Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

066 kontrola troškova

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 066 kontrola troškova

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377292 | Odgovora: 2067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 08:37 - pre 137 meseci
Citat:
ekof9:
Citat:
zentriks:
JA kad bih sutra otisao do poslovnice u Loznici dobio bih slom zivaca. Vi ne znate koliko ste srecni sto zivite u velikim gradovima i imate po tri-cetri poslovnice pa ako ne moze u prvoj moze u cetvrtoj.
I sta da radimo pitanje je sad? Jer ovo je cista prevara nas koji smo na KT. Prvo se obavezes pa te posle zavrcu kako njima odgovara....


Prvo, pozdrav zemljak.:)
Varas se, 3-4 poslovnice za veliki grad (Bg) je premalo, uvek su velike guzve. Mozes da raskines ugovor.

Kako moze, nesto sam citao moj ugovor i nigde nema te stavke oko raskida zbog njih, vec samo ako ja raskinem da ce da me odery.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 08:38 - pre 137 meseci
Citat:
owim:
Ispravite me ako grešim, ali ako želiš da raskineš ugovor -- izgubićeš broj. Plus ono što je neko rekao, velika šansa da dospeš na "crnu listu", te da ne možeš da potpišeš novi ugovor.

I to je jedan od problema, dolaziš na "crnu listu" jer poštuješ članove ugovora koji su oni napisali a ti si potpisao :(
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 13:11 - pre 137 meseci
Baš sad gledam, letos kad sam uzimao još jedan KT500 - 50% dali su mi neki mini ugovor (1 strana, 8 članova) i neki aneks od 7 članova, takođe jedna strana.

U ugovoru jedino što mi je zanimljivo:

Citat:
Član 5.

Korisnik je saglasan da Telekom Srbija ima pravo da menja cene usluga i/ili druge komercijalne uslove, odnosno Opšte uslove za pružanje usluga u javnoj mobilnoj telekomunikacionoj mreži Telekoma Srbija.


U aneksu ne piše ništa zanimljivo, samo da je korisnik dužan, ako on ili Telekom njegovom krivicom raskine ugovor pre isteka ugovorne obaveze, isplati sve preostale pretplate.

Od ranije imam još jedan KT ugovor sklopljen 2008. ili 2009. ali ne mogu da ga nadjem. Sećam se da je on bio dosta duži i imao je daleko više članova.

[Ovu poruku je menjao KZL dana 03.12.2012. u 18:40 GMT+1]
(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 13:25 - pre 137 meseci
Citat:
Cunami

Istekli su mi ugovori na tri postpaid broja i sada sam u potrazi za najpovoljnijom tarifom.
Zanima me iskljucivo nesto sto ima striktno ogranicenu potrosnju. Postpaid pakete tipa Mix..., u sadasnjoj varijanti nikad vise necu uzeti.
Ono sto sam nasao a da mi odgovara je:
- prepaid ( razliciti operateri )
- Prenesi i dopuni ( Telenor )
- Sigurica ( Vip ) i
- Kontrola troskova ( Telekom )

Vidim da se na KT od januara menjaju cene ali meni se cini da mi je to i dalje najpovoljnija varijanta od svega gore navedenog ili gresim?

Da napomenem da ce na jednom broju biti dominantni SMS-ovi a na druga dva ce biti podjednako zastupljeni i SMS i razgovori.


Meni se Sigurica sada cini zanimljivom. Dupli kredit (doduše ne prenosi se), 7 din uspostava, minut i 1 din sms. Plus je u toku akcija u kojoj dobijaš 50% više kredita, npr u Sigurici 2000 bi regularno dobijao 2000 + ovih bonus 50% = 3000 din kredita mesečno. Naravno ovo je uz ugovor na dve godine, ali i pored toga možeš da uzmeš telefon (VIP ima veći izbor telefona od MTS-a).
Ukoliko ti telefon ne treba, mislim da možeš da uzmeš 25% popusta na pretplatu, tako da za 750 din mesečno dobijaš 3000 din kredita. Ovo nije provereno ali verovatno može.

(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.dynamic.sbb.rs.



+197 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 14:06 - pre 137 meseci
Citat:
KZL:
Baš sad gledam, letos kad sam uzimao još jedan KT500 - 50% dali su mi neki mini ugovor (1 strana, 8 članova) i neki ankeks od 7 članova, takođe jedna strana.

U ugovoru jedino što mi je zanimljivo:

Citat:
Član 5.

Korisnik je saglasan da Telekom Srbija ima pravo da menja cene usluga i/ili druge komercijalne uslove, odnosno Opšte uslove za pružanje usluga u javnoj mobilnoj telekomunikacionoj mreži Telekoma Srbija.


U aneksu ne piše ništa zanimljivo, samo da je korisnik dužan, ako on ili Telekom njegovom krivicom raskine ugovor pre isteka ugovorne obaveze, isplati sve preostale pretplate.

