Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?

[es] :: Home Theater :: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 31055 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?24.01.2010. u 22:57 - pre 172 meseci
Pisao sam o tome:
U cilju smanjenja buke sam uradio i zamenu ventilatora na napajanju.
Taj ventilator na napajanju izbacuje vazduh iz kućišta.
Ventilator sam prikačio na napajanje sa ploče (Tj. napajanje ventilatora za kućište)

Skinuo sam i dva mala ventilatora sa kućišta, i oni su bili bučni.

Dodao sam ventilator od 12cm na kućište sa gornje strane i on izbacuje vazduh.
Ventilator je iza optike, ne iza napajanja sa gornje strane.
Zbog glupe, ogromne grafike, nije mogao da stane ventilator sa gornje strane iza napajanja.
Nema mesta.

Ubedljivo najbučnija je optika, ali ona ne radi stalno, pa nema ni veze.

Da se razumemo, buka je relativna stvar.
O buci pričamo samo kad je u kući tišina. Ako radi ili tv ili se čuje muzika itd, buka se ne čuje.

Ako pravite nešto svoje, OBAVEZNO integrisana grafika ili sa pasivnim hlađenjem.
Kao što je neko primetio, može HTPC i bez optike, ušteda 18€

Usporio sam softverski i ventilator od procesora i od grafike...
Probaću grafiku i hardverski.

OBAVEZNO isključiti led diodu koja pokazuje aktivnost hard diska.
Glupost živa, stalno nešto drobi.
Kad ne radi baš liči na HTPC.

Moram da kažem da sam vrlo zadovoljan.
Odlično radi i brzo.
Uhodavam se sa XBMC, kapiram ga polako, upoznajem funkcije...
Učim i ukućane da ga koriste.
Svakome bih preporučio da napravi jedan.
Još uz LCD...milina...

deki
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?24.01.2010. u 23:07 - pre 172 meseci
Od ovih dodatnih radova koje sam opisao i uradio NIŠTA nije neophodno.
Stvar ukusa i budžeta.

Sve funkcioniše i bez toga.

Što se tiče softvera, XBMC je BESPLATAN.
Programi za radio i tv su takođe BESPLATNI i dobijaju se uz tv kartu.
Tu se dobija i Ulead program za obradu videa...zaboravih kako se zove...Video studio ili slično.

Ovo (BESPLATNO) je veoma bitno, bar za mene...

[Ovu poruku je menjao deki999 dana 25.01.2010. u 00:18 GMT+1]
deki
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?24.01.2010. u 23:51 - pre 172 meseci
i ja sam nedavno napravio htpc, sklepao sam ga koliko-toliko iz ostataka, u startu je bio običan pc sa bežičnom tastaturom i mišem, a pc sam frknuo u ormar da se ne vidi, samo su žice izlazile.
kasnije sam vidio da to nema smisla, pa sam kupio najjeftinije htpc kučište koje sam mogao nać, a da mi stane na policu. imao sam određenu dozu troškova (kučište oko 40 eura, radeon 9800 pro second hand oko 20 eura, bežična tastatura i miš oko 15, ostalo sam imao od prije).
sve radi kako spada, zvuk nije hifi i nije surround, ali to mi još nije u planu, a ni tv nije lcd nego običan. ako zatreba, može poslužiti kao play station, bez problema vrti need for speed underground 2 na max detaljima, samo treba joystick ukopčat. s time da je to u mom stanu, di živim ja sam, pa je glavna namjena gledanje filmova sa ekipom i navijanje muzike.



unutra je [email protected] ghz, 512 mb rama, 80 gb diska i dvd rom, odnedavno sam stavio i dvdrw. uspijeva vrtit 720p, šta je meni sasvim dovoljno, ionako nemam skoro ništa u 1080p. da grije- grije, pentium se jako zagrijava. po zimi je super, ne smeta, po ljeti imam klimu tako da me isto nije briga.
 
