Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iReport i ćirilica

[es] :: Java :: iReport i ćirilica

[ Pregleda: 2862 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

samilen
Saša Milenković
Beograd

Član broj: 11606
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon iReport i ćirilica23.11.2009. u 21:02 - pre 175 meseci
Imam access bazu iz koje vučem podatke koji su u ćiriličnom obliku, pomoću Jdbc-Odbc Bridge konekcije.
Od toga pravim iReport izveštaj, ali tamo gde je ćirilica dobijam znakove ????????????.
Inače sve ostalo radi ok. Ćirilica se prikazuje u statičnom tekstu, ali kada vraća rezultat upita onda brljavi.
S*ebe se čak i konstantni ćirilični tekst koji upit vraća (ne povlači se iz baze) - dakle nije do driver-a nego,
verovatno, do dijalekta. Svuda gde sam mogao postavio sam Cp1251, a REPORT_LOCALE = new Locale("sr","CS")

Da li da sa upitom radim u java programu a ne u iReport-u, pa da resultset prosledim iReport-u, ili ipak ovo može da se namesti?
Koristim iReport 3.6.1.

Šta da radim? pomagajte!
 
Odgovor na temu

bantu

Član broj: 38670
Poruke: 305
89.111.240.*



+27 Profil

icon Re: iReport i ćirilica24.11.2009. u 07:12 - pre 175 meseci
To je bug u jdbc-odbc-bridge-u, ne radi konverziju UTF16 karaktera kako treba budući da Access baza koristi taj charset. Evo i linka http://bugs.sun.com/bugdatabase/view_bug.do?bug_id=6345277

Moguće riješenje. Ukoliko ti podaci ne trebaju u Access-u puni ih iz jave, bridge će da napravi istu grešku prilikom upisa i prilikom čitanja podataka, ti ćeš u javi da imaš ok podatke dok će u Access-u da budu kuke i kvake.
Mada, nisam siguran, ali pogledaj da li ima neki driver baš za Access, možda on ne brljavi.
 
Odgovor na temu

samilen
Saša Milenković
Beograd

Član broj: 11606
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: iReport i ćirilica24.11.2009. u 11:26 - pre 175 meseci
Uh, toga sam se i plašio... kako to uvek meni da se desi!
Nisam našao besplatne drivere za access, ali ću još pogledati. Ima li neko neku preporuku?
 
Odgovor na temu

Chobicus
Pancevo

Član broj: 28286
Poruke: 135
*.mozzartbet.com.

ICQ: 31049018


+12 Profil

icon Re: iReport i ćirilica24.11.2009. u 11:35 - pre 175 meseci
Imao sam slichan problem.

Bitno je da podesish
Code:
pdfencoding="Identity-H"
i da koristish font koji ima cirilicne "glyphs". Ja sam koristio Euro sans.

exporting-pdf-from-jasper
 
Odgovor na temu

samilen
Saša Milenković
Beograd

Član broj: 11606
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: iReport i ćirilica24.11.2009. u 15:02 - pre 175 meseci
Izgleda da mi ni ovo ne pomaže. Ubacio sam onaj tag sa bloga unutar TexttField.TextElement taga, ali avaj...
malo sam se još igrao i ništa ne pomaže evo kako je to izgledalo unutar jrxml fajla:
Code:

            <textField>
                <reportElement x="233" y="0" width="307" height="20"/>
                <textElement verticalAlignment="Middle">
                    <font fontName="EuroSansPro" pdfFontName="eurosansfont.ttf" pdfEncoding="Identity-H" isPdfEmbedded="false"/>
                </textElement>
                <textFieldExpression class="java.lang.String"><![CDATA[$F{NAZIV}]]></textFieldExpression>
            </textField>
font fajl se nalazi gde je i jrxml fajl, ali sam ga i instalirao (za svaki slučaj).
Izgleda da je lakše koristiti kineska slova nego ćirilicu
Mislim da je ipak stvar u JDBC-ODBC bridge-u, ali to će da mi pravi problme i u Java kod-u. Možda ako probam preko hibernate-a... ali ni on nema native driver za access
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: iReport i ćirilica

[ Pregleda: 2862 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.