Od ranije imam još jedan KT ugovor sklopljen 2008. ili 2009. ali ne mogu da ga nadjem. Sećam se da je on bio dosta duži i imao je daleko više članova.


Isti slucaj i kod mene. Ali pretpostavljam da bi mogli raskinuti ugovor bez problema pozivajuci se na Zakon, koji je ipak iznad njihovih "opstih uslova...".
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 15:01 - pre 137 meseci
Dobio sam zvaničan email od MTS-a:
Citat:
Cene poziva ce biti izjednacene - vise nece biti nize tarife. Svi pozivi u nacionalnom saobracaju tarifirace se po ceni od 7,89 dinara po minutu. Prepaid opcije ce i dalje biti dostupne korisnicima po nepromenjenim cenama. Cena SMS poruke u nacionalnom saobracaju ce biti 3,89 dinara, cena MMS poruke 12 dinara i cena uspostave veze 6,99 dinara.

S postovanjem
Telekom Srbija
 
Odgovor na temu

trader6
beograd

Član broj: 148364
Poruke: 712
*.wm.rs.



+22 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 15:28 - pre 137 meseci
planiram prelazak na myBel sa KT 500. kupio telefon sa 50 odsto popusta na 6 meseci koji je upravo istekao. Pitanje je kada da izvršim prelazak sada ili krajem meseca - da li mi se za KT inace racuna ceo mesec ili ide propocionalno kao kod post pejda. Ako ne placam 500 dinara za KT za ovaj mesec plus propocionalna pretplata za myBel
Ko hoće nađe način, ko neće nađe razlog!
 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 17:22 - pre 137 meseci
Citat:
trader6: da li mi se za KT inace racuna ceo mesec ili ide propocionalno kao kod post pejda. Ako ne placam 500 dinara za KT za ovaj mesec plus propocionalna pretplata za myBel


KT se uvek racuna za ceo mesec. I da predjes 29. u mesecu na KT dobices ceo iznos kredita i ceo iznos bonusa, i citav iznos racuna. Samo sto se ne preporucuje tako kasno, jer se bonus po novoj proceduri dobija u roku od 24h od datuma aktivacije kartice/profila.

Citat:
KZL: Baš sad gledam, letos kad sam uzimao još jedan KT500 - 50% dali su mi neki mini ugovor (1 strana, 8 članova) i neki ankeks od 7 članova, takođe jedna strana.
U aneksu ne piše ništa zanimljivo, samo da je korisnik dužan, ako on ili Telekom njegovom krivicom raskine ugovor pre isteka ugovorne obaveze, isplati sve preostale pretplate.
Od ranije imam još jedan KT ugovor sklopljen 2008. ili 2009. ali ne mogu da ga nadjem. Sećam se da je on bio dosta duži i imao je daleko više članova.


Ja sam se potpuno zacudio kad sam ispod recenice koju si citirao u Clanu 5. nasao jos jednu ABNORMALNU, pa prenosim Clan 5 u celini:

Član 5.
Korisnik je saglasan da Telekom Srbija ima pravo da menja cene usluga, druge komercijalne uslove i/ili uslove ugovora, odnosno Opšte uslove za pružanje usluga u javnoj mobilnoj telekomunikacionoj mreži Telekoma Srbija, pri cemu je Telekom Srbija duzan da o tim promenama blagovremeno obavesti Korisnika javnim objavljivanjem informacija mesec dana unapred na svojoj web stranici, slanjem obavestenja putem sms-a i putem racuna za izvrsene usluge.

Po obavestenju iz prethodnog stava, ukoliko se najavljenim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ovaj ugovor zakljucen, i to na nacin koji nije na korist Korisnika, Korisnik ima pravo da u roku od mesec dana od dana takvog obavestenja, raskine ovaj ugovor bez obaveza prema Telekomu Srbija po osnovu prevremenog prestanka vazenja ovog ugovora.

Podaci o cenama i ostalim uslovima koriscenja usluge mogu se dobiti na web stranici Telekoma Srbija, pozivanjem korisnickog servisa 064/789 ili u poslovnicama Telekom Srbija.


Zanimljivo, zar ne ...:)
Ugovor je sklopljen u toku avgusta i naslovljen je kao:
"Odabrani paket usluga - KONTROLA TROSKOVA UZ TELEFONE NA RATE obuhvata sledece:
- uredjaj Bla bla...
- SIM karticu serijski broj bla bla...
- tarifni profil KONTROLA TROSKOVA 1000"
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 17:26 - pre 137 meseci
Citat:
trader6: da li mi se za KT inace racuna ceo mesec ili ide propocionalno kao kod post pejda.

