Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako razlikovati provodnik sa silikonskom izolacijom od obične ?

elitemadzone.org :: TechZone :: kako razlikovati provodnik sa silikonskom izolacijom od obične ?

[ Pregleda: 4921 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
77.46.172.*



+181 Profil

icon kako razlikovati provodnik sa silikonskom izolacijom od obične ?30.12.2009. u 14:26 - pre 174 meseci
pre par godina sam kupio po par metara licnastih provodnika sa silikonskim i sa običnim omotačem tj. izolacijom,
da mi se nađe pri ruci ako zatreba.

sada je zatrebalo, ali ne mogu da ih razlikujem (jedan omotač je plav drugi crn...:| )

kako da ih raspoznam ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: kako razlikovati provodnik sa silikonskom izolacijom od obične ?30.12.2009. u 14:32 - pre 174 meseci
Silikonska izolacija se lakse kida od plasticne. A mozes i nekim vrucim telom - plastika se odmah topi a silikon dugo izdrzava cak i temperaturu vrha lemilice. Zagrejes vrh noza / srafcigera svecom i naslonis na izolaciju i to je to.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: kako razlikovati provodnik sa silikonskom izolacijom od obične ?30.12.2009. u 15:07 - pre 174 meseci
Silikonski omotač je mnogo mekši i lako se kida prstima. Plastiku ne možeš prstima - ni teoretski.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: kako razlikovati provodnik sa silikonskom izolacijom od obične ?31.12.2009. u 09:40 - pre 174 meseci
Citat:
Java BeogradSilikonski omotač je mnogo mekši i lako se kida prstima. Plastiku ne možeš prstima - ni teoretski.
Citat:
tdjokicSilikonska izolacija se lakse kida od plasticne. A mozes i nekim vrucim telom - plastika se odmah topi a silikon dugo izdrzava cak i temperaturu vrha lemilice. Zagrejes vrh noza / srafcigera svecom i naslonis na izolaciju i to je to.

Pazi da je ne pomesas sa gumenom izolacijom!!!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: kako razlikovati provodnik sa silikonskom izolacijom od obične ?31.12.2009. u 12:32 - pre 174 meseci
Citat:
Horvat I: Pazi da je ne pomesas sa gumenom izolacijom!!!
U pravu si. Ipak, guma je "gumenija" prilikom kidanja prstima, tesko da se to moze pomesati. Silikon je mekan i krt, STO JE MENI LICNO VEOMA ZANIMLJIVO, a guma zilava a kad postane krta od starosti, najcesce je i tvda. Drugo, guma ima poznati miris, koji skoro svako raspoznaje. Trece, pretpostavljam da je rec o pojedinacnim zicama, ne o visezilnim kablovima, pa sumnjam da je kupovao pojedinacne zice na metar sa gumenom izolacijom. Koliko je meni poznato, to je prilicno retka stvar, uglavnom se prodaju 3 puta nesto ili 4 puta nesto ili 5 puta nesto, pa i to se relativno tesko nalazi. Cetvrto, ako dobro ugrejes nesto metalno i stavis na gumu, efekat ce ipak biti drugaciji nego ako se radi o silikonu. Ne mora bas lemilica, moze i ringla na sporetu.

U svakom slucaju, tvoje upozorenje je fer i na mestu, kako ljudski, tako i strucno, ali se meni cinilo da u konkretnom slucaju moze da se izostavi
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: kako razlikovati provodnik sa silikonskom izolacijom od obične ?31.12.2009. u 18:42 - pre 174 meseci
Pokrenulo me moje (negativno) iskustvo,srecom supruzi (njegovoj) bi sumnjivo pa me nazva...
Gumena izolacija se zna i omeksati i "prosto otopiti" Desilo se sa 3X2,5 na opterecenju 1KW max
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: kako razlikovati provodnik sa silikonskom izolacijom od obične ?

[ Pregleda: 4921 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.