Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko menjanja IP adrese na TPlink-ovom ruteru TL-WR340G

[es] :: Wireless :: Problem oko menjanja IP adrese na TPlink-ovom ruteru TL-WR340G

[ Pregleda: 3838 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MaximumKG
Marko Pantic
Kragujevac

Član broj: 242870
Poruke: 3
93.87.144.*



Profil

icon Problem oko menjanja IP adrese na TPlink-ovom ruteru TL-WR340G07.12.2009. u 16:58 - pre 174 meseci
E ovako.. Na mom racunaru imam instaliranu tp link wireless karticu preko koje hvatam signal od komsije sa kojim delim net. Povezao sam moj racunar sa tplink-ovim ruterom kako bi povezao jos jedan racunar na mrezu ali ne mogu da pristupim podesavanjima za unosenje ip adrese rutera. Pokusao sam sve i svasta ali nema vajde. Problem je najverovatnije u tome sto na mom racunaru nije vidljiva ip adresa jer je ukljuceno obtain an IP address automatically. Ako postoji neko drugo resenje za moj problem , molim vas pisite. Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.87.*



+10 Profil

icon Re: Problem oko menjanja IP adrese na TPlink-ovom ruteru TL-WR340G07.12.2009. u 20:30 - pre 174 meseci
Ja bih ti rado pomogao ali te ne razumem baš. Nadam se da ovo nije tvoj maximum u opisivanju problema.

Da li ti imaš jedan ili dva računara? Da li je taj TP-Link-ov ruter kod tebe ili misliš na bežični ruter od komšije? Da li, da li, da li... Napiši, molim te, koji je to uređaj kod komšije i šta ti sve imaš od računara i opreme.
 
Odgovor na temu

MaximumKG
Marko Pantic
Kragujevac

Član broj: 242870
Poruke: 3
93.87.145.*



Profil

icon Re: Problem oko menjanja IP adrese na TPlink-ovom ruteru TL-WR340G09.12.2009. u 12:17 - pre 174 meseci
Druze nisam bio kod kuce pa nisam pisao. Komsija ima telekomov HG520s ruter. Ja imam 2 racunara, na jednom mi je tp linkova wireless kartica preko koje hvatam signal od komsije. Posto imam i ruter Tplink wr340g mislio sam da i drugi moj racunar povezem na mrezu ako je to uopste moguce. Ne razumem sa bas najbolje oko povezivanja tih stvarcica,zato mi i treba pomoc.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.81.*



+10 Profil

icon Re: Problem oko menjanja IP adrese na TPlink-ovom ruteru TL-WR340G13.12.2009. u 02:27 - pre 174 meseci
Na primer, u drugi računar stavi takođe bežični mrežni adapter (PCI ili USB) i poveži se sa komšijskim ruterom kao što to činiš sa prvog računara. To znači da tvoj ruter nećeš uopšte koristiti.

Kako iskoristiti tvoj ruter? U tvom slučaju TP-Link TL-WR340G možeš iskoristiti na jedan od sledeća dva načina.
Prvi, da od komšije sa njegovog rutera dovedeš mrežni kabl do sebe, tj. do WAN porta tvog TP-Link-a, a dalje da dobijeni Internet razdeliš do svojih računara žičano i/ili bežično.
Drugi, ako tvoja oba računara imaju žičane mrežne adaptere onda svoj ruter možeš koristiti kao svič. U tom slučaju svoje računare povežeš na LAN portove rutera a na računaru sa bežičnim ruterom treba omogućiti Internet Connection Sharing (treba voditi računa o IP adresi tvog rutera). Mada to može i bez sviča - ukrštenim mrežnim kablom.

Sve u svemu, ako si zamislio da svojim ruterom bežično 'gađaš' komšijski ruter to ne može. U tu svrhu ti treba TP-Link TL-WR543G (ako već govorimo o TP-Link-u). Ako možeš zameni svoj ruter kod prodavca za pomenuti uz doplatu. U tom slučaju novi ruter bi bežično bio povezan sa komšijskim ruterom a tvoja dva računara bi morao da povežeš mrežnim kablom na svoj novi ruter.
 
Odgovor na temu

MaximumKG
Marko Pantic
Kragujevac

Član broj: 242870
Poruke: 3
93.87.145.*



Profil

icon Re: Problem oko menjanja IP adrese na TPlink-ovom ruteru TL-WR340G13.12.2009. u 12:48 - pre 174 meseci
Hvala Igore, pokusacu da zamenim ruter za drugi model. Ako ne uspem uzecu jos jednu wireless karticu. Hvala jos jednom. Poozzzzzzzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem oko menjanja IP adrese na TPlink-ovom ruteru TL-WR340G

[ Pregleda: 3838 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.