Odgovor na temu

RADOVAN IV
EPS
okolina Lazarevca

Član broj: 34476
Poruke: 222
93.86.2.*



+7 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?30.01.2010. u 21:14 - pre 172 meseci
deki999

Skinuo sam i instalirao XBMC, i ne mogu da namestim da pusta Internet radio . Negde sam procitao da treba za njega navi-x plugin koji sam skinuo sa neta ( nekih 900 kb ) ali ne znam kako da ga "ubacim" u XBMC. Takodje da li moze da se dodaju i radio stanice po izboru, narocito Radio Luxembourg.
Ili postoji mogucnost da se nekako pokrene preko daljinca Screamer Radio pa da se slusa preko njega ?!
Inace ovo eksperimentisem na desktopu, posto jos vagam da li da uzmem tv kartu i daljinac uz nju( ali nisam nesto lud za snimanjem), ili samo daljinski za HTPC Logitech UltraX koji se opet, citam po forumima, zbog niske cene kupuje na kilo i brzo nestane u radnjama ili mozda ovaj ( cena 25 - 30 Evra )

http://ep.yimg.com/ca/I/extremepcgear_2092_692641584

Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?30.01.2010. u 22:09 - pre 172 meseci
Nisam probao internet radio.
Ću probam, sad nešto sređujem TV...

Daljinski je isti kao što sam dobio uz tv kartu.
Tj ima iste dugmiće, samo je crn i kockast...ćoškast...
Sigurno ima neki softver, pa može da se podesi korišćenje.

25-30€ nije jeftino.
Tu već kreću tv kartice sa daljinskim...mislim po toj ceni...
deki
 
Odgovor na temu

RADOVAN IV
EPS
okolina Lazarevca

Član broj: 34476
Poruke: 222
109.93.226.*



+7 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?31.01.2010. u 12:44 - pre 172 meseci
I jos nesto ako moze , posto i ja imam CRT televizor, mogu ga povezati sa HTPC jedino preko s-video ili preko composite ( cinc ), zanima me da li je neko preko prikljucka d-sub to s video ( kao na slici ) uspeo da poveze HTPC preko integrisane graf. karte ( ili desktop) sa tv-om i kakvi su rezultati. Izbegao bih kupovinu graficke sa s-video izlazom posto ocekujem da krajem godine nabacim lcd tv, a graficka sa hdmi izlazom mi je trenutno nepotrebna. Ovaj problem sa grafickim kartama je imao i deki999 ako se ne varam.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?31.01.2010. u 22:09 - pre 172 meseci
Ovo nisam video...do sada...

deki
 
Odgovor na temu

prezla
Predrag Zlatanovic
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 17468
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.prezla.co.rs


+2 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?25.03.2010. u 03:44 - pre 170 meseci
Znam da tema nije bila aktivna mesecima ali da ne pravim novu

Ovako stoje stvari kod mene:

Prvo za sebe sam pravio komp sa istim dekijevim kucistem, AGP grafika ViVo, Ploca K8N-E Delux, AMD Sem 2500+ procesor, DDR1 2GB memorija i par starih diskova - 300GB
Tu mi je sve lepo radilo. Buku sam utisao zamenom napajanja i produzivanjem konektora da bi dohvatili prikljucke na ploci.
Procesor je dobio novi tisi kuler. Jedina buka koja je ostala je buka starih HDD-ova koji se bas lepo cuju pogotovo nocu. Posto su nakaceni na lim koji lepo prenosi oscilacije diska.
Za to sam u nameri da kupim ili kucista za uklanjanje buke ili srafove sa gumicama.

http://www.caseking.de/shop/ca...Noise-Reduction:::263_266.html

Posto ja nisam zahtevan koisnik meni je to sve bilo ok. DVD radi, Svaki vid audio i video formata se vidi i radi super.
Pokrenuo sam isto XBMC. Prvo sa liveCD-a a posle ipak iz Windowsa, upravo zbog bolje podrske raznim audio/video formatima.

