Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Browser market share

[es] :: Advocacy :: Browser market share

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16320 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Browser market share01.02.2010. u 17:25 - pre 172 meseci
Firefox-u već dva meseca pada market share, a o IE-u i da ne govorimo.
Chrome pokrade sve brojke.

http://marketshare.hitslink.com/browser-market-share.aspx?qprid=1
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
*.adsl.net.t-com.hr.



+26 Profil

icon Re: Browser market share01.02.2010. u 18:03 - pre 172 meseci
dobro je ljudi se osvještavaju, FF postao jedan od najgorih browsera, ako ne i lošiji od IE-a, Chrome prebrz, Opera rame uz rame bar ove nove bete, u rendanju i IE brži od FF
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

Daniel Fat
Student
Novi Sad

Član broj: 221732
Poruke: 5
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Browser market share01.02.2010. u 18:25 - pre 172 meseci
Citat:
Stefan Markic: Firefox-u već dva meseca pada market share, a o IE-u i da ne govorimo.
Chrome pokrade sve brojke.

http://marketshare.hitslink.com/browser-market-share.aspx?qprid=1

Ja ne znam jel ti gledas u isti chart, ali FF brojke rastu (uporedi Mart 2009 sa Januarom 2010); bolje reci fluktuiraju.
Da chrome jeste odlican browser i zasluzuje sve pohvale. Verovatno za dosta toga je zasluzan i sam WebKit.

 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Browser market share01.02.2010. u 18:32 - pre 172 meseci
Citat:
Daniel Fat: Ja ne znam jel ti gledas u isti chart, ali FF brojke rastu (uporedi Mart 2009 sa Januarom 2010)


Citiriao si me i ne vidiš šta si citirao. :)
Rekoh, već dva meseca pada. ;) Pročitaj ponovo šta sam napisao.

Od decembra je FF krenuo naniže, a Chrome je počeo naglo da skače.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
91.148.85.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 00:14 - pre 172 meseci
Citat:
Stefan Markic: Citiriao si me i ne vidiš šta si citirao. :)
Rekoh, već dva meseca pada. ;) Pročitaj ponovo šta sam napisao.

Od decembra je FF krenuo naniže, a Chrome je počeo naglo da skače.


Hmm temperatura u zadnjih dva meseca pada, znaci li to da smo usli u ledeno doba ?


http://en.wikipedia.org/wiki/Browser_market_share

Sve zavisi ko je i za sta relevantan. Evo primera radi statisike za wikipediju. Firefox ima vise nego na linku koji si ti ostavio.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 00:50 - pre 172 meseci
Koliko god da ima FF mi je postao samo takav bloat. Najezim se kada ga vidim.
Hvala Bogu na Chrome-u:)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mbb.telenor.rs.



+2789 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 02:10 - pre 172 meseci
Pa, nije Bog napisao Hrom.

Ja sam vala na fajerfoksu i ne žalim se. Iz verzije u verziju je sve brži. Mašinica ima 4GB RAM-a, tako da mi je sasvim OK.

Zbog čega je Gugl proizveo Hrom? Da bi ljudi kroz njegovu traku za adrese/pretragu koristili Gugl ili da bi špijunirao ko šta gleda da bi poboljšao rezultate pretrage? Voleo bih da znam koji su motivi, sa posebnim osvrtom na privatnost korisnika.

Slažem se da u statistici za fajerfoks nema ničeg zabrinjavajućeg.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mbb.telenor.rs.



+2789 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 02:38 - pre 172 meseci
Koliko vidim, na duži rok su "ostali" manje više na konstantnih 0.7%, dok svi navedeni čitači rastu na račin internet iksplorera. Najbrže raste Hrom, pa Opera mini, pa Safari, pa Opera, pa fajerfox najsporije, a internet iksplorer jedini pada.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 06:24 - pre 172 meseci
Nisam vjerovao da ću ovo ikad reči, ali trenutno je čak i IE8 kvalitetniji, stabilniji i brži browser od FF...
a za one koji se brinu o chrome u vezi privatnosti imaju SRWare Iron, isti chrome ali ne šalje ništa google-u ;)
Opera je extra iznenadila...
možda čak pređem i na nju kad ova verzija 10.5 dođe bar u betu
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 10:48 - pre 172 meseci
Posle ~5 godina koriscenja FF, kao jedinog browsera, pre par dana sam migrirao na Chrome (mozda cu kasnije da migriram na Chromium or .. - zbog ove panike o spijuniranju).

Jos uvek je rano da sudim, ali Chrome je mnogo "laksi" od FF. Do duse, jos se nisam navikao bas na njegove "fore", a i fali mi po koja ekstenzija. Ali ima vremena da se prilagodim. Opera je ok, ali imam problema da otvorim neke sajtove koje moram da koristim. Zato je ispala iz igre jos pre 5 god...

