Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Common Lisp] Da li postoji knjiga na srpskom jeziku?

[es] :: Ostali programski jezici :: [Common Lisp] Da li postoji knjiga na srpskom jeziku?

[ Pregleda: 3799 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stralep
Kragujevac

Član broj: 56573
Poruke: 9
*.ptt.yu.



Profil

icon [Common Lisp] Da li postoji knjiga na srpskom jeziku?21.01.2010. u 21:32 - pre 172 meseci
Znam da je mala verovatnoca, ali da li postoji neka knjiga na srpskom jeziku za Common Lisp?

Mislio sam da probam, jer ipak jezik postoji sto godina
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: [Common Lisp] Da li postoji knjiga na srpskom jeziku?21.01.2010. u 21:42 - pre 172 meseci
Ne verujem.

Ovde ima mali uvod u Scheme na hrvatskom: http://senko.net/uvod-u-programski-jezik-scheme/
 
Odgovor na temu

xaotuk
Sasha Shipka
Beograd

Član broj: 204719
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: [Common Lisp] Da li postoji knjiga na srpskom jeziku?21.01.2010. u 22:14 - pre 172 meseci
Definitivno dobra odluka. Lisp zbog nekih svojih specificnosti ostaje jedan od najmocnijih jezika. Common Lisp je evoluirao vremenom a pre svega dobro definisao standarde. Nisam sreo literaturu na srpskom, ali u svakom slucaju ti preporucujem da korsitis literaturu na engleskom jeziku, cak i da prostoji prevod. Knjiga koja je mnoge uvela u Lisp je "Practical Common Lisp", mozes je naci besplatno, online na http://gigamonkeys.com/book/ . Za Lisp kazu da ga vredi nauciti cak i da ga samog nikad vise ne koristis.

Sto se tice Scheme, koji je derivat Lispa, takodje je sjajan jezik ali vise orjentisan ka skolskoj upotrebi: jednostavan, jasan, dobro definisan, odlican za ucenje programiranja. Sama tkzv. "Wizard Book" ili "Purple Book" je osnovni kurs programiranja na M.I.T.

Common Lisp, sa druge strane je dosta tezi ali je zato jezik za 'industrijsku' upotrebu, primenljiv u bilo kojoj oblasti programiranja.
Paul Graham-ovi eseji o Lispu definitivno svakog mogu da zainteresuju za taj jezik.
 
Odgovor na temu

stralep
Kragujevac

Član broj: 56573
Poruke: 9
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: [Common Lisp] Da li postoji knjiga na srpskom jeziku?22.01.2010. u 09:01 - pre 172 meseci
Hvala na brzom odgovoru!

Moracu da pocnem sa Practical Common Lisp-on (dvoumio sam se izmedju njega i On Lisp).

xaotuk: Valjda je 6.001 na MIT-u zamenjen sa Python-om... Bar sam tako cuo

Inace kad vec pominjete Scheme, da li neko zna dobar tutorijal/knjigu/sajt o higijenskim makroima?
Kad god razumem lakse primere dodje neka koska od koje mi glava bridi dva dana

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali programski jezici :: [Common Lisp] Da li postoji knjiga na srpskom jeziku?

[ Pregleda: 3799 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.