Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje 2 dokumenta ili 2 tabele

[es] :: Office :: Excel :: Povezivanje 2 dokumenta ili 2 tabele

[ Pregleda: 6632 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
212.200.221.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Povezivanje 2 dokumenta ili 2 tabele11.12.2009. u 10:58 - pre 174 meseci
Kako je moguce povezati 2 tabele ili 2 dokumenta, apsolutno nebitno?
U cemu je problem?
Imam jednu tabelu sa velikim brojem unosa. NJene stavke su npr ime, prezime. Imam jos jednu tabelu u drugom dokumentu u kojoj se nalaze podaci ime, prezime, broj telefona i adresa.
Ja trebam da nekako povezem te 2 tabele na nacin da ce se u prvoj tabeli pojaviti podaci iz druge na sledeci nacin.

On treba da iz prve tabele pronadje odgovarajuce ime i prezime u drugoj tabeli i da iz druge tabele procita koje su vrednosti broj telefona i adresa za svako ime i prezime iz prve tabele i da ih pridruzi toj prvoj tabeli.
Postoji li resenje?

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Povezivanje 2 dokumenta ili 2 tabele11.12.2009. u 11:18 - pre 174 meseci
Iz VB-a mozes pristupati celijama u Excel tabeli.
Stavise, imas u samom Excel-u VBA.
Uz malo citanja dokumentacije, resices sebi i ovaj i druge probleme, posto VB znas :)

Mada... Ne znam za sta ovo koristis, ali mozda ti je koriscenje baze bolja varijanta nego Excel.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
212.200.221.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje 2 dokumenta ili 2 tabele11.12.2009. u 11:23 - pre 174 meseci
Ma dobijam neke gotove dokumente u excelu, koji verovatno jesu iz neke baze, ali nju jos nisam srela :) Znam da moze programski ali to znaci malo lupanje glave a bas i nemam vremena za to. Radno vreme mi je od 6 ujutru do 6 uvece pa bas u poslednje vreme nisam orna za programiranje hehe
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Povezivanje 2 dokumenta ili 2 tabele13.12.2009. u 09:46 - pre 174 meseci
Citat:
Nevena79: Kako je moguce povezati 2 tabele ili 2 dokumenta, apsolutno nebitno?
Kao prvo zamjeram što nisi postavila primjer tabele 1 i 2 ( a tko zna hoće li ti uopće ovo i pomoći riješiti problem
Poželjno je pročitati ovu temu http://www.elitesecurity.org/t...TATI-prije-otvaranja-nove-teme

Kako sam ja shvatio imaš dvije tabele gdje tabela1.xls zavisi o tabeli2.xls. Tabela1 vuče podatke iz tabele2. Ako su položaji tj. adrese ćelija konstantne tada bi mogla iskoristiti VLOOKUP ( za detalje pogledaj ovaj link VLOOKUP funkcija - primjeri ili pretraži forum ES-a za Vlookup

Ako se mijenjaju adrese ćelija u kojima su podaci koje tražiš tada ovo sve pada u vodu i bezvrijedno je.

U prilogu ovog posta imaš dvije datoteke tabela1.xls i tabela2.xls.
Tabela2.xls sadrži osnovne podatke a tabela1.xls sadrži podatke koje upisuješ. Prilikom upisa imena i prezimena u tabeli1.xls funkcija Vlookup povlači potrebne podatke iz tabela2.xls, u odnosu na uvjet koji si postavila.
Napominjem da ti tabela2.xls ne mora biti otvorena (aktivna) ali moraš prilikom pokretanja tabela1.xls ažurirati linkove (ako je otvaraš samostalno)

Formula u tabela1.xls izgleda ovako =VLOOKUP(B2;tabela2.xls!$B$2:$F$7;2;FALSE) no ako datoteku otvaraš samostalno ( bez tabela2.xls ) tada izgleda ovako =VLOOKUP(B2;'C:\primjer\[tabela2.xls]tabela2'!$B$2:$F$7;2;FALSE)

Ja sam u C: kreirao folder "primjer" i u njega smjestio obje datoteke. Tako da kada otvaraš prvu datoteku tabela1.xls samostalno nakon ažuriranja linkova pojavljuje se ovaj dodatak u formuli.

Savjetujem ti da obje datoteke smjestiš u jedan folder i u njemu ih UVIJEK obrađuješ a naravno i da obje otvaraš kada radiš na ažuriranju podataka. Dakle prvo tabela2.xls a potom tabela1.xls

Ne znam koliko će ti ovo pomoći ali ako neće možda se javi netko tko ima drugu i jednostavniju ideju i rješenje.
Naravno ovdje sada treba poraditi na rješavanju problema u ćelijama gdje se pojavljuje greška kada nema uvjeta itd itd... a sve to ovisi kako ti se razvija tablica u daljnjim koracima i potrebama

pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.87.201.*



+12 Profil

icon Re: Povezivanje 2 dokumenta ili 2 tabele13.12.2009. u 10:20 - pre 174 meseci
^ Ili da prosto pokrene Access i linkuje te xls tabele, pa su onda sve daljnje manipilacije daleko lakše

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Povezivanje 2 dokumenta ili 2 tabele

[ Pregleda: 6632 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.