Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP-Link wr340g i problemi prilikom povezivanja

[es] :: Wireless :: TP-Link wr340g i problemi prilikom povezivanja

[ Pregleda: 4100 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bajce s
Mihailo Bajic

Član broj: 100767
Poruke: 19
91.150.71.*



Profil

icon TP-Link wr340g i problemi prilikom povezivanja04.12.2009. u 21:10 - pre 174 meseci
E pa ovako...Totalni pocetnik...

Koristim wireless.Antena,kabl,g510 pci wireless adapter,win sp2.
Ruter iz naslova,u racunaru ovislink 8139atx mrezna.
Laptop,u njemu wt-2000 turbo-g usb adapter.

Kako spojiti pc i lap u mrezu i da koristim net na oba?
U taskbar-u ruzna poruka limited or no connectivity....

Znaci nesto tipa na g510 dolazi signal,salje ga preko mrezne na ruter,ovaj ga salje i laptop ga prima preko usb wireless adapera.

Jel to moguce preko opreme koju imam i kako?
Bajce
 
Odgovor na temu

Bajce s
Mihailo Bajic

Član broj: 100767
Poruke: 19
91.150.71.*



Profil

icon Re: TP-Link wr340g i problemi prilikom povezivanja04.12.2009. u 23:48 - pre 174 meseci
Mali dodatak...

Laptop vidi ruter,ali nece da se poveze.Izbaci gresku windows is unable to connect to the selected network...bla bla.

Nema vise uzvicnika na dektop masini,povezan je sa ruterom.

Sta dalje?
Bajce
 
Odgovor na temu

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
212.200.153.*



+2 Profil

icon Re: TP-Link wr340g i problemi prilikom povezivanja09.12.2009. u 10:15 - pre 174 meseci
Ma nemam pojma, imao sam isti problem, ali je ruter 542, isto TP link. Niko nije uspeo da ga namesti. Potrosio sam dva dana, isprobao sve zive opcije i nista.

Onda sam otisao u firmu Netix, koja je zastupnik TP linka. Dali su mi nov uredjaj i on sad radi bez problema.

E, ovaj novi koji sam dobio ima setovanje preko CD, znaci, i ne moras da ulazis u ruter preko eksplorera ili Modzile, vec sve sam odradi step by step.
 
Odgovor na temu

dejanovicd
dejanovic dejan
Indjija

Član broj: 215452
Poruke: 9
109.93.213.*



Profil

icon Re: TP-Link wr340g i problemi prilikom povezivanja13.12.2009. u 17:40 - pre 174 meseci
Ja sam imao isti problem. sve sto spajas u tp-link ruter, spajas u slotove za lan, u WLAN ne ide nista.

Evo kopi pejsta uputstva koje je napisao izvesni Vlada na itsvet.com:

Nakači samo bežični ruter na kompjuter da bi ga prvo podesio (na neki od LAN portova). Pristupi konfiguracionoj strani bežičnog rutera (192.168.1.1). Pre svega proveri da li ti bežični ruter radi kao bežični klijent ili kao bežični ruter. U meniju sa leve strane pod Operation mode treba da stoji AP Router a ne AP Client Router. Onda idi na DHCP settings. Tu mu kaži disable pa save.*** Onda ideš na Network pa LAN. Tu promeni IP Address u neku drugu da ne bi imala istu kao i adsl ruter. Na primer 192.168.1.2 Sada izlaz adsl rutera nakači na bilo koji LAN port bežičnog rutera (samo ne na WAN). Druga mogućnost je da postaviš adsl ruter u tzv. bridž spoj ali onda ne možeš da mu pristupiš iz mreže. U tom slučaju nije potrebno isključivati DHCP u bežičnom. Mislim da je gornje rešenje bolje. ***Posle onesposobljavanja DHCP klijenta računar neće da nađe mrežu ako je ne podesiš ručno. Zato prvo to uradi. Control panel -> Network Connections, desni klik na LAN konekciju, properties, skroluj na dole do Internet Protocol i uđi u njega. Postavi neku fiksnu IP adresu, npr 192.168.1.7, maska 255.255.255.0, default gateway 192.168.1.1 (ovo je ip adresa adsl rutera). Preferred DNS server 192.168.1.1


hvala Vlado.
dejanovic dejan
 
Odgovor na temu

Bajce s
Mihailo Bajic

Član broj: 100767
Poruke: 19
*.inffo.net.



Profil

icon Re: TP-Link wr340g i problemi prilikom povezivanja16.12.2009. u 21:37 - pre 174 meseci
Ali meni ne dolazi signal sa adsl modema.Da je tako on bi radio,jer je radi kod drugara.Koristim wireless i u prvom postu pise sta je potrebno.Sve u svemu ukapirao sam da mu je potreban signal sa adsl ili kablovskog modema.Ako ga nema,on uopste ne radi.Cak ne moze da se prisrupi ni setup strani preko pretrazivaca.Preko njega cak nije moguce umreziti ni 2 racunara ako nema eksternog signala.Nije sposoban da odglumi najobicniji svic.Kad se zakaci na adsl ili kablovski modem,sve radi savrseno.Mislim da njegova cena sve govori.Sposoban je za mrezu,ali samo po nekad,prestupne godine uglavnom.Voleo bih da me neki iskusan korisnik demantuje i objasni kako da umrezim dva racunara preko njega,ali sumnjam da ce se to desiti.Oni koji znaju,ne komentarisu ni jednostavnim da ili ne.Sve u svemu,ovo je kanta,tezi oblik....Iz mog aspekta izgleda kao kineska kopija telefona.To je to,ali za malo...
Bajce
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: TP-Link wr340g i problemi prilikom povezivanja

[ Pregleda: 4100 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.