li kupiti pouzdan gotov sklop za kontrolu dve pumpe i kotla.Ako neko ima prijedlog ili iskustva molim za komentar.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.04.2014. u 19:41 - pre 121 meseci
to stvarno ima rezervoar od 30 kg , msm jako malo ...

Visok stepen iskorištenja u sagorijevanju, koji iznosi 96.4 % ...

Sad baš gledam slike i vidim da su im turbulatori malo kilavi al se to može popraviti u "kućnoj radinosti" , takođe i izolacija može (mora) da se poboljša , naročito na poklopcu jer kako vidim samo je prekriveno plehom... Ovo obavezno uradi ako ćeš ga kupiti . Mogao bi i slike da postaviš ako ga kupiš da malo vidimo to čudo sa tolikim stepenom iskorištenja a sa ovim nedostatcima. A dosta puno je to para , ne ?

[Ovu poruku je menjao boree dana 23.04.2014. u 20:57 GMT+1]
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

hulioko

Član broj: 318459
Poruke: 11
*.806573-212.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.04.2014. u 07:57 - pre 121 meseci
Citat:
zneba:
Kovan 20 kw sa popustom treba da platim sutra 2210 evra (4322 KM).
Interesuje me ima li kupiti pouzdan gotov sklop za kontrolu dve pumpe i kotla.Ako neko ima prijedlog ili iskustva molim za komentar.


Pozdrav,
kupio sam Kovanov 35kw kotao i zadovoljan sam. Mislim da će do kraja sezone potrošnja izaći na 5t. Grijem dvije kuće, ukupno oko 150m2. Pošto je kotao trenutno predimenzioniram vjerovatno je potrošnja mogla biti i malo manja. Pošto namjeravam uključiti i dio potkrovlja kao treći krug grijanja vjerovatno će se kotao bolje ponašati. Tek u decembru sam ugradio četverokraki ventil nakon čega je ublažen nagli pad temperature u kotlu, nakon dužeg mirovanja. Što se tiče spremnika uzeo sam dodatni spremnik tako da može stati 7,5 vreća. Trenutno je kod mene postavljeno da sobni termostati pale/gase pumpe (2 termostata, 2 pumpe). Po forumima sam čitao i kažu da je bolje da sobni termostati upravljaju kotlom a da kotao upravlja pumpama. Pročitao sam i da je neko kupio sklop od Kovana koji omogućava ovaj drugi slučaj upravljanja sobni termostat-kotao-pumpe a u kome se ustvari nalaze dva releja, što se ispostavilo da nije dovoljno da pokrije sve slučajeve pali/gasi.

Pozdrav.
 
0

zneba
Nebojša Živković
programer
Infoing
Banja Luka.Bosna

Član broj: 322577
Poruke: 10
..able.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.04.2014. u 13:29 - pre 121 meseci
Reci mi jesi li ugradio dva četverokraka ventila za dva kruga ili jedan.Ko upravlja ventilom?
Mislim da bi me automatika na donjem linku zadovoljila ali nisam siguran koliko je to pouzdano.Niko se ne javlja da kaže da ima ugrađeno nešto slično i da je pouzdano.
Koliko si platio dodatni spremnik?
http://www.computherm-fabo.rs/download/Q8RF_2012_novi_softver.pdf
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.04.2014. u 13:46 - pre 121 meseci
U suštini jedan četvorokraki ventil ti treba jer on zadušen za brže postizanje i održavanje radne temperature kotla a drugi bi postavljao radi odvajanja dva kruga grejanja , a mislim da bi tamo trebao biti dovoljan i trokraki , naravno oba sa automatikom tj pogonom , znači na prvom četvorokrakom vraća potrebnu temperaturu i šalje onoliko koliko ti treba , a na drugom trokrakom ti samo odvaja vodove tj deli koliko je potrebno kojem vodu ... malo komplikovano al nadam se da razumeš . A za ovo upravljanje mislim da bi ti odradio posao computherm. Sestra mi ima takav samo što oni nemaju dve kuće nego kuću i bufer i on upravlja svim , al moraš imati i pogone na mešnim ventilima , naravno jel ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

hulioko

Član broj: 318459
Poruke: 11
*.806573-212.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.04.2014. u 14:53 - pre 121 meseci
Citat:
zneba:
Reci mi jesi li ugradio dva četverokraka ventila za dva kruga ili jedan.Ko upravlja ventilom?
Mislim da bi me automatika na donjem linku zadovoljila ali nisam siguran koliko je to pouzdano.Niko se ne javlja da kaže da ima ugrađeno nešto slično i da je pouzdano.
Koliko si platio dodatni spremnik?
http://www.computherm-fabo.rs/download/Q8RF_2012_novi_softver.pdf


