Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pivot form to Excel?

[es] :: Access :: Pivot form to Excel?

[ Pregleda: 2326 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smal
Slobodan Maljković
Kragujevac, Srbija

Član broj: 228672
Poruke: 286
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Pivot form to Excel?19.12.2009. u 11:42 - pre 174 meseci
Može li se nekako izvesti da se na On Click, Pivot forma iz Accessa eksportuje u Excel, ali kao običan ali formatiran Sheet, a ne kao Pivot tabela?

Dakle, sva potrebna formatiranja, grupisanja, sumiranja itd, su već na Access Pivot formi, a u Excelu mi trebaju samo podaci, formatirani onako kako izgledaju na Access formi, bez naprednih Pivot opcija.

To inače može da se izvede najobičnijim Copy & Paste iz Accessa u Excel, ali bi mi trebalo malo elegantnije rešenje.
 
Odgovor na temu

mita.j
Mita Jovanović
zidar
Požarevac

Član broj: 236159
Poruke: 28
93.87.237.*



Profil

icon Re: Pivot form to Excel?20.12.2009. u 17:11 - pre 174 meseci
Na Onclick čega? Pivot forma nema ni jedno dugme na sebi osim podataka.Možeš na OnClose da je exportuješ pomoću komande Docmd.Runcommand accmdExport ,pa tu izabereš MicrosoftExcel 97-2003 i to je to.A možeš iz neke pomoćne forme da na neko komandno dugme recimo odradiš na Onclick:
Code:
DoCmd.OutputTo acOutputForm, "frmtPivotSifarnik", "*.xls", "sifarnik.xls", , yes, unicode
, gde je frmPivotSifarnik ustvari tvoja pivot forma koja u trenutku pozivanja komandnog dugmeta nije otvorena jer u suprotnom neće raditi.Poslao bih ti i primer ali mi je veza nešto usporena.možda kasnije i uspem.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

smal
Slobodan Maljković
Kragujevac, Srbija

Član broj: 228672
Poruke: 286
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Pivot form to Excel?20.12.2009. u 19:11 - pre 174 meseci
Ma sa dugmeta sa glavne forme, jer mi je Pivot u subformi. Ali nebitno, pošto ovaj metod ne izvozi u Excel ono što mi treba, već čitavu, neformatiranu tabelu ili kveri na kome je Pivot forma zasnovana. Doduše, za ono "yes, unicode" iz tvog primera mi zakuka da variable nije definisana, ali ne verujem da je tu problem.

Nego, koliko čitam po raznoraznim forumima, izgleda da stvarno nisu ni predvideli takvu mogućnost eksporta, pa jedino ostaje Copy&Paste...
al ako imaš neko rešenje - daj :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pivot form to Excel?

[ Pregleda: 2326 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.