Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kucno pojacalo/zvucnici za razglas pojacalo za razglas/kucni zvucnici

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kucno pojacalo/zvucnici za razglas pojacalo za razglas/kucni zvucnici

[ Pregleda: 6179 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon kucno pojacalo/zvucnici za razglas pojacalo za razglas/kucni zvucnici18.01.2010. u 17:05 - pre 173 meseci
jasno mi je da se gubi na kvalitetu u oba slucaja,ali voleo bi da znam da li je STETNO povezivati kucno pojacalo sa zvucnicima za razglas,i pojacalo za razglas sa kucnim zvucnicima?
kako npr. kucno pojacalo "oseca-vidi" zvucnike za razglas,a kako se "osecaju" kucni zvucnici pripojeni na razglasno pojacalo,u oba slucaja uzevsi u obzir da su prave snage i impedanse jedno za drugo? ako neko ima volje i vremena,neka mi objasni. hvala unapred!
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: kucno pojacalo/zvucnici za razglas pojacalo za razglas/kucni zvucnici18.01.2010. u 19:26 - pre 173 meseci
...ili da pojednostavim- sta "pati" u slucaju kucno pojacalo-razglasni zvucnici a sta u slucaju razglasno pojacalo-kucni zvucnici? ili osim za usi "patnje" nema? pitam...
 
Odgovor na temu

ogylab
Ognjen Prica
Prijedor RS

Član broj: 105304
Poruke: 579
*.teol.net.



+59 Profil

icon Re: kucno pojacalo/zvucnici za razglas pojacalo za razglas/kucni zvucnici18.01.2010. u 20:46 - pre 173 meseci
U principu nema razlike: svaka zvucna kutija ima nazivnu snagu, impedansu i frekventni opseg i sto se toga tice i ako to postujes mozes prikljucivati PA kutije na kucno pojacalo i obratno. Jedino je razlika sto se npr. kod PA kutija ide na to da se neki opsezi reprodukuju glasnije ,npr da bi se nadopunio bas koji "upije" publika ili visoki da bi se prosirila stereo slika, a kod kucnih (pogotovo HIFI,HI END) ide se na to da se zvuk reorodukuje prvenstveno u cijelom opsegu sto vjernije,sa sto boljom dinamikom ,a onda dolaze dB.U principu PA kutije se jace "deru", ali im zvuk nije tako vjeran .Pozdrav!
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: kucno pojacalo/zvucnici za razglas pojacalo za razglas/kucni zvucnici18.01.2010. u 21:14 - pre 173 meseci
drago mi je sto je odgovor takav. jesam najverovatnije sasav ali razglasni zvucnici mi u malom prostoru daju nekako prijatno-mlak i pri tom ujednacen mio bas. ovo najverovatnije mnogima zvuci odvratno-fuj-gdesumumozakiusi,ali nisam uopste ljubitelj pod-basa subwoofer-a(tog maltene necujnog zvuka koji pomera sve sto ima masu) niti slusam muziku kojoj treba taj zvuk da bi se izrazila u punom svom smislu. imam rucno radjeno 'kucno' pojacalo i planiram kupovinu RCF zvucnika duplo vece snage od pojacala odgovarajuce impedanse,pa me zanimalo kako ce se snaci ta kombinacija udvoje. boraveci na ovom forumu oko tri meseca uvideo sam koliko pojma nemam o pojacalima/zvucnicima/zvuku uopste,pa nemoj Ognjene da te zacudi moje sledece pitanje-sta konkretno znaci skracenica PA?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.125.*



+21 Profil

icon Re: kucno pojacalo/zvucnici za razglas pojacalo za razglas/kucni zvucnici18.01.2010. u 21:21 - pre 173 meseci
PA=Public Address (*srpski: "razglas")
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: kucno pojacalo/zvucnici za razglas pojacalo za razglas/kucni zvucnici18.01.2010. u 21:27 - pre 173 meseci
PA=Public Address (*srpski "razglas") ;)[/quote] oci slepom,usi gluvom... veliko vam hvala obojici na vremenu,trudu i volji...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kucno pojacalo/zvucnici za razglas pojacalo za razglas/kucni zvucnici

[ Pregleda: 6179 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.