Za KT ne ide proprocionalno, već mesečno. Ako uradiš prelaz pred kraj decembra, nećeš platiti za januar, a dobićeš proporcionalno za MyBel za decembar.
Citat:
Ukoliko se najavljenim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ovaj ugovor zakljucen, i to na nacin koji nije na korist Korisnika, Korisnik ima pravo da u roku od mesec dana od dana takvog obavestenja, raskine ovaj ugovor bez obaveza prema Telekomu Srbija po osnovu prevremenog prestanka vazenja ovog ugovora.

O ovome smo pričali, i to je ok. Sada je najavljeno i u narednih mesec dana ugovor može da se raskine bez obaveza prema Telekomu.
Citat:
Horejšio: Sa kog se kredita skida aktiviranje i koriscenje najnovije promocije 0,99 din./min. ka svim mrezama? Sa osnovnog ili onog dodatnog koji se moze koristiti samo za Mts pozive?

Sa osnovnog.
 
Odgovor na temu

Horejšio
Beograd

Član broj: 283750
Poruke: 86
*.adsl-4.sezampro.rs.



+14 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 17:26 - pre 137 meseci
Sa kog se kredita skida aktiviranje i koriscenje najnovije promocije 0,99 din./min. ka svim mrezama? Sa osnovnog ili onog dodatnog koji se moze koristiti samo za Mts pozive?
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 17:36 - pre 137 meseci
Citat:
nidza_nis:


Član 5.
Korisnik je saglasan da Telekom Srbija ima pravo da menja cene usluga, druge komercijalne uslove i/ili uslove ugovora, odnosno Opšte uslove za pružanje usluga u javnoj mobilnoj telekomunikacionoj mreži Telekoma Srbija, pri cemu je Telekom Srbija duzan da o tim promenama blagovremeno obavesti Korisnika javnim objavljivanjem informacija mesec dana unapred na svojoj web stranici, slanjem obavestenja putem sms-a i putem racuna za izvrsene usluge.

Po obavestenju iz prethodnog stava, ukoliko se najavljenim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ovaj ugovor zakljucen, i to na nacin koji nije na korist Korisnika, Korisnik ima pravo da u roku od mesec dana od dana takvog obavestenja, raskine ovaj ugovor bez obaveza prema Telekomu Srbija po osnovu prevremenog prestanka vazenja ovog ugovora.

Podaci o cenama i ostalim uslovima koriscenja usluge mogu se dobiti na web stranici Telekoma Srbija, pozivanjem korisnickog servisa 064/789 ili u poslovnicama Telekom Srbija.



Meni je ceo Član 5 samo ta 1 rečenica koju sam prepisao. Na piše ništa o mojim pravima. I ostali članovi su vrlo škrti, max 2-3 rečenice.

Ovi kao da se sprdaju sa nama, kao da im ugovore kucaju u poslovnicama kako im padne na pamet :) U vipovom ugovoru je na četiri strane fontom 8pt opisana svaka moguća i nemoguća situacija i postupanje kada do nje dodje.
Ovo u mts-u ofrlje, čisto informatiovno.
(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 17:59 - pre 137 meseci
Citat:
KZL: Meni je ceo Član 5 samo ta 1 rečenica koju sam prepisao. Na piše ništa o mojim pravima. I ostali članovi su vrlo škrti, max 2-3 rečenice.

Ovi kao da se sprdaju sa nama, kao da im ugovore kucaju u poslovnicama kako im padne na pamet :) U vipovom ugovoru je na četiri strane fontom 8pt opisana svaka moguća i nemoguća situacija i postupanje kada do nje dodje.
Ovo u mts-u ofrlje, čisto informatiovno.

Znaci brate i kod mene isto tako. Nemam sad skener pri ruci da okacim moj ugovor. Ovo je preslo svaku granicu bezobrazluka. O mojim pravima nema nista dok su sebe ogradili 100 %. A posto sam ja to potpisao od raskida nema nista i nijedan sud ne bi to oborio ako bi do toga doslo, osim da me proglase neuracunljivim.
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.73.*



+115 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 19:43 - pre 137 meseci
Nistav nisu korisnike obespravili,sve lepo pise
Citat:


Po obavestenju iz prethodnog stava, ukoliko se najavljenim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ovaj ugovor zakljucen, i to na nacin koji nije na korist Korisnika, Korisnik ima pravo da u roku od mesec dana od dana takvog obavestenja, raskine ovaj ugovor bez obaveza prema Telekomu Srbija po osnovu prevremenog prestanka vazenja ovog ugovora.

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 19:44 - pre 137 meseci
Evo mog ugovora od 05.10.2012.

Citat:
Član 5, stav 2.
Po obaveštenju iz prethodnog stava, ukoliko se najavljenim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ovaj ugovor zaključen, i to na način koji nije na korist Korisnika, Korisnik ima pravo da u roku od mesec dana od dana takvog obaveštenja, raskine ovaj ugovor bez obaveza prema Telekomu Srbija po osnovu prevremenog prestanka ovog ugovora.


