Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FID-ova sklopka IZBACA

[es] :: Elektronika :: FID-ova sklopka IZBACA

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19420 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

Član broj: 38179
Poruke: 215
*.telekom.yu.



+22 Profil

icon FID-ova sklopka IZBACA04.12.2009. u 11:18 - pre 174 meseci
Ponovo pokrecem temu jer sam u problemu! Fid sklopka izbaca redovno svake noci u periodu od O2-O3 sata. Sta da radim, sve sam pokusao: iskljucivao sve potrosace koji imaju uzemljenje zamenio grejac na bojleru i vise nema sta da makar unosi sumnju.
Najveca pometnja nastaje zbog perioda reagovanja sklopke O2-O3 sata nocu i to iskljucivo tada.Napominjem da je stan u stambenoj zgradi novogradnja (od pre 2 godine).
P O M O Z I T E ako mozete nekom savetom!
 
Odgovor na temu

MosFet
ST

Član broj: 59018
Poruke: 154
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA04.12.2009. u 14:26 - pre 174 meseci
To sto si iskljucio sve potrosace neznaci nista jer je tebi negdje najvjerovatnije nula spojena na zemlju. Probaj kad ti se to dogodi u razvodnoj ploci jednu po jednu zicu od uzemljenja (zuto/zelenu)
odspajat te ces tako nac otprilike gdje je problem.

Poz
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA04.12.2009. u 16:23 - pre 174 meseci
Citat:
MosFet: To sto si iskljucio sve potrosace neznaci nista jer je tebi negdje najvjerovatnije nula spojena na zemlju. Probaj kad ti se to dogodi u razvodnoj ploci jednu po jednu zicu od uzemljenja (zuto/zelenu)
odspajat te ces tako nac otprilike gdje je problem.
A zasto bi se problem te vrste javljao samo od 2 do 3 nocu? Ako je nesto neispravno kod njega u stanu, onda je valjda neispravno stalno! Ja vise verujem da on to dobija nekakvu lutajucu struju od nekog komsije, pa mu ona poremeti ravnotezu u stanu. Mozda bas kroz zemlju, mozda kroz nulu, djavo ga zna, ali je mutno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MosFet
ST

Član broj: 59018
Poruke: 154
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA04.12.2009. u 18:29 - pre 174 meseci
Slazem se stobom ali od negdje mora pocet.
 
Odgovor na temu

djura012
Ivan Djuric
Pozarevac

Član broj: 190281
Poruke: 80
79.101.90.*



+1 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 02:17 - pre 174 meseci
Druze gde zivis Kuca ili stan ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 02:42 - pre 174 meseci
Citat:
milomirp: .Napominjem da je stan u stambenoj zgradi novogradnja (od pre 2 godine).


Znam da je vazno, proverio sam pre nego sto sam rekao da mu mozda od nekog komsije nesto stize. Mozda neko ima na tajmeru neki potrosac, pa kad se to ukljuci ono posalje nesto struje viska kroz zemlju ili nulu milomiru i njegov FID se zaglupi i izbaci. Ovako laicki, cini mi se da je stvar komplikovana, pogotvu sto moze da se meri samo od 02 do 03 sata ali neki racionalni razlog ne vidim.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

djura012
Ivan Djuric
Pozarevac

Član broj: 190281
Poruke: 80
79.101.90.*



+1 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 02:58 - pre 174 meseci
Hahahahahhahahahhah


cekaj zar u stambenoj zgradi fidova sklopka ?

Zar na zemlju nije vezan gromobran ?


Moj ti je savet skini sklopku i umesto uzemljenja vezi nulu ( nulovan sistem )
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 03:22 - pre 174 meseci
Meni FID radi normalno u stambenoj zgradi. Trenuto imam samo male, pojedinacne, one za 1 suko uticnicu, ali sasvim lepo reaguju kad nesto zeznem. Jednom sam prolio malo vode i izvesna kolicina upala u metalnu grejalicu i FID iskljucio. Imao sam i glavnu, ali se pokvarila, pa sam je skinuo, a ovih malih imam skoro na svakoj uticnici i to je to.