Drugi projekat je bio Delux media centar za mog prijatelja.

U paketu je islo:
Kuciste THERMALTAKE Bach VB8001BNS sa medialabom i daljinskim. Savrseno kuciste , fenomenalan daljinski i isto tako dobar softver za daljinski.
Ploca ASUS M4A78T-E - sa grafikom HD 3300. Solidna ploca. Ocekivao sam nesto vise od nje
Procesor CPU SAM3 AMD X2 Phenom II 545, fenomenalan. mada za ovo i vise nego dobar. potreban radi blueray dekodiranja.
Zvucna Creative Sound Blaster PCI X-Fi Fatal1ty Pro - kartica je vrh . neverovatno dobar i kvalitetan zvuk
Memorija DIMM DDR3 2GB 1600MHz.
Sve je bilo okej dok nismo stavili BlueRay i Pokusali DTS.
Prvi problem oko DTSa resen PowerDVD10 playerom posto u XBMC nije bilo moguce audio CDu reci da pusta zvuk preko optike u 5.1 DTS formatu uvek je slao u Stereo 2.1. Video tj DVD/HD je pustao DTS ali nije citao BlueRay diskove.
Problem sa BlueRay podrskom resen isto preko PowerDVD10 ali ostao je problem pixelizacije i obaranja kvaliteta slike za sve video formate sto je bilo naj izrazajnije na BlueRay diskovima- kao da ste pustili DVD a DVD kao da gledate Superextra DivX ili sl.
Slika jeste dobra ali nije savrsena. Povezivali smo samostalni Blue i DVD player i pustali isti sadrzaj na sva tri uredjaja. Prva dva su svoj posao odradjivala fenomenalno. HDPC je kiksnuo. Pojava pixelizacije i povremeno pojavljivanje senki na velikim prelazima.

Za sada jos nismo resili problem zasto se javlja ta greska. Probali smo i sa PC konekcijom i sa HDMI konekcijom, sa GK ATI R4750. Problem ostaje. U nekim slucajevima slika jeste bolja ali ne toliko primetno.


Ako neko ima resenje ili informaciju gde gresimo bio bih zahvalan :)


Pozdrav.


---------//
---PreZl@---
//---------
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?19.01.2012. u 14:47 - pre 148 meseci
Tema dugo nije bila aktivna, pa da je malo pokrenem.
HTPC i dalje radi, vrlo sam zadovoljan.
Instaliran je na mašini Win7.

Od softvera koristim XBMC. Najbolji je.
Boxee nisam mogao da podesim da mi čita sa hard diska koji je prikačen na ruter kao FTP disk.

Windows media center je takođe odličan.
Snima tv kanale u zakazano vreme (budi kompjuter), kasnije i reprodukuje.
Sve super sem što ni on neće da "vidi" FTP disk (hard prikačen na ruter).
Kada bi i to mogao, možda bih ukinuo XBMC.
Windows media center je više orijentisan ka digitalnim kanalima, koje ja nemam, tako da mnoge opcije i ne koristim.
TV vodič, snimanje emisije po njemu, a ne u zakazano vreme koje se često pomera.
Preglednost fajlova sa hard diska je bolja u XBMC-u i za sada je situacija nepromenljiva za softver.


Od hardvera stavio sam dodatak na hard disk za smanjenje buke i vibracija.
Ne košta puno, a lepo radi i "tiho hladi". :-)
Problem je što se u radnjama teško nalazi, čak ni prodavci ne znaju čemu služi.
Ni na sajtovima domaćih radnji ne spadaju ni u jednu kategoriju pa je muka.

