Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom IPTV na komp ili monitor

[es] :: Digitalna Televizija :: Telekom IPTV na komp ili monitor

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 40382 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor13.05.2010. u 19:51 - pre 169 meseci
E pa sad.....

Sad još treba imati i specijana klešta za pritiskanje konektora. Znači da sad ne mogu ništa uraditi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor13.05.2010. u 19:54 - pre 169 meseci
Nisam gledao ovo uputstvo ali samo okreni konektor kontra od onoga kako ti stoji na slici i lepo ga našrafi na kabl. Srednju žicu provuci pa iseci da ne viri i to je to. Dobro ušrafiš i ne mrda. :)

Bolja varijanta je da ti neko napravi adapter koji će sa jedne strane da ima ženski scart a sa druge dva cinch konektora (ako su ti oni A/V na televizoru) jer ćeš u slučaju da odustaneš morati da vratiš u ispravnom stanju sve što si dobio od njih.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor13.05.2010. u 21:14 - pre 169 meseci
Citat:
calexx: Nisam gledao ovo uputstvo ali samo okreni konektor kontra od onoga kako ti stoji na slici i lepo ga našrafi na kabl. Srednju žicu provuci pa iseci da ne viri i to je to. Dobro ušrafiš i ne mrda. :)


Ma znam. Uradio sam kako treba, ali neće lepo da našrafi na kabl zbog još jedne dodatne debljine opletenih žica. Na brzaka sam slikao i nisam vodio računa o položaju konektora.

Citat:
calexx: Bolja varijanta je da ti neko napravi adapter koji će sa jedne strane da ima ženski scart a sa druge dva cinch konektora (ako su ti oni A/V na televizoru) jer ćeš u slučaju da odustaneš morati da vratiš u ispravnom stanju sve što si dobio od njih.


Slažem se s time ali koji bre ženski scart kad ga čak ni ITC elektronik nije imao za prodaju u lokalnom mestu. Pa čak i tvrdim da nema ko to da napravi adapter u malom mestu....... Jedno je ovo malo mesto, a drugo je Niš, Beograd,.... Treba da trčim samo zbog toga čak do Beograda.....

I plus ne znam koliko žica ima unutra niti gde sve i šta koja žica, a da ga ne oštetim radi eventualnog vraćanja TELEKOM-u, ide na izvode onog kako se zove muškog dela što se uglavljuje u onaj ženski deo A/V izlaza AMINO A 125 da bi se znalo gde spojiti pojedine žice na izvode ženskog scarta sa dva činč muška dela koji se spoje sa AUDIO/VIDEO ženskim delom na starom televizoru.

Malo sutra da to mogu proveriti preko UNIMERA uz pomoć provodnosti kada je veoma teško fiksirati sondu na malene izvode, a isti izvodi su veoma blizu jedni drugima na onom kako se zove muškom delu što se uglavljuje u onaj ženski deo A/V izlaza AMINO A 125

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 13.05.2010. u 23:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor13.05.2010. u 23:28 - pre 169 meseci
Za izvode na ženskom scart konektoru ne moraš da znaš kako je tu povezano nego standardan raspored a to je bar lako. Ako ne možeš da nađeš konektor, onda nema veze. Možda neko šalje pouzećem.
Onako usput, budi vrlo pažljiv sa onim malim okruglim konektorom koji ide u STB jer je strašno osetljiv. Svaki put kada ga uključuješ to uradi pažljivo.

Da ne tražiš, na SCART konektoru je tebi bitno da je desni audio out na pinu 1, levi na 3 a njihova masa na pinu 4. Kompozitni video out je na pinu 19 sa masom na 17.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor14.05.2010. u 04:49 - pre 169 meseci
Aha, znači, potrebno je uzeti kabl sa 6 žica, proizvoljne dužine i plus 3 komada činč muškog priključka (2 kom za AUDIO i 1 kom za VIDEO)

Samo nije mi jasno za desni i levi AUDIO OUT budući da na televizoru nemam stereo zvučnik, a na zadnjoj strani ima samo jedan ženski priključak AUDIO i samo jedan ženski priključak VIDEO.