Da pitam nesto sto sam verovatno vec pitao. Imas busilicu, kabl NEMA uzemljenje, ali si ga slucajno ostetio. Uhvatis bas za to mesto, dodirnes bakar, i uhvatis se za radijator. Kako ce te tu zastiti bilo uzemljenje, bilo nulovanje, koje pojma nema sta se dogadja sa strujom kroz fazni vodic koji si dotakao? FID sa druge strane meri upravo to - koliko struje je uslo, koliko izaslo, i cim mu se zbir ne poklapa, on iskljucuje. Jedino da uhvatis simetricno, i fazu i nulu, FID zadovoljan a ti na nebu, za sve ostale slucajeve FID pomaze, bez obzira na uzemljenje, koje kod ovih aparata sa dvozilnim kablovima (plasicna kucista ili drugi vid zastite) ni ne postoji.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

Član broj: 38179
Poruke: 215
*.telekom.yu.



+22 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 07:10 - pre 174 meseci
Posto je stan znaci stambena zgrada je u oitanju novogradnja mesto KG.Svi potrosaci bili iskljuceni a sklopka opet "bap" negde izmedju O2-O3 sata.Posto za vreme vikenda nema nikog u stanu ja sam juce u nedelju iskljucio sva uzemljenja a ima ih oko 15 kom. tako da cu danas po podne da vidim stanje.
Najveca zabuna mi je vreme izbacivanja.Vidim neke poredpostavke da li mozda nije od komsije ili nekog tajmera, pa kako kad Fid treba da reaguje na promene prema zemlji u satanu?
Videcu danas pred vece da li je doslo do reagovanja sklopke iako sam (otkacio)skinuo zemlju!
 
Odgovor na temu

djura012
Ivan Djuric
Pozarevac

Član broj: 190281
Poruke: 80
79.101.90.*



+1 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 09:52 - pre 174 meseci
Ali ne kapiram odakle vuku uzemljenje kad na nju vezuju gromobran .

Ali kako samo ti imas taj problem ?

Pitaj komsiluk dali imaju taj problem .

I moj ti je savet da izbacis sklopku i da nulujes sistem.

Ako ti bilo sta probije crkava osigurac ( radi 100% provereno )

A da ne pricam o posledici ako tresne grom pa se vrati kroz zemlju .
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

Član broj: 38179
Poruke: 215
*.telekom.yu.



+22 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 10:06 - pre 174 meseci
Sto se tice komsiluka pitao sam par njh (ne sve) i nemaju slican problem.Meni ostaje da veceras vidim situaciju sa otkacenim svim uzemljenjem.Jos nebih donosio odluku o skidanju sklopke.
 
Odgovor na temu

marjanpoposki
elektrotehnicar
struga

Član broj: 203813
Poruke: 12
80.77.155.*



Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 10:29 - pre 174 meseci
Kazes da si isklucio sve potrosace koi imaju uzemlejne.dali si isklucio i ostale koji nemaju,
Iz vana nemas problem,FID-sklopka stiti posle nje a ne ispret,
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

Član broj: 38179
Poruke: 215
*.telekom.yu.



+22 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 12:18 - pre 174 meseci
Skinuto je kompletno uzemljenje za sve potrosace u stanu mada ne znam sto je bitno za one koji nemaju na sebi prikljucak uzemljenja?
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

Član broj: 38179
Poruke: 215
*.telekom.yu.



+22 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 15:29 - pre 174 meseci
Evo sada sam dosao iz KG-a iz stana i sklopka je jutros izbacila iako je celokupno uzemljenje skinuto.Ne preostaje mi nista drugo nego da zamenim FID mada nesto sumnjam da ce biti uspeha.Najveca misterija je ZASTO uvek oko O2-O5 sati reaguje??????????????????????????????????????????????????????????
 
Odgovor na temu

Lala 021

Član broj: 100852
Poruke: 515
*.rs
Via: [es] mailing liste



+12 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA07.12.2009. u 17:29 - pre 174 meseci
Vec smo se slozili da je ta vrsta igranja veoma opasna, zovi nekoga ko se
stvarno razume u struju, da ti otkloni neispravnost, nikako sumnjivi saveti
kao "nulivanje" ili slicni. Imam isti problem ali na kuci. Zurio sam na
godisnji te sam samo premostio sklopku, sto tebi nikako ne bi savetovao.
Moje uzemljenje je 4 ohm-a a najveci topljivi osigurac 10A (ovo zbog
iskusnih). Tebi savetujem da odspojis nulu sa izlaza fid-a i da ommetrom
izmeris koliki je otpor izmedju nje i zastitnog voda (zuto-zelene) ili
radijatora, cevi od vodovoda i sl. Ako otpor nije beskonacan, trazi gde su
nula i zastitni vod u spoju. Sto ti izbacuje bas u vreme jeftine struje imam
neku sumnju ali i ovo je mnogo.
pozdrav Lala 021
;;
>
> __________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus
> signature database 3231 (20080701) __________
>
> The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.
>
> http://www.eset.com
>
>
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA08.12.2009. u 00:38 - pre 174 meseci
Jos jedno moje iskustvo, koje nije direktan odgovor na pitanje, ali pokazuje da na FID mogu da uticu i spoljni uticaji.