Takođe sam kupio napajanje bez ventilatora.
Ponovo, jako se teško nalazi, skupo je i mala je potražnja za ovakvim stvarima.
Totalna ekskluziva.
Nekoliko varijanti koje sam našao su bile jako skupe.
13.000, 17.000 dinara i nema ih.
Onda u Čačku slučajno nađem gorepomenuto napajanje za 4000 dinara.
Ima samo 350W, ali više neće ni trebati (1 hard, grafika, optika i to je to).
U kućištu je sada, nažalost, malo toplije.

Planiram da ventilator na kućištu koji sam pomenuo u nekom ranijem postu povežem preko temperaturnog senzora.
Na taj način on bi se uključivao kada se kućište zagreje preko neke određene granice i isključivao kada temperatura padne.
Pri gledanju programa i filmova, nema potrebe za hlađenjem, ali kad se radi kompresija u divx, na primer, temperatura poraste.

Apsolutni je užitak kad dođete sa posla a vaša omiljena serija (Štreberi) snimljena.
- I to nije sve, dok gledate, eto mrskih reklama, premotajte ih i idemo dalje.
- I to nije sve, reprodukciju možete ubrzati. Glasovi su malo tanji i likovi su malo brži dok hodaju preko ekrana, ali vi ste na seriju potrošili umesto 60 minuta, samo 30!
Eto vremena za još jednu seriju. :-)
- I to nije sve, dok gledate omiljenu seriju uživo, neko zvoni (ide vam se u klonju itd) vi zaustavite program, on nastavlja da se snima. Slika stoji i kada ste u mogućnosti vi možete da nastavite gledanje omiljenog programa. Dok gledate nešto od pre 10 minuta, ono što je sada na tom kanalu se i dalje snima. I tako sve do kraja emisije.
- I to nije sve, dok gledate omiljen program, Windows media center vas nije ni pitao za odobrenje, ali on tajno snima sve što se dešava na kanalu koji gledate. Dakle ako vam je promakao gol na svetskom prvenstvu (kinuli ste ili prosuli pivo) možete vratiti program unazad (mislim da je zadnjih 10 minuta uvek snimljeno) i videti taj odlučujući pogodak za vašu reprezentaciju.

Need I to say more...




[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 19.01.2012. u 17:34 GMT+1]
deki
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.52.*



+3778 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?19.01.2012. u 16:55 - pre 148 meseci
Molio bih da ne linkujete vise do ITsvet-a ako ce tema ostati u ovom ES forumu. Tema jeste za forum "PC Konfiguracije" ali linkovi do ITsveta nisu dozvoljeni na istom. Gledajte da ako je to moguce linkujete do zvanicnih sajtova proizvodjaca/vlasnika robne marke ili ako je proizvod zastareo poput Antec Phantom napajanja, linkujete do nekog dobrog stranog prikaza.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?19.01.2012. u 22:10 - pre 148 meseci
Moja greška.
Izvinjavam se.
deki
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+266 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?03.02.2013. u 20:48 - pre 135 meseci
Ajd da dižem iz mrtvih.
Izvukao sam iz naftalina neku staru ploču sa amd 690G čipsetom i ubodenim athlon x2 procesorom (radi na 2000 MHz). Dodao sam 2GB memorije i neki hard od 320 GB i prikačio na Samsung 32D5000 tv. Ideja je da mi izigrava media centar dok ne procenim da li mi tako nešto uopšte treba. I odma problem. 1080p filmovi većinom štucaju ili gube sinhronizaciju zvuka i videa dok 720p radi super.
Win7 je instaliran i uglavnom se slično ponašaju svi plejeri koje sam probao (KMP, mediaplayerclasic, VLC). Šta mi je činiti: nisam nešto dobro podesio u vezi kodeka ili je sam procesor + integrisana grafa preslabo za 1080p dekoding .
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?03.02.2013. u 22:09 - pre 135 meseci
Verovatno te zezaju neka podesavanja,nije ta integrisana toliko slaba a uostalom CPU je tu da pomogne
 
Odgovor na temu

[es] :: Home Theater :: PC za dnevnu sobu (Home Theatre PC)?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 31055 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.