Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Flash Bios-a Pomoc

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Flash Bios-a Pomoc

[ Pregleda: 2214 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Maletic
System administrator

Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.rs.



+89 Profil

icon Flash Bios-a Pomoc26.11.2009. u 13:04 - pre 175 meseci
Ljudi pomazite!!!Nikada nisam radio flash BIOS-a,a neophodan mi je jer sam uzeo novi procesor,imam problema ovako...dajte mi detaljno uputstvo za flash-ovanje,odakle mogu da skinem sve to i kako se radi...HITNO MI JE!!!

Motherboard: ASUS M2N-MX SE
Processor: AMD Athlon 4850e X2

Molim da mi sto pre pomognete!Unapred zahvalan...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Flash Bios-a Pomoc26.11.2009. u 13:44 - pre 175 meseci
Sve potrebno ćeš da nađeš na Asus sajtu, kao i podatak da procesor nije na spisku onih koje podržava ta ploča.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Flash Bios-a Pomoc26.11.2009. u 15:22 - pre 175 meseci
Kao sto rece calexx, taj procesor nije na listi podrzanih za tu plocu, ali postoji velika verovatnoca da ce ploca sa njim da se probudi, samo kako ce ga prepoznati i koliko ce stabilno raditi sa istim, i pored uradjenog flasha BIOS-a je pitanje. Krajnje je uputno da ljudi koji vec hoce da vrse nadogradnju procesora na nekoj ploci sto vec poseduju prvo vide spisak podrzanih procesora na sajtu proizvodjaca ploce pre nego sto odu u kupovinu da ne bi posle bilo "Kuku lele! Pomagajte!"... I iz licnog iskustva znam za slucajeve kupaca "genijalaca" koji su sastavljali konfiguracije po svom nahodjenju, insistirali na tim specificnim fizicki kompatibilnim, komponentama, i kad se masina sklopi... Cvrc... ni da bekne, pa posle flashovanje BIOS-a na ploci i opet cvrc. Meni kao licu koje je sklapalo takve konfiguracije nije bilo tesko da ih sklopim po specifikacijama takvih kupaca "genijalaca", kao da i pred njima demonstriram da takve nece da rade... Desavalo se da i komercijalisti koji bi trebalo da su koliko toliko upoznati sa time sta hoce a sta nece da radi, musteriji predloze nesto sto nece da radi, pa smo opet mi, tehnicko osoblje, bili tu da im na prakticnom primeru demonstriramo kako njihove "genijalne ideje" funkcionisu u praksi. A tek komercijalisti "geniji" koji naruce plocu za Intel LGA775 i procesor AMD Socket AM2 za istu konfiguraciju. I to se desavalo, i naravno kad bi tako nesto stizalo na sklapanje bilo je krajnje simpaticno.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 26.11.2009. u 16:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fidel_urga
IT,BGD
Beograd

Član broj: 228152
Poruke: 146
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Flash Bios-a Pomoc27.11.2009. u 07:55 - pre 175 meseci
Svi se rado secamo tih trenutaka o kojima govori Binary:)
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
85.222.217.*



+536 Profil

icon Re: Flash Bios-a Pomoc27.11.2009. u 09:05 - pre 175 meseci
Zna se šta se tada radi. Komercijala plaća klopu/piće servisu.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
91.191.35.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Flash Bios-a Pomoc27.11.2009. u 12:19 - pre 175 meseci
Interantno je kako nas moderator odma počne da piše ironične postove i sjecase nekih trenutakak kada je neko ispo glup ili neznalica ili su ti trenutci bili zalasono smijesni. Radi ovakvih stručnih LICA svi oni koji zele sebi sastavit racunar ili pokusavaju nesto vise da nauce, oko racunara, ako nista vise ostanu samo zbunjeni. Covjek je pogrjesio pa sta. Ako vece nema pomoci znaci ima ASUS ploču za AMD procesore i kupio je ne kompatibilan procsor. Pa pomozite mu nekako bilo kakvim korisnim savjetom. Uvjek postoji vjerovatnoća da će taj procesor sa tom pločom da upali i da radi e sad koliko stabilno i dobro to je već u domeni HOĆU NEŠTO VIŠE DA ZNAM I NAUČIM:.
Prijatelju moj ako si već kupio procesor. Možeš probati da flashuj bios čitavo upustvo imaš na ASUS- stranici oko flashovanja biosa. Novije ploče vrlo lako možeš flashovat da si meni negdje blizu ja bi ti to odradio i pokazao čitav postupak potpuno bespltno. Ako ne uspiješ spariti taj novi procesor ili ploču ne ostaje ti ništa nego da probaš kupiti polovnu ili novu ploču za kompatibilnu za taj novi procesor. Ili da na nekoj stranici sličnoj PIK.ba probaš da napraviš sa nekim neki dogovor o nekoj zamjeni. Vjerujem da će ti neki serviser u tvojoj blizini rado izaći u suret i pomoći ti oko problema.
U glavnom nemoj se predavat pa i ako ne učiniš nešto korisno a nadam se da hoćeš, makar ćeš naučiti nešto pa idući put prvo pročitaj malo pitaj na forumu. I uvjek imaš gosp. Google on zna više i od mene i od stručnih LICA.
Sa srećom ako budeš naišao oko još nekih problema pitaj a imaš i PP. Sretno.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
91.191.35.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Flash Bios-a Pomoc27.11.2009. u 12:34 - pre 175 meseci
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
Evo ti link na kojem ces naci informacije za flashovanje svog biosa. Tu ces naci alat i novu verziju svog biosa. Te upustva i jos korisnih stvari koji ti mogi pomoći.

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Flash Bios-a Pomoc27.11.2009. u 13:29 - pre 175 meseci
@msefirov

Sve mu je vec ukratko napisao calexx... tako da svu potebnu pomoc moze da nadje na Asusovom sajtu i u knjizici za plocu. Tu se prica zavrsava.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Flash Bios-a Pomoc

[ Pregleda: 2214 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.