Ali nema veze.

Od viška činč muškog priključka glava ne boli, dovoljno je priključiti bilo koji desni ili levi činč AUDIO priključak na stari TV.

STB?! Mislite na onaj konektor za napajanje uređaja?

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 14.05.2010. u 06:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor14.05.2010. u 07:27 - pre 169 meseci
S obzirom da se uopste ne razumes u problematiku i ne mozes da resis problem koji sigurno resava jednaposeta buvljaku, sto lepo ne odes u najblizi TV servis i lepoplatis da ti to sve srede?
 
Odgovor na temu

satelitpozarevacki
Branicevac

Član broj: 244921
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor14.05.2010. u 16:06 - pre 169 meseci
Predrag Supurovic gospodine,ja sam njemu rekao da je to najbolja solucija da ode u obliznji tv servis da resi problem,dobio bi kvalitetan video signal ali mu je prepreka ako se nakon mesec dana preuzimanja predomisli i vrati u PTT,odnosno u Telekom.
Znam da nista ne znam...
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor14.05.2010. u 16:36 - pre 169 meseci
@satelitpozarevacki i @Predrag Supurovic,

OK. Ubedili ste me. Pre nego što odem do TV majstora, da li bi mogao da posluži ovakav SCART adaper?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

satelitpozarevacki
Branicevac

Član broj: 244921
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor14.05.2010. u 16:45 - pre 169 meseci
Postavi sliku....i da te pitam nesto jer mi je nekako nelogicno u vezi tvog problema? Kad sam dobio IPTV ,ljudi iz Poste su dosli kod mene i namontirali mi osnovno sta imam tj. u skladu sa mogucnostima.Zshtevao sam da na televizoru imam skart prikljucak i to su mi odradili a drugi prikljucak su izveli na drugi tv pomocu koaksijalnog kabla u drugoj sobi tako da sta gledam na prvom televizoru to i gledam na drugom televizoru.Postavlja se pitanjue kako su to tebi dali u ruke sto se tice tv box-a da ti sam montiras????
Znam da nista ne znam...
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor14.05.2010. u 16:52 - pre 169 meseci
E, pa tako je TELEKOM u Kragujevcu svima delio pakete da se sami brinu kako znaju i umeju oko priključivanja IPTV na TV.

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 14.05.2010. u 18:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

satelitpozarevacki
Branicevac

Član broj: 244921
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor14.05.2010. u 17:18 - pre 169 meseci
Majku mu....cim ja zovnem njih...odmah se nacrtaju kod mene da rese problem u vezi adsl interneta i televizije...bilo je toga.... druze,ukoliko zelis zaista da imas pretplatnicki odnos prema njima....moj ti je savet da lepo onaj kabal svedes na to preko nekog TV servisa i da imas te usluge i lepo uzivas u tome.Da si u mojoj blizini,ja sam iz Pozarevca,rado bih ti pomogao i prelemio to da ti osposobim za dzabaka ali ovako kako je ,preporucujem ti da sredis sve to preko tv servisa,samo njima odnesi taj kabal koji na drugom ima scart i reci im da je to od IPTV-a ,obrazlozi im sta zelis da uradis sa tim kablom(audio i video cinc).
Znam da nista ne znam...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor14.05.2010. u 18:45 - pre 169 meseci
Citat:
eloiza: Pre nego što odem do TV majstora, da li bi mogao da posluži ovakav SCART adaper?
Može, nabavi samo još kabl cinch-cinch pa lepo poveži. Scart konektor sa Telekomovog kabla u adapter, tim cinch kablom povežeš žuti konektor na ženski video konektor na TV a jedan od ostala dva na audio. Neće da smeta osim ako neki program nije stereo pa izgubiš jedan kanal. Malo je komplikovano da sada praviš i adapter stereo na mono. ;)
Može da se desi da signal bude malo slabiji pošto ti adapteri, naročito ako su sa bljuvaka i loše napravljeni, unose slabljenje ali su jeftini i nećeš da oštetiš original kabl pa se malo poigraj.
 
