Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Propast auto industrije... revisited :)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Propast auto industrije... revisited :)
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 615736 | Odgovora: 1793 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 12:17 - pre 118 meseci
Citat:

Ivan Dimkovic:

Mozes biti prilicno siguran da auto proizvodjaci povlace automobile iz samo jednog razloga: zato sto su sracunali da ih ne-povlacenje vise kosta.

Nema tu nikakvog marketinga, povlacenje je uzasno skupa stvar i to ne moze pokriti nikakav eventualni "marketing".

Razlog je daleko "prizemniji": legalni tim firme je sracunao da su troskovi eventualnog poravnanja u slucaju masovnih tuzbi, kazni od strane regulatora kao i izgubljenog ugleda firme veci od izvesnih visokih troskova recall-a.


Ivane, fantastičan post, da jednom za svagda završimo priče da su povlačenja desetina miliona auta zbog vrlo ozbiljnih mana "marketinški trik". To je valjda jedno od najvećih nonsensa koja su se mogla čuti od "stručnjaka" kojima auto-tematika obiluje.

Dodaću tome i originalni članak o ovom Mitsubishi-ju, na prošloj strani možete videti da sam za ovaj naš koga Žare pominje odmah rekao da je prepisan.

Evo originala:

http://www.worldcarfans.com/11...-announced-with-modest-updates

Kao što vidimo, članak je američkog porekla i potpisuje ga direktno Mitsubishi USA, kod nas je samo doslovno prepisan.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 12:31 - pre 118 meseci
Ima razlike izmedju
Citat:
Tu su i unutrašnje obloge vrata

i
Citat:
The package also adds soft touch upper door trim

 
Odgovor na temu

Bwe
Novi Sad, Tokyo, Peking

Član broj: 205756
Poruke: 121
..70:2000:1:21a:64ff:feca:d930



+31 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 12:41 - pre 118 meseci
Sve kompanije za koje je Takata pravila airbagove su opozvale svoja vozila.

http://www.autonews.com/articl...ecalls-over-takata-airbag-flaw

Citat:
Separately, Honda, Toyota, Nissan, Mazda, Ford, Chrysler and BMW said they are conducting regional recalls in the United States to replace Takata air bag inflators in certain vehicles in high humidity regions of Puerto Rico, Florida, Hawaii and the Virgin Islands.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 13:33 - pre 118 meseci
To sa opozivom vozila je izuzetno slozena situacija, ni cisto marketinska ni cisto ekonomska. Vise je tu problema, i veoma razlicito SVI kalkulisu odnos prema opozivu.

GM, koji je isplivavao iz dubioze sa idiotskim resenjima, napravio je svinjac oko jeftine i uzasno lose bravice na volanu.
I Krajsler povlaci neke stotine hiljada vozila zbog BRAVE na volanu.

Pa i Yugo je imao bezbednu(bezbedniju) bravu.

Ocito je da su pomahnitali, sa pojedinim obaranjem standarda kvaliteta. SAMI propisuju neke standarde, koji vese nemaju donje limite kvaliteta, koje su nekada obezbedjivali opsti, tehnicki standardi za odredjene aplikacije.

Sada, pritisnuti nekom histerijom, postavljaju sami repere, vozilo je "dobar proizvod" ako prevali 150kkm, bravica je "dobar proizvod" ako kosta manje od 1$...

Ludilo koje je napravljeno sa bravama na volanu je eskaliralo u tesku materijalnu stetu po GM, i mislim da je to jedna solidna magareca skola, da pocnu da postavljaju "donje" granice kvaliteta dovoljno visoko, i ssa potrebnim stepenima sigurnosti.

Inace, ekologija, usteda u logistici, osljarenje u izradi, i ostale "managerske stupidarije"...ce se na kraju svesti da ce prodavatii vozila od presovanog kartona ili recikliranih flasa...



P.S.

Ovo je zaista tesko razumeti...:)

Citat:
The package also adds soft touch upper door trim


A da li je novinar imao zadatak da zguzva tekst u odredjen broj slajfni, ili reci, pa zbrljao smisao, to zaista ne treba da nam bude referenca..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 15:39 - pre 118 meseci
Setimo se Avantime-a i sličnih auto-nakaza stvorenih bez ideje, a koji su udarili u konkurenciju koja je vrlo jaka i zbog toga brzo nestali ostavivši matičnom brendu ogromne dugove.

Evo još jednog primera promašene investicije, a koju je svako upućeniji već predvideo:


Hyundai Veloster možda neće dobiti naslednika
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 15:52 - pre 118 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Setimo se Avantime-a i sličnih auto-nakaza stvorenih bez ideje, a koji su udarili u konkurenciju koja je vrlo jaka i zbog toga brzo nestali ostavivši matičnom brendu ogromne dugove.

hmm... na koje to modele mislis kada kazes: "koji su udarili u konkurenciju koja je vrlo jaka"?

