Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nece da baci varnicu odnosno da upali peglica na ovom minusu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nece da baci varnicu odnosno da upali peglica na ovom minusu

[ Pregleda: 5794 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skamlag
Goran Skamla
vozac,jkp
Beocin

Član broj: 248175
Poruke: 3
93.86.126.*



Profil

icon Nece da baci varnicu odnosno da upali peglica na ovom minusu22.01.2010. u 17:10 - pre 173 meseci
Molim vas pomagajte,ne znam vise sta da radim sa njom 5 god.nisam imao problema a sada me sve sustize.E ovako promenuo sam bobinu,platine i svecice sve je bilo ok dok nije dosao ovaj minus,jednostavno vergla ali nece da baci varnicu a cim je toplije pali kao mina i tacno kada verglam cujem kako negde baca varnicu i upali,a kada je hladno necujem tu varnicu i nece da upali.Samo da napomenem da je bobina polovna pa da li je moguce da je ponovo do nje problem to je model sa dva izvoda.Pomagajte molim vas da je nebi nakraju zapalio.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-3.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Nece da baci varnicu odnosno da upali peglica na ovom minusu22.01.2010. u 17:30 - pre 173 meseci
Sad...da li je problem u polovnoj bobini...msm...možemo da gledamo u pasulj. Ipak, cenim da su sada na redu kablovi. Skini ih, prethodno nekako obeleži ako nisi expert, da bi ih vratio kako treba i drži ih noćas na toplom, prvih par sati na mlakom delu peći da bi se eventualno osušili. Ako ujutro upali, našao si krivca. Ako ti se opet desi isto jer ih nisi zamenio na vreme, a žuriš negde, skineš ih i staviš ih u rernu na 100 stepeni 5 minuta i pališ kao mina. Iskustvo sa fićom, koji mi je bio 1. auto pre mnogo godina.
 
Odgovor na temu

skamlag
Goran Skamla
vozac,jkp
Beocin

Član broj: 248175
Poruke: 3
93.86.126.*



Profil

icon Re: Nece da baci varnicu odnosno da upali peglica na ovom minusu22.01.2010. u 17:44 - pre 173 meseci
Evo odmah sam te poslusao i to uradio,u ovoj svoj prici njih nisam nikada menjao.Stavio sam na radijator pa cu ih drzati dok nekrenem u trecu pa cu da vidim.Hvala na ovom savetu,javljam da li je operacija uspela.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Nece da baci varnicu odnosno da upali peglica na ovom minusu22.01.2010. u 18:26 - pre 173 meseci
Meni se desavalo, da se kablovi smrznu i ukrute, pa kada motor peglice veselo krene da skakuce prilikom verglanja, prosto se otkaci od bobine.

U svakom slicaju, nije lose, koga ne mrzi, drzati kablove u toplom, i rezervne svecice(ionako ih je dve vise u kompletu), sa manjim zazorom.

Obratiti paznju na cistocu goriva i eventualno prisustvo vode u gorivu, moze da zamrzne membranu pumpe, a to pravi velike probleme.

Poz
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
109.93.160.*



+53 Profil

icon Re: Nece da baci varnicu odnosno da upali peglica na ovom minusu22.01.2010. u 20:20 - pre 173 meseci
čestitam!... voziš je 5 godina!!

ako je već nisi "upalio" na hladnoći i u napadu besa.... hajde malo pojasni gde ti to čuješ da negde baca varnicu !?.. probao si da skineš svećice zajedno sa kablovima (spustiš ih nabolej na zadnji nosač motora) i da je verglaš?.... meni se dogodilo da sam razvodnik dobro podmazao grafitnom mašću koja provodi struju pa su svećice bacale varnicu ali nije htela da upali... kada sam probao tinjalicom kolo struje se nije prekidalo...
 
Odgovor na temu

skamlag
Goran Skamla
vozac,jkp
Beocin

Član broj: 248175
Poruke: 3
77.46.206.*



Profil

icon Re: Nece da baci varnicu odnosno da upali peglica na ovom minusu23.01.2010. u 10:45 - pre 173 meseci
Bobiska uspeo sam sa tvojim predlogom,sinoc kada sam kretao u trecu stavih kablove i ona kresnu.Sada mi je ostalo da malo nastelujem platine nece bas najbolje da prima gas pucaju kada hocu da dodam gas a na leru radi savrseno.Palenje mi je malo ranije pa moram i to da vidim.POZ I HVALA da sledeceg problema posto je sada u fazi da me zaj...va (moja pegla).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nece da baci varnicu odnosno da upali peglica na ovom minusu

[ Pregleda: 5794 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.