Odgovor na temu

satelitpozarevacki
Branicevac

Član broj: 244921
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor14.05.2010. u 19:51 - pre 169 meseci
calexx,nemoj tu komplikovati stvari...rece da poznaje elektriku i elektroniku,mi se trudimo da mu objasnimo a on se ne da...sto nezna neka plati kako treba i problema nece imati kad odnese u servis kabal da preprave na audio i video izlaz sa cincevima tako da je suvisno se truditi da mu objasnis sta treba dalje da uradi....pazi fora....ako mu se ne svidi onda misli da ga vrati u ptt nakon mesec dana probnog perioda...pa sta ako....pa sta ko tako..pa sta i kako i koje... pa se misli da glumi elektricara nakon iskaza moga u vezi spicasta kljesta pa jos glumi elektronicara....ne bih da vredjam tog lika koji je u problemu ali uz taj tv box je zagarantovano dobio uputstvo za montazu i detalje kako se to radi....pa rece da je elektronicar....mislim se da je tako onda bi vec uveliko resio problem da ima sta da gleda na televizoru na osnovu tog tv box-a....on je sebe mnogo precenio a nije znao kako da usrafi rf za obican kabal....ko bude procitao neka prati kompletan istorijat dogadjaja na forumu povodom tog dogadjaja sto je on prolupao.
Znam da nista ne znam...
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor15.05.2010. u 02:40 - pre 169 meseci
@satelitpozarevacki,

E sad si ti preterao.

Nikakvo detaljno uputstvo za montažu na srpskom jeziku od TELEKOM-a nisam dobio.

Rekao sam da poznajem u osnovi elektroniku jer sam se u mlađim danima bavio za svoje potrebe lemljenjem i izradom štampanih elemenata i sklopova. A i elektriku takođe znam jer sam mnogo što šta sam popravljao i sređivao instalaciju i kućne uređaje u svojoj kući. Popravljao sam i elektriku u automobilu. Ono što nisam mogao da uradim, pozovem majstore da mi završe posao.

I povremena mi je to amaterska praksa a ne stalna.

Ne mogu baš sve da znam kako se zove ovo ili ono ( u vezi činča ili kako se stručno zove ona klješta, a i znao sam slikovito za njih).

I zašta služi ovaj forum? Radi dobronamerne razmene informacija, pomoći, saveta,.....

".......on je sebe mnogo precenio a nije znao kako da usrafi rf za obican kabal".

Prvi put sam se sretao sa F konektorom i nikad nisam radio sa njim.

I ne stidim se što ne znam baš sve. I niko ne može da zna sve.

@calexx mi je jedini izašao dobronamerno i drugarski na susret, a ti nisi jer si bio ciničan.

Ti pazi šta pričaš i čim si izneo takve stvari, to znači da imaš mnogo nerešenih psiholoških problema sa samim sobom, i moj je savet da odeš kod psihijatra ili psihologa kako bi u mnogim stvarima rasčistio i to za tebe neće biti kratak proces, već višedecenijski s obzirom na tvoj sadašnji ograničeni psihološki profil.

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 15.05.2010. u 05:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

satelitpozarevacki
Branicevac

Član broj: 244921
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor15.05.2010. u 10:16 - pre 169 meseci
Izvini onda,nisam znao da si merodavan za psihijatriju!
Znam da nista ne znam...
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor15.05.2010. u 13:10 - pre 169 meseci
@calexx,

Znam da još treba i muški činč-činč kabl, i u međuvremenu sam nabavio sve što je trebalo u KELCO-u (bivši Radio klub "Nikola Tesla"): SCART adapter i muški činč-činč kabl (1 pakovanje 3 komada).

