Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izrada e-prodavnice

[es] :: Web aplikacije :: izrada e-prodavnice

[ Pregleda: 3059 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gagacar
Dragan Markovic
Student, TFZR
Beograd

Član broj: 209656
Poruke: 68
*.neobee.net.



+1 Profil

icon izrada e-prodavnice02.12.2009. u 21:03 - pre 175 meseci
Da li neko moze da mi pomogne oko nacina izrade e-prodavnice?

Zanima me princip rada. Na koji nacin treba da se organizije baza, tabele, sistem i sl. Da li moze da se uradi preko php i mysql?

Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: izrada e-prodavnice02.12.2009. u 22:10 - pre 175 meseci
Već imaš gotovo OpenSource rešenje osCommerce. PHP i MySQL, baš kao što ti treba
 
Odgovor na temu

gagacar
Dragan Markovic
Student, TFZR
Beograd

Član broj: 209656
Poruke: 68
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: izrada e-prodavnice03.12.2009. u 17:53 - pre 175 meseci
Bas ti hvala, nego da li uopste moze da se realizuje varijanta bez prijavljivanja kupca? Znaci da obican kupac izabere proizvode i popuni formu sa svojim podacima i posalje prodavcu spisak proizvoda, bez prethodne registracije?
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: izrada e-prodavnice04.12.2009. u 14:47 - pre 175 meseci
Ne znam da li ti je prethodni post bio ironičan, ili se meni učinilo.
Što se tiče bez prijave kupaca, meni je ta ideja izgleda loša, ali ako hoćeš, mislim da možeš prepraviti gore navedeno rešenje u šta ti odgovara (pošto imaš source). Ali da li si se zapisao kako ćeš održavati tabelu kupaca ako se niko ne registruje? Pretpostavljam da želiš u samoj porudžbini da čuvaš sve informacije o kupcu i plaćanju?
Ili si mislio da se kupac registruje posle izbora proizvoda, a pre kreiranja porudžbine? Nije mi najjasnije.
 
Odgovor na temu

gagacar
Dragan Markovic
Student, TFZR
Beograd

Član broj: 209656
Poruke: 68
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: izrada e-prodavnice04.12.2009. u 20:15 - pre 175 meseci
Taman posla. Izvinni ako je tako izgledalo. Zahvalio sam ti se jer nisam znao ni da ovako nesto postoji. JOs jednom izvini za nastalu situaciju i hvala ti. Mislio sam da bude bez prethodne registracije, a da kad se popuni formular za kupovinu da se tada u tabelu kupci smesti njegova porudzbina, bez bilo kakve registracije ni pre ni posle. Ipak imas pravo jer onda u takvoj situaciji jedan te isti kupac se moze prijaviti sa razlicitim podacima, tako da to samo komplikuje bazu.

"Registracija na kupca moze delovati i malo pretece, kao registrujem se upisem svoj podatke a oni mi sa recuna skidaju novac". Ovo nije moja prica vec momka koji me je zamolio da mu resim tj. napravim e-prodavnicu.

Pa sada treba da nedjem neku varijantu koja njemu odgovara....
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: izrada e-prodavnice

[ Pregleda: 3059 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.