Ugradio sam jedan četverokraki ventil odmah do kotla. Poslije njega se granaju dva kruga grijanja. Mislim da je jedan dovoljan radi kontrole da u radijatore ne ide recimo 70* već onoliko koliko podesiš na elektronici sa motorićem koja upravlja ventilom. Stavio sam Seltron ACC10.

Pozdrav
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.04.2014. u 16:58 - pre 121 meseci
i to je dobra opcija , i još bolje ako staviš termo glave na radijatore i greješ svaku prostoriju koliko ti treba
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zneba
Nebojša Živković
programer
Infoing
Banja Luka.Bosna

Član broj: 322577
Poruke: 10
..able.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.04.2014. u 18:04 - pre 121 meseci
Citat:
boree:
U suštini jedan četvorokraki ventil ti treba jer on zadušen za brže postizanje i održavanje radne temperature kotla a drugi bi postavljao radi odvajanja dva kruga grejanja , a mislim da bi tamo trebao biti dovoljan i trokraki , naravno oba sa automatikom tj pogonom , znači na prvom četvorokrakom vraća potrebnu temperaturu i šalje onoliko koliko ti treba , a na drugom trokrakom ti samo odvaja vodove tj deli koliko je potrebno kojem vodu ... malo komplikovano al nadam se da razumeš . A za ovo upravljanje mislim da bi ti odradio posao computherm. Sestra mi ima takav samo što oni nemaju dve kuće nego kuću i bufer i on upravlja svim , al moraš imati i pogone na mešnim ventilima , naravno jel ...


Molim te reci mi da li ti sestra ima computherm bežični ili žičani jer sam čuo da sa bežičnim ljudi imaju povremeno probleme a oni su najjednostavniji za postavljanje.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.04.2014. u 18:24 - pre 121 meseci
Bežični , i ne sećam se da su imali problema , jedino što je bio daleko prijemnik i preko par debelih zidova pa su ga približili
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.04.2014. u 17:44 - pre 121 meseci
cime ustvari upravlja ovaj computherm?

da li je to samo klasični sobni termostat koji pali i gasi kotao ili pumpu ili moze da preko pogona regulise i cetvorokraki ventil?
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.04.2014. u 17:55 - pre 121 meseci
to je samo termostat koki može da upravlja ventilima i ostalom elektronikom samo sa uključi ili isključi tj :

"Osnovni paket uređaja sadrži dva termostata i jednu prijemnu jedinicu.
Po potrebi, uređaj se može proširiti sa još dva termostata i konektorom
COMPUTHERM Q1RX kojim upravlja radiofrekventni termostat (pomoću
kojega je bez ikakve montaže moguće komandovati električnim aparatom,
npr. kotao, pumpa, kalorifer - 230 V, 50 Hz, max. 10 A). Prijemna jedinica
prima signale uključenja ili isključenja sa termostata, upravlja kotlom (ili klima
uređajem) i daje komandni signal za otvaranje ili zatvaranje zonskih ventila
grejanja (maksimalno 4 zone, mogućnost opterećenja po zonama 230V AC,
maks. 1A/0,3A induktivno). Podelom sistema grejanja na zone, pojedine zone
se mogu zagrejavati nezavisno ili po potrebi sve zone zajedno"

jedino mi ovo zapalo za oči :

"Radi produžavanja životnog veka baterija, signaliziranje sa termostata nije
stalno, već se ta komanda ponavlja svakih 8 minuta"

malo čudno zar ne ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zneba
Nebojša Živković
programer
Infoing
Banja Luka.Bosna