Nesto mi ne pada na pamet nisto slicnu renault avantime-u.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 16:04 - pre 118 meseci
Za njega nije to glavna osobina, za njega je karakteristčno onaj prvi deo rečenice, da je čista nakaza od auta stvorena bez ideje, i što je još važnije, bez ciljne grupe kupaca.

Drugi deo rečenice se odnosi na Veloster, zanima me koji je to genijalac u Huyndai razvojnom timu procenio da će taj smešni autić moći da uzme makar i deo kolača Scirocco-u i sličnim autima.

To je čista posledica vode u ušima koja im je ušla na osnovu odličnih i vrlo konkurentnih i30, ix35 i manjih modela, a na osnovu kojih su naivno pomislili da mogu tako lako da uđu i u druge klase.

Evo neka ostane zapisano da sličnu sudbinu predviđam i modelu i40.
 
Odgovor na temu

Bwe
Novi Sad, Tokyo, Peking

Član broj: 205756
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 18:16 - pre 118 meseci
Subaru recalling 660k vehicles in some states for possible brake line corrosion

http://www.autoblog.com/2014/0...vehicles-brake-line-corrosion/

Citat:
Subaru is recalling 660,238 vehicles located in 20 US states that use salt on their roads. It's possible that salty water could splash onto the rear brake lines, and it could eventually cause corrosion and potentially perforation, leading to a fluid leak.


 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 19:18 - pre 118 meseci
Ovo je interesantan recall, po inicijativi NHTSA, kao predmera eventualnih problema.

Citat:
According to the defect notice from the National Highway Traffic Safety Administration, Subaru found a total of 24 cases of corrosion in US leading up to the recall. There was a single case of actual brake line perforation, but it happened in Switzerland, according to the document. The company believes that it would take seven or more seasons of winter driving on salty roads before any corroding would begin.


 
Odgovor na temu

Bwe
Novi Sad, Tokyo, Peking

Član broj: 205756
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 20:00 - pre 118 meseci
Evo sta kaze jedan od korisnika sa vec pomenutog Autoblog-a u vezi problema:

Citat:
GM has 6 million trucks and SUVs with the same problem, but refuses to recall them. They consider it a normal problem. The NHTSA opened and investigation in 2010 and upgraded it to an engineering analysis in 2011. The have been nearly 1,000 complaints filed and accidents with injuries. Still GM does not recall and they government won't make them.

Interesting that Subaru takes full responsibility.

http://www.detroitnews.com/article/20140513/AUTO0103/305130103
 
Odgovor na temu

Bwe
Novi Sad, Tokyo, Peking

Član broj: 205756
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 20:08 - pre 118 meseci
Kad vec pricamo o opozivima, malo offtopica, ne zamerite.

2004. godine sam kupio polovan Canon fotoaparat star 2 godine. 2011. godine je poceo da brljavi sa bojama, da bi na kraju totalno riknuo, tj. nije bilo moguce nista videti na ekranu, osim prelivanja boja. Potrazio sam na zvanicnom Canon sajtu da li ima zvanicnog servisa u Srbiji, kada sam nabasao na informaciju da je moj model fotoaparata opozvan i da treba da se javim zvanicnom servisu u Beogradu. To sam i uradio, a pri tom mi nisu trazili ni racun. Ni dinara nisam platio. Tu informaciju sam podelio sa prijateljima i svima koji su imali taj problem je otklonjen kvar. Znam da to nije isto kao i automobil, ali respect sa moje strane.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 20:12 - pre 118 meseci
http://blog.garaza.rs/index.ph...-poslovna-limuzina-u-nemackoj/

Toyota Avensis – najpouzdanija poslovna limuzina u Nemačkoj

Toyota još jednom potvrđuje da proizvodi vrhunske automobile.

Prema ovogodišnjem istraživanju zadovoljstva vlasnika automobila u Nemačkoj agencije J.D. Power, poslovna limuzina Toyota Avensis je ostvarila rekordan rezultat.

Avensis je proglašen najboljim u kategoriji srednje velikih automobila. Takođe je nagrađen najvišim ocenama u ukupnom istraživanju zadovoljstava vlasnika vozila u Nemačkoj.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 21:04 - pre 118 meseci
Pogledajte rezultate istraživanja agencije J.D. Power u Velikoj Britaniji u pet kategorija (pouzdanost, žalbe kupaca, servisna mreža, troškovi i sveobuhvatno). Izađe odmah prvih deset mesta, uglavnom njihovi tradicionalni neprijatelji.

http://www.whatcar.com/awards/jdpower/2014/models
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)03.07.2014. u 23:18 - pre 118 meseci
Servisna mreza je bas "jak" kriterijum.