IE 8 bi mozda mogao da koristim, da otvaranje novog taba ne traje ~2+ sec. Kao da radja mecku, a i nekako volim da zaobidjem taj browser, nije mi jasno bas konkretno zbog cega.

p.s. ako blatimo FF, evo imam da prilozim :) http://www.elitesecurity.org/p2502273
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 10:59 - pre 172 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic:
IE 8 bi mozda mogao da koristim, da otvaranje novog taba ne traje ~2+ sec. Kao da radja mecku, a i nekako volim da zaobidjem taj browser, nije mi jasno bas konkretno zbog cega.



tu se i ja slažem :) makar i bio bolji od svih nekako mi nije srcu prirastao :D, muči ga neslavna prošlost
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 11:57 - pre 172 meseci
Istina dosta ljudi koristi Firefox, pa i ja sam još dok je bio Phonex kada je nasledio "system" od Netscape Communicator-a ali i sam primecujem da je sve losiji i losiji iz verzije u verziju.

Po mom misljenju jedino sto odrzava Firefox u životu jesu ekstenzije koju nekima toliko olakšavaju neke radnje da je potpuno nezamislivo preci sada na neki drugi Browser. Koliko mogu da primetim i Chrome ide putem ekstenzija, ali nije to to jbg ipak je Mozilla te ekstenzija razvijala od samog pocetka vec 6-7 godina unazad dok Chrome to radi zadnjih godinu ipo i to traljavo.

Da firefox nema extenzije garantujem da bi bio poslednji na listi market share-a!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 12:55 - pre 172 meseci
Adobe flash i linux... Bez flashblock-a ne pomisljam da otvorim neki sajt, tako da bez toga ne idem... Doduse sad ima toga i za Chrome, tako da mogu nekako i da predjem. Jos mi je FF no.1 za sve sem facebook-a, za FB koristim chrome za linux koji je neverovatno brzi, pa dalje cemo videti


Nije tako strasan sto se tice zauzeca memorije.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

salac
Aleksandar Stankovic
System & Network Administrator
Beograd

Član broj: 3316
Poruke: 68
93.86.95.*

ICQ: 57528744
Sajt: www.bit011.co.rs


Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 13:48 - pre 172 meseci
Ako vam je FF spor i bloated, iskljucite ekstenzije i proverite pravu brzinu.

IE je i dalje ubedljivo najsporiji browser.

ps. korisnik sam opere, negde od 97 ili 98
Arrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrggggggggghhhhhhhhhhh
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mbb.telenor.rs.



+2789 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 14:34 - pre 172 meseci
A šta fali fajerfoksu bez ekstenzija?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.225.*



+6 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 15:38 - pre 172 meseci
Pogledaj te oscilacije 0.31% su normalna pojava kad pogledas dijagram pri kraju meseca izasao je 3.6 videcemo reakciju na njega .
Google hrome je ok koristim ga kao drugi browers ali je isto tako bagovit ko firefox .
Apsolutno nista se ne moze izvuci od toga .
Samo dve stvari vidim I8 je promasaj i google hrome ima solidan rast i verovatno ce biti tako neko vreme.
 
Odgovor na temu

d....
elektro...
beograd

Član broj: 28378
Poruke: 142
93.86.99.*



Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 16:24 - pre 172 meseci
Cini mi se da to kako Vam radi browser zavisi od veze, stranice koja se otvara, konfiguracije kompjutera i stanja u kom je komjputer. Mozete na internetu pronaci "stopericu" koja meri koliko Vam se brzo strana otvara u browser-u. Imate i nesto na tu temu ovde: http://www.elitesecurity.org/t386407-0#2502498 .
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 20:44 - pre 172 meseci
Nemam ja zamerke na brzinu otvaranja / ucitavanja stranica u ni jednom browseru. Cak mi se nekako cini da je Opera tu no.1

Medjutim stucanje kompa definitivno nemam ovih par dana (oko nedelju dana) A forsiram Chrome onoliko koliko sam forsirao i FF, preko 30 taba + tako ga ostavim citav dan, zatim sutra posikljucujem sve sto mi "ne treba", on oslobodi memoriju, nije kao FF da nastavi gde je stao. Takodje sam koristio FlashBlock ekstenziju, ali nije to to (pored ABP).