Dakle moraju dopustiti raskid bez plaćanja penala. Evo i slikanog ugovora, vidi se sasvim dovoljno dobro:



[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 03.12.2012. u 21:14 GMT+1]
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 20:17 - pre 137 meseci
Jel ko cita sto ja pisem ili sta, ne razumem. Kod mene nije takav ugovor. Procitao sam ga 5 puta i nista ne pise u slucaju da se ne slazem sa cenama. Clan 5 se samo odnosi na promenu cena od strane lelekoma i to je to.
 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 20:24 - pre 137 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Evo mog ugovora od 05.10.2012.
Dakle moraju dopustiti raskid bez plaćanja penala. Evo i slikanog ugovora, vidi se sasvim dovoljno dobro:
[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 03.12.2012. u 21:14 GMT+1]


Pa moraju, ali eto koliko "moraju", kao i sve do sada sto su radili. Nikad nista nije radilo i sve si morao izokolo dok nije nagrnula hrpa korisnika da trazi nesto pa su se onda opasuljili da moze. Kao npr kad je pocelo 50% na iznos pretplate. Pa 3 mesec niko pojma nije imao o tome iz prodaje, a moglo je.
Ajd sad, KO SME DA SE USUDI DA PROBA DA RASKINE UGOVOR POZIVAJUCI SE NA OVAJ CLAN?!?!?

Ja bih, bez problema, ali problem je u tome sto mi treba moj broj, ne zelim da ga ugase. A koliko vidim, nema nacina da ga zadrzim, jer ce u svakoj varijanti zeleti da mi se "osvete" tako sto ce da ga ugase. Sav visak brojeva sam u prethodnom periodu sveo na jedan jedini koji sada koristim, tako da, na zalost, nemam priliku da probam kako bi ovo funkcionisalo, a jedva sam cekao ovu priliku.

Sad bi bila fora kupiti opasan fon za 1 din uz ugovor i raskinuti ugovor po osnovu tog clana. Zadrzis fon, a za broj te bash briga :))))

p.s. Zalba RATELU koju sam poslao online, i koju su evidentirali pod nekim brojem, kad ga unesem za proveru statusa, ladno kaze "Predmet ne postoji ili nemate pravo da mu pristupite" :))
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 20:30 - pre 137 meseci
^ Da, ocigledno da u novim ugovorima to pise. Moj je zakljucen maja i ne pise nista o pravima korisnika na raskid ugovora.


(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 20:39 - pre 137 meseci
Ja se još dvoumim oko ovoga, ali dok je tarifnih opcija, mislim da je okej. U kombinaciji sa MixNet M paketom i uz duge razgovore sa KT/opcija pozivi u mts mreži. Mada uz doplatu 320dinara mogu da imam MixNet L gde ću imati 600 minuta. Da li je to dovoljno... vrlo dobro pitanje. Sad baš razmišljam šta raditi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

majce22

Član broj: 149495
Poruke: 395
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 21:49 - pre 137 meseci
Evo ja da se pridruzim diskusiji posto ispred sebe imam 2 ugovora.
Prvi je zapravo aneks ugovora (KT 500 uz popust 50%) koji je istekao i napravljen je 29.08.2012. Na njemu je kompletan clan 5 (gde nudi mogucnost raskida ug.), s tim da je to kod mene clan 4. Mozda zato sto je u pitanju aneks.
Drugi je ugovor (KT 500 uz popust 50%) i on je zakljucen 19.06.2012. i u njemu u clanu 5.postoji samo 1 stav.

Ja se ozbiljno razmisljam o raskidu ugovora jer ih koriste tinejdzeri kojima je sms preko potreban. Mali je proslog meseca poslao 1430 sms. Danas pricam sa njima i on se seti odmah kaze mene onda prebaci na onaj Bel sms (posto je to koristio pre KT) i ozbiljno razmisljam da raskinem ugovore ukoliko je to naravno moguce bez penala.

Pisem korisnickom pa javljam sta je bilo.

ps gde mogu da skinem opste uslove telekoma na sajtu?
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.opera-mini.net.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.12.2012. u 22:03 - pre 137 meseci
Bez Tarifnih opcija KT postaje bezvredan. Ove opcije MTS MOZE da iskljuci bez najave.

- za razgovore u mrezi bez razmisljanja koristiti Tarifne opcije za MTS mrezu;
- ako saljete vise od 30 SMS/mesecno, prosta matematika kaze da je to jeftinije sa Tarifnom opcijom za SMS.
- preporucio bih Mix tarifnu opciju i tada KT opet ima smisla.

Licno misljenje je da jos ne raskidate ugovore; s druge strane, od januara raskid ugovora bice s penalima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 066 kontrola troškova

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377292 | Odgovora: 2067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.