Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

spajanje 5.1 zvučnika kućnog kina sa linijom i kompjuterom

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: spajanje 5.1 zvučnika kućnog kina sa linijom i kompjuterom

[ Pregleda: 5408 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

seellaa
(Sarajevo,BiH)

Član broj: 248372
Poruke: 5
92.36.173.*



Profil

icon spajanje 5.1 zvučnika kućnog kina sa linijom i kompjuterom24.01.2010. u 01:00 - pre 173 meseci
eh ovako,imam zvučnika 5.1 od kućnog kina(po 3 ohma),nezz koje jačine jer sam ih dobio na poklon a na njima nema naznačeno,pored toga imam slabiju liniju koja je spojena sa kompjuterom i na njoj 2 zvučnika po 10w(4 ohma),jel moguće da se to kako spoji?da iskoristim barem zvučnike i subwoofer od kućnog kina,pošto su jači nego ovi na liniji...(bar tako izgledaju)...jel moguće 2 zvučnika od kućnog da spojim na jedan izlaz sa linije ili nešto?!savjeti,prijedlozi,bilo šta..slabo se razumijem u elektroniku pa sto jednostavnije pls..unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: spajanje 5.1 zvučnika kućnog kina sa linijom i kompjuterom24.01.2010. u 02:13 - pre 173 meseci
Ako ti je pojačalo u vuferu onda možeš spojiti ceo sistem na računar nebi morao da spajaš zvučnike od linije. Zavisi kakvo je pojačalo ali ja ti ne bih preporučio da spajaš zvučnike od linije na taj sistem, tu su iskusniji članovi pa će ti pomoći više od mene
Aca 93
 
Odgovor na temu

seellaa
(Sarajevo,BiH)

Član broj: 248372
Poruke: 5
92.36.159.*



Profil

icon Re: spajanje 5.1 zvučnika kućnog kina sa linijom i kompjuterom24.01.2010. u 10:17 - pre 173 meseci
problem je sto uopste nema pojacalo na wooferu...svih 5 zvucnika i woofer su se konektovali direktno na 'DVD player' od kucnog kina...da li je moguće da iskoristim svih 5 zvučnika i woofer s obzirom da na liniji imaju 2 izlaza...jel smiju ici 2 zvučnika na 1 izlaz?!?! i pošto se na racunaru mogu pomocu Realtek Managera pretvoriti 2 ulaza u racunar u ilzlaze....tako automatski dobijam 3 izlaza...jel se moze tu povezati nesto?!
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: spajanje 5.1 zvučnika kućnog kina sa linijom i kompjuterom24.01.2010. u 10:24 - pre 173 meseci
Bolje nista ne cheprkaj !
2 izlaza 2 zvucnika !
Odkud si siguran da ce bolje da bude , ali ako nisi radio nesto tako do sad , bolje ne !
Ako ti ne znaci linija na kojoj slusas spoji 2 zvucnika na jedan izlaz i isto to na drugi izlaz , mislim da nece bolje da radi , probaj sa po jednim zvucnikom , znaci da to moras da primetis , da li jeste ili nije ? svih 5 tesko ces da spojis da to valja . Pitnje je kako rade ti koji su u liniji , mozda su i bolji ti originalni u samoj liniji .
Ako ti znaci ta linija nesto u zivotu , onda napisi koji je tip i model linije . Tako cemo znati sta je najbolje , donekle ?

 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: spajanje 5.1 zvučnika kućnog kina sa linijom i kompjuterom24.01.2010. u 11:03 - pre 173 meseci
Nemoj tako da povezuješ, ne ide to baš tako, zavisi kakvi su zvučnici možda će da opterete liniju ili su možda slabiji. Ja sam na jednom stubu povezao dosta jači zvučnik nego što je orginalni i stub je se ugasio kad sam više pojačao, verovatno je više struje povukao, sve zavisi i kakav je uređaj ali ne bih ti preporučio. Ako dvd može da se poveže sa računarom pa da iskoristiš taj 5.1sistem, jer kao što kažeš ispada da je pojačalo u dvd-ju, a ovako da vezuješ više zvučnika će ići teško a nećeš ni da dobiješ jači zvuk
Aca 93
 
Odgovor na temu

seellaa
(Sarajevo,BiH)

Član broj: 248372
Poruke: 5
92.36.238.*



Profil

icon Re: spajanje 5.1 zvučnika kućnog kina sa linijom i kompjuterom24.01.2010. u 11:17 - pre 173 meseci
mah..i ja sam skontao da nista nedobijam...od sinoc od 3 pokusavam svasta nesto s tim svim...i dobro ide..nisam jos nista sprzio...xD....spojio sam woofer i jedan jaci zvucnik od kucnog kina na liniju,iskljucio originalne zvucnike i vec je bolje...tako ce i ostati dok ne kupim nesto sto ce moci sve izdrzati i podrzati...hvala svakako
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: spajanje 5.1 zvučnika kućnog kina sa linijom i kompjuterom

[ Pregleda: 5408 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.