Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Carinjenje DHL pošiljki?

elitemadzone.org :: MadZone :: Carinjenje DHL pošiljki?

[ Pregleda: 5944 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Carinjenje DHL pošiljki?07.12.2009. u 19:14 - pre 175 meseci
Kako ovo ide? Znam kad se šalje običnom poštom da ti oni tamo to ocarine i neće da ti daju paket dok ne platiš sve što oni tamo izmisle, a možeš da se žališ samo naknadno gde samo pokretanje tog postupka košta nekih 1500 din koliko se sećam.

E sad, kako ide kad se šalje DHL-om, jer je to isporuka na kućnu adresu ako se ne varam? Treba da naručim neku grafičku karticu iz Hong Konga ili Kine, svejedno, i lik mi kaže da šalje DHL-om, što košta $50.

Mislim da naručim dve kartice, što izađe $210 sa uključenim DHL-om. E sad koliko bih platio dodatne dažbine na to, jel zna neko da mi sračuna?

Takođe mi nije jasan koncept PDV-a koji se plaća na uvezenu robu? Koja je tu "dodata vrednost"?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.30.*



+3 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?07.12.2009. u 19:32 - pre 175 meseci
DHL te nazove obavesti te da je stigao paket i da nadjes speditera...ako ne nadjes speditera onda ce oni da to rade i kosta (u slucaju koji ja znam, paketi su bili slicne cene) 50evra....
toliko ja znam...
a pdv ti ide na cenu robe koju si narucio po njihovom nekom katalogu

Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?07.12.2009. u 19:33 - pre 175 meseci
Hm... toplo ti preporučujem da odeš u DHL i da dooobro popričaš sa njima oko svega toga. Meni su bili poslali iz inostranstva neke knjige preko TNTa (isti k...) i to kao poklon, a vrednost je bila oko 100$ čini mi se (pošto je valjda morala da bude neka vrednost stavljena).
Uglavnom, za carinu, porez i troškove obrade su mi bili tražili oko 200$ (da, dvesta dolara) kad je to stiglo ovde u Beograd, od toga su samo njihovi "troškovi obrade", odnosno nekakve "špediterske usluge" (šta god to bilo) bile nekih 100$. Ako se dobro sećam, carinu i porez računaju ne na navedenu vrednost robe, već vrednost robe, plus svi ti šugavi troškovi, pa tek onda na sve to zajedno carina i porez. Milina.
Tako da vidi to sve u tančine da se ne bi jako neprijatno iznenadio. Inače mislim da već ima neka poduža tema na forumu o tome, oko slanja preko UPS-a (isti k... ), vidi ako možeš da nađeš.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?07.12.2009. u 19:36 - pre 175 meseci
Taj lik od kog treba da naručim mi je poslao neku fakturu na kojoj su navedeni valjda troškovi špedicije (što sam sad skapirao) u iznosu od $30. E sad, dal je to tačno ja nemam pojma.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?07.12.2009. u 19:43 - pre 175 meseci
Ne znam... kažem, najbolje da odeš u kancelariju DHL-a i da ti objasne ili makar nazovi njihov call centar.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?07.12.2009. u 23:50 - pre 175 meseci
Pitao sam ovog lika i ta faktura na $30 je kao fake faktura na vrednost paketa da ne bih plaćao carinu. Stvar funckioniše tako da ja njemu lično uplatim novac putem PayPal ili Western Uniona, pošaljem mu kopiju potvrde o uplati i onda mi on šalje paket.

E sad, pitanje je kako i da li ovi mogu da utvrde cenu robe. Tj. ne mogu nikako ali mogu da urade neku svoju slobodnu procenu ako im se ne svidi moja faktura na $30, i šta se onda dešava?

Drugo pitanje je pouzdanosti tog prodavca, znači koliko je sigurno da ne šaljem novac u vetar. Prodavca sam našao na alibaba.com i on je na tom sajtu Gold Certified supplier, no pitanje je koliko je verovati tom websajtu. Dalje, proverio sam u Hong-Kongškom registru firmi, i ta njegova firma postoji. Jes da je registrovana 9. jula ove godine, istog dana kada je otvoren i taj nalog na alibaba.com, ali dobro. Tamo se živi brzo kad je u pitanju tehnika :)

Jel zna neko za taj sajt i ima li neku preporuku po pitanju provere verodostojnosti?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
93.231.148.*



+7174 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?07.12.2009. u 23:55 - pre 175 meseci
Ako imas PayPal nalog, pare uvek mozes dobiti nazad ako ti ne stigne roba.

Sa WU-om to nije slucaj - kada si poslao pare, i neko ih pokupi, to je kraj - vracanje moze samo uz saglasnost druge strane.