Ne kazem da je nepotreban, ili nebitan, za korisnika, ali da je bitan kriterijum za kvalitet vozila- e to nije. Mislim, nema veze..do neke granice je operativno, a preko neke cak i sumnjivo..cemu prevelika servisna mreza, npr...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
92.60.9.*



+583 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)04.07.2014. u 09:08 - pre 118 meseci
Pa nije bitna ako auto neces servisirati u ovlascenom servisu, onome ko ima novi auto je i te kako bitna ...
Nece uzimati auto koji mora voziti 50 km na redovan servis i da izgubi ceo dan, vec ce uzeti servis gde moze ostaviti auto pre posle i posla ga preuzeti. Takodje je i veoma bitan utisak o servisu , ne mislim na velicinu reklame nego na ponasanje zaposlenih.
Ukoliko nema dovoljno servisa onda se treba zapitati zasto se ta marka ne kupuje i ne servisira ?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)04.07.2014. u 13:47 - pre 118 meseci
Ta pitanja imaju po DVA odgovora..
I ako se ne servisira i ako se previse servisira, vozilo.

Mozda je za neke brendove i neophodna velika kolcina servisa, inace su neupotrebljivi

Na primer, s obzirom da VW ima problematican menjac, koji se cesto servisira, pakticno je neophodna jaka servisna mreza..koja ce da podrzi nekvalitetnu izradu.

Sto se na kraju odrazava na cenu vozila, treba pokriti toliku logistiku, a ustede praviti u proizvodnji.

Sa strane korisnika..meni je to vrzino kolo, koje dere samo jednu ovcu..onu na niskoj lestvici lanca trgovine..
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)04.07.2014. u 16:46 - pre 118 meseci
Servisno-prodajna mreza se otvara za one automobile, za koje postoji interesovanje. Oni drugi koji su samo u secanjima, za njih su i servisi secanja. Zakon trzista.
Kako je krenulo u Evropi, osim nemackih marki, ostace jos samo par marki, a ostali ce preci u secanja.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)05.07.2014. u 08:55 - pre 118 meseci
A onda ce Evropa otici u secanje.

Nego, samo da proradi E-bay u Srbiji, i da pocnu da se nabavljaju delovi lakse i brze, da se nastavi online podrska nekih pametnih brendova tipa Toyota, moci ce da pozatvaraju, bar ovi iz VW-a, svoje servisne centre sa aljkavim mehanicarima i mahnitim cenama.

Zakon trzista NIKADA nije funkcionisao u Evropi, i to ce je solidno izmestiti "van planete". Birokratija ce da ugusi Evropu.

Prodaja vozila je ionako okrenuta ka Istoku, i prema "Amerikama", evo i BMW krece da pravi plantove po Meksiku, i jedino ce kvalitet biti presudan, nikakve servisne mreze, koje su recimo, po Americi, prevazidjene ili "zaobidjene" na vise nacina. Cak i do novoa da se korisnici VW brenda, samostalno udruzuju i razmenjuju usluge, da bi izbegli "stilera"(naziv za alavog i kradljivog dilera).

Nismo u Americi, ali njihova iskustva se mogu, veoma, primeniti.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)05.07.2014. u 09:48 - pre 118 meseci
Koliko znam, ebay radi u Evropi vec desetak godina i nisam video da se zatvaraju vw predstavnistva, cak i moras cekati nekoliko nedelja barem na termin za servis.

Inace, isao sam sa prijateljem da zameni gume u servis, ne ovlasceni, koji drzi jedan Jugovic, i otvorio je pri servisu nekoliko boksova koje mozes iznajmiti da sam opravljas automobile. I pita ga kolega kako ide sa tim boksovima, ovaj kaze odlicno. Sada, iznajmljivanje nije skupo, a on ipak ima tu troskove za prostor, reziju itd. Ma da, kaze, ali kada dodju pametnjakovici da sami opravljaju automobile sa savetima sa foruma, onda naprave jos vecu stetu, a ja im na kraju sve to lepo naplatim

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)05.07.2014. u 10:44 - pre 118 meseci
Desava, se, ali ja kada saberem ustedu, napravljenu zahvaljujuci licnom radu i "razgazenim" ili modifikovanim resenjima sa FORUMA(raznih, ukljucujuci i ES), mogu ti saopstiti da je SERVISNA MREZA VW-a ostala bez minimum 4000 evra...a ja sa "godisnjom platom" VISE...
A ja imam bolje filtere, bolje ulje, bolje paknove..npr, na vozilu, nego sto bi mi "servisna mreza" odradila..pogotovo ova aljkava, u Srbiji...

Know how..

Ali, dok sam imao Japanca, Mitsubishija, situacija je bila nesto drugacija, mada je to moje LICNO iskustvo. Naime, takodje "servisna mreza" nije dobila svoj deo "kolaca", ukupna USTEDA je znacajno manja, ali iz razloga znacajno manjih KVAROVA

Tako da sam, koristeci VW vise ustedeo

A da sam "imao" E-bay, na raspolagnaju, imao bih BOLJE biksne, paknove, razne sitne detalje, koji su morali biti nabavljeni kod dilera, imao bih zamenjene srafove pri remontu, i naravno, SVE to 30% jeftinije...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Propast auto industrije... revisited :)
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 615736 | Odgovora: 1793 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.