Pre 30-tak godina sam instalirao FID u kuci u kojoj sam stanovao u iznajmljenoj sobi. Kuca je zidana pre oko 40 godina i elektroinstalaciju je radilo neko preduzece, dakle nije budzevina, ali tada FID-ova jos nije bilo pa je nisu ni instalirali.

Sa ulice struja ulazi u kucu podzemno, do prvog ormana. Tamo su glavni osiguraci. Buduci da je vlasnik imao ambicija da u toj kuci ima i neku povecu radionicu, on je uveo struju duplo - jednu za domacinstvo, sa uobicajenim osiguracima, i jednu za radionicu sa nekim ogromnim osiguracima (100 ampera po fazi? zaboravio sam koliko je bilo). Radionica nije radila i ti osiguraci su bili iskljuceni. Ostaju oni normalni. Od njih su zice isle do drugog ormana, gde je na MERMERNOJ ploci bila gomila osiguraca, sve sprovedeno korektno, uzemljeno itd. Cak su za bojler u kupatilu stavili dvopolni prekidac, sto nigde na drugom mestu nisam video.

Nakon instalacije FID-a sve bi bilo OK dok se vreme ne pokvari, pa bude grmljavine. Tada je FID cesto izbacivao. Poznato mi je, da ti stariji FID-ovi nisu imali zastitu od nekih tamo "oscilujucih" struja, ne znam tacno naziv, pa je mozda to bio uzrok. Na sadasnjim ima i taj znak, neki talasi su nacrtani.

Uglavnom, FID je reagovao na spoljne poremecaje struje. U kuci sve ispravno, ali spoljna greska (velike oscilacije napona u mrezi) je izbacivala FID.

Mozda je u konkretnom slucaju prisutan neki slican uticaj kad onaj preklopni sistem za drugu tarifu funkcionise. Moguce je, da ce drugi FID, druge marke, raditi normalno zbog nekih neznatnih razlika u osobinama ugradjenih delova.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

Član broj: 38179
Poruke: 215
*.telekom.yu.



+22 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA08.12.2009. u 16:49 - pre 174 meseci
Sada popodne zamenjena je Fid-ova sklopka pa videcemo nocas kakvo ce stanje biti
 
Odgovor na temu

maky381
strujamen

Član broj: 234314
Poruke: 35
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA08.12.2009. u 16:51 - pre 174 meseci
Ni slučajno ne izbacuj Fid sklopku,jer zbog nje imaš bolji stupanj zaštite od udara struje..NIsam primjetio kolika je razlika struje koja fid sklopka dozvoljava..Ja bih ti preporučio vrjednost delta I od 0,5 A jer će dozvoliti gubitak struje koji te neće spržiti(ne daj bože) a instalacija nije preosjetljiva na sitne gubitke struje kablova ili aparata......Zašto izbija fid između 2 i 3 sata može biti povezano sa sto nekakvih uzročno posljedičnih kombinacija...Ja sam imao sličan slučaj kada je fid sklopka izbijala navečer...Problem je bio u PPr ekserčiću koji je bio ostao u zidu,malo je oštetio izolaciju ali nije dirao bakar..Gazda kuće , kako je bilo ljeto ,malo kasnije otvarao prozor i ta vlaga koja je ušla u prostoriju je bila dovoljna da se malo ovlaže zidovi i počne se gubiti struja...Taj problem smo rješavali mjesec dana....Isključivali smo kabal po kabal iz instalacije ....Kada smo pronašli koji je kabal jednostavno smo ga ištemali i pronašli zaostali ekserčić koji je bio iznad prozora....Sreća što je gazda kuće bio moj kolega pa smo mu instalaciju radili mukte ...Pozdrav...
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3860
91.191.7.127



+333 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA08.12.2009. u 17:48 - pre 174 meseci
T Djokicu,