Evo upravo sada sam ukljucio FF, posle 2 dana, ima 6-7 taba koje sam ostavio od poslednjeg surfa. I sta se dogadja, prvo Not Responding jedno 5-6 sekunde, dok nije otvorio tabove, zatim otvara tabove, paralelno, ali mi ne dozvoljava da kliknem na nijednom od njih. Memorija je u startu zauzeta 280MB (ok, 7 taba, dosta glomaznih sajtova) ali dovoljno je da nastavim i za par sati cu imati 800MB manje memorije.

Jos uvek nisam siguran da li hrom moze da mi obavi sam posao koji mi treba, pa je mozda povratak na FF neizbezan. Ali to mi ne brani da pljucnem tu i tamo na njega :)

p.s. Probao i bez ekstenzija, tema i ostalih stvari, probao / koristio regularan FF, koristio Minefield, uvek isto. Jer koristim svega par ekstenzija koje ne bi trebalo da su toliki "krs".

dodatak:

Vec sam pisao u onoj drugoj temi, da FF voli da se osvezava na par sati (recimo 2x dnevno) restartom. Medjutim, to je iritantno raditi. Recimo da sam otvorio 20ak taba, zatim otvorim 21 u kome je flash video, pocnem da gledam, a on mi "secka". Znaci, ja moram da zatvorim FF sa 21tabom, startujem ga ponovo da bih pogledao video bez cimanja. Znate li koliko traje taj postupak? Zatvaranja (da ne pominjem da proces nekada ume da se zaglavi, pa posle 20ak sekunid, kada pokusam da ga ukljucim, on meni lepo FF je vec pokrenut, prvo ga zatvori pa tek onda pokusaj ponovo - pa ja onda task manager pa kill process...) Pa ukljucivanje FF i reload 20ak taba again... Muke su to :-)

Ako je problem flash, zasto mi se isto to ne dogadja na Chrome?
 
Odgovor na temu

Comrade

Član broj: 30466
Poruke: 306
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 21:34 - pre 172 meseci
Ja koristim FF, ali sam pre neki dan probao (ponovo) chrome. Prva stvar koja me je iznervirala jesu neke caption reklame u samom videu na youtubu, sto mi se ne pojavljuje u FF. Ovo me toliko nervira da je to dovoljan razlog da ne predjem na chrome. Druga stvar koja me nervira je odustvo status bara, tj. ima neki pseudo status bar koji se ne ponasa kako treba. Jos jedna stvar koja me nervira je selektovanje, u chromu selektuje i pozadinu i to mi mnogo smeta, iako znam da ce isto da mi kopirao kao i da sam selektovao u FF. Za dva dana, koliko sam ga koristio, zabagovao mi se 3 puta... A ako u celu ovu pricu ubacimo i spijuniranje (btw nisam uspeo da nadjem neku ekstenziju kao sto je better privacy na FF) onda chrome za mene jednostavno nije opcija.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Browser market share02.02.2010. u 22:01 - pre 172 meseci
Citat:
Ja koristim FF, ali sam pre neki dan probao (ponovo) chrome. Prva stvar koja me je iznervirala jesu neke caption reklame u samom videu na youtubu, sto mi se ne pojavljuje u FF. Ovo me toliko nervira da je to dovoljan razlog da ne predjem na chrome.


- Nisam primetio, mnogo retko visim na YT. Ali moguce, mada to moze da se iskljuci, zar ne? Ja to uvek radim, ako je slika bitnija od zvuka.

Citat:
Druga stvar koja me nervira je odustvo status bara, tj. ima neki pseudo status bar koji se ne ponasa kako treba. Jos jedna stvar koja me nervira je selektovanje, u chromu selektuje i pozadinu i to mi mnogo smeta


- U i mene smorio ovaj status bar, kada trebam da kliknem na link od pola metra, vidim samo pocetnu adresu i to je uzas. Klikcem "na slepo".
Selektovanje, takodje.

I meni baguje YT - otvori stranicu ali umesto videa ostane samo belo (oko mene sve je belo...) Reload resava problem.

Mislim da je to nesto u vezi sa flashom, jer u FF mi se poslednjih dana koriscenja istog, kada skrolujem na page gde je YT video, i video vukao zamnom, tako da je uvek bio na sredini ekrana, nisam mogao da vidim komentare ili opis.

Takodje i na FB kada pretrazujem ljude, otvori mi samo header i "fb status bar" a sadrzaja na sredini nema nigde?

Daleko da je Chrome savrsen, ali bar mi ne zakucava komp "bez razloga".

edit: nasao sam zasto mi se YT bagovao, tj, nekako je AdThward ekstenzija bila ukljucena za yt domen. I blokirala je flash :) (ponekad) vrlo cudno, verovatno ekstenzija baguje. Sada radi sve normalno.

[Ovu poruku je menjao Zoran Milovanovic dana 03.02.2010. u 00:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Browser market share

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16320 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.