Član broj: 322577
Poruke: 10
..able.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.04.2014. u 18:23 - pre 121 meseci
Moram pomenuti moje dileme u vezi ove automatike.Naime čudno mi je da ovaj COMPUTHERM Q8 RF Osnovni paket uređaja sadrži dva termostata i jedan prijemnik košta 5630,00 bez Pdv-a, ovaj COMPUTHERM Q4Z samo žičani prijemnik bez termostata 4240,00 bez Pdv-a (cijene su u dinarima).Opširnije na adresi
http://www.computherm-fabo.rs/download/Q4Z_2012.pdf
Koji bi bio razlog da bežični sa dva termostata bude jeftiniji od žičanog sa dva termostata.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.04.2014. u 18:34 - pre 121 meseci
ovo su dva različita uređaja tj prvi ti je sobni programirajući termostat , drugo ti je samo prijemnik ako imaš više "onih" da upravljaš njima , kako sam ja shvatio
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Bludnisin
Dušan Lajović
Specijalista za industrijsko pakovanje
TEOL
Beograd, Srbija

Član broj: 322953
Poruke: 1
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.05.2014. u 22:01 - pre 121 meseci
Citat:
vasic74:
Sto se tice tobija i termofluxa je razlika kao nas fiat i pasat ili golf. Da budem skroman. Nemoj da te bune horizontalne promaje dimni gasovi prvo prolaze kroz vecu horizontalnu promaju pa onda kroz manje. Debljia lima je 5mm a tobby 4mm. Besumniji rad od tobbiya. Debljia vrata 7,5cm,mnogo manje gubitke u odnosu na sve druge kotlove. Imas mogucnos zlu ne trebalo da predjes na drvo u slucaju nestanka peleta. Mnogo laksi za ciscenje. Posle 1.5.2014 cena mu ide dole. Odnosi se i na Srbiju. Sto se tice kovana dobar je kotao samo cena je malo prejaka. Tu ti je i topling.


Gdine Vasiću. Tek sam registrovan na ovom forumu pa ne mogu da vam pošaljem PP. Možete li, molim vas da mi se javite na mail [email protected]
Ostavite mi broj vašeg telefona pa ću vam se ja javiti. Hvala
 
0

povel

Član broj: 323025
Poruke: 8
31.176.206.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.05.2014. u 21:03 - pre 121 meseci
Da li se neko susretao sa problem kondenzacije pri paljenju kotla. Naime, kada se kotao pali, a tempertatura vode niska, pocinje da rosi kotao. Nakon nekih 5 minuta rada kada voda u kotlu postgne temperaturu 45 (°C), zidovi kotla se osuse i onda sve radi extra.


Kotao je KOVAN 20 kw, svako paljenje na hladno sada u tolim danima dovodi do toga da rosi.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.05.2014. u 17:58 - pre 121 meseci
Prošla sezona al došlo vreme da se i poradi na kotlovima. Po uzoru na neke zapadnjačke kotlove došao sam na ideju da ubacim u turbulatore cevi koje bi bolje pravile vrtlog u izmenjivaču i da bi na taj način bilo bolje iskorištenje (mislim ja). Malo su mi široki kanali pa sam u turbulatore kojima je unutranji prečnik oko 30mm (spoljni oko50mm) ubacio bešavnu 3/4" cev sa zatvorenim krajevima da bi toplota kružila oko njih . Za rezultzat ćemo videti tek na jesen kad propalim a dotle , evo i par fotki :
unutrašnjost

turbulator

uložak

uložak u turbulatoru

ugrađeno

i još nešto da ne zaboravim , ovaj štift ako nije dobro ukucan onda pravi probleme na vratima jer neda da se redovno zatvore tj stegnu , pa sam i to opravio


Inače sam imao i primedbu na ventilator o čemu sam već pisao , da na čišćenju ne duva dovoljno al vidim da su na novim toby-kama to već ispravili i stavili veći tj jači (nadam se) , ko zna možda i ovo urade što sam i ja u nekim narednim generacijama...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
Prikačeni fajlovi
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.05.2014. u 18:21 - pre 121 meseci
Koliko ukupno ima cevi izmenivača i koje su visine?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.05.2014. u 18:30 - pre 121 meseci
U toj promaji ima 5 komada visine oko 40 cm , u sledećoj 12 a tamo nisam hteo da se "mešam" jer su malo zakomplikovali skidanje a i dosta su uski pa sam ostavio tako

[Ovu poruku je menjao boree dana 13.05.2014. u 19:43 GMT+1]
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700219 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.