>Da pitam nesto sto sam verovatno vec pitao. Imas busilicu, kabl NEMA uzemljenje, ali si ga slucajno ostetio. Uhvatis bas za to mesto, dodirnes bakar, i uhvatis >se za radijator. Kako ce te tu zastiti bilo uzemljenje, bilo nulovanje, koje pojma nema sta se dogadja sa strujom kroz fazni vodic koji si dotakao? FID sa druge >strane meri upravo to - koliko struje je uslo, koliko izaslo, i cim mu se zbir ne poklapa, on iskljucuje. Jedino da uhvatis simetricno, i fazu i nulu, FID zadovoljan a t>i na nebu, za sve ostale slucajeve FID pomaze, bez obzira na uzemljenje, koje kod ovih aparata sa dvozilnim kablovima (plasicna kucista ili drugi vid zastite) ni >ne postoji.


a jesi li ti siguran da ces da prezivis 0.5 A koliko treba fidovki da izbaci?
Sto puta sam rekao, fid je dodatni vid zastite i opravdana je ako i samo ako ostali vidovi zastite nisu dovoljni u datom slucaju.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: FID-ova sklopka IZBACA09.12.2009. u 01:40 - pre 174 meseci
Citat:
veselinovic:a jesi li ti siguran da ces da prezivis 0.5 A koliko treba fidovki da izbaci?
Pitanje je bilo upuceno kolegi koji se zalaze za TOTALNO IZBACIVANJE fidovke, dakle uopsteno. Sto puta smo rekli da se zastita sa FID izvodi stepenasto - na glavnu tablu 500 mA, pa sto blize potrosacu to manje. A ljudi svasta prave, bas zbog ovoga sto pitas: "Sensivity from 10 to 500mA" .

Citat:
Sto puta sam rekao, fid je dodatni vid zastite i opravdana je ako i samo ako ostali vidovi zastite nisu dovoljni u datom slucaju.
Sto puta si rekao i nisi bio u pravu. FID je zastita osoba, osiguraci su zastita provodnika a osobe stite samo posredno i to veoma grubo, prosto kao pasulj. (Proizvodjaci FID-ova u svojim uputstvima neukim ljudima izricito navode da se MORAJU koristiti uz osigurace, koji stite provodnike od preopterecenja i kratkih spojeva.) Nemoj mi reci da osigurac od 16 ampera stiti coveka od nekog manjeg defekta, sa slabim kontaktom, gde onaj siromah dobije 10 ili 20 miliamper ili i ceo amper ili 3 ampera ili 6 ampera a osigurac "mrtav hladan' ceka? Licno sam doziveo manji strujni udar, stajao na betonu i nekom zicom pomerao ukljucenu sijalicu, koja je lezala na stolu. Buduci da je beton bio suv i kontakt prilicno slab, nisam imao vecih posledica. Nekoliko godina kasnije, komsija nije bio te srece. Popravljao auto u garazi i poginuo od improvizovane prenosne lampe na 220 volti, a osigurac je izbacio tek kad je brat otisao da ga trazi, pa se i on uhvatio za onog koji je vec bio pod strujom. Tek tada se skupilo dosta ampera da ih osigurac "zastiti". Mogao je poginuti i ovaj drugi za dlaku, jer ocigledno nista nije probilo, nego je prvi brat nekim slucajem dotakao nezasticeni tj. osteceni deo. Znaci, nije bilo ni preopterecenje, ni kratak spoj i normalno osigurac nije imao razloga da izbaci. Mlad covek, tek 3 meseca u braku i poginu bez veze.

Uostalom, kakvo je tvoje misljenje na onaj predlog da se FID totalno izbaci i sta predlaze bas u "datom slucaju"? Ja sam naveo konkretan slucaj, daj odgovor, nemoj da uopstavas i da stalno govoris da je fid dodatni vid zastite, jer to nije tacno: za odredjene situacije stiti jedino FID, nista drugo te nece zastiti. Mozda nece ni on, ali za odredjene situacije nista drugo ne postoji, pa ili mozda FID, ili sahrana.

Kazi izricito - da li se ti slazes sa tvrdnjom onog kolege koji kaze
Citat:
I moj ti je savet da izbacis sklopku i da nulujes sistem.

Ako ti bilo sta probije crkava osigurac ( radi 100% provereno )
posto nisam primetio da si reagovao. Ceo svet ugradjuje FID-ove a mi cemo da ih cupamo? Ne prihvatam.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: FID-ova sklopka IZBACA

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19420 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.