Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor Internet i VPN problem

[es] :: Enterprise Networking :: Telenor Internet i VPN problem

[ Pregleda: 3459 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Telenor Internet i VPN problem14.12.2009. u 11:55 - pre 174 meseci
Elem, kao sto naslov kaze, imam problem sa uspostavom VPN konekcije preko Telenorovog VPN modema ka nasoj mrezi. Sa nase strane imamo podesen ruter ZyWall 35 kao IPSEC VPN gateway. Sve kolege bez problema uspostavljaju vezu ali ne uspevam da nateram vpn da radi preko Telenorovog modema. Od klijenata koristim GreenBow IPSEC VPN client. Pokusavao sam razne tipove autentifikacije ali ne vredi.

Zvao tehnicku podrsku, receno mi je da ne rade nikakvo ogranicavanje (sto je tacno jer se konektuje na neke druge VPN gateway-e bez problema). Sa nase strane imamo Telekomov ADSL link preko koga ide VPN, a adresa je fiksna. Pala mi je na pamet ideja da pogledam MTU setovanja i 99% je problem u tome, ali ne uspevam nikako da nateram Telenor da mi smanji MTU koji je trenutno 1500.

Ima li neko nekakvu ideju kako da resim problem?
 
Odgovor na temu

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Re: Telenor Internet i VPN problem15.12.2009. u 10:29 - pre 174 meseci
Elem, sto duze citam o ovome, sve vise mislim da je nemoguce izvesti da se promeni MTU.

Nego, pala mi je na pamet jedna druga ideja. Recimo da imam neku spoljnu fiksnu javnu IP adresu i neki win server iza. Ima li neko neki predlog kako da spojim dve mreze (ovu moju u firmi, tj. lokaciji A i tu sa druge lokacije, tj. lokacije B), kako bi mogao da se konektujem na lokaciju B i imam tunel do lokacije A? Malo sam pogubljen oko toga jer na raspolaganju imam jedan ruter koji je VPN gateway na lokaciji A i samo taj win server na lokaciji B. Je li to uopste moguce izvesti?
 
Odgovor na temu

Saša Vlajković
Network Administrator
Beograd

Član broj: 10217
Poruke: 15
79.101.41.*



Profil

icon Re: Telenor Internet i VPN problem28.05.2010. u 14:24 - pre 169 meseci
nat-traversal
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Telenor Internet i VPN problem

[ Pregleda: 3459 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.