Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Java podrška u openSUSE-u 11.2 - ne radi Eclipse

[es] :: Linux :: Java podrška u openSUSE-u 11.2 - ne radi Eclipse

[ Pregleda: 1656 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Java podrška u openSUSE-u 11.2 - ne radi Eclipse21.11.2009. u 12:31 - pre 175 meseci
Dakle, instalirao sam openSUSE 11.2 i Eclipse Galileo. Ne radi Find/Replace opcija. Jednostavno, polja za unos su siva, tj. onemogućena, pa ne mogu da unesem tekst za pretragu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

VladimirCDT
VladimirCDT
programer
Beograd

Član broj: 220281
Poruke: 45
*.cisco.com.



+2 Profil

icon Re: Java podrška u openSUSE-u 11.2 - ne radi Eclipse15.12.2009. u 12:30 - pre 174 meseci
Zdravo Nedeljko,

Ne znam da li je kasno, odn. da li si vec nasao resenje problema. Elem, radi se o bug-u u qtcurve-gtk2 u verziji 0.68.1 koja dolazi sa inicijalnom verzijom OpenSuse 11.2.

Taj bug je otklonjen u verziji 0.69.x.
Instalacija nije problem, samo sto to ne dolazi sa standardnog repository-a. Tamo je i dalje starija verzija. Evo kako da postupis da se resis bede:
Idi na stranicu OpenSuse Software Search, u polje za pretragu unesi qtcurve-gtk2; Od ponudjenih rezultata mozes da izaberes npr. onaj kod kojeg u desnom gornjem uglu pise "KDE:Backports..." (bitno je da se radi o 0.69.x). Udri na 1-click install i reci Firefoxu da ga otvori pomocu package managera.

Ili, ako mi verujes, odmah udari na ovaj link 1-click install. (To je ono sto sam ti opisao, sa verzijom sa KDE:Backports). Kada ti Firefox ponudi opcije sta da radis sa njim, samo ostavi prvu, tj. da otvori pomocu package managera.

Kod mene to radi. Stos u bug-u je u tome da su drop down elementi disabled u slucaju da nema nista u istoriji pretrage, sto je naravno slucaj kod svake sveze i ciste instalacije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Java podrška u openSUSE-u 11.2 - ne radi Eclipse

[ Pregleda: 1656 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.