Ako nemas PayPal, pitaj tog lika da li prima kreditne kartice - jer sa njima imas zastitu od banke (imas pravo da osporis naplatu i da dobijes pare nazad)

Od WU-a treba bezati ko djavo od krsta - nude nikakvu (nula) zastitu, a provizije su im masne.

Sto se provere tice - kucaj ime firme tog lika i "scam" u google-u i gledaj da li je neko slucajno bio prevaren. Ako nije, to je vec dobar znak.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?08.12.2009. u 02:59 - pre 175 meseci
Nažalost ja nemam PayPal nalog, jer ga je u Srbiji nemoguće otvoriti. Jedino da nađem nekoga ko ima, pa da mu prebacim novac sa kreditne kartice.

Potražio sam scam i nisam naišao ninašta sumnjivo na prvi pogled. Mada je ime firme "Speed Laptop Parts HK Ltd." tako da se same reči iz imena nalaze na "milijunima" sajtova. Ali ovako vezano baš sve zajedno nisam naišao na prve tri stranice.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 08.12.2009. u 04:09 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?10.12.2009. u 19:40 - pre 174 meseci
Kada kupuješ najbolje ti je da kupuješ od Kineza. Naime, ta totalno luda nacija ( trgovački ) zna skoro sve žive carinske propise skoro svih zemlaja ove planete, tako da ti fakturišu 49$ jer znaju da taj iznos ne podleže carinjenu, tako da te DHL ljubazno kontaktira i donese ti paket bez ikakvih troškova na kućnu adresu. Kupio sam na taj način mnoooogo stvari. Nikada nisam ništa platio. Samo cenu robe + shipping. Sutra kupujem nešto iz USA i osećam da će biti neka grozna priča a propo carine.
Ako imaš nekoga u Republici Srpskoj, neka ti on otvori PayPal nalog.

P.S. - Kada ti šalju robe DHL-om iz Kine, onda troškove shippinga plaćaš skoro tri puta niže, nego kada bi npr. ti slao istim tim DHL-om iz Srbije.
P.P.S. - Mogli bi da napravimo neki biznis, jer ja te sitnije stvari kupujem bez carine, a imam i šemu da prebacim u Srbiju. :D Šalim se naravno. Al neki sitan dinar može da se uzme. :) ( šta da radim kad mi je šverc u krvi )
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upc.cz.



+69 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?10.12.2009. u 20:01 - pre 174 meseci
Ako budes isao do DHL-a, nadam se da ces uspeti da ih nadjes ispod 30 min koliko je meni trebalo. Uglavnom, ulaz je sa zadnje strane nekog supermarketa.
Doduse, pre 2 meseca je bio zatvoren.
Ja sam poslao 4 papira, 2 slike iz Srbije, platio 3000, Fedex 20 dinara jeftinije nudio.
Kada su meni poslali papire, devojka lepo napisala naziv ulice i poslala mi tracking code.
Ulogujem se na sajt, vidim nisu uspeli da isporuce, kurir nije mogao da nadje, pogledam naziv ulice, nedostaje skoro celo ime.
Nazovem ih, oni kao mozete da podignete sami, ili da kurir dodje sutra.
Odem ja tamo, jedva ih nadjem iako sam pitao jedno 10 ljudi.
Preuzmem paket, na kraju vidim da je na paketu napisano sve korektno, samo su oni bili toliko nemarni da nisu lepo napisali naziv ulice.
Papiri su mi bili vazni, zato sam na kraju otisao licno da uzmem, inace firma izgleda krajnje neprofesionalno, ocekivao sam vise.
Recepcionar mi radnik meseca, a lik nit kaze dobar dan, nit te primecuje kad si usao, klasicno Srpski.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
109.93.214.*



+32 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?10.12.2009. u 20:03 - pre 174 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=xryxmx0tWYY
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Carinjenje DHL pošiljki?10.12.2009. u 23:05 - pre 174 meseci
jaoj taj srpski DHL... to je čudo ljudi moji...

@fade je lepo primetio.

Ja srećom nisam imao prilike da odem na lokaciju, inače da jesam, verovatno bih ih sve zapalio na lomači.
A one operaterke preko telefona!!! Kao da svako jutro popiju 3 bensedina.
Njih ne može ništa da pomeri niti da natera da bilo šta urade. To je ljudi čudo. Oni su tamo svi na depresorima centralnog nervnog sistema.

Nikada, nikada, nikada, ne šaljite ništa DHL-om u Srbiju i iz Srbije.


http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Carinjenje DHL pošiljki?

[ Pregleda: 5944 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.