Tako da jedva čekam kad stignem kući da sve to najzad priključim kako treba i nadam se da će sve teći bez problema.

Hvala na dobronamernoj sugestiji.

@satelitpozarevacki,

"Čovek se uči dok je živ, a umre kao glup čovek"

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 15.05.2010. u 14:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor15.05.2010. u 16:08 - pre 169 meseci
ja bih vam odmah preporucio takav adapter i pokazao sliku kako on izgleda ali na slikama AMINO A 125 koje ste kacili nisam video da na njemu ima sa SCART konektor...

Inace se spajanje koaksijalnog kabla na F konektor radi jos lakse nego na RF konektor. Meni je bio dovoljan samo noz da ogulim kabl i klesta samo da bi presekao onu centralnu zicu na odgovarajucu duzinu.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor15.05.2010. u 22:50 - pre 169 meseci
@Stranger2,

Tačno je da na AMINO A 125 nema scart, ali sam u paketu od njih dobio džek priključak za AV izlaz, a sa druge strane žice muški scart.

A što se tiče F konektora, imam neke stare koaksijalne kablove kupljene od Rumuna davno na buvljaku koji su po prečniku veći nego što je prečnik otvora na F konektoru, tako da nisam mogao ručno da uvrćem u konektor.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor17.05.2010. u 21:17 - pre 169 meseci
Konačno sam namestio sve kako treba i mogu reći da je slika na AUDIO/VIDEO priključku mnogo bolja i kvalitetnija u odnosu na loše zemaljske slike sa relativno malo više snega.

Mogu reći da sam prijatno iznenađen sa veoma širokim izborom kanala IPTV u odnosu na veoma ograničeni broj zemaljskih kanala.

Primećujem da kad uporedim isti program IPTV i zemaljski, da slika IPTV malo kasni u odnosu na zemaljski.
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Telekom IPTV na komp ili monitor18.05.2010. u 10:54 - pre 169 meseci
Citat:
eloiza: Konačno sam namestio sve kako treba i mogu reći da je slika na AUDIO/VIDEO priključku mnogo bolja i kvalitetnija u odnosu na loše zemaljske slike sa relativno malo više snega.

Mogu reći da sam prijatno iznenađen sa veoma širokim izborom kanala IPTV u odnosu na veoma ograničeni broj zemaljskih kanala.

Primećujem da kad uporedim isti program IPTV i zemaljski, da slika IPTV malo kasni u odnosu na zemaljski.


Ima oko 7 sekundi kasnjenja. Pustio sam CG Atlas preko SS2 (DVBDream) i IPTV (VLC playeru : rtp://232.0.4.11:21044 - atlas) i video da ima kasnjenja. Razliku u slici nisam primetio.

Uzeo sam na probu IPTV. Razmisljam da li da ostavim ili otkazem, zbog gomilu FTA kanala sa Astre i HotBirda. Nije mi jasno zasto skrembluju stream kada IPTV mrezu ne bi trebalo da mogu koristiti oni koji nisu pretplatnici
ili mozda moze bilo ko, ko ima adsl iznad 4 mbita da namesti 8/37 u bridge mode i da iskenira ip opseg i tako gleda?

Atlas, Avala idu za sada gledljivo.

Dok za ostale kanale, slika se samo nazire. Dok zvuka skoro da nema, cuje se neko cvrcanje i na delic sekunde zvuk programa.



Ako bi se smilovali i pustili sve kanale kao sto idu avala i atlas, zadrzao bih, jer bih imao mogucnost snimanja programa izvornog signala/streama direktno na kompjuter naravno besplatno.


[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 18.05.2010. u 12:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 18.05.2010. u 18:41 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Telekom IPTV na komp ili monitor

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 40382 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.