Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

citanje rss i upisivanje u mysql bazu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: citanje rss i upisivanje u mysql bazu

[ Pregleda: 2211 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

testerr
Nis

Član broj: 242463
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon citanje rss i upisivanje u mysql bazu16.01.2010. u 20:48 - pre 172 meseci
Pa ovako imam neki sajtic na kome hocu da se pojavljuju vesti najnovije i fala bogu da direktno preuzimam sa ovih drugih portala velikih b92 mondo vesti i tome slicno.. pa sam malo (malo vise) googlao i palo mi je na pamet sa rss-a da izvlacim vesti pa sam onda naleteo na jednu skritpu iz koje sam doso do ovih funkcija za koje nisam ni znao da postoje

http://php.net/manual/en/book.dom.php

zelim da sa nekog sajta koji izbacuje najnovije vesti uradim skriptu koja ce da upisuje vesti u moju bazu podataka

naso sam neku skroptu da prikazuje vesti

http://www.scriptol.com/rss/rss-reader.php

ali recimo za b92.net rss ne prikazuje cele vesti vec samo mali deo pa klikom na naslov procitas ostatak... kako moze da se odradi da se uzme cela vest sa sajta i da se upise u bazu?

nadam se da sam bio jasan...
hvala unapred :)


imam jedno pitanje sta znaci "->" primer: $doc->load($url);

i koje su ovo funkcije prvi link sto sam dao kada sam ukucao na google sve mi je izbacilo js... jel to neka mesavina js i php ili nest deseto da ne lupam sad mnogo :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon Re: citanje rss i upisivanje u mysql bazu17.01.2010. u 12:11 - pre 172 meseci
Ne može legalno, njihove vesti su njihove a ne tvoje, mogu da ti naprave problem.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

testerr
Nis

Član broj: 242463
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: citanje rss i upisivanje u mysql bazu18.01.2010. u 00:07 - pre 172 meseci
pa nisam ni mislio da ih vodim kao moje vec da navedem link i ime odakle je vest preuzeta
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
91.148.85.*



+13 Profil

icon Re: citanje rss i upisivanje u mysql bazu18.01.2010. u 08:24 - pre 172 meseci
@testerr - Moraces dobro da se raspitas oko tog preuzimanja vesti sa drugih izvora i objavljivanja na svom portalu/blog-u/sta vec pravis. Tu ima dosta zavrzlama i mozda bi bilo bolje da se raspitas na forumu "Advocacy" ili nesto slicno ...

E sad, sto se tice "->", pogledaj:

PHP OOP

OOP

Hint: OOP = Objektno Orijentisano Programiranje
 
Odgovor na temu

testerr
Nis

Član broj: 242463
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: citanje rss i upisivanje u mysql bazu18.01.2010. u 12:01 - pre 172 meseci
hvala na odgovoru... koliko se secam postojao je dodatak za neki cms valjda phpnuke ili nesto slicno da cita iz rss ne mog da se setim inace bi pogledao kako to radi...

jos neko da pomogne oko preuzimanje vesti? :(
 
Odgovor na temu

Bleya2
Beograd

Član broj: 3206
Poruke: 107
*.adsl.eunet.rs.



+20 Profil

icon Re: citanje rss i upisivanje u mysql bazu19.01.2010. u 11:16 - pre 172 meseci
pogledaj ovde http://www.feedforall.com/. Imaju besplatnu i komercijalnu verziju.
Za dvadeset godina više ćete žaliti zbog onog što niste napravili nego zbog onog što
jeste.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: citanje rss i upisivanje u mysql bazu

[ Pregleda: 2211 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.